паралелка от 32 деца - първокласници

  • 3 154
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 455
Как са им позволили такава паралелка?  newsm78По наредба броят на децата трябва да е от 16 до 22( ако не се лъжа), а при наличие на 30 деца могат да се сформират две паралелки.

# 16
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Според мен за начален курс е много като бройка,колкото и да е съвестен и отговорен учителя,нали трябва на всяко детенце да хване ръчичката и да му покаже как се изписва,а с такава голяма бройка това практически е невъзможно...

# 17
  • Мнения: 1 159
Как 22 деца,аз знам 28-29 броя ученици като горна граница!Не бих се тревожила!Щом си чула от родители,че е добра госпожата,няма място за притеснение!Моят син ще са 29 дечица в класа,не виждам проблем! Peace

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Горната допустима граница е 26, но има вратички и тактики всякакви за повече.
Долната е 18.

# 19
  • Мнения: 21 455
Горната допустима граница е 26, но има вратички и тактики всякакви за повече.
Долната е 18.
Това са границите от пети клас нагоре. Peace

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Горната допустима граница е 26, но има вратички и тактики всякакви за повече.
Долната е 18.
Това са границите от пети клас нагоре. Peace
Да права си, моята информация е стара. Сега погледнах наредбата от 2008г. и там максимума е 24, а мин. 16, но се дава възможност за 6 деца в +. Нагоре вече са акробатики на директора, но щом е позволено, значи може, на сметка са, както казах, пестят от учителските заплати, а че на децата не им е добре - няма значение.

# 21
  • Мнения: 2 110
Това е недопустимо ! Тази госпожа няма никаква възможност да отдели на всяко дете нужното внимание ! Нали има ограничения за броя деца в един клас. Трябва да си търсиш правата !

# 22
  • Мнения: 21 455
Горната допустима граница е 26, но има вратички и тактики всякакви за повече.
Долната е 18.
Това са границите от пети клас нагоре. Peace
Да права си, моята информация е стара. Сега погледнах наредбата от 2008г. и там максимума е 24, а мин. 16, но се дава възможност за 6 деца в +. Нагоре вече са акробатики на директора, но щом е позволено, значи може, на сметка са, както казах, пестят от учителските заплати, а че на децата не им е добре - няма значение.
Наредбата от 2008 не е ли само за училищата по изкуствата?
Пак гледам в " Апис"-а и пас виждам 16-22 деца за паралелките от първи до четвърти клас. newsm78

# 23
  • Мнения: 7 159
Според мен за начален курс е много като бройка,колкото и да е съвестен и отговорен учителя,нали трябва на всяко детенце да хване ръчичката и да му покаже как се изписва,а с такава голяма бройка това практически е невъзможно...

Момичета,моля ви се времето с хващането на ръчичката и изписването на буквите отдавна мина.Сега всички отиват в първи клас можещи да четат и пишат.Дори мисля,че на повечето им е скучно.Може би и самата програма трябва са се промени.

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
dideva, абсолютно пак си права. Аз нещо недовиждам вече.
Извинявам се за недоразумението.

# 25
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Да де ,програмата трябва да се промени-от детската градина да отиват направо в Университета,няма нужда да се ходи на училище...
За протокола-преподавала съм в класове от 20 и в класове от 30 ученика(не съм начален учител) ,просто няма място за сравнение,колкото и да е добър един учител не може и не стига време да обърне нужното внимание на по-бавните дечица и в големите класове те просто рано или късно започват да изостават...

# 26
  • Мнения: 21 455
dideva, абсолютно пак си права. Аз нещо недовиждам вече.
Извинявам се за недоразумението.
Абе, и аз остарявам, ама ме е срам да си призная. Embarassed Embarassed Joy

# 27
  • Мнения: 7 159
Да де ,програмата трябва да се промени-от детската градина да отиват направо в университет.

Да де, и аз това имах впредвид.Правилно сте ме разбрали.
Само че не точно университет,а по-скоро колеж. Wink

# 28
  • Мнения: 7 263
Да де ,програмата трябва да се промени-от детската градина да отиват направо в университет.

Да де, и аз това имах впредвид.Правилно сте ме разбрали.
Само че не точно университет,а по-скоро колеж. Wink

То както е тръгнало ... поне преподавателите ще ме разберат - материала масово се сваля надолу в класовете, кой разбрал, разбрал....
Та донякъде, за какво да им губим времето на децата - направо ги мятаме на банките и от там който изплува ще седи на бюро, който не на клон и толкоз Thinking

# 29
Как са им позволили такава паралелка?  newsm78По наредба броят на децата трябва да е от 16 до 22( ако не се лъжа), а при наличие на 30 деца могат да се сформират две паралелки.


Всъщност още не им е разрешена.Директорката е категорична че ще вземе разрешение, но мен ако питате - гаранция Франция.Другите класове ако останат с около 20 деца, си мисля че по-скоро ще ни разхвърлят, от колкото да се поти, директорката де.Освен това като съм коментирала с познати в тази област/образованието/ всички твърдят че по-скоро биха открили нов клас отколкото да разрешат такъв голям  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт