Carb cycling / Въглехидратна ротация

  • 19 984
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 369
За инфото  Laughing
Мрзи ме да пиша, но - отдавна се чудех дали няма нещо ей такова, редуващо, пък като има и кой да пише меню още по-добре  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 897
За инфото  Laughing
Мрзи ме да пиша, но - отдавна се чудех дали няма нещо ей такова, редуващо, пък като има и кой да пише меню още по-добре  Mr. Green

Утре почвам, нали е 1во число.
2 седмици със сигурност.
Ще има бая менюта за идеи Wink

# 17
  • Мнения: 2 897
А се оказава, че ВМ НВД не е добра идея за ден тип 1, а само НВД и досега поправях постовете..

Сметнах си според мойте нужди желателния прием през всеки тип ден:

1 - НВД - въглехидрати 50 гр, мазнини 70 гр, протеини 140 гр (въгл са 0.8 гр на кг , протеините са 2.2 гр на кг)
2 - РБД - въглехидрати 130 гр, мазнини 60 гр, протеини 95 гр (протеините са 1.5 гр на кг, останалото разпределено по равно между въглехидрати и мазнини)
3 - ВВД - въглехидрати 195 гр, мазнини 35 гр, протеини 80 гр (въгл са 150% от въглехидратите в РБД деня, останалото разпределено по равно между протеини и мазнини)

# 18
  • Мнения: 2 726
Поли, привет  bouquet
Само искам да уточня, за да не се обърка някой - това, което ти правиш е някакъв твой вариант.
Идеята на въртенето е, че има готови схеми (които да може да се модифицират, но все пак твоята не се вписва дори като възможна модификация), и награждаване няма, в смисъл не сеп препоръчва някоя вафла или хамбургер, а по-скоро картофи, мед, мюсли, сушени плодове.
Да не с обидиш, просто го казвам, за да е по-ясно за начинаещите Hug.

Да,да абсолютно си права това си е някакъв мой режим,дето просто при мен си действа,за мойте цели Grinning  Wink
Начинаещите,да не ме четат и да се подвеждат Naughty  Grinning

# 19
  • Мнения: 4 806
Дени, като калории ми се видяха доста - ти нали по твоето си тегло ги сметна. Обаче не си спомням ти колко ккал на ден поддържаше? То, ако е простичко яденето - не е фатално Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 897
Калориите са 1400, хич не са доста, моят енергоразход е 2000 калории, извадила съм 600 от тях Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 897
[1ви Май]: Ден 1 от ВР (въглехидратна ротация): тип “1/НВД”

08:00—> 1 яйце, 15 гр филаделфия екстра лайт, домат
10:00—> 2 яйца, 15 гр филаделфия екстра лайт, домат, краставица
12:30—> 70 гр пилешко филе, 15 гр филаделфия екстра лайт, краставица
14:30—> 1 пилешко бутче, брюкселско зеле, зелена салата, краставица, репикчи, нищожно количество зехтин

90 минути ходене пеша

17:30—> 1 и 1/2 яйце, 15 гр филаделфия екстра лайт, зелена салата, краставица, репикчи, нищожно количество зехтин

10 минути упражнения за крака (напади, плиета и т.н.) + 10 минути за корем (планкове, коремни преси и т.н.) + 25 минути тичане + 10 минути бързо ходене

21:30—> 130 гр пилешко филе, тиквички

Може и да има едно последно хапване преди лягане ако стоя до много късно.
Засега:
Protein 43%
Fat 43%
Carb 14%

Водата е 2 литра.
Добавките са 1 гр л карнитин, 1 гр ленено семе, бифидус, ацидофилус, витамин ц с биофлавоноиди, алое вера, комбинирани витамини.

# 22
  • Мнения: 1 290
Записвам се да следя темата  Peace Много неприятни са ми сметките,но започвам да връткам въглехидрати,с цел бягство от застой  Peace

# 23
  • Мнения: 2 897
Записвам се да следя темата  Peace Много неприятни са ми сметките,но започвам да връткам въглехидрати,с цел бягство от застой  Peace

Ако са ти неприятни сметките - недей да смяташ.
На мен ми е станало навик и не ме затормозява.

Просто като бегъл ориентир спазвай това:

ден тип 1: никакви въглехидрати
ден тип 2: въглехидрат + протеин на закуска и обяд
ден тип 3: въглехидрат + протеин на закуска, втора закуска, обяд и следобедна закуска


пример:
закуска - мюсли или овесени ядки с кисело мляко, филийки с шунка/сирене
обяд - кафяв ориз,  ръжени спагети, общо взето всякаква ръжена паста с пиле/риба и малко зеленчук

Останалите хранения протеин + зеленчуки мааалко мазнинка.

# 24
  • Мнения: 2 897
[1ви Май]: Ден 2 от ВР: тип "2/РБД"

08.30—> 250 мл 0.1% козе прясно мляко, 55 гр овесени ядки, 40 гр череши, 40 гр боровинки
11.00—> 40 гр кисело мляо 0%, 40 гр череши, 40 гр боровинки

90 минути ходене пеша

15.00—> 110 гр телешка кайма 4%, 150 гр пасата, мъничко лук, 50 гр ръжени спагети
18.00—> 1 яйце, 1 домат, 1 чушка, 25 гр авокадо

5 минути загрявка + 20 минути упражнения за крака без тежести (lunges, squats, plies etc.)

21.00—> 100 гр сьомга филе, спанак, мъничко лук, 80 гр сметана 15%

Protein 28% / Fat 34% / Carbs 38%

Вода - между 1.5 и 2 литра, добавки - 1 гр ленено масло, 1 гр рибено масло, 1 гр л карнитин, ацидофилус, бифидус, витамин ц.

# 25
  • Мнения: 2 897
[3tи Май]: Ден 3 от ВР : тип “3/ВВД”

08.30—> 15 гр филаделфия екстра лайт, 12 гр парма хем, 35 гр немски хляб
10.30—> 150 мл 0.1% козе прясно мляко, 75 гр мюсли, 20 гр череши, 20 гр боровинки
13.00—> 15 гр филаделфия екстра лайт, 12 гр парма хем, 35 гр немски хляб

30 минути Tae bо basics live

15.30—> 70 гр бяла риба, 25 гр авокадо, домат
16.30—> 70 гр пилешко филе, 250 гр бейби картофи, 250 гр бейби моркови

40 минути ходене пеша

предстои—> 35 гр пилешко филе, 15 гр зехтин, салата, краставица, чери домати

# 26
  • Мнения: 2 897
[4ти Май]: Ден 4 от ВР : тип “1/НВД”

10.00—> 2 яйца, 15 гр филаделфия екстра лайт, 2 червени чушки, 1 домат
12.30—> 1 яйце, 15 гр филаделфия, 1 домат

10 минути за бедра + 10 минути за дупе + 10 минути за корем

15.30—> 1 пилешко бутче, 50 гр сметана 15%, спанак, брюкселско зеле

20 мин ходене пеша

19.00—> 100 гр пилешко филе, 1 домат, малко краставица
предстои—> 100 гр сьомга филе, зелена салата, краставица, чери домати

Protein 40% / Fat 42% / Carbs 18%

Явно няма интерес към диетата, затова преустановявам пускането на менюта.

# 27
  • Мнения: 0
Deni4ka, ето един нов поддръжник не спирай:) днес направо толкова се зарадвах като проичетох че има форумче за ВР, и че има кой да тормозя и да питам разни неща, аз досега бях на НВД, моля те сподели как се чувстваш и какъв ефекта от времето в което спазваш товав режимче, аз ще съмн сериозна и обещавам да споделям опит Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 897
Ами аз изкарах 2 седмици на ротацията, чувствах се повече от чудесно. Да не говорим колко ми беше вкусно. Резултатите бяха задоволителни.
Но аз дъъъъъъълго време съм била на един друг режим, който мн уважавах ВМ НВД, и той ме.. призова отново Blush
Но ако имаш някакви въпроси мога да помагам, няма проблеми!

# 29
  • Мнения: 0
Ох, това ВМ НВД как ме плаши да не кача мазнинни, аз искам точно да изчистя посендите мазнини, щото тренирам много със фитнеса,и искам да изчистя и подкожните, значи все пак са малко сходни нещата при двете ни, аз бах кажи речи досега година на НВД, резултата е 19кг., но едни поне 7-8-9 Simple Smile искам да махна вече, и да вкарвам по малко ивъглехидратите, че наближава момента на задържане, имаше ли разлика в килограмите след като беше 2 седмици на ВР, страх ме е много от качване и затова не посмях да мина на ВМ НВД, въпреки че съм чувала много добри неща и за него.Ох, щях да питам още и още и забравих че се отплеснах тук нар абота нещо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт