Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 80

  • 38 071
  • 377
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 2 116
Нелка, включвам се по повод твоите мишоци и по настояване на сина ми:))) Показах му аз тези мишоци, той така им се зарадва и, присъщо на техния всичковиждащ поглед, попита - а защо едната мишка няма мустаци? Ох, съжалявам, че те занимавам, но му обещах да питам, а нямам практика да го лъжа, макар че няма да разбере...

Boshi-Moshi, много ефектна баба Яга (или, която и да е друга вещица), но чепикът е един път...много детайли като истински и много естествена извивка...Впечатли ме също и добрият ефект на текстил, плъзгащ се по кутията!!! Браво!

# 151
  • Мнения: 1 965
Дарилка - Пропуснах да похваля твоята торта. Супер си е станала. Още ме е яд, че не ме сръчка там в магазина.  #Cussing out
Boshi-Moshi - Много хубави творения. баба-Ягата е страхотна. Много готина!!! Peace
Нелка - Мишоците са наистина като порцеланови фигурки. А очичките са като живи. никога не бих могла да постигна тази прецизност.
raya_рая - Аз нали съм си от отбора на "куку", та винаги се ядосвам когато ми се прецакват нещата и не вървят по предварителен план. Хубавото е, че бързо ми минава.
Дими - незнам на какво се дължи втвърдяването на шоколада. Не е от студа, защато винаги покривам студено масло. Има нещо във фарситурата което не повлия добре на тестото. Стана като балатум. Странна работа. И аз се чудих.
Ето ви 3 снимки на мидата СТЪПКА ПО СТЪПКА. Те са по-скоро от боядисването. Още когато я направих, забих 2 клечки за зъби на изправената част. Така си съхна с тях. Дими - перлата в мидата е сребърна захарна перла с размер 8 мм. купих ги от Торнадо. А така изглежда тортата разрязана. ТУК и ТУК. Райче - течния шоколад не помня какъв е. Айде да погледна довечера и ще ти кажа. Ще ти го снимам даже.

# 152
  • Мнения: 310
Вечерница© да, ползваме от шарените бонбонки.В БГ май няма бели.
Boshi-Moshi  много хубави тортички си спретнала.Браво  Grinning
nelka.nelka  Shocked друго няма какво да кажа  Laughing

# 153
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Някой би ли могъл да ми разгадае тази торта
 

 Какъв е крема под заливката, според мен заливката се слага топла и долния слой не може да е маслен. Смятам да направя нещо подобно за РД но чак за след месец но е важно за мен и от сега търся.

# 154
  • Мнения: 1 610
Парфе е кремът. Аз направих снощи една подобна,само крема е бял. сега ще ти я пусна, дано придобиеш представа. Използвах 250 грама финна извара/ кварк/ , 200 гр сметана, 200 мл заквасена сметана/ крем фреш/ и сложих 21 гр желатин обработен в 50 мл вода После е шприцована обикновена сметана. Може и олекотен ганаш да е шприцован.Даже предполагам е олекотен ганаш борда долу. Гадая си!

Ванче, респект за тортата!
Ай/Ай присъединявам се към мнението на димитрина.
Блу, мерси за съвета за калиите, както и за всички линкове. Аз обаче нямам така и така сърцевидна форма, а ми се мерна една за калии, която не беше много скъпа и я поръчах.  Embarassed
Нелке, ти защо не почнеш един блогсайт да водиш.Голямо удоволствие ми доставя да чета твои постове, а ми е непосилно да зпомням и копирам всички рецепти, Ако водиш блог, ще ми е по-лесно да го следя   Wink
Краси мира, не съм забравила, че ме пита за лимоновия сладкиш, нямам време да преведа и пусна рецептата. Аз направих готова смес във кутиите  Embarassed Но имам и рецептата, в случай, че не ме мързи някой ден.  Grinning

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 19:04 от rien

# 155
  • Мнения: 1 965
Мегита - Сега ще  врачувам на боб.....щото картите ТАРО, ги дадох на заем. Rolling Eyes Да видиииииим...  newsm78 И аз мисля че е шоколадово парфе. Ягодите смятам че са топнати в разтопен шоколад, може би малко разреден с мазнина. Все пак предполагам че са с хрупкава коричка. Но не чак такава, че като си хруснеш и да ти хвърчи в пазвата. Шприцованата част е някакъв шоко крем, може и да е някакъв мус. Има един прахообразен крем за торти на Доктор Йоткер. Той става гъст и прилича на този. Заливката е някакъв шоколадов крем с ядки. На места се виждат по-бледи зърнести нещица. Мисля че би могло да се постигне с някакъв течен шоколад или разтопен шоколад, смесен с малко количество сметана или пудингов крем, който да го държи леко течен без да хваща шоколадова кора.
rien - формата за калии е ... нищо особенно. Можеш да си я изобретиш много лесно сама. Ако нямаш ламаринка, мисля че от някаква пластична материя ще стане без проблем.
Райчеееееее - ТОВА Е ЗА ТЕБ . Кофа от 1 кг. само тъмен. Незнам какво има в тоя и какво има в твоя, но предполагам че втечняването не е от течния шоколад. Или ако е от него, прави реакция с някой друг продукт. Незнам обаче кой?!?!  newsm78

# 156
  • Мнения: 137
Благодаря ви момичета,вие сте моят стимул!
След малко започвам един Мики Маус за събота,ако стане ще ви го покажа,ако не.....само ще ви разкажа Simple Smile))))

# 157
  • Мнения: 1 610
Да ти кажа , Ванче, абсолютно си права. Обаче мислих, мислих / пиша го два пъти да останете с впечатление, че го умея това упражнение  Laughing / -шсобено, неособено, реших , че за тези пари нищо не губя...Не беше скъпа., та реших да не рискувам/ все пак първа сватбена торта/ Да не стане - отиде като Аслан, върна се ....  Joy
Пак за тази торта под моята >
Шоколад и сметана в концентрация 1>3 в полза на сметаната дори в течно състояние се нарича ганаш и се ползва като глазура. Аз се замислих, ако се сложи малко желатин в тази топла консистенция и се изчака съвсем малко и така се залее тортето..дали няма да се получи този шоководопаден ефект, а?
Забравих да ви кажа, че това ми беше първия борд, без да се начупи. Много съм доволна.  Simple Smile
Ай/Ай Мики Маус чакам с нетърпение. Търся си вдъхновение

# 158
  • Мнения: 6 912
Страхотни торти.Не бих могла да изброя всички ви   bouquet .

Мегита ,според мен това е или ганаш или по-вероятно шоколадов маслен крем.Заливката може би си е шоколад,сметана и глюкоза.Аз правя такава и остава мека,а не се втвърдява като коричка.Залива се леко охладена върху стегнала вече торта.Не се разтапя крема въпреки,че е на маслена основа.Тази торта е с такава заливка,а отдолу е с маслен крем.
Тук можеш да видиш как се правят такива ягоди.

# 159
  • UK
  • Мнения: 1 351
rien, van444eto благодаря ви момичета  Hug много ми хареса тортата и се спрях на нея. За мъж на 51 години е и мисля, че е добър избор. Ако някой има по- добро предложение да дава, няма да откажа   bouquet

 Boshi-Moshi, доня КОПРИВА, ai-ai, van444eto, Дарилка, sladka hapka, Пепи  страхотни сте момичета. Съжалявам ако съм пропуснала някой  Embarassed

 2в1 много интересно. Май ще се окаже по- лесно от колкото си мислех  newsm78 Благодаря ти и на теб

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 22:04 от Мегита

# 160
  • Мнения: 1 329
Момичета,
благодаря за хубавите думи за трансфера. Окуражавете ме  Hug

Доня Коприва -това ми е първият трансфер. Рисувах върху канцеларски джоб с натурален шоколадат и после върфу тортата. Доста лесно и бързо се получи. Не ми се опря  Laughing
Рецептата за рулото я бах давала, ще ти я пратя на лични.

Бобсито, благодаря за похвалата. Горе отговорих на въпроса за трансфера.

Нелка, мишоците са убиец. Очите им имат такива детайли, че са като препарирани. Браво за моделирането.

Боши- Моши и двете торти са уникални. Много красиви и изпипани. Ся да те питам по първата с баба Яга - какво прави тоя черен телефон на полятната? И тия животинчета, Пух и сие не са ли си объркали приказката при баба Яга...

Дарилка - Пропуснах да похваля твоята торта. Супер си е станала. Още ме е яд, че не ме сръчка там в магазина.  #Cussing out
Ванче, кажи в кой магазин ще ходиш, че да дойда да те сръчкам сега Wink. Еми жена, не те познах..иначе и на мен щеше да ми драго да те видя лайф Sunglasses. Ама няма да се измакнеш...

И преди празниците ето го прословутия ми Рибар - торта за дядо.
Всичко отгоре е правено с ГММ, фигурката беше по-прекрасна, но от стоене и пипане, само ходех и я наглеждах Mr. Green, накрая я развалих. За първи път покривам с ГММ и моделирам с нея, много е удобна за работа, с другите теста голяма мъка беше.
Искам специално да забележите че на въдицата има червей Laughing
Отдолу намазах с конфитюр уж за по-лесно, но не съм доволна. Явно сложих доста и на места се вдлъбна покритието. Но като за първи път съм доволна, дано и дядо я хареса.



и още


Весели празници момичета, чакам многоооооооо снимки от семинара и благородно ви завиждам. Няма да съм тук, така че ще гледам да наваксам като се върна на 8-9 Май Hug

# 161
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Boshi-Moshi страхотно си се справила - доста труд има и в двете.
Дарилка изпипана до последния червей - със сигурност ще зарадваш много дядо си едва ли очаква такава торта.

# 162
  • Мнения: 184
Албенка тази торта http://www.album.bg/mameto/images/13248071/ с какво е направена водата, с желатин ли?
Ето за това говоря http://pepiy.multiply.com/photos/album/1/1#173 
Clairette нямам представа с какво ще покривам, още не съм измислила  Grinning  значи може с фарситура да се замазва тортата вместо с маслен крем, така ли?Това не го знаех


И аз искам да разбера за водичката!Как се прави?  chef newsm78

# 163
  • Мнения: 1 491

Дарилка - Пропуснах да похваля твоята торта. Супер си е станала. Още ме е яд, че не ме сръчка там в магазина.  #Cussing out

Ванче, кажи в кой магазин ще ходиш, че да дойда да те сръчкам сега Wink. Еми жена, не те познах..иначе и на мен щеше да ми драго да те видя лайф Sunglasses. Ама няма да се измакнеш...


Споко, ще ви организирам една среща в Кауфланд  Mr. Green  Ние там се виждаме по-често, отколкото на кафе  Rolling Eyes  hahaha

# 164
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Нелка седя си пред компютъра и си съзерцавам мишоците - толкова са чаровни че нямам търпение да ги видя на торта а тя сигурно ще е прекрасна.

Общи условия

Активация на акаунт