Причини за закъснение на цикъла?

  • 411 527
  • 801
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 10

Здравейте от един новак тук  Hug
Моят случай е абсолютно същия - трябваше да ми дойде на 19.07, страшно ме заболя - както обикновено. Обаче след това - нищо. Правих си тест на 27 - след седмица закъснение - отрицателен  Cry. Сега от вчера насам пак доста ме свива стомаха, боли ме кръста - всеки момент чакам да дойде лелката... а аз вече не я искам  Wink

Пусни кръвен тест/ЧХГ/  и ако е (-) отиди на лекар да те видят на УЗ

Стискам палци да е станало
Тъкмо се канех в понеделник вече да вървя на лекар, но в неделя сутринта лелката ме изненада  Sad

# 676
  • Мнения: 1 239
Тези моите гости и аз не знам какво чакат, трябваше да ми дойде преди ден - два, а днес е 31 ден и не ми е дошло. Вчера и преди два дни си правих тест за бременност и все отрицателен, възможно ли е страшната жега да ни побърква?! Защото буквално се побърках от чакане Confused

# 677
  • София
  • Мнения: 973
Тези моите гости и аз не знам какво чакат, трябваше да ми дойде преди ден - два, а днес е 31 ден и не ми е дошло. Вчера и преди два дни си правих тест за бременност и все отрицателен, възможно ли е страшната жега да ни побърква?! Защото буквално се побърках от чакане Confused
Възможно е, мила! На мен ми закъсня с цели 6 дни! Времето, стреса, пътувания и много други фактори влияят на цикъла, така че е съвсем възможно!  Peace

# 678
  • Мнения: 1 239
Това този месец ли? Ох, дано, че то колкото повече време минава, повече се чудя що става в мен newsm78 Все ми е било идвало до 30 -31 ден и то това преди много години е било....а сегаа 31 ден и никакво усещане за цикъл.  Даже приятелят ми вика, защо се притеснявам, каквото има ще е факт скоро, пък аз не та не - трябва да знам, как тъй да си чакам...

# 679
  • София
  • Мнения: 8 131
И на мен ми закъсня 4 дена този месец. Мисля, че е нещо нормално и често срещано в тия жеги.

# 680
  • София
  • Мнения: 36 052
Тези моите гости и аз не знам какво чакат, трябваше да ми дойде преди ден - два, а днес е 31 ден и не ми е дошло. Вчера и преди два дни си правих тест за бременност и все отрицателен, възможно ли е страшната жега да ни побърква?! Защото буквално се побърках от чакане Confused

Не залагай много на това / и не се успокоявай по този начин/
Проследи МЦ и О. поне 2-3 поредни МЦ - чрез  ФМ или Тестове за О.+ БТ и ако има проблем потърси мнението на специалист.

# 681
  • Мнения: 1 239
Нормално - не мисля, но често срещано - да. Пак е някакво успокоение, тези дни наистина са кошмарни, особено ако си на вентилатор само ooooh!
Това също е идея  - за следващия месец да се тествам през два дни за овулация. 2 дни са достатъчно време да не може да се изтърве евентуална О. предполагам...

# 682
  • София
  • Мнения: 36 052
Нормално - не мисля, но често срещано - да. Пак е някакво успокоение, тези дни наистина са кошмарни, особено ако си на вентилатор само ooooh!
Това също е идея  - за следващия месец да се тествам през два дни за овулация. 2 дни са достатъчно време да не може да се изтърве евентуална О. предполагам...

Тестовете за О. се правят всеки ден - като деня на първия тест се определя спрямо дължината на МЦ
Тестовете за О. се правят от (-) до (-)  - за да се улови Пика на ЛХ. О. настъпва 12 до 48 час след Пика на ЛХ
Тестовете за О. не ти гарантират, че ще има О. - те посоват само кога да я очакваш
В домашни условия - О. се засича с Тестове за О. + Измерване на БТ




# 683
  • Мнения: 10
И аз мисля този месец да си взема тестове за О., от доста време се каня.

# 684
  • София
  • Мнения: 973
Аз не го казах, за успокоение  Peace просто наистина мисля, че е възможно закъснението да се дължи и на тези фактори! При мен вече 2ри месец е така, не знам дали не се дължи на това, че бебеправим, проблем - доказан нямям! За това реших и започнах меренето но БТ, ще си купя и тестове за О, които смятам да започна от 13ти ден на Ц
Като завърша графиката си, Денис ще , кача да си кажеш мнението   bouquet

# 685
  • Мнения: 5
Здравейте, на 18 години съм и по принцип цикъла си ми е много редовен, но преди 3 месеца ми закъсня с 5 дена и веднага отидох на лекар. Оказа се, че ми е настинал яйчника и ми дойде в същия ден без да пия нищо. Пих някакви хапчета и след това нямах проблем, но този месец ми закъснява вече с 5 дена (отново) и не знам какво да правя.. Да отида на гинеколог? Да го чакам да дойде или??  Моля дайте съвет, защото сега след 4 дена ще тръгвам на море и точно сега се сети да закъснява... Sad

# 686
  • Мнения: 7 988
Ами май нищо не можеш да направиш, освен да се надяваш да ти дойде днес.

# 687
  • София
  • Мнения: 36 052
Здравейте, на 18 години съм и по принцип цикъла си ми е много редовен, но преди 3 месеца ми закъсня с 5 дена и веднага отидох на лекар. Оказа се, че ми е настинал яйчника и ми дойде в същия ден без да пия нищо. Пих някакви хапчета и след това нямах проблем, но този месец ми закъснява вече с 5 дена (отново) и не знам какво да правя.. Да отида на гинеколог? Да го чакам да дойде или??  Моля дайте съвет, защото сега след 4 дена ще тръгвам на море и точно сега се сети да закъснява... Sad

Няма такова нещо - настинал яйчник.
Ако яйчника е възпален - се търси причината.
Какво ти изписа лекаря?

Ако си сигурна, че няма бременност и нямаш болки - може да изчакаш 4-5 дни и ако до тогава няма М.  - отиваш на лекар.
Ако искаш да ти дойде по-бързо и си сигурна че няма бременност - отиди на лекар / може да ти изпише нещо за предизвикване на М. / ако МЦ е ановулаторен или има задържан фоликул/
Ако е имало обаче късна О. - трябва да се изчака М. да си дойде естествено

# 688
  • Мнения: 670
да споделя и аз за коментар.
миналия месец правих инвитро опит. На 9 спрях лекарствата и на 11 ми дойде.
Ходих миналата седмица в клиника по стерилитет/ не в тази която правих опита/ и доктора там ми каза е сега цитирам""никой не знае кога ще ти дойде"
изписа ми дуфастон. Но аз така и не започнах да го пия. Каза ми е лигавицата ми била тънка, че яйчниците не са се успокоили....
не знам какво да правя. Да го пия ли този дуфастон или да си чакам да ми дойде.
доста предозирах с хапчета....
моля за коментар

# 689
  • Мнения: 1 239
Аз се успокоих вече, бях си рекла каквото има да става ще стане и ето днес ми дойде, въпреки че доста необичайно ми закъсня. Явно овулацията този път се е забавила, от където и цикъла, виждам споменава се "задържан фоликул" може би е нещо такова. Май май стреса много здраво си ни влияе ( и жегата). Снощи беше първата прохладна вечер, както и днешния ден.

Общи условия

Активация на акаунт