ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да поговорим! Тема 4

  • 74 101
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Радвам се за  теб Маме Hug Hug, и аз четох , че си падаш по чесъна в отчетната темичка. И Аз бях така.Колкото и странно да звучи и аз се разхубавих в този период, лицето ми се изчисти и умирах за чесън  ама много чесънн Mr. Green Mr. Green
Но аз не се отървах от повръщането, вероятно заради много хапчета ,които поглъщах.

Доди , много се радвам за теб Hug Hug .Ще се моля всичко да мине повече от успешно и ти да си следващата бремелинка  Praynig Peace.


# 31
  • София
  • Мнения: 2 908
Мама Цоцоланка  Hug
откога те дебнех и аз да дойдеш да се похвалиш и тук за прекрасната новина.
Даваш толкова много кураж и надежда на всички нас,които го чакаме този миг и знам че той ще дойде при всяка една и се моля да е скоро този момент.
Страшно много се радвам за теб и ти пожелавам всичко да върви добре до края и да се появи едно сладко и здраво бебенце през януари. Hug
Не ни изоставяй повече така Simple Smile

# 32
  • Мнения: 763
Маме, че ти си направо за пример  Hug Значи ти предстоят едни чудесни месеци. Кайренчето беше така - нямаше апетит към нищо вредно за нас. Просто организма си знае работата и явно бебето много помага отвътре. И обича чесън  Grinning
Анели  Hug Hug Hug Между другото недей да се правиш на ударена, аз тук за едни снимчици на бебчо молих  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 2 111
Мама Цоцоланка,честито   bouquet
Желая ти лека и безпроблемна бременност!
Страхотен пост ,прочетох го с удоволствие  Hug
Dodichka,стискам палци всичко да е наред и да се похвалиш много скоро  Flowers Four Leaf Clover
Не вярвай в чудеса, разчитай на тях!

# 34
  • Мнения: 226
Какъв дъжд от бремелинки в темичката!  Hands Clap
loren21 и мама Цоцоланка - честито!
А сега чакаме и Кайрен да се похвали!

# 35
  • Мнения: 2 382
Момичета, извинявам се, че нахълтвам в темичката ви , но имам нужда от малко помощ Hug!
Първо, честито на всички бременни!Лека и безпроблемна до края!
Имам един въпрос.При какви стойности на кр. захар или след обременяването с глюкоза ви назначиха метформин или сиофор?

# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Не се гледат само стойностите на кръвната захар, но и как се движи инсулина след обременяване. Ендкринолозите определят степента на инсулинова резистентност, както и количеството метформин, което трябва да се приема

Аз си седя тук и си мътя, за сега няма ясни признаци за раждане. Да видим докога ще си го откарам така. Благодаря за пожеланията и стиснатите палци.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ех,какви страхотни новини в темата намирам Grinning
Мамче,честито,миличка HugОт все сърце ти желая лека бременност и много усмивки и изобщо всичко най-хубаво,просто думи нямам в момента.Ти си невероятен човек Hug Hug Hug
Кайрен,всичко ще е наред,ще чакам с нетърпение щастливата новина,че гушкаш още една рожбичка Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 231
Момичета, вярно ли е, че приемът на противозачатъчни вляе на нивото на кръвната захар и инсулина? Аз март месец си правих обременяване 4 дни след като бях приключила опаковката с Диане 35 и резултатите ми хич не бяха добри. В ендокринологията лекуващата ми лекарка каза, че е "направо безумие" да се прави обременяване по време на прием на противозачатъчни, но не ми обясни по точно защо е така. От друга страна, обременяването което сега ми направиха беше след едномесечен прием на глюкофаж 3*500 и захарта ми излезе в норма - 6,20 на 120 минута. Резултатите от инсулина още не ги знам. Дори ми е странно, че два дни след изследването лекуващата ми лекарка още не ги знаеше newsm78

Общо взето след престоя ми в ендокринологията съм още по-объркана. Гинекологът потвърди поликистозата и препоръча лечение с противозачатъчни за нормализиране на цикъла, но от тях качвам килограми, а ендокринолозите пък изписват противодиабетни лекарства за нормализиране на теглото... Въобще има ли излизане от този порочен кръг  Tired  Ще видим като ми дадат епикризата...

# 39
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
kristi_vg, аз лично отсвирих гинеколозите за около година и оставих ендокринолога ми да се позанимае с мен. В края на терапията (последните 2 месеца) се обърнах и към гинеколог, защото имахме и мъжки фактор, та трябваше да изберем подходяща АРТ. Сестра ми беше с години на Диане 35, благодарение на което сега спонтанна овулация при нея няма. Вече в ччудо се е видяла и не знае какво да прави и към кого във Варна да се обърне.

# 40
  • Мнения: 763
Като чуя за противозачатъчни и лапароскопия, назначавани като панацея за СПКЯ и ми призлява. Не че съм голям специалист, но досега не съм чела никъде, някой да се е излекувал от този синдром, благодарение на тях. Кристи, не знам дали противозачатъчните влияят на нивата на кр.захар, но според мен те няма да ти помогнат нито за поликистозата, нито за инсулина. Просто докато ги пиеш, цикъла ще ти е редовен, а после..... ? Какво стана при теб, излезна ли ти епикризата?
Аз днес реших да закуся с овесени трици, и по този повод се порових за малко инфо за тях. Открих нещо, което ще е от полза:
Овесените продукти намаляват кръвната захар и инсулиновия отговор.
Едва ли е нещо ново за повечето от вас, но все ще има някоя *шматка* като мен, която сега да го разбира  Crazy Ако обаче решите да консумирате тези трици, да знаете че се ядат до 3 супени лъжици на ден. Пък в комбинация с прясно мляко и канела (която също намалява нивата на кр.захар) просто са страхотни.
Шайн, за твоите стойности ли става въпрос? Защо не ги публикуваш, че да ги видим и обсъдим подробно.

# 41
  • Мнения: 2 111
Додичка,аз съм от шматките  Simple Smile Благодаря за информацията,разбрах за овес.трици от диетата Дюкан и ги пиех тогава,сега ще ги почна пак.
А с какво се лекува поликистозата?Аз все кисти имам и все противозачатъчни пия толкова години.
Откакто съм родила не съм пила,но сигурно ако отида на гинеколог и пак ще ми изпишат.
Кайрен,леко раждане   bouquet Малко остана  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 763
А с какво се лекува поликистозата?
Когато разбрах, че имам СПКЯ изчетох де що има материали по този въпрос в интернет. И разбрах едно - това заболяване все още е обект на изследване от гинеколози и ендокринолози, и лек за него май не е открит досега. Може и да греша, дано да е така. Може да се повлияе отчасти на поликистозата, като се открие какъв точно е проблема, довел до това заболяване. С регулирането на инсулина аз лично намалих ЛХ драстично, има момичета, на които кистите намаляват значително, а има и такива, които възвръщат естествената си овулация и цикълът им се регулира. При всички положения, СПКЯ е работа повече на ендокринолозите, отколкото на гинеколозите - мое мнение  Peace

# 43
  • Мнения: 231
Додичка, и аз след 10 години ходене по мъките със СПКЯ стигам до извода, че с тази диагноза няма окончателно излекуване. Различните лекарства повлияват върху отделни симптоми, но като цяло не е изяснена причината за това състояние и съответно не се лекува...  При всички случаи обаче, за нас е много важно да поддържаме здравословно тегло... въпреки, че самото заболяване е причина за напълняването в областта на ханша и корема  Sick

Залагах големи надежди на лекарите от ендокринологията, но съм разочарована.   Sick Държаха ме там 4 дни от които два почивни - събота и неделя  #Crazy Направиха ми само една пълна кръвна картина, урина, едно ТСХ и ОГТТ но без резултати от Инсулин  #2gunfire С други думи НИЩО!!! За Хашимотото - нищо! Не са ми гледали жлезата на ехограф, нито ми изследваха антителата ТАТ и МАТ. ТСХ при мен винаги е бил в норма. Гинекологът съвсем набързо ми направи ехо на малък таз и потвърди ПКЯ съответно с дежурните препоръки за прием на противозачатъчни. Когато се опитах да му задам някои въпроси съвсем "деликатно" ми поднесе календарче с координати на частния му кабинет.  Money
Получих си епикризата без резултати от изследване на инсулина в ОГТТ. Не ги били изработили още понеже са на ново място и незнам си какво  На всеки е ясно, че без тези резултати изследването е невалидно. Така на сляпо ми изписаха глюкофаж 3*500 със схема за постепенно увеличение на дозата...
 И така, просто нямам думи. Влязох с кървене и си излязох с кървене без да открият причината и без да ми назначат терапия. Гледат да си приберат парите по клинична пътека и толкоз. Никъде в епикризата ми не пише, че съм имала кървене, но за сметка на това пишат, че са ме изписали "с подобрение"   #Cussing out  #Cussing out   #Cussing out  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Извинете ме, но не мога да си сдържа цинизма.

# 44
  • Мнения: 763
Кристи, в коя точно ендокринология беше? Няма какво да се чудиш, за твоя престой (в случая безполезен) в болницата, те все пак си вземат паричките от касата за твоята хоспитализация, а това както знаем, е основно занимание на 90% от нашите лекари. Прибират си парата, пък ти ако искаш да ти бъде обърнато внимание - заповядай в частния кабинет ( не че там ще ти помогнат особено де, но поне ще смъкнат още някой лев). И аз много избеснях от това, което сподели  #Cussing out но така и не разбрах, какво в крайна сметка са писали на епикризата ти  newsm78 Сега освен да те посъветвам да си потърсиш свестен ендокринолог, друго не знам какво да направя. Лошото е обаче, че вече изобщо не съм сигурна, че съществува такъв  Sad

Общи условия

Активация на акаунт