пеете ли песнички и четете ли книжки на вашите деца

  • 3 160
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 118
не знам дали има дете, отгледано без песнички и приказки:) друг е въпроса, доколко детенце се заслушва в приказките .. дъщеря ми е на 2 годинки, заслушва се само в Червената шапчица и бърза да мине на момента с изяждането на бабата, с което и приказката свършва:) а друга песен освен Зайченцето не понася

# 16
  • Мнения: 4 433
Пея,чета,свирим,играем,всичко Party Simple Smile

# 17
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
да,пея песнички и чета приказки.И той знае всички песни и приказки наизуст,и ако объркам някоя дума ме поправя. PeaceНо,приказките не ги четем преди лягане,а през деня,когато той си поиска.

# 18
  • Мнения: 827
Аз пея на моята за да се приспим.

# 19
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Пея му постоянно и много обича,но приказка по никакъв начин не мога да го накарам да слуша.Не обича да седи на едно място Wink

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Все още не.Заспива сама и не стигаме до това.През деня много си говорим обаче

# 21
  • Мнения: 701
Пея му откакто се е родил,а книжки чета ама стигам само до второто изречение и е изтръгната от ръцете ми.

# 22
  • Мнения: 4 292
И песнички пея и приказки чета, пълна програма. Много рядко пропускам да прочета приказката за лека нощ на сина ми, обикновено ако е наказан за нещо. Признавам, че понякога ми е досадно, ама какво да се прави. Напоследък мъжът ми ме сменя, но получих оплакване, че не се справял добре в пресъздаването.
Дъщеря ми за сега се задоволява само с песничките. Луда е по "Мама ми купи днес..."  Crazy

# 23
  • Мнения: 2 015
О, моя обожава прикаските, а и песните Peace!

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
newsm53 здравейте на всички майки посещаващти този чудесен форум-искам да ви попотам дали вие пеете песнички на вашите деце и четет ли им книжки преди лягане и от каква възраст започнахте да го правите newsm68

Пея му откакто се е родил, даже отпреди това.
Започнах да му чета книжки на около 1 година.

# 25
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Моя господинчо много обича да му пея-сложа ли го да спи,задължително се пее поне една песен,иначе няма заспиване. Crazy

# 26
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Пеех и песнички от самото начало. Днес тя пее с мен определени думи от тях и ми показва със знаци коя иска Simple Smile. Книжки и "чета" някъде откъм шести-седми месец - става дума за малки книжки с животни - така учихме звуците, които издават, а под картинките има много лесни двустишия и така. Ако разглеждаме книжка, по-голям формат като размер, детето гледа и сочи картинките и аз си измислям разни неща, защото е още малка и не разбира текста.

# 27
  • Мнения: 2 013
newsm53 здравейте на всички майки посещаващти този чудесен форум-искам да ви попотам дали вие пеете песнички на вашите деце и четет ли им книжки преди лягане и от каква възраст започнахте да го правите newsm68

Песнички пея по цял ден.
За приказки още ни е рано и не виждам смисъл. Wink

# 28
  • Мнения: 249
Пея, даже й пускам песни и припявам. Много обича, слуша и се кротва веднага. Книжка си имаме и я чета, но тя повече й харесва да я разглежда.

# 29
  • Мнения: 275
За песните-винаги пробвам първо с добро и ако не става тогава пея.
hahaha
 Много ми хареса!
Joy Joy Joy

И аз пея. Иначе не можем да се преоблечем без да се разплаче. С песничките се залисва. Обаче пея доста фалшиво и чакам кога ще му писне на детето и ще ми каже да млъкна вече... Rolling Eyes
За книжки явно сме доста малки. Миналия месец пробвах да му чета, ама въобще не ми обърна внимание. В момента се чудим само какво да си напъхаме в устата. Wink

Общи условия

Активация на акаунт