Колко е чиста къщата ви

  • 10 047
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 265
Колко от писалите в темата са зодия дева?
Представителите и са маниаци на тема чистотота /поне докато са без деца/.Кошмарно е да се живее с тях.

# 16
  • Мнения: 8 999
Еми, гледам да не е разхвърляно, всеки ден с прахосмукачка и парцали, но пак нямам усещането ,че ми е идеално чисто. Като знам какъв прахоляк е под спалнята, а не може да се дърпа често, че е огромна. Радвам се на свежо около седмица като си направя боядисването и основното чистене  лятото.

Eто поради тази причина всички мебели вкъщи са на крачета, дори и кухненските шкафове. Почти ежедневно минавам с прахосмукачка под тях. По-леките често ги дръпвам напред, за да осмуча каквото се е закачило зад гърбовете им. И все нямам усещане за чистота.

# 17
  • Мнения: X
Е кога успявате всеки ден да прахосмучите ??? newsm78 newsm78 Явно не ходите на работа..Аз се прибирам към 7 без нещо вечер, преди това напазарувам нещо, че ще готвя..Е, кога?? На мен ми се спи след 2 часа, да не говорим ,че има и за гладене и т.н. А аз не съм ли човек?
Чистя събота и неделя.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Е кога успявате всеки ден да прахосмучите ??? newsm78 newsm78 Явно не ходите на работа..Аз се прибирам към 7 без нещо вечер, преди това напазарувам нещо, че ще готвя..Е, кога?? На мен ми се спи след 2 часа, да не говорим ,че има и за гладене и т.н. А аз не съм ли човек?
Чистя събота и неделя.
С прахосмукачката осмуква милото, докато аз приготвям вечерята или обратно, но аз лично предпочитам печката пред парцала  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 2 806
Не съм маниачка на тема чистота, но се старая да ми е чисто и подредено. Малкия не ми пречи, даже ми помага докато чистя, а и си събира играчките, доколкото позволява възрасттта му де. Wink

# 20
  • Мнения: 721
не съм вманиачена на тема чистота, но се стремя се да поддържам прилична хигиена в дома си.жилището е малко и не ми представлява трудност почистването му.това което ме влудява обаче е да е разхвърлено, а в къщи имам трима които перфектно се справят с това.особено дъщеря ми е патологичен случай, в състояние е за 5 минути да обърне къщата с краката нагоре.все едно бомба е гръмнала.

# 21
  • софия
  • Мнения: 2 140
Маниачка съм на тема чистота.От както съм вкъщи по майчинство
постоянно лъскам и подреждам.

# 22
  • Мнения: 3 634
Има някаква зависимост в тази работа според мен. Майка ми е страшно вманиачена на тема чистота и това винаги много ме е дразнело. Вместо в събота да се излежаваме тя нахлуваше в стаята ми и зпочваше да мие прозорци. Разбирам, че й доставя удоволствие да почива следобяд след като е чистила цял ден, но за мен беше дразнещо.

Домът ми е чист, но разхвърлян. Детето доста допринася за това, а и имаме много вещи и малко пространство. Този уикенд се местим в по-голямо жилище и съм решила да разчистя всичко излишно. Една приятелка ми беше дала съвет, че всяка вещтрябва да има точно определено място, за да има ред у дома. Щом не знаеш къде да я поставиш значи нещо друго е станало ненужно.

# 23
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Не съм вманиачена ,  опитвам се  да поддържам чисто в къщи , но  не ми стига времето да изчистя така както бих искала да ми е чисто .
А за предаването - да гледала съм го ....интересно е !!!

# 24
  • Мнения: 4 520
На мен няма да ми е хич трудно да пускам прахосмукачка всеки ден, не ми е голям апартамента, но това означава първо да се приберат всички разхвърляни играчки, а това вече е трудна мисия.  Tired Тъй че карам през ден, през два. Чистя основно веднъж седмично, уикенда. Не мога да кажа, че по всяко време на деня и седмицата домът ми е чист. Почти непрекъснато има разхвърляни играчки и оттам усещането, че не е и чисто.  Confused

# 25
  • Мнения: 372
До преди да се роди детето беше чисто и подредено. След като се роди, в началото се опитвах със същото темпо, е не става, отказах се. Сега се прахосмуче и бърше прах всеки ден,  основно почистване със събиране и подреждане на играчки събота или неделя, като няма и 2 часа след това играчките и вещите пак са навсякъде. Прах в София колкото щеш, все едно не си чистил.....Примирих се и не си го слагам толкова на сърце.

# 26
  • Мнения: 4 300
В това предаване- гледала съм го 3-4 пъти- дават ебаси мизерниците, направо се уплаших. А далеч не съм кой знае каква чистница.
Нормално чисто е у дома, не се опитвам да постигна стерилност.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
В това предаване- гледала съм го 3-4 пъти- дават ебаси мизерниците, направо се уплаших. А далеч не съм кой знае каква чистница.
Нормално чисто е у дома, не се опитвам да постигна стерилност.
Е, то в сравнение с тия свини Animal Pig , даже аз съм чистофайница и у нас е като облизано. Последното предаване, което хванах - една не беше чистила 8 години, откакто се беше нанесла в апартамента.

# 28
  • Мнения: 1 265
Желанието да си постоянно с парцала и да чистиш всичко до блясък и според теб да не е достатъчно чисто е малко като патология.

Според някои психолози усърдното чистене е присъщо на нервните по природа хора. С чистенето те си успокояват нервите, намаляват стреса и се чувстват полезни и значими с тази си дейност.

# 29
  • Мнения: 8 999
Да ви кажа, наистина има такива домове! Мръсни.
Апартамента, който купихме преди две години, май не беше чистен, откакто е била построена сградата през 1958 г. Не можете да си представите за каква мизерия ставаше дума. Изстъргахме всичко до тухла и до плоча - правихме нови замазки и шпакловки. Направо не повярвах на очите си, че хора, които имаха някакви претенции, може да живеят в такава свинщина и гнус. А ни забавиха един месец с финализирането на сделката, за да си изнесели покъщината! Тя, тая покъщина, дори не можеш да я погледнеш, без да се отвратиш, камо ли да я пипаш и да я носиш някъде другаде.
Само не знам тия хора в предаването, как не ги е срам да пуснат телевизия в къщата си. Аз лично бих потънала в земята.

Общи условия

Активация на акаунт