Твърде консервативна ли съм...

  • 10 331
  • 161
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 16 146
Не бих ги пуснала на гости, но заради слугуването покрай тях. На гости за 1 вечер - добре дошли. Иначе не виждам защо да не са приятели. Ако родителите одобряват - защо да се бъркам. Какво и как ще правят докато родителите са на работа не се знае. А и съм виждала лятото около НДК младежи на тази възраст да си правят кефа. Като искат - няма кой да ги спре.
Знам, че сега много от вас ще ми се нахвърлят. Но имам в обкръжението момиче, което от 14 г. живее в семейството на приятеля си. Свестни са и двамата, тя завърши у-ще, работи. Мин. седмица им се роди бебе. Но  момичето просто нямаше друг избор - трябваше да живее някъде. Майка и  просто създава деца от мъжете на сестрите си, живее по квартири с когото и попадне. Какво очакваше момичето, ако останеше с майката? Та, не се знае - може и за това момиче избора да спи с приятел да е по-добрия.

# 61
  • Мнения: 5 173
Не, не си.
Бях на 17.5 години, когато родителите на тогавашния ми приятел (на 19 почти) идваха да ме искат, за да отида с тях на море за 4 дена, РОДИТЕЛИТЕ МУ да ме искат! Нашите не ме пуснаха. Та, какво говорим за момиченце на 13...

# 62
  • Мнения: 295
И аз като Erica - с риск да ми се разсърдят всички роднини, просто ще откажа най-категорично на родителите на момчето да ги приема. Няма такива филми - приемам, различни стаи и не знам си какво. Ще обясня, че в моята ценностна система не се вместват такива изпълнения и толкоз. Иначе бих хванала племеника и като стара леля бих му теглила едно конско - нищо че е голям и пълнолетен, постъпките му говорят точно обратното.
Племеницата ми е на годините на това момиче - не си я представям в такава ситуация. Но недай си Боже й хрумне нещо такова, първото, което ще направя, е да я привикам на сериозен разговор. Като стара и консервативна леля.

# 63
  • Мнения: 1 168
Всъщност от друг град ли са?
Ако не - да ходят да си спят у тях! Ако да - да заповядат, ако ви е неудобно да откажете, но с условието ти спиш в една стая с момичето, а мъжът ти - с племенника. Може сами да се откажат. Родителите като са съгласни да им освободят те терен. У вас, важат вашите правила и е редно гостите да се съобразяват с тях.

# 64
  • Мнения: 59
 Rolling Eyes още една консерва. Оф на 13 .............представям си сина ми след години живот и здраве да доведе 13 годишна  ooooh! Shocked #Crazy да спи у нас  Crossing Arms

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
По думите на авторката родителската реакция е кристално ясна - "по-добре да знаем с кого е, отколкото да се крие". С две думи, избрали са по-малкото зло. Прилича ми на едни други реплики, които съм чувала от родители - по-добре да пуши пред мен, отколкото да се крие; по-добре да се напие пред мен, отколкото да става за резил по дискотеките. А аз на това девойче (ако беше мое) такъв бой бих му хвърлила, че докато стане на 40 няма да си помисли за мъже! Пък после нека да ме обвинява, че съм й съсипала живота.

# 66
  • France
  • Мнения: 726
Аз, все още потресена от темата за извергите-педофили, мога само да напиша: "Накъде отива света".
Аз съм от консервите с изтекъл срок на годност.

# 67
  • Мнения: 5 319
Според мен в случая не става дума за консерватизъм. Ако момичето не е навършило 14 години, осъществяването на блудствени действия с него / като такива се определят действията с цел възбуждане или удовлетворяване на полово желание без съвокупление/ или на съвокупление, е престъпление/чл.149, ал.1и чл.151-НК/ -тук нейното или на  родителите й съгласие е без значение. Не искам да звуча мелодраматично, но племенникът ти, а и вие покрай него, може да има сериозни проблеми при определени обстоятелства.

Прочети мнение на Лола на родителите на момчето и на момичето. Той е мъж на 20 години, тя е дете на 13. Утре може да доведе и 10 годишна. После четем за бебета. Потресена съм!

# 68
  • Мнения: 2 229
Всъщност не разбрах - какъв е поводът за визитата?
Ми какъв, терен си търсят, много ясно! Stop

Да, наистина, обясни, за какво ще ви гостува за няколко дни племеникът на мъжа ти, заедно с приятелката си?! Shocked

И, да, безумие е - да правят каквото си искат, щом родителите знаят, тяхна си работа, но в твоята къща - айде нЕма нужда! Sick

# 69
  • Мнения: 8
И аз съм доста консервативна,когато става въпрос за толкова малко момиче.

# 70
  • Мнения: 56
Може да съм консерва,но не бих ги приела Naughty.

# 71
  • Мнения: 212
ами консервативна си,да!

# 72
  • Мнения: 170
Изобщо не мисля, че си консервативна, а че разсъждаваш съвсем нормално. Радвам се, че почти всички споделят това мнение и виждат нередното в ситуацията  Peace

# 73
  • usa
  • Мнения: 2 113
дъщеря ми е на 13. въпреки че си въобразявам, че си върша добре работата по разясняване на всякакви сескуални и емоционални въпроси и въпроси за взаимоотношенията между различните полове, бих била много благодарна на чиито и да било роднини ако когато тя им се появи на прага, те преди да я допуснат в дома си, изискат от нея телефона ми или го издирят по други канали и ми се обадят да проверят дали наистина съм се съгласила да гостува някъде с преспиване със субект от мъжки пол. пък нека съм консервативна...

# 74
  • Мнения: 1 740
Не си консервативна, просто ситуацията е крайно неприемлива.
Аз лично бих отказала да ми гостуват.

Общи условия

Активация на акаунт