ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да поговорим! Тема 4

  • 74 078
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 253
Здравейте момичета,

Кайрен , успех! Ще чакаме да показваш снимки на съкровището после.

Сивото,честито! Зареди се само с положителни мисли, всичко ще бъде наред! Hug

М-Дидко, аз пиех Сиофор и лекарката ми каза, че ако забременея трябва да го спра. Мисля че метформина може да повлияе лошо на бъдещото бебе. Лично аз предпочитам да спирам всякакви медикаменти по време на бременност, ако това няма да доведе до рязко влошаване на моето здраве, по-добре да съм сигурна, че бебето ще бъде родено здраво. Това си е лично мое виждане.

Аз още не съм си направила изседванията  Embarassed, но съм се разбрала с Личната и до края на седмицата ще ми даде направление та да мина колкото се може по-тънко.

Дано в новата тема да има само хубави новини.   bouquet

# 16
  • Мнения: 226
Здравейте!
sivoto, честито миличка! Чаках да повлечеш крак!
Кайрен, то не остана, чакаме новината!
erota, браво за влизането в норма на хормоните!
Dodichka, ами при теб как е?
nevidimata - даваш ми още храна за размисъл с този метформин ...

Върнах се от Велинград - страхотна почивка се получи. Бяхме в спа хотел - макар и три звезди с иимаше басейн и джакузи. Направихме си и разходка до с. Дорково с автобус, а оттам до средновековната крепост Цепина 6 км и още 6 на връщане. Чувствам се заредена с енергия! Твърдо решена (да видим докога ще остана) от понеделник пак стриктна дюканка.

Четох за поредни хапчета за отслабване - препоръчваме ви да спазвате стриктен хранителен режим - храни бедни на мазнини и въглехидрати, да се движите повече и да пиете нашето хапче - и магически ще отслабнете. Мдааа, а не може ли без хапчето, като спазваме останалите неща?

 Hug на всички!

# 17
  • Мнения: 25
Здравейте Момичета!
Писах ,писах и всичко се изтри. Много отдавна не съм влизала в темичката,сигурно сте ме забравили .Миналото лято благодарение на вас стигнах до доц Орбецова,която ми препоръча диетолечение.Така че последните месеци спазвах определен хранителен режим(естествено с прегрешения),опитвах да спортувам и гледах да не чета много,много за хиперинсулинемията и поликистозата ,че колкото повече четях,толкова повече се шашках.Доста месеци отлагах да си пусна и контролни изследвания ,защото ме беше страх от резултатите.Въпреки всичко вече имам повод да се похваля  ,очакваща бебче ноември живот и здраве.Пожелавам от сърце на Всички в тази тема подобно развитие на нещата!!!
Сивото честито и на теб!
Анели честита дъщеричка!
Кайрен успех!
Обещавам да съм по редовна сега.Ще ми трябва доста мотивация ,особено след като през първата ми бременност имах гестатеционен диабет(не знам дали правилно съм го изписала).Мин седмица си правих обременяването (доста по рано от нормалното)и все още не съм видяла резултатите ,но гинеколожката ми каза че са ок.
Приятен ден !  bouquet

# 18
  • Мнения: 763
Дидко  Hug, добре съм горе-долу (повече долу, ако трябва да съм по-конкретна  Sad ) В очакване съм на първото ми инвитро и се опитвам да бъда спокойна, доколкото е възможно. Радвам се, че сте си изкарали добре във Велинград.  Моето мило също искаше да ме води някъде в почивните дни, но съм с такова скапано настроение, че не исках да мърдам от нас. Чистих като луда, скапах се и общо взето никаква почивка не усетих. Но вината си е само моя  Embarassed Ще чакаме да споделяш резултати от диетата ( само хубави разбира се).
loren , честита бременност      bouquet   Много хубава новина,  темата е едва на втора страница, а вече си имаме втора щастливка. Знам и за още една, която откакто спря нисковъглехидратния режим, изчезна ( в готварския ) та се не видя  Hug Обаче ще чакаме сама да се похвали. Та Лорен, искам да ти пожелая лека бременност с щастлив финал. Няма да ти казвам да не се притесняваш, защото знам, че е невъзможно, просто мога да те посъветвам да споделяш тревогите си с нас, ще видиш, че ще ти е по-леко.
Знаете ли какво искам - на всяка страница по една такава новина  Praynig Praynig Praynig

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Здравейте  Hug Hug

М дидко много са противоречивите мнение за метформиновия препарат.Повечето доктори ,които имах нещастието да посетя и в Пловдив и в София бях категорични , че е грешка  спирането на това лекарство  по време на бременност .Аз се отървах само с по-едро бебе , но пък и кръвната захар ми беше в норма и без лекарства през тези 9 месеца.
Лорен честито  bouquet , желая ти лека бременност и едно прекрано бебче на финала Hug Hug

Кайрен, не остана  HugНаправо ти завиждам за смелостта да искаш естествено раждане след секцио .Аз  никога не бих поискала такова ,ако дай боже някога имам второ дете.Желая ти леко раждане, не остана  Peace


Доди , горе главата  мило  Hug HugЩе се моля  и при теб нещата да се наредят и скоро да се похвалиш Praynig PraynigМеждувпрочем  и аз забелязх  , че същия човек ,за когото говориш  чака детенце...но  Naughty още не е минала през тук да се похвали , чакаме я  Heart Eyes

Дай боже оттук натам само добри новини и много бебенца в тази тема  Praynig

# 20
  • Мнения: 763
Анели  Hug Hug благодаря ти, миличка, и дано наистина да има с какво да се хваля скоро, че започна сериозно да ми писва от всичко. А вие  как сте с малката принцеса? Сигурно сте пораснали много, я да вземеш да пуснеш някоя снимчица, че да оплакнем очи и ние  Heart Eyes
А за тази бременна мацка, дето ни заряза ей така без причина, не се притеснявай - всичко ще си каже тя  Hug Ти поне Анели знаеш колко ме бива в изнудването  Wink Ще я погна и нея като теб, само да усетя, че се скатава  Laughing
Много се вълнувам за Кайрен  Hug Не е истина как минава това време бе, кога каза, че е бременна, кога дойде време да ражда.
 Ще се моля раждането да мине без проблеми и малкото сладурче да не мъчи много мама  Hug

# 21
  • Мнения: 25
Благодаря момичета!Надявам се темата да се напълни с бебчета!
Доди ,не губи надежда.Понякога нещата се нареждат, точно тогава когато най-малко очакваш.2 месеца преди да забременея цикъла ми беше станал толкова нередовен и оскъден., гинеколожката казваше че нямам овулация.Кистите бяха намалели значително от лятото,но си ги имаше.Предписа ми даже метаморфин,аз обаче го пих точно 3 дена -чувствах се ужасно  даже и на минималната доза,по цял ден ми се гадеше,Обадих й се и тя каза да го спра,и да отида след следващия цикъл ,който така и не дойде.Надявам се да съм вдъхнала надежда на някой.  bouquet Hug

# 22
  • Мнения: 253
М дидко много са противоречивите мнение за метформиновия препарат.Повечето доктори ,които имах нещастието да посетя и в Пловдив и в София бях категорични , че е грешка  спирането на това лекарство  по време на бременност .Аз се отървах само с по-едро бебе , но пък и кръвната захар ми беше в норма и без лекарства през тези 9 месеца.

А колко кг се роди бебчето ти? Замислих се дали заради това моята госпожица се оказа по-едричка - 3780гр.

Лорен честито  bouquet , лека бременност и едно прекрано бебче на финала Hug Hug

# 23
  • Мнения: 231
Момичета  Hug
Честито на бременните!
Търпение и вяра на бебеправещите и
Стискам палци на Kayren за леко раждане  Peace

Надявам се, че не сте ме забравили от предната темичка. Най-сетне дочаках да ме приемат в ендокринологията. Всъщност, вчера ме изписаха. Слава Богу диабет нямам  bowuu Утре ще си взема епикризата и да видим от тук накъде  newsm78

# 24
  • Мнения: 11 607
Приятелки скъпи и мили, здравейте!

Бях порицана,че не съм се разписвала скоро в темата, ето че идвам да се извиня. Простете! Това,че не писах, не означава обаче,че съм ви забравила. Толкова хубава компания като вас не се забравя......


Аз съм порицана и от лентичката на Кайрен, защото доколкото си спомням последният път Бебо от лентичката бе по средата, а сега е в самия край, току на финала........Желая ти безпроблемно раждане, смело напред, не е мисия невъзможно след секцио да родиш и естествено. Кураж и успех ти желая!


Искам и да изкажа болката си от това, че все пак бебетата в темата си остават малко. Има още цяла дузина момичета, които очакват своите рожби и които все още се борят с изследвания, лекарства, хранителни режими и пр. Обръщам се главно към тях......Момичета, думите са слаби за да изкажа това, което искам. В последно време все повече и повече се сблъсквам с това,че мои приятелки не могат да забременеят, а го желаят силно това. Скоро разбрах,че 2 от тези мои приятелки вече са подали и документите за осиновяване. Едната се омъжи малко късно - над 40г., другата 15г. ходят по мъките, като имаше една бременност, която обаче не се разви. При нея се установи неработещ един яйчник и болен другия и тя е забременяла точно от болния.

Да повтарям клишета от рода на стрес, напрежение, труден живот, да търся думи за успокояване - не искам. Това няма да ви помогне. Това само ще увеличи болката ви и няма да донесе необходимият резултат. А и вие не сте починали, че да рева за вас.......Вие сте живи.....Което ме задължава да се отнасям към вас с радост и надежда,а не с тревога........

Не знам какво е в сърцето на всяка една от вас, мога да се досещам, мога да съм го усетила и самата аз преди време, но нещастието и теготата в сърцата ви си е само ваше и само вие знаете най-добре какво ви е. Знам със сигурност едно - не ви е лесно. Това е диета, това е да искаш да хапнеш нещо забранено, това е да скъсаш от яд последното лошо изследване, това е да плачеш и да не можеш да спиш от въпроси най-различни, това е да нямаш самочувствие и да няма радост независимо от това, което постигате като успехи в други сфери.........

Въпреки това обаче.....Вие сте длъжни преди всичко да погледнете нагоре, да вдигнете глави и да не унивате. Вие сте длъжни да се обичате, вие сте длъжни да направите най-доброто за себе си, но не на всяка цена. Вие сте длъжни да вземете живота в ръцете си и да не се давате на грижите и проблемите. Вие сте длъжни сами да се изкарате от тинята.........

Колкото и да е трудно - признайте пред себе си положението, в което се намирате. Честно и откровено. Спазвате диети, но те не носят очаквания резултат, а той далеч не е сваляне на килограми, пиете лекарства, но те също нямат силата да помогнат, правите други процедури, но в крайна сметка си оставате до тези процедури.

Затова........си кажете - Да, аз имам проблем, но това не означава,че съм втора и трета ръка човек. Това не означава,че аз не заслужавам  да бъда майка, това не означава нищо. Това не означава,че съм наказана и нямам право да бъда щастлива.....

Идва лято......Бройте не калориите, които хапвате, а миговете, през които сте били доволни от себе си, правете любов, а не секс, преоткрийте човека до себе си, преоткрийте себе си, спомнете си какви бяхме долу-горе по времето, когато заживяхте с този човек - повече се усмихвахте, повече мечтаехте, повече бяхте спокойни........Взимайте нужните лекарства, но не разчитайте само на тях. Те имат сила, когато има основа за да действат - а тя е - много вяра и много позитивно мислене. Не се хранете с черни мисли така както не се хранете със забранени храни. Не давайте почва за отчаянието ви. Дори и гаргите на депресията да вият и да кълват мозъка ви, не позволявайте да си свият гнездо върху него. Не се отказвайте да действате и да опитвате, но нека да бъдете подготвени и за доброто, и за лошото. За да бъде разочерованието по-малко...А знае ли човек....Често, когато пренастроим мозъка си, това ни помага и да видим нещо, което до този момент ни е убягнало, а точно то да се окаже разковничето за проблемите ни.

Бъдете по-слънчеви, бъдете по-добри, давайте, без да искате нищо в замяна, вярвайте в доброто и не спирайте да вървите напред.

Знам,че е трудно и знам,че не е лесно. Но кой е обещал лесен и хубав живот? Лесно е да разрушиш нещо, но да изградиш нещо хубаво и красиво винаги коства усилие. Не спирайте да се изморявате, не спирайте да вървите по пътя, по който сте поели. Следвайте знаците по този път, спазвайте табелите, но.......за да не бъде всичко това едно студено пътуване, сложете и малко топлина и малко забежки от него. Усмихвайте се по-често, гледайте другите по-малко, ръководете вие вашия собствен живот....Той е толкова кратък. Не си заслужава да се изживее в хленч и сълзи. Изход от всяка ситуация има. Понякога този изход не е по вкуса ни, но често за да продължим напред - трябва да го приемем. И не се знае....Току-виж на следващия завой е изход, който сме чакали.

Казвала съм ви,че съм вярващо момиче. Не съм спряла да се моля за вас. Молете се и вие. Помага. Искайте и ще получите.


Аз...както знаете......бях тръгнала да ставам Стройна фиданка......Но...всяко чудо за 3 дни.....При мен за 3 месеца. След това - йо-йо ефект и пратих на кино и диети, и режими, и всичко. Трудно закопчавах панталона.....Но...човекът до мен ми каза един ден - Харесвам ти каквато си, защо продължаваш да се мъчиш. Да...мъчение ми бе всичко......Спазването на хранителния режим и пиенето на хапчетата за мен бе тежест и ги вършех без любов.

Знаете, писах........Имаме грижи, проблеми, финансови затруднения, имахме проблеми с работата, преместиха ни съвсем скоро отново, но....слава на Бога нали все пак имаме работа - не пиша за това, защото сега поне 80% от хората ги имат същите проблеми........Бяхме при родителите ми за ваканцията, без Милото......и когато се прибрах той ме сюрпризира с думите - Искам четвърто. Не знаех честно къде се намирам. Исках и аз преди време, но...знаейки какво мисли той - знаех,че това ще отиде в нереализираните ми мечти. Бях объркана и докато се усетя - започнахме да не се пазим. Не след дълго гърдите започнаха да ме болят, първите тестове - отрицателни, вторите - положителни и ето ме вече на прага на другата седмица, когато ще ходя да видим и дали има ембриончето ни сърце.

Тук да си призная без бой - писах ви,че на мен минералната вода ми оказва добро въздействие. Последният ми цикъл ми дойде спонтанно(предният месец ме беше пропуснал) точно след като бяхме ходили на СПА във Велинград(бях ви писала за това). След това в първите ми чисти дни след цикъла пих по 2 хапчета Сиофор 1000 и...когато се прибрах в Благоевград и мъж ми ми каза тези думи - аз спрях всякакви хапчета.

Да кажа,че не ми е свито сърцето, ще излъжа......Притеснения има, очаква ни ремонт, а парите не са много за него, нужни за пари и за другите деца все пак, финансово никак няма да ни е лесно. Но.....и много момичета от форума тук, вече са заявили своята готовност да ми помогнат с необходими вещи за бебео.

Моля се единствено всичко с Бебо да е добре, да е живо и здраво, останало е без значение и лесно или трудно все ще се подреди.



Момичета, не искам да повтарям познати пожелания........Ще ви пожелая да бъдете само много щастливи и да вървите напред, независимо от препядствията, които минавате и които ще минете. Изживейте живота си пълноценно, и несе лишавайте от нищо. Плачете, когато ви се плаче, яжте, когато ви се прияде нещо, смейте се, когато ви се смее, и анй-вече - обичайте се и не си наранявайте душата с простотии и глупости.

Изкарайте едно истинско слънчево лято, бъдете себе си, отпуснете душата си на воля, развържете коланите на собственото си притеснение и не бъдете живи мъртъвци. Живейте! И действайте! Не спирайте! И........победата ще дойде! Аз вярвам! Вярвам силно,че слънцето и радостта ще дойде и на вашата улица, и във вашия живот!

Обичам ви много! Прегръщам ви!

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Доди, любов си ми........Сима, не ми пишеш и ми липсваш......

Анели, благодаря ти за всички ЛС.......

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мамееееееееееееее, откога чаках да се похвалиш ! Hug Hug
Честито , желая ти една лека бременност и здраво бебче на финала   bouquet  bouquet.Прекланям ти се за смелостта  да си многодетна майка в това трудно време.И не забравяй да пишеш тук , за да знаем как си , а не  да се информираме от другите теми  Wink

# 26
  • Мнения: 763
Маме, още веднъж искам да изкажа възхищението си от това какъв невероятен човек си  Hug    bouquet Hug Ти единствено успяваш да ми вдъхнеш смелостта и куража, които понякога губя. Успяваш да ме накараш да вярвам, че когато човек е изпълнен с вяра и добри помисли, Господ ще му помогне и ще му изпрати това, което най-много иска. Каква по-голяма благословия от това, къщата ти да е пълна с детски смях. Ти си благословена, Мамче, благословено е и твоето семейство, с такава съпруга и майка като теб  Heart Eyes Бъдете живи и здрави, радвайте се на прекрасното си голямо семейство и на любовта, която цари в него, а парите - колкото, толкова. И с малко средства  се кара, но без любов и топлина в дома не се живее. Добри хора, които да се притекат на помощ винаги ще има. С бебешки нещица все още не мога да ти помогна, но ако има нещо друго, което мога да направя за теб - на драго сърце  Hug Ще чакам с нетърпение всяка новина за бебо и ще се моля всичко да е наред. Пиши по някой ред и тук, да не те мислим.
Вчера при мен се завърнаха вярата, надеждата, увереността, че ще се справя с всичко, и че ще съм майка, независимо от всичко. Обадиха ми се от фонда - в събота отивам да си взема заповедта, и доктора е съгласен да започнем с инвитрото веднага. Чакам цикъла си най-късно другата седмица и се хвърлям напрееееееед. Много щастлива съм тези дни, ето че живота отново придоби смисъл  Grinning
Кристи, не сме те забравили  Hug Задължително пиши, като ти излезне епикризата.

# 27
  • Мнения: 11 607
Анели, ще пиша!

Доди, ти ще бъдеш майка. Вярвай в това! И не независимо от всичко, а въпреки всичко ще бъдеш майка! Радвам се за заповедта, моля се цикъла ти да дойде и Бог да благослови цялата процедура. Ще се моля още по-сило за теб, да знаеш!

# 28
  • Мнения: 763
Ще се моля още по-сило за теб, да знаеш!
Знам го, и това ми дава още повече сили. Знам, че всяка една от нас се моли за другата. И знам, че Господ не ни е изоставил, просто го знам.
А ти Маме, как си с храненето сега? Гади ли ти се от нещо? Четох, че поне сладичко не ти се яде, което никак не е зле  Wink

# 29
  • Мнения: 11 607
А ти Маме, как си с храненето сега? Гади ли ти се от нещо? Четох, че поне сладичко не ти се яде, което никак не е зле  Wink

Ех......колко е малък този форум.........Да, не ми се яде сладко....По принцип на мен бременостите винаги са ми се отразявали повече от добре. В момента имам такава кадифена кожа, каквато никога преди не съм имала. Междудругото - това бе и един от първите признаци, които ме усъмниха,че има нещо...Някак си се разхубавих, кожата ми стана перфектна. Ходя най-най-редовно по голяма нужда, нямам проблеми в тази сфера, яде ми се кисело, чесънче, краставици и таратор. От мазно една вечер ми стана лошо. Бях пържила нещо и явно ми бе дошло повече(въпреки,че на външен вид нормално си го бях изпържила, нямаше олио, нищо видимо)и....бях до там с яденето.......Храня се - без да полагам усилие и без да ми е мъка - много здравословно, дори и хляб не ми се яде. Просто организма ми не иска вредна храна и това става от само себе си. Аз не го търся. Вечер около мен са едни чеснови изпарения........

Аз не наддавам много на килограми(макс. 10, а бебетата са над 3,300), до последно почти не ми личи, чувствам се перфектно, почти нямам отливи в настроението - и всичко това си го обеснявам с хормоналния баланс, който е в мен. Много съм кротка, почти не избухвам - дори скоро децата слушаха конско от мен, но аз говорих като писенце, за мен това е идеалния период от живота ми. До сега никога не съм качвала кръвно, независимо от пълнотата ми - нямала съм албумин никога, не знам какво означава да ти се надуят краката.......А ако така бях и в небременно състояние - грижи и проблеми нямах да имам никакви. Но не би.........

Общи условия

Активация на акаунт