Великобритания - тема 24

  • 29 771
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 677
Алиса, за Race for Life и аз съм се записала, но само за едно.Твойте и трите ли са в Лондон? Направих си страница, разпратих я, и само съседите участваха Simple Smile), надеждите са ми в "основния спонсор", което и да значи бъркане и в моя джоб.
Всички останали познати ми се чудят и радват на ентусиазма, и ..обещават да ме спонсорират за маратон Simple Smile
Предложих на децата да им продадам нещата, с които отдавна не играят - те ми предложаха да си продам куклите Simple Smile, изобщо цирк!
Имам записано и едно друго търчане, за което още не съм почнала да "събирам" - май ще продам някоя кукла Simple Smile).

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 14:49 от 298

# 16
  • Мнения: 153
Здравейте и от мен в новата тема. Първо да се извиня за срещата на Фиш, бях казала че ще дойда но явно друг път не трябва да си правя сметката без шофьора:) Мъжа ми имаше работа и отказа да ни доведе, а аз сама не посмях, далече ми се видя. Фиш специално да ти кажа че приложих на Лео схемата за съня, засега само при дневния сън и всичко върви много добре. На 3 ден заспа за по малко от 5 мин. За сравнение вечерта с мен заспа за 40 мин, ами стигнах до извода че му е по лесно сам явно. Благодаря ти че ми вдъхна смелост да се реша.

Напоследък много го хвалите този Бургас, аз ще съм там с Лео 1 месец и се надявам наистина да си изкараме добре.

Мишолина, добре дошла. Чакам с нетърпение снимки от Тоскана. Аз имам ново фото ама не се хваля още, защото не мога да снимам с него.
Биляна, преместихте ли се успешно. Ние след 1 седмица се местим и от сега ме тресе треска как ще мине мероприятието.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 15:19 от trollipen

# 17
  • Мнения: 3 480
какво да ти кажа, за хората от София Бургас е провинция, но не се налага да висиш в задръствания за да стигнеш до парка. всичко е компактно и е събрано на едно място, на мен там фризьорския салон, където ходя, козметичката и всичко ми е под носа, въпреки, че не живея в центъра. на 3 мин. от блока имам перфектен зъболекар, който работи страхотно и на приемливи цени. климатът е най-добрия в страната - зимата е мека, лятото - прохладно, есента - топла, единствено пролетта е по-студена от вътрешността на страната. от нас до центъра пеша е около 30 мин. - за хора като нас свикнали на разстояния това е нищо. айде че много се увлякох в хвалби:-)))

# 18
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Привет и от мен. Heart Eyes Хайде и аз да се запиша в новата тема. Страшно ми харесва да ви чета, ама не съм от тези които често пишат  Blush . Но пък разисквате интересни теми, които ще са ми от голяма полза в бъдеще  Heart Eyes ... говоря за майчинство, отглеждане на деца, храни и детски градини  Mr. Green . Но, един ден като стана мама, ще пиша често, че няма да се отървете от мен  Mr. Green .
Вие сте страхотни майки и съпруги  Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 1
Trollipen, много се радвам, че съм успяла да ти помогна и да ти вдъхна кураж и най-важното, че нещата са се получили. Аз също имах нужда точно от това - кураж. Сега като затвърдите дневния сън, давайте с нощния. Ние изчакахме 2 седмици и мина по-безболезнено отколкото с дневния, честно! Пиши като започнете и него.

Nomadka, аз лично и бременноста, и кърменето и всичко карам основно по тукашни методи, които до голяма степен са да следваш какво детето ще ти покаже - и за кърменето, режим, захранване и така. Да чукна на дърво, имаме си едно здраво и щастливо детенце Simple Smile

# 20
  • Лондон
  • Мнения: 449
Здравейте, много се радвам на възобновената активност тук, никакви празници и отпуски повече Naughty Човек иска да пита и няма кого
Радвам се все пак, че сте си починали и събрали впечатления, най-вече от БГ, много ми е интересно да ви чета мненията и да ги сравнявам с моите от последната година.
Ние все още боледуваме, всички го изкарахме този вирус, а днес и гостенката ни от БГ го отнесе, аз такова нещо не съм преживявала досега Confused

Извън лошите емоции през уикенда, Аннабел най-изненадващо проходи, изведнъж, но много стабилно и сигурно. Сега се преследваме постоянно и навсякъде Grinning

От вчера е официално на градина, половин ден, малко мрънка все още, но съм доволна, беше се хранила днес и позволила да й  сменят памперса, което е добър знак Grinning

Няма да разказвам повече, че ще мина във фаза оплакване, а не трябва. Май наистина е най-важно да сме здрави, другото го докарваме все някак

Приятна вечер на всички

# 21
  • Мнения: 1 673
Хей, привет от нас!

Ние сме още в България. И представяте ли си, нашата баба се е пристрастила към Англия! Тук сме, в България, на слънце, кафененца, биричка, салатки, а онзи ден я видях да посяга към кутийката с чай в шкафа!!!  Joy

Ще ви пиша повечко като се завърнем по живо, по здраво. Имам и аз доста за споделяне-и преживявания, и чувства, и впечатления.

Поздрави!

# 22
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Хаиде и аз да се похваля,че имаме място в католическото училище от първи опит, което ни е първо и единствено желание.....

# 23
  • Мнения: 11
Здравейте, скъпи мами! Приятно ми е да ви чета, аз вече с нетърпение очаквам бебчето си  Hug (05/07/09) и почти завърших с покупките  Peace. Много ми е интересна системата на работа тук в родилните отделения, опитвам се да съм настроена позитивно  Simple Smile. Много се чудех дали в БГ да родя или да остана тук, избрах предизвикателството тук. Четох много противоречиви мнения във форума ви, лично аз мисля че при едно раждане няма много място за емоции...имам предвид по-добри са тези, които имат готовност и са адекватни да реагират бързо, ако нещо се закучат нещата Thinking. Тук сякаш не са много от бързите, но не искам предварително да си правя заключения. Дано нормално да протече моето раждане (то ако няма компликации все едно къде ще е).
Има един въпрос, който от известно време ме вълнува: ако ви се наложи да ви изпратят лекарства от БГ (нямам предвид антибиотици) по какъв начин може да стане, може ли с колет или е забранено както ми подсказва логиката?
Номадка, аз мисля да се водя по детето си, може би ще комбинирам двете системи, ще се опитам да извлека и от двете най-доброто за бебето си, което ще е първо за мен  Hug. Моя съвет е: остави се на инстинктите си и тези на детето. Успех!
Пожелавам на всички много приятни емоции!

# 24
  • Мнения: 823
chala, добре дошла! Simple Smile

Честито на всички, които са имали успех с училищата   bouquet

Мишолина, какво стана при вас? Ти обжалва ли решението? Като си помисля, че и на нас ни предстои това... Тази есен трябва да подадем докумнетите. Да кажа, че и аз чакам с нетърпение снимките от Италия.

Тролипен, успех със заспиването на детето  Hug За мой късмет, никога не сме имали такива проблеми. Една позната ни подари от пеещите звездички, които прожектират някакви мечета по тавана. Та Тео благодарение на това нещо започна да си заспива сам още на 6-7 месечна възраст. От тогава все такива звезди подарявам, когато ходим при новородено.  Mr. Green

# 25
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Аз като се позамисля общо взето проблеми със спането на Алекс не съм имала. От първия си час в къщи си спи сам в неговата стая, не си спомням да е плакал с часове или нещо подобно. Имаше един период около 6-7 месеца ( от около 2 г 2 м до към 3 г когато трябваше някои да стои при него докато заспи.
В градината също си спеше когато иска, тук не ги карат всички деца под строи да спят като в БГ. сега е почти на 4 г, вечер си казва,че е уморен и иска да ляга - баня, приказка,лека нощ и това е.

# 26
  • Мнения: 87
Номадка, аз мисля да се водя по детето си, може би ще комбинирам двете системи, ще се опитам да извлека и от двете най-доброто за бебето си, което ще е първо за мен  Hug. Моя съвет е: остави се на инстинктите си и тези на детето. Успех!
Пожелавам на всички много приятни емоции!
Късмет ти желая и безгрижно детство за детето ти, както и за следващите. Макар да имам кака, сега с бебока установявам колко могат да са различни децата. Краткословни сте в опита си. Благодаря все пак че ми отделихте внимание. Hug

# 27
  • Мнения: 87
Аве, честито за училището. Ние още нямаме отговор  Cry. Аз леко почвам да се притеснявам, че може да не я приемат малката в училището на сестра й, но и другото, което е в района ни е много хубаво. Проблемът ще бъде с воденето и взимането, ама ще видим.

За гледането на децата голямата я гледах много стриктно и всичко се правеше по режим. Резултатът не беше много добър. Малката я оставях тя да диктува нещата - когато й се спи - спи, когато й се яде - яде (говоря за бебешкия период). Беше много по-спокойно бебе, но не знам дали това беше от режима или просто детето си беше такова. Много майки се вълнуват дали да дават на бебето вода. В България повечето лекари казват, че трябва да се дава, на запад са на мнение, че до 6-тия месец детето трябва да е само на кърма. Не мога да взема отношение кое е правилно и кое не. Явно пак си зависи от детето. Малката въобще не пиеше вода, голямата пиеше.

# 28
  • Мнения: 3 480
Nomadka, синът ми е роден в БГ и го гледах по системата там. и двете деца ги кърмих по 10 месеца със захранване след 6 навършени, имах много кърма, но ми беше неудобно да се цапам и събличам като излизах, а и четох, че след 6-ия месец децата имат нужда и от други хранителни вещества освен тези в кърмата.
в БГ ми казаха да захранвам веднага от 2-ия месец с пресни сокове, опитах, но детето получи още по-силни колики в резултат на което теглих една на нашето педи и до 4-ия месец само на кърма. относно водата - казаха ми да давам подсладена леко преварена вода - дадох, но детето не искаше да пие, отказваше и така си откара без вода до момента, когато почна да хапва каши и пюрета. почнах да давам зеленчуково пюре след като навърши 4 месеца, не ги хареса особено и общо взето замених едно хранене с пюре след около 6-ия месец. после от 8-ия направо на детска кухня, оставих само сутрешно и вечерно кърмене, после постепенно ги замених със солидс. доколкото знам в БГ вече също не се препоръчва ранно захранване със сокове, а се започва с оризова каша или зеленчукови пюрета. за кърменето - всеки сам си решава, имам приятелки, които дълго кърмеха децата си и въпреки това много често боледуват и са на антибиотици и имат алергии. Жорката го кърмех на всеки 3 часа под час, нощем спеше и ми беше много спокойно с него.
малката ми дъщеря се роди тук и я гледах по техния начин - абсолютно и само на кърма до 6-и месец, после бейбирайс, зеленчуци, месо, плодове и т.н. на 11 месеца вече всичките и хранения бяха обща храна. тя не бе много по спането, буди се и до ден днешен от най-слабия шум. не можех да я кърмя под режим. не можеш да накараш едно бебе да изпие необходимото количество кърма да се засити, понякога дори през час беше гладна. когато си отидохме в БГ когато беше на 10 месеца нещата се наредиха от само себе си за 1 ден. вода пие от първия си ден вкъщи, в болницата ми казаха да и дам, ако иска, ако не и се пие, да не я карам. сега пие много вода през деня.
не съм фен на прекалено дългото кърмене, както и на модата със силикона в БГ и спиране на кърмата за да не си развалиш бюста. няма да коментирам, че някои от познатите ми не бяха и с кой знае какви фигури, че да държат чак толкова на бюста, който не им оправя цялостното излъчване. като си решила да имаш дете е добре да мислиш малко повече за него и не толкова за себе си. от друга страна  не мога да си представя да изляза в парка и да извадя цица за дете на 2г. например, както и въобще. нищо лично към никого, не налагам мнение, не целя и да предизвиквам дискуси. тук това е нормално, но аз си ходех в моловете, където имаше стаи за кърмене.
дано съм помогнала.
регистрирай се в този сайт, ще ти изпращат много полезна информация всяка седмица (ако не си го направила вече, де):

www.babycentre.co.uk

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 12:32 от S T A R D U S T

# 29
  • Лондон
  • Мнения: 449
Stardust, аз първо да те питам защо не ти харесва работата на летището? Другото място е наистина много кофти, моите клиенти имаха главен офис там и ходех често, направо си беше гадно. Но то нали зависи и колко ти е далеч на теб? Стана ми интересно какви са ти критериите, когато търсиш?

За режима тук и там аз кажа, че според мен има голямо значение не толкова какво иска бебето, а какъв е твоят режим. Тоест, ако бях останала да карам майчинството си в Англия, трябваше да се върна на работа след 5 месеца, защото до тогава фирмата ми плащаше пълна заплата. А само с майчинството от държавата нямаше да има кой да плаща сметките. Така че ако бях тук, нямаше да мога да я кърмя повече от тези 5 месеца.
Искам да кажа с две думи, че системите са хубаво нещо, но ако има кой да се занимава с тях и да ги спазва, аз нагодих "системата" според нашите планове и време и се надявам да се окаже правилно.

Впечатленията ми от БГ са, че някой непрекъснато ти дава акъл как трябва да правиш нещо и винаги има някой с негативно мнение, което не ти се спестява (дори на мен, а аз съм много лоша когато някой се опитва да ми казва какво да правя) и все не си достатъчно добра майка в очите на хората, докато тук е обратно, което на мен ми допада, защото всеки се опитва да направи най-доброто за децата си и мнението на другите би трябвало да е на второ място.
 
По други причини я кърмех до 3 месеца, по много малко, и въпреки това досега си беше много здравичка, никакви алергии, хапва пюрета от 4 месеца, първото беше от броколи и досега яде всичко с броколи on a side, тук обаче ги няма и сега свършваме запасите от БГ и не знам как ще продължим Grinning
2 дни в детската ядат сандвичи, аз не съм й давала досега, но там е хапнала, въпреки, че е болничка.

Искам да питам по-опитните в болестите - може ли растежа на зъбите да й поддържа хремата вече 2 седмици и тя да не минава въпреки лечението с антибиотик? И от хремата сополите да отиват в стомаха и от това да повръща? На мен  ми звучи логично, но исках да чуя още мнения? Мерси

Общи условия

Активация на акаунт