Бъдещи мами - *Юли 2009* - Тема 35

  • 14 884
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Кърджали
  • Мнения: 10 326
Диди, представих си картинката и.. смешно ми е, но ако аз заваря подобно нещо сигурно бих си представила как смачквам таткото.... Едно любимо предаване ще му дам   Laughing
Иначе за храненето, и аз съм подложена на строг надзор от страна на таткото. И редовните му натяквания "Яж, това дете да не прилича на теб..Трябва всичко да яде". И отговора от моя страна -  изчакай да се роди и сам си го учи да яде всичко, като имаш толкова голям мерак. А аз съм много злояда, супи, манджи и тем подобни не ям... Всъщност понякога само като видя нещо и отсичам - това не го ям. Сега пък последните дни за ужас на бъдещия татко ям предимно салати и той вече си представя как бебето умира от глад вътре и как се моли за някоя супичка.Чак снощи като реших че ще хапна малко прясно мляко за вечеря, каза - ей най - накрая това бебе нещо нормално да яде  Grinning

# 256
  • Мнения: 1 208
А да уникален бил - понякога ми иде да го пратя при майка му и там да си остане. Laughing
Ние с него сме двете пълни противоположности - аз колкото съм нервна ,избухлива и припряна а той...огромно спокойствие.Ако някой ни каже да се евакуираме спешно той ще му каже " нека ми свърши предаването" Laughing

А сега да ви кажа какво ми се случи преди 5 мин.Ставам и отивам в кухнята..да ама не стигнах до там...изведнъж една гореща вълна ме обля ..нищо не виждах и се строполих на земята.Така се изплаших ,че съм сама с Петя и няма кой да я гледа но ми мина за 2 мин.Аз си пия Тотема за желязото и мисля,че беше от хемоглобина ама де да знам.На някой случвало ли му се е?

# 257
  • Мнения: 253
Мама Диди на мен ми сее случвало 2-3 пъти така да ме обливат топли вълни и краката ми изтръпват  #Crazy и даже въздуха не ми стига

# 258
  • Мнения: 32
Мама Диди, страшно спокоен мъж имаш. На твое място щях да го вдигна във въздуха Laughing. За чистенето, незнам приятелят ми как ще реагира, ужасно досаден чистник е, само ходи и бърше нещо, размества предметите да са в някаква форма, дори реди магнитите на хладилника. Аз съм доста разхвърляна и нарочно минавам след него и ги размествам, защото ми харесват небрежно сложени, а не като в аптека Laughing.
Маймун, за течението, щом сърби, значи трябва да отидеш бързо при лекарката, както са ти казали.
Евви, може би се бавят заради празниците. Аз на място нали си поръчах и ми казаха, че ще ми се обадят след празниците. Сега и аз ги чакам за коша за новородено да ми звънат кога ще го доставят. Според мен спокойно можем да се радваме, изборът ни е добър newsm10. Знам за много майки с такива колички и са страшно доволни, знам само за една с триколка и тя е доволна, някак си ми е спокойно, че и аз ще съм доволна. Ще ги бутаме с кеф мисля Simple Smile 1stroller
За яденето няма да коментирам, аз налитам на всичко, солено, сладко, всичко изяждам, по- точно опустошавам. Аз по принцип съм си едровата smile3535  261uu. На мен също са ми лепнати етикети, като слон, хипопотам, дунда, шиши, даже се вторачва, гледа, гледа и възкликва, колко съм наедряла, щяла съм да се пръсна, само нещо ми се подиграва: по- полека, че ще продъниш леглото или не се тръскай на канапето, ще го счупиш и т. н., т. н. Вчера се загледах по един мотор и ми каза да не гледам, че ако се кача отзад, ще го вдигна на задна гума. Хахахахахаха, даже току що,гледайки бабут по ТВ се изказа, че ако аз и бремената ми приятелка отидем на батута, нямало да отскочим изобщо, щял да се залепи за земята. Joy
Исках да ви питам, на колко време трябва да ни станат контралциите, за да тръгнем към болницата. На някои им трябват часове, на други много бързо им идва момента на раждане. Чудя се колко време имам, за да се мотам в нас.
Мама Диди, на мен ми става малко лошо напоследък, но не чак да се строполя, но ми е ниско желязото и хемоглобина и си мисля, че може да е от това.

# 259
  • Мнения: 232
Мама Диди, умрях от смях на случката за изяждането. Относно припадъците - на мен ми звучи много зловещо, не съм чувала някой да се оплаква от такива неща...
И аз съм голяма блейка и забравих вчера да честитя количката на Стеф, а разбира се и на julsko_bebe, най-накрая одисеята "количка" приключи  Party Не бях виждала някой с такъв мерак  Grinning
Мен пак ме гони безсъние, поради което се събуждам в 12 наобяд и тепърва закусвам (не мога да пропусна закуската понеже тя е против запека - засега май действа). Сега съм се шашнала малко как ще се оправям с бебето, но то май всеки минава през такъв етап на притеснение...

Дрешките - аз също нямам против розовото, даже малко ме е срам да кажа, може друго да не сме купили (шапка имам та се престраших да пазарувам де!!), но онзи ден купихме едни обувчици розови дето ги бяхме видяли преди цели 2 месеца и ни бяха останали мерак - та ако не ги бяхме купили сега после щяхме да ги говорим цяла година що не сме ги купили, продавачката умряла от смях моя като казал - ми детето още не е родено... И аз почвам да се заразявам вече с шопинга. Но такъв тип шопинг - да вземем каквото ни харесва а не каквото ни трябва сега е типичен за нашия татко де. Ний затва 2 години правихме основен ремонт на апартамента  hahaha В магазин "Алати" ни викаха "Здравейте" консултантите като ни видеха  hahaha Както и да е - отплеснах се.

Иначе аз обичам всякакви цветове - стига да не са пижамести  Joy Повече като че ли обичам ярки цветове, самата аз също се обличам я в розово я в лилаво, я в ярко синьо... червено също... таткото и той ни е с разни папагалести блузи... няма как и бебка ще е така.

Хубав ден ви пожелавам!

# 260
  • Мнения: 1 208
Мама Диди на мен ми сее случвало 2-3 пъти така да ме обливат топли вълни и краката ми изтръпват  #Crazy и даже въздуха не ми стига

Точно- цялата изтръпнах- ръцете и краката и неможех да дишам- притесни ме да не ми се случи докато нося Петя и да не й направя нещо  Sad Гледам да не я вземам много но дете на годинка и три месеца все трябва да се вдигне понякога.
julsko bebe , той моя мъж много разхвърля и не му дреме но като види нещо ,което е трябвало да направя а не съм и почва да мрънка/става дума за подреждането/
За контракциите най-добре доки да ти каже. На мен ми каза с първото като станат на 20 мин.Но аз щях да си тръгна за олницата като станеха на 5мин за да седя по малко време там.Да ама Петинка не искаше да излиза и така,че пак си бях с уговорен ден и час за система.  Laughing

# 261
  • Мнения: 177
Здравейте и от мен!
Диди Мама, моя татко също ми вика "ама защо да му прибираме играчките, нали утре пак ще ги разхвърля". Вече почна да ги събира и той де, че на мен ми стана сложно все да лазя из вкъщи за всяко изпуснато нещо.
Колкото до горещите вълни - и на мен ми се е случвало няколко пъти, слава богу до строполяване не е стигало, пък и се е случвало все вечер, когато таткото си е в къщи и веднага го викам да поеме детето. После ми преминава, не знам от какво е.

Честити ви покупки! Аз още не съм си събрала раздадените на приятелки мънички дрешки от баткото. При нас съвсем съвпада сезона, че и рождената дата с термина даже, та ще мога да ги ползвам за бебчо. Честно казано така съм заета с дивия батко, че често забравям че съм бременна. И аз имам обаче първа нова дреха за бебчо от майка ми. Забранила ми е да купувам аз този път преди раждането, и аз не се дърпам. Нещо нямам ентусиазъм  Thinking този път. Ушила съм си чаршафчетата и обиколника, и чакат само да ги изпера. И аз не обичам шаренията, та чаршафите са бели и жълтички. Аз си слагам обиколника още от самото начало. Мисля си че ще е по-защитено и ако от някъде стане течение, пък и наистина ще му е по-уютно така.

За количките - имам и триколка и четириколка. Определено триколката е по-нестабилна, когато детето е вече 12 кг. Надвесва се настрани и изстръпвам. Другия недостатък им е, че обикновено заради специфичната форма на металната рамка коша е по-тесен. Зависи от модела де, нашата не е тясна. Предимството им обаче е че се управляват МНОГО по-лесно.

За болките - чета че повечето пиете магнезий..... Аз също имам контракции, но не са болезнени и даже се усещам, че не им обръщам внимание. Надявам се да не пропусна финалното отброяване.  Laughing На мен док ми беше казал да тръгна от Балчик към Добрич като станат контракциите на 15мин. Друг е въпроса, че като стигнах от притеснение ми минаха.  Embarassed
Притеснявам се, че ме имам остри болки долу в ляво и дясно като направя рязка крачка, или нощем когато се опитам да се обърна от ляво надясно... От 2-3 дни усещам бебето много, ама много ниско долу. И като вземе да си движи главичката да удря и рита направо имам чувството, че ще му се покаже ръчичката отдолу и инстинктивно си стисвам краката.  Joy Чудя се направо дали ще издържа до следващата сряда за консултацията. И няма да крия - налага ми се да разнасям "голямото" ми момче поне по 10-тина пъти из нас.... гоня го, понякога с все сила, по тротоарите навън........толкова му е весело на милото, а на мама й се плаче....

А всъщност мислех само да ви питам дали някой е купил от тези колички, които гледахме в началото на бременността в You Tube за породени деца? Дето се закачаха за основната количка и могат да се сгънат, когато не трябват?

# 262
  • Мнения: 32
Ние мислим да излезнем за малко, че спря да вали, да видим за колко.
Емили, от малка имам страст към неща на колела, дори количката в супермаркета обичам да си бутам. Няма да ти казвам колко страсти преживях докато навия майка ми и баща ми за книжка, от съсвем малка възраст чаках да стана на 18, после почаках още, но най- накрая се предадоха Grinning. А за колата колко безсънни нощи имам и сега не слизам от нея, разбира се Joy

# 263
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен да се похваля свалих Т newsm44
Честито на всички със нови покупки. За контракцийте пия по 3х2 магнерод защото имам и болки.
Така че ако имате освен стягане и болки се обяждайте на док.задължително. Naughty
Освен количка друго на беба не съм копувала ,но сигурно от другата седмица ще се погрижа за това Grinning
Мамо Диди това е много неприятно добре че ти е разминало. Hug
 

# 264
  • Варна
  • Мнения: 893
inedica за допълнителната седалка ли говориш? аз купих такава, сега остава да купим количка Laughing

# 265
  • Мнения: 177
inedica за допълнителната седалка ли говориш? аз купих такава, сега остава да купим количка Laughing

ами......... можеш ли да ми пуснеш линк ако имаш някъде снимана? Имам предвид седалка с две колела - едно предно и едно задно. Имаше и колани, и мисля и собствени дръжки.

# 266
  • Мнения: 177
Може ли да помоля за парола за снимка.бг?
Толкова отдавна не съм влизала, че забравих каква беше......  Embarassed

# 267
  • Мнения: 1 208
inedica за допълнителната седалка ли говориш? аз купих такава, сега остава да купим количка Laughing

ами......... можеш ли да ми пуснеш линк ако имаш някъде снимана? Имам предвид седалка с две колела - едно предно и едно задно. Имаше и колани, и мисля и собствени дръжки.

За това ли става дума http://www.kiddicare.com/content/ebiz/kiddicare/invt/buggypod/buggypod_m.jpg

# 268
  • Мнения: 177
inedica за допълнителната седалка ли говориш? аз купих такава, сега остава да купим количка Laughing

ами......... можеш ли да ми пуснеш линк ако имаш някъде снимана? Имам предвид седалка с две колела - едно предно и едно задно. Имаше и колани, и мисля и собствени дръжки.

За това ли става дума http://www.kiddicare.com/content/ebiz/kiddicare/invt/buggypod/buggypod_m.jpg

Не съм сигурна, но това е страхотно!!! От къде може да се вземе от БГ и колко струва?

# 269
  • София
  • Мнения: 67
Привет момичета!
Днес видях Пег Перего уно и сега се чудя какво да правя. До момента бях хвърлила око на Чиполино ултра, която е на половин цена и се предлага с дъждобран и чанта. Но пък от всякъде чувам мнения, че са много фалшиви колички.

Имате ли отзиви за Пег перего уно? Помагайте, че ми се запали главата!

Общи условия

Активация на акаунт