погача- може ли по-рано?

  • 7 260
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 483
Погача правих на 8-я месец на бебето едно време. За второто - ще си помисля

никога не бих събрала хора около новородено, особено разни баби.... и всеки ще иска да го гушне, да го пипне, да го мачка....как ли пък не Twisted Evil

# 16
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз пък даже не знам, че се прави погача. В кой край на България се прави? И защо?

# 17
  • Мнения: 3 483
Аз пък даже не знам, че се прави погача. В кой край на България се прави? И защо?

по традиция - за да се представи бебето на близки и роднини

Американците са го измислили - преди да роди майката се прави парти, на което всеки донася подарък за бебето. Чиста работа! Peace На 40-ден някои родилки още кървят...недоспали, още стресирани ..... гости ще посрещат....

но всеки си знае де Hug

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 194
Погачата се прави по принцип до 40-я ден. Разбира се, не е проблем да се направи и по-късно, но според традицията се прави по-рано.

# 19
  • София
  • Мнения: 673
Аз съм чувала, че за момичета може да се напарви по-рано, но за момчета или на 40-ия ден, или по-късно. Но на мен ми халесва наистина повече идеята на американците за погача преди раждането. На нашата погача всичко беше прекрасно, само дето на мене ми се искаше да спя и пак да спя Embarassed

# 20
  • Мнения: 4 784
Не съм се занимавала с подобни ритуали. На 40-тия ден отидох в църквата сама, помолих се, запалих си свещи, оставих дар и това беше. Ако в този ден църквата беше затворена, щях да отида след това.

# 21
  • Мнения: 2 447
Аз пък даже не знам, че се прави погача. В кой край на България се прави? И защо?
И аз не знаех за тази погача,разбрах от форума(други такива теми)
Не съм правила погача. Само,че и аз отидох на 40-я ден сама в църквата и запалих свещичка.Молитва не ми е четена.

# 22
  • Мнения: 9 439
След датата може но преди това Naughty

# 23
  • Мнения: 188
ПОГАЧАТА ПРЕДИ 40-ия ДЕН.ГОЛЯМАТА МОЛИТВА НА 40-ия ДЕН.АЗ ТАКА НАПРАВИХ
Peace И аз така!

# 24
  • София
  • Мнения: 39 764
Погачата на Дияна я правихме на 40тия ден. Не са й чели молитва.
С Алекс направихме пък обратното. Четоха му молитва, но не правихме погача. (роди се недоносен и не ми беше до събиране на гости)

# 25
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
В църква се ходи точно на 40-ия ден, за да се чете чиста молитва. Но ако не държите на тия неща, спокойно може да прескочите тази част. Погачата се прави също на 40-ия ден. То затова е на 40-ия ден, а не на 38-ия или 45-ия. Иначе приятели, за да покажете бебето може да събирате, когато си решите - с повод и без повод. Но това не е погача.
А кой ти каза, че църквите не работят на 11 май?  newsm78 Църквите работят всеки ден, но не и след 18 часа. Абе общо-взето към 17 часа вече хлопват кепенците. Но свещеници има всеки ден, а самата молитба е десетина минути, не повече. И не е нужно да се прави каквото и да е предварително - просто отиваш и казваш, че искаш чиста молитва за 40-ия ден от раждането на бебето, и това е. Не е ритуал като кръщенето, който изисква предварително ангажиране на свещеник и час.

# 26
  • Мнения: 204
Питката се прави до 40 ден,молитвата е то4но на 40 ден.Аз питка на малката и правих на 9 ден.

# 27
  • Мнения: 3 268
Молитва не съм правила,но погача правих някъде на 42 ден май беше.Поканих приятелки и беше много хубаво.Намасата имаше много лакомства,предимно сладки,да е сладък живота на бебка.

# 28
  • Мнения: 69
и аз не съм ходила  да ми 4етат молитва- нямало е кои да ми каже. от приятелки разбрах 4е се прави... newsm78

# 29
  • Мнения: 346
Znam samo ,4e ne se pravi na samiqt 40-ti den.Na men mi kazaha predi nego,4e se pravi,no az taka ine gi doliubvam teq saltanati i ne sam pravila.

Общи условия

Активация на акаунт