Причини за закъснение на цикъла?

  • 411 771
  • 801
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2
Здравейте,

имам следния въпрос - имам леко завишен пролактин, но на 21.08 бях на лекар и ми казаха че съм точно в овулация и това е денят с най-голям шанс за бременност, а този ден бяхме правили секс. Всичко останало ми беше ок.

В момента цикълът ми закъснява, а когато трябваше да ми дойде си имах всички неприятни симптоми - болки в корема, болки в гърдите и т.н. В момента усещам от време на време леко напрежение в яйчниците, но нищо сериозно. На 10.09 си правих тест и беше отрицателен и се чудя какво може да е причината за състоянието ми, възможно ли е теста да не е отчел и въобще възможно ли е да забременея с повишен пролактин.

# 691
  • Мнения: 11 894
Здравей, по въпроса за пролактина - да можеш да забременееш с повишен пролактин аз така забременях, въпреки че по принцип той е проблем за забременяване. Ти имаш ли въобще закъснение до сега на МЦ и колко дена е? Изчакай още 2-3 дни и си направи пак тест има вероятност и да не е отчел, но е съвсем реално и да не си бременна а да ти закъснява по ред други причини.

# 692
  • София
  • Мнения: 8 131
Всичко е възможно, няма установени правила. Но наистина, повтори теста. Ако ти закъснее повече от 2 седмици - лекар!

# 693
  • Мнения: 2
Благодаря за бързия отговор! Да, вече ми закъснява с 4-5 дни. Преди 3 години ми правиха операция на аденом на хипофизата, операцията беше успешна и сега нивото на пролактина ми е съвсем леко завишено. През тези 3 години цикъла ми винаги е бил абсолютно точен.

# 694
  • Мнения: 5
Здравейте,
този месец ми е много странен цикълът - дойде си на 28-мия ден кафеникав и слаб, но не само първия ден а и втори, и трети.. на 4-тия беше слаб и червен както и на петия.. Водя полов живот, но разбира се с презерватив, който приятелят ми е сигурен, че не се е скъсал, което до известна степен изключва бременност. Та, исках да ви попитам има ли място за притеснение, защото четох из форумите, че се е случвало и на други, но не е повод за притеснение, на други четох, че е симптом на болест, цветна бременност и тем подобни.

# 695
  • София
  • Мнения: 36 145
Здравейте,
този месец ми е много странен цикълът - дойде си на 28-мия ден кафеникав и слаб, но не само първия ден а и втори, и трети.. на 4-тия беше слаб и червен както и на петия.. Водя полов живот, но разбира се с презерватив, който приятелят ми е сигурен, че не се е скъсал, което до известна степен изключва бременност. Та, исках да ви попитам има ли място за притеснение, защото четох из форумите, че се е случвало и на други, но не е повод за притеснение, на други четох, че е симптом на болест, цветна бременност и тем подобни.

Пусни кръвен тест, ако е отр.(-) - няма бременност.
Ако  и следващия МЦ има оскъден М. - отиди на лекар.
Каква е причината? - лекар трябва да прецени  /може да е от ановулаторен МЦ и т.н./

# 696
  • Мнения: 5
Здравейте,
този месец ми е много странен цикълът - дойде си на 28-мия ден кафеникав и слаб, но не само първия ден а и втори, и трети.. на 4-тия беше слаб и червен както и на петия.. Водя полов живот, но разбира се с презерватив, който приятелят ми е сигурен, че не се е скъсал, което до известна степен изключва бременност. Та, исках да ви попитам има ли място за притеснение, защото четох из форумите, че се е случвало и на други, но не е повод за притеснение, на други четох, че е симптом на болест, цветна бременност и тем подобни.

Пусни кръвен тест, ако е отр.(-) - няма бременност.
Ако  и следващия МЦ има оскъден М. - отиди на лекар.
Каква е причината? - лекар трябва да прецени  /може да е от ановулаторен МЦ и т.н./

няма как да е бременност. правихме го с презерватив и свърши в презерватива и извън мен. ановулаторния МЦ симптом ли е на болест нещо или може да се случи и без повод или поради стрес и тем подобните

# 697
  • София
  • Мнения: 8 131
Нормално е от време на време (1 или 2 от 13 цикъла) да има цикли без овулация. Но трябва да видиш какво ще е положението и другия месец.

# 698
  • Мнения: 5
Нормално е от време на време (1 или 2 от 13 цикъла) да има цикли без овулация. Но трябва да видиш какво ще е положението и другия месец.
дано всичко е наред, че не ми се занимава с лекари и от там единия имаш не знам си какво втори друго трети нищо ти няма.. някой може ли да ме светне за това какви проблеми може да създадат тази липса на обилен цикъл, изключвайки бременност.

Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 20:44 от bibi919

# 699
  • Мнения: 5
Здравейте. Аз съм нова, регистрирах се преди малко и искам да ви попитам. Трябваше да ми дойде днес, но преди седмица започна да ме боли корема и  да ме болят гърдите, телесната ми температура е 37 от 7 дни, базалната - 37, 37.3   На 1-ви по време на половия акт ми прокървя и то си беше като все едно си ми дойде и с приятеля ми решихме, че ми е дошло, обаче на следващия ден температурата базалната пак си беше 37 и нямаше и капка кръв и само гърдите ме болят и леки болки в кръста. реших, че ще ми дойде днес (то и днес си ми е датата, но няма го) базалната ми беше 37.3. Не знам защо прокървих, но ако е било цикълът ми, нали температурата трябваше да спадне.Странното е, че болките в корема ми отминаха и само гърдите ме болятр направо не вярвам да съм забременяла, а си ми е време вече    на 34 съм.Тази базална температура ме интересува, трябваше ли да спадне, когато прокървих и...ако и утре не ми дойде и все още си е висока има ли вероятност? Надявам се някой да ми отговори. благодаря.

# 700
  • Мнения: 3 242
Направи си тест Wink

# 701
  • Мнения: 5
Забравих да кажа, че на 27-ми, 28-ми и 29-ти октомври имах леки розови зацапвания, а сега няма нищо, просто е сухо и цикъла ми не тръгна след секса онзи ден.

# 702
  • Мнения: 5
Забравих да кажа, че на 27-ми, 28-ми и 29-ти октомври имах леки розови зацапвания, а сега няма нищо, просто е сухо и цикъла ми не тръгна след секса онзи ден.


 Simple Smile да, ще направя, но искам да ми закъснее още, просто реших да си попитам

# 703
  • Мнения: 3 242
няма никакво значение-просто си направи тест за бременост !
И няма нужда да пускаш 3 поста един след друг! Просто прибави допълнителните постове към първия Wink

# 704
  • Мнения: 5
Wink нещо не мога да се справя, още съм нова и май нещо обърках с тези цитати  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт