Навиците

  • 3 870
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ами....за миенето на ръцете при нас е лесно, защото Елина много обича да си играе с вода.
Сега...една подробност....след това не само ръцете са мокри:) Дрехите и половината баня също...но не и се карам много.

Тя винаги иска да правя нещата, които правя и аз....та май и себе си приучавам към някои полезни неща на дърти години:)

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Навиците са наистина много важни. И ние се учим по-малко на тях:

- миене на ръцете със сапун. Правя го аз защото мивката ни е висока.
- миене на зъбките
-храним се сами, сега работим върху чистотата
-ползване на куку по предназначение. Трудна работа. Не се отказвам обаче
-събиране на играчки
-хвърляне на боклуците в коша когато сме на вън.
-събиране на играчки след игра
-сваляме си памперса сами, когато дойде време за смяната му.
-пием вода от обикновенна чаша, вече не се оливаме
-Старая се да я науча да казва мерси, обаче не всеки път го казва. Ще продължавам да напомням.
Всичко става постепенно с личен пример, подканване, напомняне и помощ от лелите в яслата, също и много търпение и постоянство. Нищо не става веднага от първият път. Поне при нас е така.

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 16:22 от mama V

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
-хвърляне на боклуците в коша когато сме на вън.

любимо занимание по едно време:)
хората я гледаха и ми беше много хубаво, когато един тийн първо си хвърли боклучето на земята и Елина като се спусна към него си го вдигна и го хвърли в кошчето:)
Тя малко му бше сърдита, че и го взе...но го преживя:)

# 18
  • Мнения: 3 211
Габи е риби и е страшно подредена и аз си мислех, че е от зодията, а пък то явно прилича детето на мен.
Играе си с играчките, като й омръзне ги прибира и вади нови.
Сгъва си дрехите, колкото може де Heart Eyes
Мие си зъбите вечер, но сега пак й растат нови и я боли, и много много не иска. Мие си ръцете сама и се бърше сама в кърпата ръцете и лицето, но аз много не й давам да се мие сама, че ако я оставя на мивката, ще се мие цял ден.
Слага масата вечер: вади покривката от шкафа, салфетките и слага приборите, които й подавам.
Прибира си дрехите в коша, но трябва да й отворя първо пералното.
Хвърля си боклуците в кофата вкъщи и навън, оставя си мръсната чиния или прибори в мивката, без да я карам, сама се сеща, ако яде нещо и чинията вече е празна, или пък й паднат приборите и се изцапат.
И много прибира, всяко нещо, което не е на мястото си й прави впечатление и се опитва да го премести. Или пък минава покрай масата, покривката се подгънала малко, оправя и продължава накъдето си е тръгнала.
Не съм я карала да прави тези неща, просто й идва отвътре.
Явно гледа от мен, защото аз съм същата и е запомнила как трябва да са нещата.

# 19
  • Мнения: 2 452
1. миене на зъби - ит 1 година; в последно време си изплаква устата много успешно;
2. миене на ръце след всяко ходене в тоалетна и преди ядене
3. да казва "please" и "thank you" непрекъснато
4. да си прибира играчките
5. да заспива в горе-долу същото време в собственото си легло (трудна работа!) след 3 приказки.
6. да си слага дрехите за пране в съответния кош
7. да сгъва дрехи (с променлив успех)
8 Уча я да ми помага, когато прибирам прането - тя е по чорапите - сортира ги по чифтове
9. моята е също голяма чистница и когато дрешките се изцапат ги сменя.

# 20
  • Мнения: 4 244
Покрай стриктния дневен режим се научават още от рано на навици.
Каката няма какво да я хваля, тя ми е страхотна мамина отмяна.
Обаче малкия направо ме забива отвсякъде - абсолютен чистник и подреден. Пълни ми душата. Абсолютен тертиплия е!

Знае кое къде му е мястото и ако не е там веднага гледа да го намести.
Като ходи на гърнето - сам си го излива в тоалетна и го бърше с хартия.
Мие си ръцете и зъбите сам (аз само помагам като ОТКК).
Може да се съблича сам и се опитва да се облича сам.
Храни се сам и с вилица и с лъжица.
Може да си сипва даже сок сам и пие без да се олива от чаша.
Опитва се да си оправя леглото.
Голям успех има в подреждането на играчките и прибирането на дрехите си.
Знае къде се хвърля боклука (в кофата) и го прави с голям кеф. Помага ми и да разтребя миялната - нали му е на ръста.

Айде стига съм го хвалила - умря му циганката Mr. Green
Да ми е жив и здрав и все такъв да си е! Heart Eyes

# 21
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз малко в страни от темата , но исках да кажа 4е както полезните , така и вредните навици - по скоро някои от тях , но запо4ват  да се "у4ат" още от по -рано , още преди 2-та годика . поне аз това виждам в моето Дете .. е понякога съм много доволна , понякога ми се приплаква от нещата които е нау4ила .  Mr. Green .. прави ми впе4атление 4е лошите неща се "усвояват "  много по бързо . веднъж да види нещо ,което не би трябвало да прави и по4ва да го повтаря , повтаря , повтаря .. с труд я оту4аваме от тези неща ....

# 22
  • Мнения: 8 769
оооох, навиците....трудна работа, ако не доставя удоволствие самата дейност
- миене на зъби  grinning012 - може и по 100 пъти на ден да ги мие, голяма забава е;
- помощ в къщи - от прибиране на играчките, до зареждане на масата, прибиране на дрехите (ах, как го мрази, обикновено се прави на глуха   nnnuu), забавление на бебето без да бъде малтретирано (тук имам променливи успехи) Crazy
- лична хигиена - задължително къпане вечер, тоалет и пр.
- заспиване в собственото легло - за сега адски безуспешно
- използване на вълшебните думички (моля, заповядай, извинявай....т.н.) - има голям напредък
- поздравяване при влизане и излизане, при среща с познати/непознати - рядко се сконфузва, тренираме все още
Май това е засега.

# 23
  • Мнения: 113
Освен хигиенните навици/зъби,къпане вечер и тн./,  подреждането и учтево поведение/добър ден, мерси заповядай и тн./ се опитвам да ги науча от сега да се оглеждат като пресичат, да не вземат нищо от непознати без да питат мама и да споделят как е минал денят им. За сега се справят чудесно, но имам чуството, че влизаме в период на проклетия та ще видим нататък.

 А лошите ги лепят за секунди. На морето видяха как майката на един техен приятел го приспива и сега и те искат.Винаги са заспивали сами, но сега.. 

.Донесохме си и много други лоши навици от там, ама не ми се изрежда, че ми се плаче. Но с упорство се надявам да ги оправим.
 

# 24
  • Мнения: 421
За сега:
1.Къпане-ако може по няколко пъти, миене на ръце, миене на зъби т.е облизване на пастата.
2.Самостоятелно хранене-трудно ни с течните храни.
3.Опити за самостоятелно обуване - задължително лявата обувка е на десния крак и обратно.
4. Помага в сервиране и отсервиране на масата.
5.Помощ при почистване-бърше с кърпа всичко, което достига, при простиране на дрехите ми ги подава и затова в повечето случаи на простора е пълен хаос.
6.Подава всичко, което поискаш-дистанционното, памперс, пепелника и др.
Сигурно изпускам нещо, да ме извини на мама  помощницата!

# 25
  • Мнения: 857
Засега си пребираме играчките,затваряме отворената врата,Спираме трелевизора,бъшем си ръцете и устата след ядене.В момента се учим да се изхождаме в гърне Twisted Evilно нещо не потръгва

Общи условия

Активация на акаунт