Как да избера най добрата бавачка за детето ми?

  • 796
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 645
Предполагам че има доста изписано по темата. Търсачката обаче не ми върна нещо което да ми е полезно.
Та реших да попитам в нова тема. Предстои ни да наемем бавачка на 15 месечния си син и ми е много едно такова...толкова интервюта правя в работата си, а тези са ми много трудни Направо невъзможни. Все се притеснявам да не сгреша в избора.

Мамите които са минали вече по този път може ли да споделите как намерихте подходящата? Какви въпроси им задавахте на интервюто, какво смятахте че е важно, какви договрки правихте и въобще всичко което мислите че би ми било полезно в избора? В правилния избор на точния човек.

Много благодаря на всички които ще се включат със съвети.    bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Интервюто за работа си го направи, но не пренебрегвай и интуицията си.
Пускай и детето да види бъдещата си бавачка. Децата са страхотен барометър.
След като ти си я харесала, нека я види и детето ти, за известно време. Ако се държи дружелюбно с нея - наемай я смело, но ако заплаче или се дърпа - не си отваряй повече работа за в бъдеще, защото може и да не се разбират. (Въпреки че и това е относително, защото детето може да не е в кондиция точно когато се запознае с жената и да се дърпа от нея!)
Искай да видиш при кого е работила, обади се на хората, поговори с тях .....
Питай я как ще постъпи в някаква ситуация, която и за теб е сложна и чуй мнението й.
А преди да търсиш бавачка по обяви - огледай се наоколо, по съседите си и виж дали няма подходяща жена за тази цел, която хем да ти е съседка, хем да може да се грижи за детето, хем да иска това.
Мога роман да напиша, но знам, че е много трудно да намериш жената, която да се грижи за детето ти така, както би се грижила ти.

Успех!   bouquet

# 2
  • Мнения: 166
Не знам какво да те посъветвам-да,такава жена трябва да е съвестна,дисциплинирана,да е изпълнена с любов към децата ,да е здрава-физически и психически,да има опит в отглеждането на децаи още ,и още...Когато търсех жена за моите деца също изпаднах в много трудности,но се спрях на наистина най-добрата възможна  бавачка за тях.Тя е моя позната,изключително добър,възпитан човек.За толкова време не съм видяла усмивката да слезе от лицето й,говори им много,занимава ги.Те?Те просто я обожават.Чакат с нетърпение срещите си и трудно се разделят.Когато оставям децата си на нейните грижи съм спокойна и така мога да си върша  моята работа. Предстои ни тръгване на градина от другия месец и знам  ,че раздялата ще е наистина трудна-не само за тях ,но и за мен.Благодарна съм и много са всичко,което е направила и продължава да прави за децата ми.Никога не се е налагало да правя някакви договорки  или  да давам допълнително финанси. Желая ти успех в тази наистина не лесна задача!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Интервюто за работа си го направи, но не пренебрегвай и интуицията си.
Пускай и детето да види бъдещата си бавачка. Децата са страхотен барометър.
След като ти си я харесала, нека я види и детето ти, за известно време. Ако се държи дружелюбно с нея - наемай я смело, но ако заплаче или се дърпа - не си отваряй повече работа за в бъдеще, защото може и да не се разбират. (Въпреки че и това е относително, защото детето може да не е в кондиция точно когато се запознае с жената и да се дърпа от нея!)
Искай да видиш при кого е работила, обади се на хората, поговори с тях .....
Питай я как ще постъпи в някаква ситуация, която и за теб е сложна и чуй мнението й.
А преди да търсиш бавачка по обяви - огледай се наоколо, по съседите си и виж дали няма подходяща жена за тази цел, която хем да ти е съседка, хем да може да се грижи за детето, хем да иска това.
Мога роман да напиша, но знам, че е много трудно да намериш жената, която да се грижи за детето ти така, както би се грижила ти.

Успех!   bouquet
Много точно казано. Peace

# 4
  • Мнения: 2 645
Не знам какво да те посъветвам-да,такава жена трябва да е съвестна,дисциплинирана,да е изпълнена с любов към децата ,да е здрава-физически и психически,да има опит в отглеждането на децаи още ,и още...Когато търсех жена за моите деца също изпаднах в много трудности,но се спрях на наистина най-добрата възможна  бавачка за тях.Тя е моя позната,изключително добър,възпитан човек.За толкова време не съм видяла усмивката да слезе от лицето й,говори им много,занимава ги.Те?Те просто я обожават.Чакат с нетърпение срещите си и трудно се разделят.Когато оставям децата си на нейните грижи съм спокойна и така мога да си върша  моята работа. Предстои ни тръгване на градина от другия месец и знам  ,че раздялата ще е наистина трудна-не само за тях ,но и за мен.Благодарна съм и много са всичко,което е направила и продължава да прави за децата ми.Никога не се е налагало да правя някакви договорки  или  да давам допълнително финанси. Желая ти успех в тази наистина не лесна задача!

А ти да не си случайно от Шумен? Та да я наема аз тази прекрасна жена  Praynig Praynig Praynig

# 5
  • Мнения: 1 322
Това според мен е много труден избор.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 262
С трудна задача си се заела, но не е невъзможна. Аз вече два пъти намирам страхотни детегледачки по обява и след интервюта. И двете са доказано страхотни - веднъж от детето, и втори път от нас като родители.

Аз дефинирах два въпроса, по които разграничавам кандидатките - 1. Защо (как, кога) избрахте професията на детегледачка? и 2. Как би протекъл един ден с детето ви, което е на еди-каква си възраст?

Задай ги и ще видиш как разграничават хората. И естествено никога не забравяй майчинската си интуиция, тя никога не лъже  Wink

# 7
  • Мнения: 1 669
Момичетата преди мен са го казали чудесно. Само да разкажа аз с какъв огромен проблем се сблъсках. Нашата бавачка се държеше чудесно с дъщеря ми. Учеше я на различни неща, но не беше от най-дисциплинираните. Аз съм маниачка по отношение на храненето на детето ми, но намирах от време на време, че е яла"забранени" неща. Имало апетит детето. Има - да. Но това не означава, че трябва да й дава боклуци. Кажи си изискванията и бъди неумолима.

Която и жена да намериш, никой няма да гледа детето ти по-добре от теб, но когато нямаме избор - това е положението.

# 8
  • Мнения: 19 368
И ние сме изправени пред този проблем. Мъжът ми иска да наемем детегледачка, а аз като че ли предпочитам градина. Малко ме е страх да поверим малката на непозната жена. Детегледачката в нашия случай обаче има куп предимства пред градината.

Общи условия

Активация на акаунт