Как да осигурим сигурността на домът ни

  • 2 931
  • 34
  •   1
Отговори
При увеличаващите се жилищни кражби как се подсигурявате като влизат дори и през деня в апартаментите без да ги притеснява СОТ.

# 1
  • Мнения: 13 512
Имам СОТ, камери и застраховка. За физическа охрана не съм мислила- мисля,че не ми се налага.

# 2
  • Мнения: 8 999
Влизането с взлом е сероизно подготвян удар. Хората си правят труда да проучат навиците на собствениците, а най-вече - дали си заслужава да проникват в точно това жилище.
За моя дом съм сигурна на 90 %, че едва ли някой ще положи толкова усилия. Просто кярът му ще е минимален, дори няма да му се изплати щангата, с която ще разбие вратата! Пари в брой вкъщи не държим.

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
Застраховка и СОТ. Имаме и портиер, т.е. някъкъв котнрол на достъпа все пак. Но ние нямаме за крадене, бижута и кеш не държим, разни скъпи техники също, а и на портиера ще му се види съмнително някой да ми изнесе пералнята да речем  Mr. Green

П.П. Моля те оправи си заглавието

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 09:17 от Сиренце

# 4
  • Мнения: 4 300
Сот+ застраховка.
Ние също не държим нищо ценно у дома, нито пари, което не попречи да ни оберат преди сот-а. Дори документи и нотариалниактове съхраняваме извън къщи.
"Плячката" беше чифт златни обеци, не знам дали и 50 лв са им взели. Но травмата, която остава, след като си видиш къщата с краката нагоре, е ужасна Confused Confused.

# 5
  • Мнения: 2 926
В тази връзка да попитам къде държите бижутата и другите скъпи вещи?

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
В тази връзка да попитам къде държите бижутата и другите скъпи вещи?

Зависи какво разбираш под скъпи вещи. Аз бижута нямам златни, не харесвам. Имам 3 чифта обици Сваровски  Mr. Green Съмнявам се да им вземат и половината пари  Mr. Green Имам скъп часовник, той си е на мен. Имам картини, съмнявам се и тях да вземат не са особено скъпи, а и трудно се пласират, не са Реноар и Моне все пак. Иначе можеш да си държиш скъпи вещи в сейф. Излиза около 100-тина лева на година.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 10:50 от Сиренце

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Най- много бих се притеснявала точно от травмата, за която говори Рокси. Иначе няма какво да ми вземат- пари в брой няма, нотариални актове- също, за бижута да не говорим. Скъпа техника е силно казано, че имаме.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
Най- много бих се притеснявала точно от травмата, за която говори Рокси. Иначе няма какво да ми вземат- пари в брой няма, нотариални актове- също, за бижута да не говорим. Скъпа техника е силно казано, че имаме.
Къде държите нотариалните актове?

# 9
  • Мнения: 3 459
В тази връзка да попитам къде държите бижутата и другите скъпи вещи?

Бижутата си ги държа вкъщи. Не са кой знае колко, но не са и малко.
2 златни синджира, 2 пръстена, няколко висулки, гривна, 2 чифта обици.
Сребърните ми са доста повече. Повечето ми познати се прехласват повече по сребърните, отколкото по златните, заради един пръстен, който е с 75 камъка. Имам и едни обици на Сваровски.

Скъпи вещи не бих казала, че имам. Освен ако не броим телефоните като скъпа вещ.
Пари в брой не държа вкъщи, а ценни документи нямам.

# 10
  • Мнения: 4 300
Ние лично ценни документи държим на работното място на мъжа ми ( работи в банка), струва ми се сигурно. Иначе банков сейф по спомен ( най малкия размер) струваше около 200-250 лв на година, но не съмс игурна доколко са ми актуални спомените.
Има едни малки сейфове, които се продават в големите магазини като практикер, бриколаж, които са на цени от 50 лв нагоре. Закрепват се с дюбели към стената и може да се монтира някъде в дома на скришно място, което е трудно да бъде намерено. Ако не друго поне ще е нужно време на крадците, а те обикновено гледат да са бързи. Има с механично заключване и с електронно. Касовите брави обаче не са сигурни изобщо, отварят ги с поглед Confused.

# 11
  • Мнения: 606
В тази връзка да попитам къде държите бижутата и другите скъпи вещи?

А също и точния адрес и кога няма никой у вас.

# 12
  • Мнения: 4 916
Жива охрана. Ще правим и застраховка.
Ценни вещи и документи не се държат вкъщи.

# 13
  • Мнения: 13 512
В тази връзка да попитам къде държите бижутата и другите скъпи вещи?

А също и точния адрес и кога няма никой у вас.
В банката имам сейф от много години. Като забравя,че е изтекла годината, ми се обаждат да ми напомнят.За мен това е идеалния вариант.

# 14
  • Мнения: 214
Аз разчитам на голямото ни куче Joy Искахме да слагаме СОТ, но ни казаха, че се предполага, че ако имаш куче над 60 кила едва ли ще има луд, който ще влезе Laughing Дано да е така.

Общи условия

Активация на акаунт