® E-bay - тема 28

  • 45 492
  • 772
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 745
Момичета, от къде се сменяше курса на валутата, за да не се смята по курса на ПП, а по този на банката?  Praynig

Това ми писаха на мен и така направих:
Влизаш в paypal, в My account,в Profile,в Recurring payments,в Edit funding options,в Conversion options и слагаш отметка на второто-Bill mi in the .....и накрая Submit
 Hug

# 736
  • Мнения: 4 202
Момичета, от къде се сменяше курса на валутата, за да не се смята по курса на ПП, а по този на банката?  Praynig

Това ми писаха на мен и така направих:
Влизаш в paypal, в My account,в Profile,в Recurring payments,в Edit funding options,в Conversion options и слагаш отметка на второто-Bill mi in the .....и накрая Submit
 Hug

Стигам до Edit funding options, но там ми дава да избирам кредитна карта (Available Funding Sources), аз понеже ползвам само една, та няма какво друго да избера. Мисля, че няма да стане от тук  Confused

# 737
  • Мнения: 1 745
Аз също ползвам само една!Не мога да помогна! Confused Дано се включи някой друг! Peace

# 738
  • Мнения: 2 768
Валута се сменя от My Account Overview, в таблицата PayPal balance в синята рамка има опция Manage Currency.

# 739
  • Мнения: 4 202
Не, нямах предвид обмяна на валута, а промяна на курса, по който да ми изчисляват плащанията във валута. Имаше опция да се избира да ползва курса на банката, а не този на пейпал, който е по дифолт и доста по неизгоден.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 6 891

Стигам до Edit funding options, но там ми дава да избирам кредитна карта (Available Funding Sources), аз понеже ползвам само една, та няма какво друго да избера. Мисля, че няма да стане от тук  Confused
Под това Available Funding Sources няма ли изписана картата ти и на реда до номера и активен линк Conversion Options ?
Натискайки този линк се показват опциите за които са ти писали по напред момичетата.
Другия вариант е в момента на плащане, когато си вече в пейпал преди да си подтвърдила плащането. Отгоре вдясно някъде на страницата би трябвало да пише картата с която плащаш/ако имаш повече там има възможност да избереш с коя да платиш на момента/. И там пак има активна същата опция да избереш дали да ползваш пейпал курса или този на банката ти.

# 741
  • Мнения: 2 768
Именно.
По този начин, който по-горе писах задаваш опция да не ти смята по курс на PayPal, а във валута. Т.е. важи курса на банката, към която е картата ти.

# 742
  • Мнения: 29
Много ме кефи а колко ли е Ориджинал newsm78 newsm78 newsm78
http://cgi.ebay.co.uk/BNWT-mens-D-G-black-new-season-jeans-t-shi … ;_trkparms=66%3A4|65%3A1|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A3|294%3A200#ebayphotohosting

 Joy Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ама това не е ли БГ продавач  newsm78 newsm78,Location: Bulgaria май няма да са много ориджинал   Laughing

# 743
  • Мнения: 4 202
Другия вариант е в момента на плащане, когато си вече в пейпал преди да си подтвърдила плащането. Отгоре вдясно някъде на страницата би трябвало да пише картата с която плащаш/ако имаш повече там има възможност да избереш с коя да платиш на момента/. И там пак има активна същата опция да избереш дали да ползваш пейпал курса или този на банката ти.

Да, остава този вариант да пробвам, защото с рдугите два нещо не мога да се оправя.
Мерси момичета  Peace

# 744
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Куесчън, дет' се вика. Един английски батко ми е писал следното за една книга, за която наддавам : "The figure quoted for P & P in the listing relates to UK P & P only".
Какво беше Р&Р?

# 745
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 859
Postage&Packeting

Като S&H - Shiping&Handling Simple Smile

# 746
  • Мнения: 5 255
Нещо странно  newsm78
Преди два дни печеля рокля - плащам веднага и пиша на продавача да ме уведоми кога ще я изпрати.
Забелязвам че плащането е на часовник, т.е. не е драпната сумата  Thinking или бъркам?
Сега получавам съобщение от продавача че първата му работа утре е да пусне роклята. Хм....

# 747
  • Мнения: 29
Здравейте мами преди няколко дена имаше написано следното от потребител tasi

Някой купувал ли е нещо и продавача да няма ПП.
Има си пак бутон  pay now и като го натисна ми излизат същите неща както с ПП ,но накрая като трябва да дам confirm е за трансфер между банките и спирам,че ме страх да не ми вземе голяма комисионна.
Въпроса ми е някой стигал ли е до края  Laughing на тази процедура.


Моят проблем е подобен,аз спечелих няколко търга и не обърнах внимание, че потребителите нямат плащане през Пей пала,и така се стигна до големи недоразумения .А и аз не обърнах внимание, че като потвърдя докрая плащането  то не е извършено и няма всъщност никакво плащане към продавача от моя страна.Допитах се до service  в  ebay,и те ми обясниха нещо от сорта ,че можело да се извърши през Пей пала,превода се изпращал на е-мейл и тем подробни допълнения ,но понеже потребителите не са съгласин на пей пал казаха по банков път ,което обаче от Б-я до Г-я идва доста скъпичко за малки суми.И реших да намеря познати и да ми направят плащането там,но може и да се забавя и да ми лепнат някоя и повечко отрицателни което не ми харесва.Може ли някой да ме светне ако е имал подобен проблем,дали е възможно както в Б-я да има доставка на стоки там през DHL с наложен платеж за да не се разправям с банкови разплащания а да си платя дължимото при доставката и продавача да си го получи от DHL.Благодаря предварително и се надявам някой да ми помогне с отговора си Embarassed Hug Simple Smile Simple Smile Hug

# 748
  • Мнения: 29
Едно въпросче  Simple Smile.Спечелих си едни подаръчни пликове,праща ми продавача имеил че са мой и трябва да ги платя ,но не ми излиза бутончето на Пайпал а ми е даден този https://checkout.channeladvisor.com/checkout/1252/default.asp?p= … 217&i=3633089 адрес през който да платя.А в сайта пише че има опция и за Пейпал плащане  newsm78 .А на този сайт не може да се избере БГ,нещо странно ми се струва!Дали да се пробвам или да му пиша че искам плащане през Пейпал ?  bouquet

# 749
  • Мнения: 239
Едно въпросче  Simple Smile.Спечелих си едни подаръчни пликове,праща ми продавача имеил че са мой и трябва да ги платя ,но не ми излиза бутончето на Пайпал а ми е даден този https://checkout.channeladvisor.com/checkout/1252/default.asp?p= … 217&i=3633089 адрес през който да платя.А в сайта пише че има опция и за Пейпал плащане  newsm78 .А на този сайт не може да се избере БГ,нещо странно ми се струва!Дали да се пробвам или да му пиша че искам плащане през Пейпал ?  bouquet

Тези пликове ги купуваш от магазин и това е един вид оформяне(заявяване) на поръчката в техния сайт, но плащането пак преминава през Пейпал.
Не знам дали се изразявам правилно(ако греша нека някой да ме поправи) и дали ме разбираш, но действай смело и следвай стъпките - всичко ще е ок Peace! Вече 2 чифта обувки си купувам от Schuhstore(чрез Ибей) по такъв начин!

Общи условия

Активация на акаунт