малтретирането в детската градина

  • 3 082
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Искрено съжалявам за това , което са преживели дечицата ви.
В градината на дъщеря ми учителките и лелките са добри и внимателни. Един път само имахме проблем с една госпожа , която заместваше в групата на дъщеря ми.

# 16
  • Мнения: 12
Съжалявам,че и ти си се сблъскала с това...Надявам се детето ти да е преодоляло ужаса си.Надявам се по-малко деца да преживеят това,което моето и твоето са изпитали..
Трудно е да се пише или говори за това,но мисля,че трябва да му се даде гласност,защото иначе тормоза и терора над децата ни ще продължи..Нека тези "учители" знаят,че има родители,които са готови да отстояват правата на децата,че това,което вършат е нечовешко...Чудя се-какъв изрод трябва да си,за да съсипеш една крехка детска психика,която се гради сега...и да спи спокойно...
Призовавам и всички майки-МОЛЯ ви,не мълчете,не се правете,че не се е случило нищо-пишете жалби и търсете правата на децата си!Само така детските градини ще бъдат наистина безопасно място за нашите деца.

# 17
  • Мнения: 11
Здравейте,

искам да споделя с вас какво се е случило днес в детската градина със сина ми. Имал е скарване с 1 от детенцата в групата около обяд. 1 от момиченцата казва на Г-жа Парева (това е името на преподавателката в 4-та група на филиала на ДГ "Пушкин" в гр.Варна и учителка на моя син Алек), след което тя го бие с шамари, от които той има рани по лицето - на целия десен клепач на и на лявото слепоочие. Посетихме дежурния педиатър в МБАЛ Св.Анна (Окръжна болница) и лекарката меко казано бе изумено от последствията. Издаде ни талон, с който утре рано сутринта ще отидем в Съдебна медицина. Имам намерение да подам жалби до всички институции, които се занимават с подобни проблеми. Незнам дали ще има последствия за учителката, но това е просто недопустимо. Моля ви, ако някой знае кои са инстанциите, до които трябва да пусна жалбите да пише. Ще отида в Регионалния инспекторат по образованието, както и в службата за Закрила на детето. Дори и нищо да не и направят ще знам, че съм изпълнила дълга си като майка. Тези случаи не трябва да остават скрити. Толкова насилие има по улиците, не разбирам защо трябва да го има и в образователните заведения, които посещават нашите деца. Знам, че моето дете е по-буйно от повечето, но при положение, че групата, в която е записано има по списък 13 деца, според мен не би трябвало да се случват подобни неща. Досега съм търпяла, но повече няма да е така. Дори направих и снимки на лицето на сина ми, за да имам доказателства. Искрено се надявам да има последствия за тажи жена, защото това не е първия път, при който тя посяга на бой, а доколкото съм разбрала от сина ми - той не е единственото дете подложено на този тормоз.

# 18
  • Мнения: 11
Забравих да спомена, че умишлено написах и името на учителката и името на детската градина, защото мисля, че не трябва да остават скрити, а и не се притеснявам да защитавам правата на сина ми и моите.

# 19
  • Мнения: 12
Ще ти напиша инстанциите към които можеш да се обърнеш.Първо е Просвета-на мен ми обърнаха внимание,за което благодаря.Второ е Закрила на детето,но там не ми взеха жалбата,защото според тях случаят не е за тях-детето ми е било малтретирано на градината,а не вкъщи.Изумих се от думите им,но в последствие разбрах,че просто не м се занимава с нас..Както и да е-можеш да внесеш жалба в прокуратурата и съответно в съда-трябва ти адвокат само за последното.Извади си медицинско свидетелство и...успех!Ако ти трябват още сведения-насреща съм.За съжаление придобих печален опит и смятам да използвам знанията си,за да помогна и на други,които тепърва ще минават по моя път..
Нека заедно спрем насилието в градините като се борим за правата на децата си!

# 20
  • Мнения: 11
Диди, благодаря много за информацията и подкрепата. Сестра ми е адвокат, така че ако се наложи ще пусна жалба и в прокуратурата. Мъката ми е, че все пак им предстои завършване след 2 седмици - имат тържество по английски език в понеделник и изпращане в края на месеца във фестивалния комплекс. Но ще дерзая до последно. 

# 21
  • Мнения: 12
Знам,че е трудно...И моето дете сега трябваше да завърши,да празнува,да се смее....А в место това се учим сега да се смеем Sad....Гледам другите деца и все се питам-какъв изрод трябва да си,за да смачкаш едно невинно дете,да му откраднеш усмивката....

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
искрено ви се възхищавам на силата да говорите за това и да се борите!
не мога да ви помогна с друго,благодаря на Господ,нямам подобен опит,но ви подкрепям напълно!
и ми е много мъчно за дечицата ви...дано го преодолеят с времето и всичко да се оправи!

# 23
  • Мнения: 11
И така, днес сутринта ни издадоха медицинско удостоверение от Съдебна медицина срещу скромната сума от 30 лв  censored След което с копие от това медицинско пуснах жалба до директорката на градината, до РИО Варна и до отдел Образование в Община Варна.

# 24
  • Мнения: 11
Нещото, от което най-много ме заболя е, че при разговора ми днес с учителката тя дори не ми се извини и твърдеше, че не го е удряла по лицето. Да, но фактите са други. Поне за мен.

# 25
  • Мнения: 133
Нещото, от което най-много ме заболя е, че при разговора ми днес с учителката тя дори не ми се извини и твърдеше, че не го е удряла по лицето. Да, но фактите са други. Поне за мен.
Къде призна, че го е удряла?! По някакви по-позволени места ли го е удряла?!?!?!
Боже, възхищавам ви се, че запазвате самообладание и ти и Дианчето... без да преувеличавам, аз си влизам в затвора от раз - нищо друго няма да имам в главата си освен да смачкам физически и психически човека позволил си да направи подобно нещо!!!!!!!!!!!

# 26
  • Мнения: 12
Сега започват проблемите ти,мила,но знай,че винаги ще ти помагам с каквото мога...Не се учудвам,че отрича...Няма как да си признае...Аз какво ли не чух-че Ани е била на село цяло лято(тя няма село),че бабите като са я гледали била добре (майка ми е инвалид и не може да я гледа,а свекърва ми беше в Гърция допреди 2 седмици и просто от раждането  се наложи да се справям сама-без чужда помощ).Много лъжи ще се изсипят,но ти и хората до теб знаете истината.Аз имам стойностни приятели и те ми помагат в трудите моменти-дано и ти имаш...Бори се и не се предавай,защото тази "учителка" утре ще смаже и друго дете..
Нека заедно спрем насилието в градините-нека децата ни растат спокойни и обичани

# 27
  • Мнения: 11
Честно казано никога не съм слушала какво говорят хората и едва ли някога ще го направя. Така или иначе имаме още 15 дни в детската градина. Но при положение, че майка ми е учителка (верно в гимназия) повече от 30 години, наистина не бях очаквала такова нещо от друг педагог. Надявам се, че ако някой има подобен проблем няма да си замълчи, както се случва в повечето случаи, а ще си търси правата. Благодаря на всички за подкрепата!   bouquet

# 28
  • Мнения: 11
И така, днес сутринта се срешнах с директорката на детската градина, за да ми даде официално писмо, с което ме уведомява какви мерки са предприели спрямо учителката. Наложеното наказание е "Предупреждение за уволнение". Сега остана да дочакам отговори и от РИО и Общината.

# 29
  • Мнения: 12
И така, днес сутринта се срешнах с директорката на детската градина, за да ми даде официално писмо, с което ме уведомява какви мерки са предприели спрямо учителката. Наложеното наказание е "Предупреждение за уволнение". Сега остана да дочакам отговори и от РИО и Общината.
Предупреждение за уволнение звучи добре,защото учителката докарала детето ми до депресия  се размина само със забележка...Аз наистина смятам,че такива "педагози" нямат място в градините-щом си позволяват да малтретират децата ни значи не са за там #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт