Carb cycling / Въглехидратна ротация

  • 20 017
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Разбрах Денич  Wink, ще го преценя съотношението спрямо моите калории,които ще гледам да са към 1600 като начало,а после може и да търпят корекция...
Мислех си сега какво да хапвам утре-ВВХ и изобщо за да ми е по-лесно с планирането ще си направя нещо като общ план

НВХ-само нисковъглх.зеленчуци и протеини,малко мазнини
РБД-овес,плодове + храните от НВХ
ВВМ-картоф,ориз,черен хляб.....все черни или пълнозърнести въглехидрати, палачинка от трици,млечни,мазнини

# 46
  • Мнения: 2 897
И аз горе долу така ядях Peace

В РБД деня задължително обаче ядях паста или ориз, много приятно задължение беше Crazy
Хубави бяха обедите тогава...
Ама не колкото си мислех, че ще бъдат, защото не трябва да се смезва въглен с мазнина или въглен с въглен и ставах доста постнички... Ако слагам доматен сос, да не е повече от 50-80 гр на порция, ако слагам скариди не мога да сложа сос от сметана или кисело мляко с мъъъничко зехтинче.. Кашкавалче също...
И то накрая май излизаше по-голямо мъчение.
Хем ядеш спагети, хем не баш както ти се иска...
Хем на нисковъглехидратната душа ти е гузно, хем на тумбака не му е достатъчно вкусно.

Във ВВД деня и 2та пъти си хапнах картофки за обяд. Мляс.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ето и втория ми ден от ВР- РБД

кафе с пр мляко-30мл

зак-30гр овес+30гр сирене+5гр масло

Втора зак-1 банан и половин краставица

Обяд-250гр кайма,направена на две толеми кюфтета на скара,1/2 домат и краставица

Следобедно-1 банан с 1 морков и 30гр сирене-страхотна комбинация  Laughing

Вечеря- 6 скариди,салата-домат,краставица,20гр кашкавал, морков, 1 варено яйце, сирене 20гр

1816 кал
57% мазнини 113,1гр
22% въгл 109,2гр
21% протеини 90,2гр


Автокоментар-много храна,направо ми стана тежко,може би от суровите зеленчуци...
И много калории ми дойдоха от обяда, то направо до небето стигнах...
Доволна съм от въглехидрата, полагаха ми се около 270гр за днес, но само от зеленчук няма как да ги кача

За утрешния ми ВВх ден мисля да си сваря картофи-за салата с варени яйца и кашкавал-нали може въглехидрат с белтък?
Сутринта пак овес, или мюсли...ама пък мюслито ми е Тропик и има сладки сушени плодове, а сега тъкмо ми се притъпи вкуса за сладкото, вероятно чист овес ще е
Останалата храна-утре ще я натъкмявам

# 48
  • Мнения: 2 897
Тони, денят обаче е доста далеч от РБД.
Цялата идея на РБД е мазнини и въглехидрати да са равни като част от храната за деня, тоест като проценти, то затова се казва равномерно балансирана диета - има равен баланс между 2 от нутриентите, а 3ия и той не е в много по-различно процентово измерение.

Но от друга страна пък въглените си ги завъртяла наистина, 2 пъти повече са от 1ия ден. Тоест целта на ротацията е изпълнена.

Просто има толкова много варианти на въглехидратно въртене, че.. не знам.. няма само 1 правилен начин и ми е трудно да кажа правилно ли е, не е ли... Blush

Четох за един вариант на въртенето, който върти и калориите.
Ден тип 1 - мазнини х гр, протеини y гр, въглехидрати z гр
Ден тип 2 - мазнини х гр, протеини y гр, въглехидрати 1.5z гр
Ден тип 3 - мазнини х гр, протеини y гр, въглехидрати 2.5z гр
С други думи държиш мазнините и протеините нон стоп едни и същи грамове, увеличаваш само въглените, а с тях и калориите.

Други мааааалки бележки:
- закуската от овес, сирене и масло звучи вкусно, обаче не е много хубаво въглехидрат и мазнина, то вярно, че маслото е 5 гр, нищо не е, ама.. в бб тийм ми се караха като правех така
- картофи даже задължително с протеин, обаче яйцата и кашкавала са хем протеин, хем средна мазнина.. не препоръчвам, по-добре с пилешко филе, бяла риба или белтъци

Цитат на Уини, коментираща менютата ми в бб тийм, който мисля, че и на теб ще помогне, аз лично го намерих за много мъдър:

Цитат
тайната на отслабването е в скучната храна, стреми се да ядеш или 1 вид въглехидрат + 1 вид протеин, или 1 вид мазнина + 1 вид протеин + фиброзен зеленчук

което значи край на богатите салати и въобще богатите манджи, ядеш максимум 2-3 компонента наведнъж, кофти идея, но мисля, че наистина действа.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Денич,безкрайно си права...вчерашния ден беше много неравномерен,без значение по коя схема съм се хранила....

За сега отчитам минимален успех от факта,че не дивея за сладко и отказа от него ми е по-лесен точно сега, а преди винаги първите три дни са били ад....

За въртенето на въглехидрати и аз четох,че има много варианти,но и на мен най-лесен ми се стори да се поддържат мазнините и белтъците равни, а да се променят само въглените.....

Четох и Уини, много промени са настъпили в нейния живот,направо съм изненадана.....
И е права за скучната храна и слабеенето, защото едно време като стартирах ВМ НВХ и първите ми силни резултати дойдоха от такова еднообразно меню, което за мен не е проблем...то и без друго не обичам да ям много неща на куп
Така че тия салати тип Овчарска или подобни-с множество добавки към зеленчука ще ги отхвърля ,пък и по-лесно се готви с малко продукти...

Така, за овеса с масло и сирене-също ще го променя, то така или иначе 5 гр масло не се усещат, но пък развалят замисъла на плана...
Хайде до после...

Абе никой друг ли не е впечатлен от ротацията.... Party

# 50
  • Мнения: 2 897
Мне, ние сме единствените фрийкове, които всъщност обичат да смятат Mr. Green
Съвсем сИриозна съм!

# 51
  • Варна
  • Мнения: 5 193
И толкова да е интересно  с това смятане...хората не знаят какво изпускат.. Laughing
Абе Дени,ти каква зодия беше-май лятото имаше РД, замислих се за зодиите-да не би да имаме нещо подобно или привличащо, че намираме такъв общ интерес-в тъкменето на цифри и храна

Днес-следобед ще останем без нет, т.е. ще имам чак в сряда като се приберем във Вн и ми е много криво,че няма да мога да си смятам, но най-добрия вариант ще бъде просто да ддублирам НВХ деня си, за да съм сигурна че всичко ще ми е по сметка

За днес...Публикувам предварително меню,което дано не претърпи много промени...

кафе с 30мл пр мляко
закуска-40гр овес + 20гр сирене
Втора зак-банан + 20гр сирене
Обяд-варени картофи 250гр, 50гр краставица, 1 варено яйце
Следобед-1 морков +20гр сирене
Вечеря-150гр картофи на фурна,салата-домат,краставица,няколко зрънца царевица-да речем 10гр

Калории 1115
Мазнини 25% 30,3гр
Протеине 15%, 41 гр
Въглехидрати 60%, 167,2гр


Въглехидрата мина малко границата,но като грамове е добре.....и е три пъти повече от НВХ деня-мисля,че поне това условие е изпълнено

Ако все пак имам по някаква случайност нет довечера ще пиша пак


Последна редакция: вт, 19 май 2009, 08:46 от Госпойца Димитрова

# 52
  • Мнения: 2 897
Лъвче съм, Тони, аз още от гимназията си харесвам алгебра и ми вървеше много по-лесно и приятно от геометрия брр... да не говорим за стереометрия, ужасТ и безумие, виж уравненията с 1, 2 или 5 неизвестни много ги тачех Mr. Green

За менюто, браво за въглена хехе, ама.. не знам дали е добра идея и вечерята да в въгленова.
Нали уж не е хубаво вечер да се ядат, аз гледах до към 3 следобед да съм приключила с тях, вечеря месо със салатка.
Не е критика това, нещо средно между разсъждение на глас и съвет.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет Sunglasses
Малко нет тука по въздуха се намира,че реших на бързо да действам....
Редактирах си менюто от вчера,тъй като не вечерях ориз а картофи...

И много правилно Дени,на вечеря не ее добра идея да е въглехидратен приема-едно че ми стана тежко,второ-задържах вода...
Ама поне изкарах първото въртене, днес започвам новия цикъл.....загрявката беше  добра,сега почва сериозното състезание.. Laughing

А за вчера, със смяната на ориз за картофите-намаляха калориите,но се увеличи процента въглехидрат,но пък намаля грамажа на въглехидрата.....Абе пак станаха нещата...или грамовете излизат или процентите...и двете заедно още не мога да ги докарам

Сега за днес....НВХ ден

кафе

зак-овес 2с.л. в гореща вода

обяд- филе от сьомга на тиган-250гр в сурово състояние, краставици и 1 малък домат-80гр

Следобедно-1 варено яйце, краставица, 20гр сирене

Вечеря-салата-домати,краставици,кашкавал, пилешко филе 150гр, зехтин

Калориите са безобразно малко....Нещо още трябва да хапна,но хич и не се сещам какво да е

935кал
мазнини 41%, 41,9гр
въгл-10%,26,1гр
протеини 48%, 105,7гр



Следващия ми цикъл ще е 1/  2 / 2
Знам,че овеса е самотен, но ще го оправим в други ден, като си напазуравам и напълня хладилника...Вкъщи обаче

# 54
  • Мнения: 2 897
Ех, каква хубава темичка си имам само за нас 2те Mr. Green Hug

Да ти дам няколко идеи за въглехидратни манджи за РБД или ВВД дните: ръжени спагети със скариди, броколи и сос от кисело мляко (някое по-нискомаслено) / ръжени спагети с пиле и броколи / ръжени макарони със сирене (някое по-нискомаслено) / кавяв ориз със скариди / овесни бисквити (овес, яйце, ню-ню прясно мляко, стевиа, да стане гъста смес и бам с лъжица оформяш бисквитки и пак бам във фурната)/ картофена салата с яйце / картофки запечени на фурна с шунка

# 55
  • Варна
  • Мнения: 5 193
привет... Party
Завърнахме се....
Само да уточня за вчерашното меню,че качих месото с 50гр и стана 200,а също и още 1 варено яйце с катък и краставица
Днес ми РБД ден,по-късно ще напиша менюто.....няма да е перфектно,щото с това пътуване малко ми се размести програмата,но...колкото-торкоз
Утре ще се метна на кантара,че усещам някаква промяна....и може и малко да е ,но поне за стимул ....

# 56
  • Мнения: 2 897
Дано има стимул Hug

# 57
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Офф..... Confused не мога да го докарам тоз РБД ден, пак не са ми наред съотношенията....
Най-лесно е НВХ-то, държиш карбса до 10% и другото е ОК...
Ето сега какво ядох

кафе-в 04.30ч сутринта  Peace
зак-овес 3с.л. в 05ч

после-малък банан-140гр с обвивката(и щото пътувахме с автобус 4 часа,който пукна и гума насред магистралата нямаше какво друго да ям, е...имаше-джуниъра яде бейк ролс , ама...)

обяд-мини салата от мини домат,краставица, две филии Бонус-66гр, кашкавал 35гр, синьо сирене 10гр

После-едно варено яйце, сирене 10гр, кашкавал 10

Вечеря-2 яйца на очи без мазнина, мини салата-домат,краставица, кашкавал 30гр, 10гр говежда пастърма(която я сметнах като луканка,защото идея си нямам колко е калории)

Калории 1189
Мазнини 52%, 69гр
Въглехидрат 30%, 98,2гр
Протеин 18%, 52гр
Поне карбса е натъкмен


За утре-пак РБД ден, съм нагласила пилешки филета, днес тъй като се прибрахме на празен хладилник,и озверели от глад-то аз най-вече, общо взето не успях да направя свястно меню...

# 58
  • Мнения: 2 897
Тони, според мен освен, че карбса има нужда да е повече в РБД деня и мазното има нужда да е по-малко.
Айде зареждай хладилника и ще натъкмиш всичко, досега бяха по-извънредни ситуации, сега като си у дома ще имаш по-голям успех Peace

# 59
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Добро утро....
И сега отчета-за 5дни резултата е - 2,6кг...

На фона на моите 16 ,които съм се зарекла да стопя до края на годината това е много добър резултат, но и незабележим ...обаче на мен ми е много приятно... Party
Големия успех за мен всъщност е неяденето на сладко, това повече ме стимулира да продължавам...

Менюто за днес не е готово,но.. дано успея да намаля мазнините или поне да ги изравня с протеина
Тъй...Денич,да знаеш че много те обичам  Heart Eyes тая тема трябваше много по-рано да се появи....и е много яко че само двете си пишем-като личен чат  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт