Отговори
# 120
  • Мнения: 7 159
ПОДАРЯВАМ известно количесство (около 10-ина бройки,може и повече-на тавана са и скоро не съм стигала до тях.) тетрадки  Азбука на мисленето от 2001 г.Имам и по-стари.На някои от тях  не е писано.
Моля,пишете на ЛС.Ако има повече от един желаещи може да си ги снимате.

Не знам защо толкова се бутате за тези тетрадки.Само някои от тестовете на Генков и компания стават,останалото е печалбарство.Казвам го от личен опит.И само споделям мнение.Има на пазара доста по-добри книжки със подобни задачи за развиване на мисленето на детето.Но както си прецените.Аз с голям кеф ще ги подаря на някой.Ползвала съм ги за голямата ми дъщеря.Малката дъщеря се развива по-добре от кака си и без Азбука на мисленето на Генков.А синът ми няма да има нужда също от тях.

# 121
  • Мнения: 7 159
Моля,Ynell спешно да си изчисти" кутията" със съобщенията,защото не мога да ти пиша на ЛС.

П.П. Нищо не можем да се уговорим,защото не мога да ти пратя съобщение.Кутията ти прелива...

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 17:48 от ana_

# 122
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Кои са по-добрите книжки на пазара? Според мен повечето книжки за предучилищна са супер скучни и елементарни. Докато Азбука на мисленето не е. Хубавото е, че задачите са хем забавни, хем не са лесни, хем пък могат да се решат от 6 годишни. Подобни по интересност и трудност задачи съм срещала само в накои онлайн игри, или тестове за интелигентност, но не в такова голямо количество и разнообразие.
Аз разпечатах напосоки някои от тях (30-тина стр., такива с по 3 и 4 звездички основно) и ги дадох на дъщеря ми. Беше й много интересно и един цял следобед само с това се занимава, докато не реши всичките. 
Ако наистина има по-добри книжки, с кеф ще ги купя, защото детето ще пукне от скука.
ПП Давам й ги да ги решава, не "за да се развива", а за да се забавлява.

# 123
  • Мнения: 48
Аз също мисля, че книжките са добри и децата решават тестовете с кеф. Но може и да има по-добри, не знам...

# 124
Привет, Тинкърбел!!! Grinning Много се радвам да видя твой пост! На Ева съм купувала
от книжарници Фют подобни книжки и бяха наистина забавни. Ноо това
беше преди около две години. Не знам има ли подходящи за 6-7 годишни госпожици.
И ние харесахме трите книжки "Азбука на мисленето". Точно защото Ева обича
такива задачки и наистина се забавляваше с тях, реших да я пробвам в Горна баня. По едно време
дори сериозно се бях притеснила да не вземат пък вярно да я приемат Laughing
Не я приеха. Тя даже и не пита какво е станало. Аз така и не казах. Дори и не съм гледала
колко точки е получила.   

# 125
  • Мнения: 544
Наистина са много добри, дори да не кандидатства детето е хубаво да решава точно за да се развива.
Ние почти прикючихме и с трите тетрадки и докато чакам октомври месец за новото издание купих 3-4 книжки от серията за Моливко. Те са точно за предучилищна група. Специално на моят син Моливко в страната Математика му се струва елементарна след като е решавал задачи от Азбука на мисленето. Логиката е по-добра, задачите са подобни на тези на Генков. Купих и една Родна реч, още не мога да кажа дали имахме нужда от нея, не сме се занимавали толкова, но мисля, че за разнообразие става.

# 126
  • Мнения: 48
kathrin, вие май сте готови за изпита за първи клас в Горна баня  Wink

# 127
  • Мнения: 544
чак готови...
подготвяме се Simple Smile

# 128
# 129
  • Мнения: 48
Здравейте! Искам да се обърна към всички майки, чийто деца ще се готвят за изпита в Горна баня. Преди време питах за Мария от Лагера, която се представя за човек, подготвящ деца за изпита. Никой във форума не пожела открито да сподели мнение. Но получих доста ЛС. Прежалих и една долу-горе прилична сума (на фона на сумите, с които са "изгорели" тези майки, които ми писаха). Направих и едно обстойно проучване в Интернет. Изводът ми е, че това е една жена с лична драма, която умело "омагьосва" родителите, взема огромни суми, а децата не са приети. Моля, ако някой е решил да се възползва от нейните "услуги", да я провери добре. Или просто да ми се довери   Wink

# 130
  • София
  • Мнения: 4 252
Честни казано, учудвам се на родители, които дават пари за уроци за прием  в първи клас. Ако държите детето ви да учи в това училище и не сте всеобщо известни личности, просто проучете на кого трябва да платите и детето ви ще влезе без да го подлагате на тормоза с частните уроци.
Наистина влизат и 5% изявени деца за цвят, които се открояват от масата и без специален изпит. Но колко от пишещите тук могат да подтвърдят, че децата са им изключителни таланти?

# 131
  • Мнения: 7 159
Честни казано, учудвам се на родители, които дават пари за уроци за прием  в първи клас. Ако държите детето ви да учи в това училище и не сте всеобщо известни личности, просто проучете на кого трябва да платите и детето ви ще влезе без да го подлагате на тормоза с частните уроци.
Наистина влизат и 5% изявени деца за цвят, които се открояват от масата и без специален изпит. Но колко от пишещите тук могат да подтвърдят, че децата са им изключителни таланти?

Абе и аз това говоря(пиша) от известно време,ама......

# 132
  • Мнения: 283
Честни казано, учудвам се на родители, които дават пари за уроци за прием  в първи клас. Ако държите детето ви да учи в това училище и не сте всеобщо известни личности, просто проучете на кого трябва да платите и детето ви ще влезе без да го подлагате на тормоза с частните уроци.
Наистина влизат и 5% изявени деца за цвят, които се открояват от масата и без специален изпит. Но колко от пишещите тук могат да подтвърдят, че децата са им изключителни таланти?

Абе и аз това говоря(пиша) от известно време,ама......
Мили мами,
плащайте на когото искате - пак няма да влезете.
За мен системата е следната:
Първо, не парите играят основна роля.
Второ, наистина им трябват умни и можещи деца и то много, за да създадат среда за влизащите по втория начин, за да ги бутат нагоре, за да ги стимулират.
Как аз виждам нещата ( и честно казано се възхищавам от този замисъл)
Приемат в детската градина масово. След попълване на квотата от парашутисти, приемат най-добрите външни (не най-плащащите) НУКК си имат достатъчно пари.
В първи клас правят "освежаване" на средата. Първи са парашутистите, след това най-можещите от детската градина, наблюдавани и изучавани за "подходящост" цели 3 години и от външните, наистина най-добрите, за да повдигнат нивото на средата. Ако от външните има по-умни от детската - изместват ги. В карайна сметка целта е покачване нивото на средата, която оправдава основната цел - създаване на конкурентна среда за парашутистите.
След 4-ти клас - отново освежаване и премахване на цяла паралелка, за да не дърпа назад другите.
След 7-ми клас - отново освежаване, отново с външен изпит и попълване на бройките по същата схема.
И т.н.
Който издържи на това цедило - добре за него (или не чак толкова добре) зависи си от детето.
Не са един и два случаите на неприети деца, направили спонсорство.
Аз съжалявам, че отпаднахме, но от друга страна, детето ми нямаше психически да издържи на това напрежение.

# 133
  • Мнения: 544

[/quote]

Който издържи на това цедило - добре за него (или не чак толкова добре) зависи си от детето.
Не са един и два случаите на неприети деца, направили спонсорство.
Аз съжалявам, че отпаднахме, но от друга страна, детето ми нямаше психически да издържи на това напрежение.

[/quote]


 newsm10

# 134
  • София
  • Мнения: 4 252
Александра, не си ме разбрала. Не възнамерявам да плащам на когото и да било, тъй като децата ми са извън тази възраст. Освен това коментарът ми се основава на лични преки впечатления /макар и отпреди 10 години/. Отказах да се възползвам от предложението не от финасови съображения, а спазвайки личните си принципи. Това беше причината да откажа дъщеря ми дори да се яви на изпитите, а за малката това училище не е стояло въобще на дневен ред.
П.П. Сама признаваш, че първи поред са парашутистите. Всеки сам избира в каква среда иска да виреят децата му. Аз искам моите да са сред знаещите и можещите, а не с ред тези с известни родители.

Общи условия

Активация на акаунт