Телче, Близначе или Раче ще е Юнското юначе? Тема№ 57

  • 10 584
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 193
petia_tag а какво да е бижуто.Ами кръщелникът е племенник на моя мъж ,така че не трябва да се стискаме.И е момче.Аз знам,че кръстниците трябва да купят кръстче и сега мисля да отида до Първа инвестиционна банка да видя колко струват зл.кюлчета за деца и дали още имат такива.Но ако нямат просто незнам какво да е?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2
Здрасти братство.
За мен пак няма комп. Само ви проверявам.
Михайлова,Bella дайте някъв сигнал как сте.
Мен май не ме искат вече на работа аз се натискам да бачкам, те не ми дават, не ми се стои в къщи, ще се побъркам, горкото ми мъжле то ще си го отнася.
Честит рожден ден на Полито.

# 17
  • Мнения: 24
Докато сготвя и вие хоп нова темичка  smile3501
Гъди супер е темичката мерси   bouquet
Аз съм се зачудила за тези подгреватели за шишета и храна дали  са хубави, виждат ми се удобни, не си спомням да имаше Мони като беше бебе. Ето от този тип имам предвид: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=91_89&products_id=1217
Ако някой е ползвал може да сподели мнение.
rosicp мисля, че кръстче е много подходящ подарък за кръщене, ако имате възможност разбира се

# 18
  • Мнения: 753
Мерси, Гъди, за красивата тема! И заглавието е много симпатично.

Към Роси:
Аз ще кръщавам, живот и здраве, заедно децата. И аз бих подарила нещо за спомен. Може да е и картина детска, комбинирана рамка за снимки, книга-албум, албум за снимки /има такива, които са като реликва и са много красиви/. Сега ми хрумва, че може и някоя оригинална кутия, в която ще съхранят родителите косичката, пъпче, зъбче или каквото им се стори ценно за спомен. Аз например имам един много ценен за мен подарък - еделвайс изсушен и една четирилистна детелина. Бяха пъхнати в едни малки книжки, едното май беше молитвеник, не помня, но много ги харесвах и като дете и знаех, че носят щастие Simple Smile

Цвети, изглежда удобен. Не съм ползвала.

Момичета, за първи път тази бременност усетих какво е да ми натежи. На градинката с детето за първи път се уморих от клякането и ставането и се "сецнах". Седнах веднага и изпънах гръб. Май трябва по-полека да я карам.
Нямах сериозни оплаквания, но си припомних как ми тежеше с първото и то от началото на 8ми месец. Сега поне доста късно го усетих.

Едно момиче, браво за юнаците!
Като те гледах на последната среща от снимките, си ми много сладка с това коремче Simple Smile Дано постоят оставащите близначета в коремчетата.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 13:16 от ayas

# 19
  • Мнения: 193
Tzveti и petia_tag  Hug
ayas - благодаря ти и на теб.Твоята идея също е много хубава.Нали с моя работим в рекламата - може нещо да измисля. Hug

# 20
  • Мнения: 143
gamby дадох ама на предната страница Wink
За четвъртак 30.04. как ще се разберем момичета да се чакаме някъде предварително  newsm78 а от колко часа беше Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 291
Полито Ч.Р.Д.  bouquet   тези рожденни дни ще ги запомним с идването на бебчетата ни! Гъди темата е страашно сладурска Simple Smile
Дали да не сложим някоя анкетка?

Последно избрахме имената: Ерик и Максим. Единодушно ги харесахме.Този път нямаше въздържал се. Симеон не ставаше защото предишното ми гадже се казваше така и таткото ревнува Wink newsm44     Камък ми падна от душата! Безкрайни благодарности на Катето  bouquet

Мисля днес да си събирам багажчето за болницата. Док ми каза да взема само четка за зъби, но ми каза че и ако тръгна да раждам до 20 май-да заминавам в Майчин дом-един вид трябва да съм готова ако се наложат някакви преждевременни действия че като гледам как се раждат близначета с пълна сила Simple Smile

Споменах ли че бебчовците са вече по 1800 гр. Много съм горда че пораснаха толкова.Е..ще ми се и още да пораснат.Важното е че док каза че са "идеални" Mr. Green

Аз като отивам на гости на бебче-подарявам в едно пликче пари.Сигурна съм че родителите най-добре ще знаят какво да му купят,без да налагам моя вкус.

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 854
Благодаря на Гъди за темичката   bouquet

Роси, на нас ни подариха по-близките злато - обички от бабите и кръстче кръстниците, което осветихме при кръщаването. А иначе - люлеещо се конче, триколка (от 2 семейства се комбинираха), дрехи, играчки, албуми. А това за медальончетата от банката също е добра идея.  Peace А също ние сме давали пари на кръщене.

мариичето, тези неща ги обсъждахме преди няколко теми, погледни в последните 3-4 теми, защото тогава почти всички момичета се изказаха по въпроса, няма смисъл пак да повтаряме същите неща  Peace

Докога ли ще държат Ди и Сафира в болницата? Сигурно докато бебечетата станат над 2.5 кг. Някой знае ли?

# 23
  • Мнения: 136
rosicp, ayas много хубава идея даде с рамките за снимките. Преди 2 седмици, когато ходихме да се снимаме за лична карта, във фотото на Кодак имаше страхотни рамки, съчетани с метър за бебето - бяха 3 рамки една над друга, обгърнати с плюш и цялата аранжировка беше под формата на жирафче (ох, ама как го описах). Много сладки бяха и струваха някъде около 20-на лв.  Peace

За анкета съм ок, само кажете каква тема ви интересува. Мале, днес съм много зле, още спя и никак не мога да мисля. От час и половина се тъкмя да си играя аеробиката, ама мързи, та две не виждам  Tired

# 24
  • Мнения: 639
rosicp, ние миналата година подарихме златно синджирче с ръчно гравирана златна буквичка (свекър ми е художник, но в момента се занимава с ювелирство и прави много красиви и уникални неща) , така че може - висулка само (буквичка, кръстче или нещо друго), синджирче само, или пък гривничка-синджирче (разбира се, ако решите да подарявате злато). Идеите на другите момичета също са много добри!

# 25
  • Мнения: 35
И аз по такива поводи подарявам злато/висулки,гривнички/. Хем не му минава модата, хем и с времето ценността му се запазва. Но все пак всичко според вкуса Peace

edno_momiche, поздравявам те за страхотния избор,който сте направили,чудесни имена. Сигурна съм, че няма да съжалявате Hug

# 26
  • Мнения: 167
здравейте момичета.Вчера се прибрах от болницата.Аз се чувствам много добре,но само физически.Бебчетата останаха там и ми е страшно мъчно.
На 21 април сутринта в 6 часа ми се спука единия мехур и ми изтекоха водите,въпреки че 2 седмици бях на системи магнезии и гинипрал максимални дози.Бях с контракции от 5-ия месец и въпреки лекарствата те продължиха......и доведоха до спукване на мехура.Започнаха контракции на 5 минути,след малко на 4 и още малко на 3 минути.Докторите искаха да рода по естествен път,защото имах реални шансове-контракции на 3 минути,разкритие,първото бебе беше главично,но аз пожелах секцио,защото болките ставаха все по непоносими ,а второто бебе беше напречно и можеше да се наложи да го вадят с вакум.Помъчих се малко докато др. Дяволов дойде и реши да направи секцио.
В 10.36 на бял свят се появи Георги-1700 , 39см. и в 10.37 Мария-Стефани-2000 , 43см.Изреваха веднага.ТОВА Е НАЙ-ВЕЛИКОТО НЕЩО НА СВЕТА.Тя седя 4 дни в кувоз а той 6 дни.Родиха се с някъква инфеккция и са още на антибиотик.От самото начало дишат сами,което е най хубавото.Все още се хранят със сонда и в малки количества.Теглото им непрекъснато варира и днес са -тя е 1790 а той 1590-надявам се е нормално.Преди малко разбрах че са преместени в ПЪРВА ГРАДСКА БОЛНИЦА.
Казаха че са стабилизирани но с ниско тегло и сега трябва да наддават.
Дано нямат други проблеми и скоро да си ги вземем у нас.
Вече много ни липстават..............
На вас мами пожелавам леко раждане и здрави бебчета

# 27
  • Мнения: 187
Amorevole, моя Георги има четири хобита (а като си помисля, чеима хора, който нямат нито едно  newsm78) риба, АТВ, четене на книги (то и двамата сме книжни мишки) и карти! Та все е с някой в "кръвна група" hahaha Ама и то все скъпи хобита (играят карти в едно заведение, без коментар... Simple Smile ) Поне обеща бебчо да го взема като ходи за риба и да кара АТВ! За картите не се нави hahaha, просто много бира изпивали и се притеснява да не го забрави някъде! А за книгите, вече имаме касичка и старателно пълним с парички за книжки!
За подарък: на www.soft-press.com има страхотно албумче, с различни глави като първи крачки, първи учебен ден и т.н. струва 15 лева! Стори ми се страхотен и смятам да го купя на бебчо! Разгледайте го има и съдържание! В търсачката им напишете албум и изкача! Анотацията е: за най-ценните мигове и снимки от раждането до първия учебен ден! Може да се добави и нещо друго...
safira, добре дошла отново при нас! И честити ти палавници! Радвам се, че и двамата са добре и стискам палци да са послушни и да качват бързо и в най-скоро време да си ги преберете вкъщи!

# 28
Поли,честит рожден ден,много ,много любов,щастие и здраво бебче юни. smile3525

Честити бебенца на Safira и на приятелката на Somebody!
 smile3525
Гъди мерси за сладурската темичка.

Дано всичко с Албена и Франческа е вече добре и скоро да се приберат.

В петък се видях с лекаря ,който ще ме изражда и се оказа ,че главичката на бебчо е много ниско.Вече е над 2600 гр,трябва да стискам до 15 май.На 15 ще спра магнерича и ще чакам включване от бебо.За разщирените вени ,там долу,се оказа,че е по-добре да раждам нормално,иначе може да се получи тромбофлебит/нещо от този род/.С хемороидите се боря,но засега ме побеждават. #2gunfire
Цялата съм обрината,май съм получила този обрив на бременността от последния триместър.Сега съм на калций и Фенистил гел,няма особен ефект,ужасно е и просто вече не знам какво да правя.
Съжалявам,че се оплаквам така,просто вече съм с всички екстри,включително и стяганията. smile3518

Лек ден и само хубави емоции. smile3525

P.S.Safira,добре дошла отново честити две слънца.Всичко ще се нареди и скоро ще се гушкате вкъщи.  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 2 658
rosicp, вече са ти дали прекрасни идеи и няма да ги повтарям.
Михайлова, аз нали вечно нямах апетит, а и заради тези обриви миналия месец, бях свалила едно кило, вместо да кача за повече от месец. Доктора ми каза, че и затова са ми намалели водите и бебето ще е малко. Предписа ми да взимам млечен протеин, аз и за Габи взимах. На фирмата Биогейм е и струва 11лв. Взима се по 30 гр дневно разделено на 2-3 приема. Хем са белтъчини, а те са градивния елемент на всички органи и системи, хем се разяждаш страхотно от тях.
safira, здравей миличка. Щом бебоците са в Първа градска, значи ги чакат само да станат по 2 кила, за да ти ги дадат. Ако имаш кърма, се цеди и я носи да им я дават, за да дръпнат по-бързо.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 13:51 от petia_tag

Общи условия

Активация на акаунт