Колко плащате за ток?

  • 4 761
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 259
Просто токът е много скъп.Или по-скоро заплатите са много малки.

# 46
  • Мнения: 505
И аз да се оплача. Уж съм пестелива, уж уредите са все А клас икономичност, обаче изравнителната ме срази. За първи път получавам сметка 270 лева на изравняването. Плащала съм нормално под 80 лева месеци наред и изведнъж - БУМ! Според мен е много подвеждащо това с изравняването - човек не може да си направи сметката кога пести и кога разхищава. Отпуснахме се да държим по-топличко, да пускаме миялната и пералнята през деня, да позатоплим още водичка и така... Сметката идва след три месеца като гръм от ясно небе. Мислиш си, че не сте изхарчили толкова, ама не. При нас дойде и невиждана сметка за водата за същия период - къпали сме се 2-3 пъти повече  ooooh! . А като не бяхме предвидили тия 270 лева какво чудо беше! Много е гадно с това отчитане. Сега пестя поне аз като луда, обаче ще разбера дали има ефект чак след три месеца  Shocked Много съм стресирана от това, честно. Знам, че е незаконно според правилата на Евросъюза да се отчита консумацията на 3 месеца, а да се плаща в течение на двайсетина дни. Първо, периодът е дълъг - не можеш да се самоконтролираш и второ, като плащаш няма как да реагираш в срок. После честно казано при заплата 600 лева как се очаква да платя 200-300 лева само за ток? Ами транспорта, водата, телефона и прочие? Храна втора употреба ли се очаква да купувам? Как е възможно човек да работи на пълен работен ден и да живее под ръба на бедността, а наоколо мазни богаташи да се надуват с имотите и колите си?

# 47
  • Мнения: 146
2 стаен последно 160лв а предните месеци 220лв,250лв.Обадихме се че има грешка в числата,казаха да изчакаме 1 седмица да видят дали има грешка.Е след това числата си бяха наместени .Изкараха ни луди...и естествено си платихме

# 48
  • Мнения: 86
Предните 2 месеца имахме по300лв този месец 200 но работят денонощно и целогодишно  3 климатика 2 бойлера готвя на ток и пералнята нонстоп и незнам нали е много или малко

# 49
  • Мнения: 1 394
Офф,аз не мога да им хвана спатиите вече.Тук от три месеца не сме плащали по-малко от 130лв...за тристаен апартамент.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 064
Днес получих сметката - след два пъти по 84, доплащане 236, значи общо  320, което за три месеца ми се вижда приемливо, про положение, че се отопляваме на ток. Лошото е, че с тия тримесечни сметки, наистина не мога да им хвана дирята и да си планирам нещата.

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 718
Предишните 3м. бяха прогнозни по 115 и изравнителна 190. Сега прогнозната е 95. Апартамента е двустаен, 65 кв.м., има 3 климатика за отопление/охлаждане и 2 проточни бойлери. Целогодишно плащам почти едни и същи сметки.
Нали вдигнаха цената на тока, скъпо е ...

# 52
  • на майната си
  • Мнения: 425
Зимата по около 200 лв, лятото 60-80, всичко е на ток.

# 53
  • Мнения: 5 940
Зимата по около 200 лв, лятото 60-80, всичко е на ток.
Така нещата изглеждат добре, но когато сметките лятото и зимата са едни и същи, си е съмнително на какъв принцип се изчисляват.

# 54
  • Мнения: 1 841
Просто токът е много скъп.Или по-скоро заплатите са много малки.

Споко, и още по-скъп ще става - искат да го вдигнат с още 20% от 1 юли.  #Cussing out

Това вече на нищо не прилича!!! Ние само за сметките за ток ли ще работим!!!

# 55
  • Свищов
  • Мнения: 875
И лятото сметката ни е 3 цифрена. Но тук при нас лятото е ужасно горещо и климатикът работи нон-стоп. Бойлерът също, защото общо взето все под душа стоиш. Отделно имаме 2 хладилника, фризер и 2 компютъра, които работят нон-стоп. Иначе при нас отчитането е месечно, а и баща ми системно проверява показанията и има идея долу-горе колко ток ще платим.

# 56
  • Мнения: 646
Мисля ,че имаше опция всеки сам да определя потреблението си  - в месеците, в които няма отчет.
Проверете в чезелектро.

# 57
  • Мнения: 2 042
Скоро имаше тема "Икономични ли сте?" и повечето писаха, че мразели икономии, обичали да им е светло, не пестели ток и вода, в коридорите им светело непрекъснато и т.н.   Знаех си, че от това пилеене на ток ще има и оплакващи се от големи сметки.
Сега по въпроса: У нас се отопляваме с ток, в най-студената зима плащаме около 130 лв., но тази година нямаше минусови температури - затова около 80 лв.   Лятото - с климатик - 48 лв.

# 58
  • Мнения: 505
Ами нашите електромери са зад непрозрачна врата с катинар, аз нямам ключ. Как да проверявам? И докато аз се потя да уговарям съседите да ми дадат ключа и да ходя в ЧЕЗ да ги питам дали пък няма някаква грешка (интересно кой ми върши работата през това време), те си спестяват разходите по отчитането и само прибират парите. Защо им разрешават това? Ако това е реалната цена на тока, в което аз вече се съмнявам и ако това са реалните заплати, което аз въобще не мога да разбера, поне да имаме възможност да се самоконтролираме. Излиза, че пак за наша сметка можем да си купим някакви устройства за засичане на потреблението и да смятаме като луди всеки ден. За мен е много затормозяващо. Със объркване и страх констатирам, че този ежедневен тормоз все повече ме отвлича от личните ми задължения. Недоволството ми се натрупва, уморена съм и това ескалира от около година, година и половина. Но май трябва да пусна темичка за това отделно.

# 59
  • Мнения: 1 008
Апартамент-3 стаен, с ТЕЦ.
Готви се веднъж дневно. Телевизор, хладилник, ароматизатори работят непрекъснато. Всеки ден се пуска пералня, прахосмукачка, компютър. Гладене-два пъти в седмицата (цялото пране). Лампи светят почти навсякъде.
На първо и второ отчитане платих по 70лв, а сега на изравнителната-12лв.

Общи условия

Активация на акаунт