Лекарства за стимулиране на овулацията при поликистоза

  • 25 164
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 802


Виждам че и ти си се ориентирала към стимулация с Клостил,пак ще се повторя трябва първо да се проверят тръбите,това е лекарство не се пие до безкрай и неможе така на сляпо да се действа.

Да, поне така ми каза Александров. Даде ми едн лист на който пишише:
1.Изсл. на FSH, LH и Prolactin - 3 ден от МЦ
2.Видеозон и вагинален ефограф
3.Изсл. за хламидия
4.ЦС/цветна снимка/   
5.Спермограмка за мъжо. Та от тук посочените са изпълнени 5, 3 и 2. Утре излизат за хламидия, а хормоните като дойде лелката  Laughing

Още не ми го е изсписал, но спомена, че с него ще ме стимулира Joy, но след като съберем всички иследвания.

# 16
  • Мнения: 453
Сиска, и аз съм при д-р Александров (АГ Варна). Любопитно ми е колко и какви прегледа ти направи след като постави диагнозата за поликистоза и липса на овулация ? Ще ти пиша и на лични ...

# 17
  • Мнения: 838

Също нензам дали знаеш че стимулация на овулация се прави само след направена проверка за проходимост на тръбите,така че ако ти предложат стимулация без да се знае състоянието на тръбите какво е,смени лекаря.

Те вероятно по-нататък планират да ми видят проходимостта на тръбите, защото казаха, че ще помолят и за една спермограма по-нататък и също така ми пуснаха изследване за хламидии, което беше отрицателно. Има ли някаква последователност, в която трябва да се правят тези изследвания?

Да, поне така ми каза Александров. Даде ми едн лист на който пишише:
1.Изсл. на FSH, LH и Prolactin - 3 ден от МЦ
2.Видеозон и вагинален ефограф
3.Изсл. за хламидия
4.ЦС/цветна снимка/   
5.Спермограмка за мъжо. Та от тук посочените са изпълнени 5, 3 и 2. Утре излизат за хламидия, а хормоните като дойде лелката  Laughing

Още не ми го е изсписал, но спомена, че с него ще ме стимулира Joy, но след като съберем всички иследвания.

Това ли са изследванията, които се правят, за да се прецени дали има някакъв проблем, пречещ за реализиране на бременност или има и други? От какво изследване се започва всъщност?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 908
Колибка,тези изследвания които Сиска е изредила,да това са,като аз ще добавя микробиология и цитонамазка в първите чисти дни ,а към хормоните от т.1 ще добавя Естрадиол и Тестостерон и на 21-ви ден от цикъла се пуска хормона Прогестерон но след доказана овулация.

# 19
  • Мнения: 838
цитонамазка се прави поначало всяка година, тя е за рак на маточната шийка, както и профилактично някакво с антибиограма.
има и някакъв температурен метод за установяване на овулацията, при който повишаването на температурата показва дните на овулация.
Питам се защо като отида не ми направят всичко, което трябва накуп, а не да се чудя аз дали ми е направено всичко, което трябва.

# 20
  • Мнения: 2 802

Това ли са изследванията, които се правят, за да се прецени дали има някакъв проблем, пречещ за реализиране на бременност или има и други? От какво изследване се започва всъщност?
Да, това са първите изследвания, които трябва да се напряват. Ако там няма проблем, а съответно на лице няма още бебе, се предприемат и други.
Колибка,тези изследвания които Сиска е изредила,да това са,като аз ще добавя микробиология и цитонамазка в първите чисти дни ,а към хормоните от т.1 ще добавя Естрадиол и Тестостерон и на 21-ви ден от цикъла се пуска хормона Прогестерон но след доказана овулация.
thumbsup

цитонамазка се прави поначало всяка година, тя е за рак на маточната шийка, както и профилактично някакво с антибиограма.
има и някакъв температурен метод за установяване на овулацията, при който повишаването на температурата показва дните на овулация.
Питам се защо като отида не ми направят всичко, което трябва накуп, а не да се чудя аз дали ми е направено всичко, което трябва.
Не е казано ,че точно в началота на всяка година, просто е хубаво веднъж годишно да се прави. Колкото до Т. метод, да има няколко начина - мерене орално т.е. в устата, вагинално и анално  Heart Eyes. На който както му харесва, все пак.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 16:30 от Siska24

# 21
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен.Нека и аз да се включа по темата тъй като всичко което изчетох е свързано и с мойто положение.Аз също бяк на стимулация един месец с клостилбелгит-нищо  Cry.На следващия месец минах на инжекции-пак нищо  Cry.Сега този месец следиме овуто без никакви медикаменти и да видим.Та въпроса ми е на мен не ми е правено цветна снимка,а доколкото чета е трябвало.Аз ходя също в клиника Малинов и съм много доволна.ninkata80 ти също разбрах ходиш там-какво ще ме посъветваш?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 908
Веселушка да не би да имаш цветна снимка правена отпреди на друго място но иначе  за Малинов само ще ти кажа че си в добри ръце и всичко каквото е необходимо ще ти се направи(това е моето мнение от едногодишното  ми ходене до момента там)разбира се това не пречи да попиташ  когато ходиш за разни изследвания,кога,какво,как.Не се отчайвай че не се е получило и не си реагирала,всички ще успеем един ден всички,дай боже да е скоро Praynig

# 23
  • Мнения: 838
Питах моя АГ от 20-та поликлиника (който ми изписа Диане35 за поликистоза) за това изследване за проходимост на тръбите и той каза, че е сложен алгоритъма докато стане бебе и първо се пиело диането - 9 месеца при мен вече, после спермограма, после започвали други неща, дълго било, до това изследване още не се е стигнало при мен. Явно навсякъде АГ решава откъде да започне, никъде не ти пускат накуп всички изследвания. Не можеш да отидеш просто и да си "поръчаш" дадено изследване, това ми е странно.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 908
Колибка,да така казват всички квартални гинеколози на мен ми го казваха същото,но благодарение на форума преди две години аз си назначих необходимите изследвания за мен и за мъжа ми,дай боже при вас всичко да е наред но според мен направи тези изследвания просто за твое спокойствие,а не пиене на Диане,което го изписват масово както и дуфастон при поликистоза и до там,има няколко изследвания които се правят(цветна снимка,хормони на 3-5 ден и спермограма) и се разбира всичко, за какъв сложен алгоритъм,за какъв дълъг процес говори този доктор. ooooh!

# 25
  • Мнения: 838
ninkata80, къде си направи тези изследвания и направо отиде, каза и ти ги направиха или стоя и чака някой да ти ги назначи като мен? На мен този единствено доктор ми обърна внимание, другите казваха, че съм била добре и нямало нужда, просто по-чести опити трябвало. Много ми е странно с тези АГ, досега не бях ходила толкова и незнам и към кого да се насоча. Цветната снимка ли е всъщност изследването за проходимост на тръбите?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 908
Ми то беше одавна но все пак,хормоните си ги пуснах тогава  в Цибалаб на "Петте кьошета",а и сега ако  трябва за нещо пак там ходя,след два часа излизат резултатите в сайта им ,спермограма на мъжа ми в клиника Малинов,цветна снимка също там но незнам като не си пациент дали ще стане,за спермограма мисля че няма да има проблем да запазиш час но за снимката незнам,трябва да се обадиш и да попиташ,ако не в Щерев,въпреки че беше писала,че там са ти казали че няма нужда за момента или нещо такова,но ти настоявай,кажи че искаш за твое спокойствие или нещо такова.

# 27
  • Мнения: 668
Употребявали ли сте лекарства за стимулиране на овулацията при поликистозни яйчници и какви са те? Казаха ми, че ще ми изпишат нещо, но аз реших да проуча нещата сама и

Диагностицараха ме с ПКЯ на 18 години. Тогава отказах категорично да пия хормони, защото вече бях чела какви рискове свръзани с рак и т.н имат. Лекувах се с хомеопатия и яйчниците ми се изчистиха напълно и цикъла ми стана редовен. Добре обаче през годините забелязвам, че в периоди на повишен стрес или ако наддам килограми отново се разваля работата, мензисът става нередовен и се появява картината на поликистозни ячници на ултразвук. Пия метформин за ПКЯ (нямам диабет) от 2 години и съм много доволна-подобрява значително нещата с окосмяването, подобрява инсулиновата резистентност, която е май винаги присъстваща при ПКЯ и ми регулира цикъла.

Сега напоследък имам някакви други, непознати за мен проблеми, свързани с кървене, но не е чудно като се има предвид в какъв стрес съм.

На кратко, бих те посъветвала да минеш на хранене без много въглехидрати, особено захар, с повече пресни зенелучци и плодове, протеини и да поговориш с еднокринолог за метформина. Не бих съветвала никой да взима хормонални препарати.

Успех ти желая и да се похвалиш скоро с добри вести! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 240
Значи при поликистоза помага метморфин?
А ще препоръчаш ли лекар?
Исках да те попитам и за хомеопатията? Как точно си изчисти яйчниците?

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 11:02 от Petuhin

# 29
  • Мнения: 668
Petuhin, да, метформин е съвременното лечение на поликистозата, вече на запад крайно рядко някой иска да предписва хормони за това, защото вече се знае, че реалният проблем не е в яйчниците, а е матаболитен и се дължи на инсулинова резистентност, която влияе на яйчниците и хормоналния баланс като цяло.Просто в България има доста гинеколози, които не желаят да се образоват за развитието в науката, и си действат както са чели в учебниците от 40та година.

Лекар...не знам. Добър ендокринолог/гинеколог.

Иначе аз си оправих яйчниците с класическа хомеопатия.Това означава цялостно хомеопатично лечение, индивидуализирано за човека. Няма едно лекарство за поликистоза, за всички, предписва се подходящо лекарство за човека с всичките му особености и ако всичко върви добре, ефектите са доста добри.

Общи условия

Активация на акаунт