Отговори
# 45
  • Мнения: 1 134
Добро утро! Стига сте яли, пили и пушили.  Mr. Green Ето малко за душата (като пораснат децата и се пенсионираме, ще ни споходи таз идилия Laughing) :

# 46
  • Мнения: 649
Добро утро и от нас,

благодаря за чудните закуски и кафенцето с цигарка, което Фокси предложи  Wink

Страхотни снимки сте показали на лъчезарни дечица.  Simple Smile

Добре дошли на новите мами.

Надявам се всичко с Pretty да е наред и да си изкара леко бремеността до края.  Praynig

Момичета каква е тая влажност по 70%, която поддържате  newsm78 Ние нали не сме в тропиците?
При нас само след баня става около 70%, но след това проветряваме и достига към 35-40% И на Йоан му е екстра, защото в началото от високата влажност и той имаше проблеми.

Вчера ходихме при педито, каза ни това, което и аз бях прочела. Много трудно се доказва, да минем на ФризоПеп, да идем на алерголог и ако той потвърди ще ни издадат протокол, за да взимаме млякото по каса.
И сега има ли алергия, няма ли не се знае. А ние пак ще сменяме млякото.
А дано поне това му подейства добре и да се окаже, че няма алергия, а просто не му е понесъл Хип. Бях чела преди известно време , че когато дадено мляко не се приема добре от детето , то започва да повръща от него. Дано и нашият случай е такъв.

Иначе все още си имаме височки нива на билирубин. Вече сме на горната граница, но тя казва, че малко я притеснява факта, че нивата толкова бавно спадат, а успередно с падането на билирубина му пада и хемоглобина.
И само пита и разпитва дали имаме в рода някой болен от Таласемия.

после ще дописвам, че малкия яко протестира и си иска неговото

# 47
  • Мнения: 242
Момичета,ето според мен най-ефикасната диета...
7.00ч. - 10.00 - занимавка с бебетата
10.00 - 11.00ч.-готвене /обяд/
11.00 - 13.00 - бебе
13.00 - Опит за хапване /безуспешен/
13.30ч. - 15.00ч. - бебе
15.00 - хапване на крак
15.10ч. - 19.00ч.- панорамна обиколка на града /квартала/
19.00 - 21.00ч-бебе /къпане,папкане и т.н./
21.00ч.- 22.00ч. - скорострелно къпане,готвене и с повечко късмет и хапване
22.00 - 0.00ч. - бебе
0.00 - пускане на пералня
0.30 -  0.50ч.-евентуален секс набързо и ала-бала с тати
0.50 - 6.00ч.- отново евентуален сън с допълнение-няколко събуждания за папкане /ако го има/
6.00 - 7.00ч. - гледане в една точка,защото може би това е единственото време,в което ти остава да помислиш за себе си

Ми май е това..е с някои отклонения,но общо взето....

Като заключение-приемаш около 800калории на ден,а изгаряш около 2800 Joy

MamaZ ,заменям цигарката и кафенцето с това,което ти предлагаш...Еееех,мечти,мечти....
Инче,Карбо,дайте да сформираме "Клуб ПОЛУсамотни майки"...Ще стане веселба голяма Mr. Green

П.П. Ооо,забравих чистенете в диетата,но то е не почасово,ами когато  /ако/ остане време...





Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 12:57 от foxy81

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
^desika^ ,педито вместо да разпитна дали имате в рода таласемия,да му пусне една изследване на бебчо.Ех как си пестят направленията,чак ме дразнят. #Cussing out

# 49
  • Мнения: 15
Ето ни и нас след полууспешна фото сесия, щото се оакахме докато се снимахме. То големи емоции, голямо чудо.

Пък и като дивяхме момата на Толо и се оакахме от кефффффф


Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 11:16 от bibi_iv

# 50
  • Мнения: 89
Ето ни и нас след полууспешна фото сесия, щото се оакахме докато се снимахме. То големи емоции, голямо чудо.

Пък и като дивяхме момата на Толо и се оакахме от кефффффф


 Joy  Joy  Joy
Биби,пусни сесията пак,че при мен вярно е неуспешна...не виждам снимката!
A,сега се вижда!Ама,много палав поглед...Хич не ти трябват диети!Пази си енергията,че този юнак ще е голям калпазанин! Laughing

Фокси,Дюкан пасти да яде пред твоята диета.. hahaha

МамаЗ,то хубаво си го намислила,ама там на скалата влюбените гълъбчета май-май не са пенсионери... Laughing

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 11:23 от толо

# 51
  • Мнения: 95
И аз се присъединявам към клуба "Самотни майки".От миналата седмица до момента сме без татенце.Видяхме се за един ден по Великден и той пак замина на работа.Аз съм си тук,а той в Софето.А когато си пътува и не остава там илиза в 6-7ч сутринта и се прибира в 11-12ч вечер.Дори и сега по празниците ще е пак на работа.Много му е мъчно за нас и бебо и си е изкарал наши снимки на цветен принтер и си ги носи с него,за да ни гушка Rolling Eyes Naughty kissИ така я караме за момента.
Момичета искам да ви питам дали вашите бебчета си въртят главата наляво надясно докато лежат.Моя малчуган е като подивял понякога.Това,което четох в нета не е много обнадеждаващо.Знам, че е и е един от признаците за рахит,но някой казват,че е етап от развитието на детето и опознаването на света около него,както и лапането на ръчичиките.Ние от седмица сме с вечно изядени ръкави и облизани и мокри ръце smile3534

# 52
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Здравейте майчета  Hug
Не съм писала мнооооооого отдавна, ама аз съм си по-скоро от четящите майчета. Пък и като реша да питам нещо и виждам, че има и други с нашите терзания и се отказвам. Та в този ред Коте не се притеснявай за наддаването. Вчера бяхме на консултация и Габи е качила третия месец 500 грама. Ние също сме само на кърма. Педиатърката каза, че не е никакъв проблем, защото детето като цяло си е добре, активно е, пък и сме 5700 г, което е средното тегло за тримесечните бебенца. Както и Яна всеки път казва, щом пишка, ака и е жизнено детето - няма проблеми  Peace
Другото, което все се каня да ви пиша е, че и при Габи има проблем с едното оченце. Стеснено е слъзното каналче на дясното оченце и отначало много сълзеше. Ходихме на очен лекар и първо започнахме с Фуситалмик, а когато намаляха секретите от окото минахме на Офталмосептонекс. Правя и масажчета на окото три пъти дневно. Довечера пак сме при очния, та да видим какво ще каже. Аз тъкмо се бях зарадвала, че почти не сълзи вече и тази сутрин бях неприятно изненадана от гадните зелени гурелчета  Tired Дано да го израстат бебоците това стесняване, че да не се налага да се прави сондаж.
И сега да ви се представим и ние в рокля, пременена за рождения ден на мама (Еми, Карбо благодаря ви за честитките  Hug)

А тук сме с нашия приятел по разходки, който е от декемврийчетата

Гея чакаме те на търновска земя да направим една среща с количките  Hug
Миа и те не се ослушвай, ами идвай към търновско да запознаем момите! Пък и аз съм счети и поработвам от вкъщи, та съм абсолютно убедена, че имаш нужда от почивка далеч от счетоводстването   bouquet

Ей аз не пиша, не пиша, ама като почнааа ......  ooooh!

# 53
  • София
  • Мнения: 66
Момичета искам да ви питам дали вашите бебчета си въртят главата наляво надясно докато лежат.Моя малчуган е като подивял понякога.Това,което четох в нета не е много обнадеждаващо.Знам, че е и е един от признаците за рахит,но някой казват,че е етап от развитието на детето и опознаването на света около него,както и лапането на ръчичиките.Ние от седмица сме с вечно изядени ръкави и облизани и мокри ръце smile3534
Ох, Белослава и това го прави - вчера забелязах... Но аз мислех че е от качулката... А то има ли значение дали в будно или заспало състояние?
Аз лично малко се притеснявам от рахит, защото тя много наддава според мен и отделно аз й слагам капки макс. по два пъти седмично..

Майчета, аз защо не се вглеждам в малката като вас? На мен всичко ми се струва нормално... Дори обриви като е имала си казвам "ще й мине"  ooooh!
И колко пъти вие казвате, че е студено или духа, пък аз все я разхождам, и все гола, а ръчиците й все ледени...
Май съм ужасна майка... Sad Добре, че сте вие тук да ми обръщате внимание на разни неща...

# 54
  • Мнения: 238
Добро утро и от мен ....... то вече станало обяд, ама .......

Хубава закуска сте си спретнали - някои кафенце, други супичка, а аз дояждам Великденския козунак от свекито  Mr. Green

Лисиче, поздравления за новата тема   bouquet 
Може и мен да впишете в клуба на ПОЛУсамотните майки - и нашия тати работи през половината уикенди, а вечер като се прибере е толкова уморен, че не смея да го пипна дори. Ето и сега през тези хубави майски празници той е на работа, само в събота ще почива и това е ....... Та ще си обикалям сама квартала или ще си вися във форума ако е гадно времето  Confused
Ама стига съм се оплаквала .......

Мама З, на теб пък благодарско за идилията, дано я доживеем  Grinning

Какво друго исках да кажа ......  newsm78

А, да.
Теодорче, не се притеснявай, тук никой няма да те упрекне как гледаш детето си. Май ние сме единствената група /Февруарките/, които не спорим за тези неща. Както си казала ти - всеки си има мнение и всеки гледа детето си както смята, че за него е най-добре. Знаем, че децата не са еднакви, дори джуджетата на Фокси, и на всяко му понасят или харесват различни неща, както и на нас - майките им.
Така, че от мен имаш само  Hug Hug Hug и нека бебонка расте здрава и да те радва!
А за хъркащото носле - и при нас от време на време се появява, но педито каза да й капя физиологичен разтвор по 2-3 капки, по-начесто и като кихне да й махам секрета. Нищо повече. Каза, че това е нормално състояние и не трябва да се лекува. Дори май не е съвсем от влажността на въздуха, защото като спряха парното няма промяна в хъркането, а влажността трябва да е по-висока /нали самото парно изсушава въздуха  newsm78/.

Това е за сега от мен, хубав ден на всички!  Hug


# 55
  • Мнения: 89
Carbo,твоята позиция е най-здравословна-и за теб и за бебето!Просто повечето майки са устроени по-параноично... Peace Чак след време разбират колко са се притеснявали безпричинно!Но това май не може да се избегне.

# 56
  • Мнения: 173
Здравейте!
Снощи ставахме за хапване САМО 2 пъти, някакъв напредък имаме  Joy Сутринта ходих до педиатърката, че ми беше объркала последния болничен и си направихме една разходка, сега хапваме  breastfeeding и после пак навън че времето е лятно тук  Sunglasses

Карбо, специален поздрав за Белослава
малко гащите ни са вдигнати до врата  Joy Joy Joy



Вече си вдигаме и главата - днес се и обърнахме от корем по гръб, абе голям напредък  Joy



Деси, колко ви е билирубина?
Днес и педито каза, че видимо не сме жълти, явно сме по-мургавички, май сме и със светли очи поне засега и затова му викаме Шихеризадчо  hahaha

# 57
  • Мнения: 95
Здравейте момичета Hug
Добре дошла на новите мами Hugпишете често тук е весело Laughing
Момичета,ама как сега след тези сладурски бебоци на снимките и аз като дърта магарица да се лепна тук Embarassed
Да ама вчера обещах......

Фокси този план който си написала е ...дано скоро го минем Wink
Пак ще се включа като  прочета всичко Grinning

# 58
  • Мнения: 1
Лелеее, какви са ни хубави бебчетата!
Аз както обещах, ще ви покажа снимки от слънчев, топъл и зелен Сандански :






Много големи излезнаха, ама незнам как да ги смаля! Извинявам се!  Embarassed

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 14:22 от dideroncho

# 59
  • София
  • Мнения: 66
Толо, и за мен е по-нормално майката да се притеснява... Аз явно не съм нормална... Дано да не си изпати бебонка от моето безхаберие.
И между другото, моето ходене до доктора /това имах предвид под УБ Лозенец - университетска болница Simple Smile/ се премести за утре, че милото е много уморен и няма да ни води днес, а на мен сама не ми се ходи.
Плана си остава за утре - ако ще се разхождате - пишете тук, аз ще прочета Simple Smile

ГериHug Hug Hug /не за теб, и не от мен  Joy/

П.П. диде, страхотна си! малката също Simple Smile

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 13:21 от carbo

Общи условия

Активация на акаунт