Не може да яде от лъжица

  • 1 235
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 550
Аз от малък му давам по 1-2 ч.лъж. вода, които наскоро взе да приема. Дали пък няма да ми е по-лесно захранването? Или като усети, че е друга консистенцията да почне да избутва всичко съдържимо?

# 16
  • Мнения: 1 722
малко off
Зъхи, вчера говорих с една мама за захранването с каша. Нейното педи й казало по-късно да я въведе, защото детенцето вървяло по-бързо на килца, а от кашата се качвало повече. Истина ли е? Питам, защото знам, че Емата много качва и  сега да не усили растежа още повече?!

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе наистина е така - качват повече от кашите, но ме е страх да въведа първо пюре, по-агресивно ми се струва... А и нали уж се мъчим да преборим това разстройство, дето ни мъчи от близо месец...  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 219
Е, чак пък месец  newsm78  Емата е умно момиче  - по-бързичко ще почне да папа  Simple Smile. На беба като й е вкусно бързичко схваща, но като не си пада по нещо - повече време отнема до достигане на позицията - "отваря като пате"  Laughing.
То добре че се забравя от първите, че нямаше да има втори  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 722
Оризова вода много помага при разстройство - сварява се малко ориз в повечко вода, прецежда се и бебо и кърмачката пият от нея - много помага!

# 20
  • Мнения: 1 704
малко off
Зъхи, вчера говорих с една мама за захранването с каша. Нейното педи й казало по-късно да я въведе, защото детенцето вървяло по-бързо на килца, а от кашата се качвало повече. Истина ли е? Питам, защото знам, че Емата много качва и  сега да не усили растежа още повече?!

не мисля че е вярно.. или поне не важи 100% .. Мирка също е доста пухкава и на 6 месеца беше 9300 кг. през следващите 2 месеца е яла каша всеки ден, а понякога и по 2 пъти на ден и не е качила повече от 500 гр. за 7мия и нито грам през 8мия месец (расте само на см).. на кърма докато беше по кило и нещо на месец не и мърдаше  Mr. Green не съм съгласна че кашите надуват, виж кърмата е друго нещо  smile3521

# 21
  • Мнения: 1 547
о, Зъхи, почакай докато ви порастнат зъби. тогава ще иска да сдъвче лъжицата. пълен майтап е това захранване. много се забавляваме  Twisted Evil а после като каже бррммффф с пълна уста...тогава пък е най-забавно  Crazy

# 22
  • Мнения: 8 463
Ха-ха-ха и ние бръмчим вече с пълна уста и разхищаваме материала,но наистина е много забавно! hahaha hahaha hahaha

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Малко Офф: Аз точно, защото кашите помпали не започнах с тях.
Мамита, а какво има в грахта? Глутен ли що ли? Беба получи малко пъпки по дупето, но дали от грахта не знам. Кажете с какво друго да изчакам за да не стане беля!
И още едно въпросче  Blush Мога ли да пасирам варена царевица към пюренцето? Аз толкова обичам и се чудя дали царевицата може да се въведе така, а не като каша?

Зъхи, ни мъ убивай с камъни   bouquet

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 903
джудженка, грис ли имаш предвид? Тези пъпчици по дупето май не са от ядене. Доколкото съм чувала обрив от храна излиза 2-3 часа след яденето по коремчето , гърдичките, врътлето.

За царевицата не мога да ти дам съвет защото още не сме яли царевица, и аз незнам защо.

Зъхи, и ние в началото бяхме така, но бъди упорита. За няколко хранения бебчо ще свикне. Важното е, че кашата му харесва.

Anita_79 наистина от кашите се качва, но поради тази причина аз я давах през ден или през два като редувах с кисел или кремче от пшенично или царевично нишесте.Така  моята госпожица надаваше в нормите.

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 09:43 от mama V

# 25
  • София
  • Мнения: 2 958
За царевицата си мислех дали не мога да и пасирам варена царевица!
Успокои ме за пъпките, защото и бяха точно на дупенцето. По тялото няма! А за грис ми се струва раничко  newsm78 Аз нещо не мога си събера мозъка и да разбера как става захранването  #Crazy Иначе давам малко и в дълъг период от време за да свикне с новите храни!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Да ти кажа незнам дали е правилно, понеже и на мен педито не ми обясни точно ама покрай майките в квартала захранвах по следния начин:
- давах първият ден три, четри лъжички от кашата или от пюрето. Зависи с какво ще захраня.
- след това дохранвах с адаптирано млеко.
- всеки ден увеличавах новата храна с една, две лъжички и намалях от млякото. Така цяла седмица.
- на следващата седмица вече давах цяло количество от новата храна, което заместваше адаптивното млеко.

Грис яде за първи път като се записахме на млечна кухня.

# 27
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мамита, а какво има в грахта? Глутен ли що ли? Беба получи малко пъпки по дупето, но дали от грахта не знам. Кажете с какво друго да изчакам за да не стане беля!
И още едно въпросче  Blush Мога ли да пасирам варена царевица към пюренцето? Аз толкова обичам и се чудя дали царевицата може да се въведе така, а не като каша?

Джуджи, грахта е богата на белтък. А царевицата. Дори пасирана винаги остават люспи. Аз взех една царевична каша на Фризолак. Мими получи гигантски дрисък- борихме се какато Зъхи поне месец. Грешката беше моя, че и давах няколко последователни дни, а после научих че царевицата действа не просто очистващо на червата, а направо остъргващо. Та- умерени количества веднъж на няколко седмици.  И може би ако искаш да даваш царевица- вземи царевичен грис и и прави качамак. Но май ви е рано за сирене и масло newsm78 . Наблягай на кашите на оризова основа - те са безглутенови.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
При нас се получава млако обратно. Баткото го мъчих дота време преди да го накарам да разбере за какво служи лъжицата. Спомням си, че мъжът а една съседка си беше взел отпуск за да помага на жена си, когато започнаха захранването (на 3 месеца естествено).

Тони доста бързо разбра как става номера и си яде с голям апетит, особено плодовото пюре.

# 29
  • Мнения: 948
Моичкия си остана и без манджа и без гадже Heart Eyes

А, него сме си го харесали вече, още от снимката с маратонките!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes 

Зъхи, ще се научи: за това ме накара лекарката да започна с кашата от сега, та докато стигнем до 6-ти месец, да се е усетила.  Ако пък много се дразни, може просто да не е готова още, пробвай я пак след седмица.  Недей да стресираш пумпалчето.

Общи условия

Активация на акаунт