Как се отнасят родителите с жилището, което са ви дали?

  • 5 478
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 940

Каква е тази черта у българина.....като даде нещо, ето примерно родителите дават апартамент....................


Мда, така си е. Аз затова избягвам да искам нещо от свекитата, защото те са точно такива. Дадоха ни един път пари за ремонт на колата ни, и после исках да я ползват като тяхна.  Shocked И оттогава съм казала СТИГА. Нищо не искам от никого.

# 31
  • Мнения: 1 174
Не са ми дали жилище, така че от собствен опит не мога да говоря, но чисто хипотетично - аз бих казала на майка ми докъде се простира гостоприемството ми. Влизането с ключ по всяко време е абсурд, непрекъснато ще ми е напрегнато. Родители са, вярно, но моето семейство вече е друго и няма да ми е приятно баща ми да ме хване надупена на кухненската маса Naughty Примерно де, не че съм се засилила точно там да правя нещо, амо може пък да ми се прииска, знам ли Laughing
И защо, за Бога, идват да ядат у вас Shocked Мързи ги да си сготвят ли, що ли newsm78
Ако повдигнеш въпроса обаче, бъди готова да ти се каже - като не ти изнася, айде на палатка. Това е положението - който плаща, той поръчва музиката.
 

Вярно е, че тъй като жилището е тяхно, не може много да правиш забележки  Confused Мои приятели се изнесоха от жилището, което беше собственост на родителите на жената, защото искаха да направят голям ремонт, а родителите не бяха съгласни, цитирам: "Аз тая секция съм я правил с двете си ръце, няма да дам да я хвърляш на боклука". Въпросната секция се беше полуразпаднала. Радвай се поне, че от време на време сте сами, а ако живеехте заедно с тях ?  Sad От опит ти го казвам, живяла съм в една къща със свекър и свекърва, брата на мъжа ми, етърва ми и детето и ние двамата с мъжа ми, още нямахме дете. 7 човека в една къща в продължение на 3 години да видиш какво е  Laughing 

# 32
  • Мнения: 940

От опит ти го казвам, живяла съм в една къща със свекър и свекърва, брата на мъжа ми, етърва ми и детето и ние двамата с мъжа ми, още нямахме дете. 7 човека в една къща в продължение на 3 години да видиш какво е  Laughing 

Сигурно е било Рай.  Joy

# 33
  • Мнения: 1 174
 Joy Ох, не питай

# 34
  • Мнения: 1 983
Живеем в апартамента на моите родители. Заживяхме тук малко преди да родя, тогава те си изгониха наемателите. (Не бяхме ние главната причина за това, стечение на обстоятелствата.) И двамата сме им безкрайно благодарни, че направиха този жест за нас. Аз имам и сестра, която също нямаше никакви претенции. Миналата година направихме основен ремонт на жилището и всички бяха ок. Нямаше сръдни и цупеници.
Но! Когато заживяхме тук и се роди дъщеря ни, майка ми също имаше ключ и си идваше когато поиска. Аз лично не можех нищо да й кажа, беше ми кофти. Но един ден случайно се изпуснах пред баща ми за нейните идвания, последвал е разговор и всички приключи. Вече и да иска, не може да идва, защото е сменена бравата. Но пък и двамата знаят, че са добре дошли тук.
Кофти е, защото постоянно трябва да внимаваш да не ви хванат на калъп. Но може и това да е решението, хване ли ви веднъж, ще се усети. Wink

# 35
  • Мнения: 1 394
Живеем в апартамент на свекърва ми.Тя не идва почти никога в къщи,освен ,ако не е за нещо важно.Когато не искаме да ни безпокоят,слагаме ключа на вратата,те също.Когато ключа не е на вратата,значи те могат да идват,както и ние у тях.Никой на никого не пречи,нито те ядат вкъщи,нито ние у тях.Но според мен е добре да имат ключ-всичко се случва.Ние имаме ключ за у тях,както и те за у нас.Много често свекърва ми ми се обажда да и изключа пералнята например или те ,ако са вкъщи ,а ние сме излезли някъде,аз и се обаждам например да затвори прозорците,ако завали...Помагаме си,но никога не и се натрапвам,както и тя на мен.
ПП-Живеем в съседни апартаменти /забравих да уточня/

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е не знам коя тема по ред за подобен проблем...
Мен ми е интересно нещо друго обаче....накрая май ще пусна тема за това....)))
Каква е тази черта у българина.....като даде нещо, ето примерно родителите дават апартамент на детето си, за да живее там със семейството си.....и после се започва едно разполагане, досаждане, тормозене, вечно натякване как видиш ли на те ти дали апартамент...
Е това не го разбирам.....или даваш нещо, подаряваш го и повече не го мислиш и не го чувстваш за свое.....или просто не го правиш.
Но подобно поведение за мен е абсурдно и неприемливо.
Разговаряй с родителите си за това и обясни как се чувстваш.

Чакай малко! За подаряване ли си говорим или за това младите да живеят в жилище на родителите? Ако е прехвърлено по нотариален акт разбирам да е подарено, а то в повечето случаи родителите продължават да са собственици на жилището.

Не сме живяли с роднини, нито са ни "дали" жилище. Като цяло не одобрявам такова смесване на собственостите. Младите да си вдигнат шапките и да си наемат жилище или да купят. Тогава ще знаят, че единствено ще имат парични взаимоотношения с хазяите или банката и никакви емоционално-семейни. А иначе нито старите се отказват от своето, нито младите са със свое. Какво да се прави - който плаща той поръчва музиката. Не стига, че живеят за без пари, ами и претенции! На когото не му изнася да се изнася!
 Не зная дали е само българска черта това старите да дадат и после да се месят. Подозирам, че се среща и по други краища на света. Но там едва ли родителите се чувстват длъжни да дават, нито младите само гледат как да се възползват.

# 37
  • Мнения: 4 668
Живеем в жилище , което сме си купили ние - съвсем сами . Бяхме дали ключ на свекървата и свекъра за всеки случай - ако ние си загубим ключовете или нещо се случи ... обаче  Shocked
Седя си аз един ден в къщи и хоп ... вратата леко се отваря  Rolling Eyes Остави , че ми се изправи косата - аз сама , бебето спи ... и какво да видя - свекъра и свекървата си влизат .
Ейййй... качи ми се всичката кръв в главата . На въпроса ми какво по - дяволите правят в къщи ми отговориха , че идвали да видят бебето , ама влизали тихо да не го събудят ...
Вечерта мъжа ми отнесе сериозен скандал и нещата поутихнаха .
Обаче един ден пак - трябваше да дойде свеки до нас , но пак тихичко вратата се отваря и се влиза ...
Е , след това им взехме ключовете и край .

Но и на мен са ми странни и жалки такива родители , които грам не се съобразяват . Дали жилище - ОК ! Щом си го дал - радвай се , че си помогнал и не досаждай .
Ако не можеш да се зарадваш - не давай нищо ...
Ама това да ми идва в къщи , че и да си влиза , че и да ми яде ... еми няма как да стане .

# 38
  • Мнения: 1 749
Mайка ми е същата.Повярвайте,с някои хора не можеш да се оправиш с разговори.
Идва,прави си каквото поиска,бърничка ни дори в прането,постоянно ми прави забележки,обижда ме,говори ми,че мъжът ми ще ме напусне,щото не съм била домакиня,влиза ми с обувки вкъщи при положение,че е е наясно с факта,че детето е малко и налита да яде всичко,до което се докопа,независимо дали го е изпуснала на земята или не,лапа си ръчичките, като преди това е лазила и прочее неща....За нея това няма значение.
Пробвах се да говоря...мне,реагира като глухоняма.Пробвах пак.И пак.По някое време ми писва,скарвам се с нея,промяна-никаква. Абе..какво да говоря...Ужасно е.Ако имах и брат си представям каква свекърва щеше да е. ooooh!
Преди да си намери работа идваше вкъщи всеки божи ден,даже по няколко пъти.Тормоза беше ужасен.Сега е пак същото,но добре,че идва по-рядко заради работното си време.Аз съм я отписала като близка отдавна.

# 39
  • Мнения: 8
Родителите ми са много тактични,когато идват в апартамента, който са ни дали.Аз от самото начало ги научих да идват само,ако предварително са се обадили и сме се разбрали за колко часа.В началото баща ми викаше,че съм като германците - само с предварително обаждане,но сега свикнаха и няма проблем,а и ние като ходим у тях,аз също първо звъня.Те нямат ключ за  апартамента и не мисля,че е редно да имат.

# 40
  • Мнения: 132
И ние живеем в апартамента на майка ми в който тя някога ще се върне да живее освен ако не реши да го продаде.Има ключ но никога не идва в наше отсъствие освен ако не сме я помолили, дори и да не и харесват някои неща а съм сигурна че има забележки премълчава всичко  Peace

# 41
  • Мнения: 94
Живеем в жилището на мама,но никога не сме имали никакви проблеми.Аз слизам при нея и си взимам каквото ми трябва.Малката ми щерка спи,храни се при нея и нито ведньж не се е качила да вземе нещо от моя хладилник,по скоро ще ми остави(ако го отвори де).Обожавам я,че е много добричка и тактична

# 42
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Жилището ни е на името на свеки. Преди да се нанесем тя живееше тук, така че всички мебели тук също са нейни. Когато се изнесе за да влезем ние, тя ни остави даже чиниите... От тогава за всичките тези години направихме два основни ремонта, от всичките й мебели оцеляха само холна гарнитура и част от секция, но никога не е казвала нищо, напротив - смята, че едно семейство трябва само да изгради "гнездото" си. Много рядко идва без да се обади. Естествено, непрекъснато дава съвети и напътствия, но коя ли свекърва не го прави  Laughing
Именно заради това съм склонна да си затварям очите за недостатъците й  Blush Peace

# 43
  • Мнения: 2 587
Къщата ни е от свекърите.Направихме им първият етаж от новата къща,че е по-удобна за тях,а ние ремонтирахме старата.Свекъра звъни или чука,но свеки си влиза направо,взима си каквото й трябва и си отива.Подари ми чаши,след две седмици дойде и каза че мислела да ги свали в битовото,че там нямало и си ги взе.Същото направи и с пердетата,цветята,приборите и т.н. всичко,което ми беше дала.Сега идва и си взима и неща,който аз сама съм си купила без да пита(ютията например седя половин месец при нея,че не се сеща да ми я върне)

# 44
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Живеем в апартамент, който е на бабата на моя. С много голямо желание ни покани тук, от отношение не мога да се оплача въпреки че нямаме брак ни смята за семейство. Но най ме дразни факта че винаги ми казва "аз съм си вкъщи". Нищо не можем да променим или махнем без разрешение. Ако реша да сменя да речем дивана, първо трябва да измисля къде да запазя нейния да не се съсипе. Дори получих нареждане да не сменяме старото и течащо вече казанче в тоалетната а да намерим начин да го поправим. Тези неща многоо ме дразнят, чувствам се като на гости в тази къща.

Общи условия

Активация на акаунт