Причини за закъснение на цикъла?

  • 411 435
  • 801
  •   1
Отговори
# 525
# 526
  • София
  • Мнения: 8 131
Мисля, че е редно да посетиш добър гинеколког, особено след като водиш полов живот и имаш такива проблеми. А и между другото, защо с приятеля ти не ползвате презервативи. Бременноста е най-малкото нещо, за което трябва да се притесняваш, ако не ползвате презерватив.
Сега да не помислиш, че те поучавам. И аз не съм престаряла - на 24 съм. Казвам ти го с най-добри чувства и от личен опит. Бъди по-отговорна към себе си.

# 527
  • Мнения: 21
Ние използваме,но просто той като тръгне да свършва и.. свършва извън мен Grinning  Попринцип и друг път ми се е случвало да ми закъснява така преди 1 година и по същия начин ме болеше корема и преди да си направя тест ми дойде.. и в момента ме боли корема .. но започнах да се паникйосвам и той покрай мен също .. Дано не се окаже нищо лошо,благодаря за отделеното време Simple Smile

# 528
  • София
  • Мнения: 8 131
Дано всичко да е наред, но пак казвам - след като не ти се случва за пръв пъе е хубаво да посетиш добър гинеколог и да му споделиш за проблема. Всичко е поправимо, стига да му се обърне внимание. Успех!

# 529
  • София
  • Мнения: 35 991
Здравейте Simple Smile Четох какво сте писали и реших и аз да ви пиша..Трябваше да ми дойде на 23 декември,а още не е .. постояно ме болят яйчниците,октомври месец също ме прескочи,но и месец януари почти мина... Майка ми някога са я оперирали от киста на яйчника на моята възраст,баба ми също.. Моля помогнете ми защото ме е много страх,попринцип гаджето ми винаги свършва винаги извън мен,а и декември месец бях на силен антибиотик и пиех и едни витамини до миналата седмица .. Помогнете ..!!
Може да е :
- бременност
- ановулаторен МЦ / МЦ без О./
- късна О
- задържан фоликул, киста и т.н.
Направи кръвен тест

# 530
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Айде и аз пак тук.
До скоро ми идваше точно на 28 дни години наред.
Предният месец ми закъсня доста.
Този пак така се очертава.
Нямам никакви оплаквания и не съм бременна.
Ще ходя на профилактичен преглед и да се консултирам за този проблем, но смятах да е другия месец.
На какво може да се дължи подобна промяна в цикъла?

# 531
  • София
  • Мнения: 8 131
В поста над теб denis_d е споменала причините.

# 532
  • София
  • Мнения: 8 131
Ето ги хормоналните ми резултати:
LH S    5.39     U/l   2.40 - 12.60
 
FSH S    4.89     U/l   3.5 - 12.5  
Пролактин S    486.1     µIU/ml   102 - 496    
Естрадиол S    148.9     pg/ml   12.5 - 166  
Тестостерон S   5     nmol/l   0.22 - 2.90    
DHEA-s S   27.14     µmol/l   4.02 - 11  
Доколото виждам последните две са завишени. Моля за коментар.

Знам, че влияят на овулацията, която в моя случай е проверявана с тестове и ако те са верни е късна.
Да спомена, че миналата година до май месец бях на хормонално лечение за спиране на цикъла (Лукрин депо) след операция на ендометриозна киста. Знам, че неговото действие е да неутрализира естрогена и оттам да спре цикъла. Възможно ли е да има някаква връзка?

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 14:59 от veseto87

# 533
  • София
  • Мнения: 35 991
Ето ги хормоналните ми резултати:
LH S    5.39     U/l   2.40 - 12.60
 
FSH S    4.89     U/l   3.5 - 12.5   
Пролактин S    486.1     µIU/ml   102 - 496   
Естрадиол S    148.9     pg/ml   12.5 - 166   
Тестостерон S   5     nmol/l   0.22 - 2.90   
DHEA-s S   27.14     µmol/l   4.02 - 11   
Доколото виждам последните две са завишени. Моля за коментар.

Знам, че влияят на овулацията, която в моя случай е проверявана с тестове и ако те са верни е късна.
Да спомена, че миналата година до май месец бях на хормонално лечение за спиране на цикъла (Лукрин депо) след операция на ендометриозна киста. Знам, че неговото действие е да неутрализира естрогена и оттам да спре цикъла. Възможно ли е да има някаква връзка?
На 3 ден от МЦ са правене, нали?

Не мисля, че проблема идва от Лукрина, макар и да е депо - досега действието му би трябвало да се е излъчило
Завишени са нивата на Тестостерона и ДХЕА
Добре е да изследваш и 17 ОН прогестерон /може високото ДХЕА да показва проблем с НбЖ/

Високите нива на андрогените подтискат О.

Пиши какво е казал лекаря
Дано да няма проблем

# 534
  • София
  • Мнения: 8 131
На 3 ден са правени - да. Говорих с познат гинеколог. С моя ще се видя чак на 6 февруари. Малко ме поуспокои честно казано, но да видим. Каза, че нивата на ФСХ и ЛХ са добри, съотношението също. Каза ми също, че в неговата практика, а тя е дълга, е срещал жени, които наследяват от бащата висок тестостерон, без да имат проблеми от това. Каза, че не мога да си вадя прибързани изводи при положение, че досега не съм пробвала да забременявам. Дано е прав...
Ако има проблем с НБЖ, той може ли да бъде контролиран?

# 535
  • София
  • Мнения: 35 991
На 3 ден са правени - да. Говорих с познат гинеколог. С моя ще се видя чак на 6 февруари. Малко ме поуспокои честно казано, но да видим. Каза, че нивата на ФСХ и ЛХ са добри, съотношението също. Каза ми също, че в неговата практика, а тя е дълга, е срещал жени, които наследяват от бащата висок тестостерон, без да имат проблеми от това. Каза, че не мога да си вадя прибързани изводи при положение, че досега не съм пробвала да забременявам. Дано е прав...
Ако има проблем с НБЖ, той може ли да бъде контролиран?

Да, може.
Но, нека първо да се провери, не бързай да се притесняваш
Може да е и нещо инцидентно.

# 536
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз винаги се притеснявам така. Покрай тая ендометриоза съм се наплашила. Вярно, че досег не съм се опитвала да забременявам и не знам реално доколко е сериозен проблемът. Овулация съм засичала с тестове не веднъж.

# 537
  • София
  • Мнения: 35 991
Аз винаги се притеснявам така. Покрай тая ендометриоза съм се наплашила. Вярно, че досег не съм се опитвала да забременявам и не знам реално доколко е сериозен проблемът. Овулация съм засичала с тестове не веднъж.
Хубаво ще е ако забременееш  Simple Smile - това би подтиснало ендометриозата

О. в домашни условия се засича с тестове за О. + БТ

# 538
  • София
  • Мнения: 8 131
Точно така съм я засичала и то не веднъж, затова се надявам в моя случай тестостерона да не и влияе.

# 539
  • Мнения: 8
Здравейте,за първи път пиша във форума и не съм сигурна дали е правилно EmbarassedИмам проблем с цикъла,за последен път ми дойде на 20.11.2011г.Правих си 2 теста и са отрицателни.Имам леки болки в яйчниците,все едно ще ми идва,но така е от миналия месец и нищо.Мисля утре да отида на гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт