Безимотен на 40 години,проблем ли е?

  • 5 172
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 380
sestrata na maja mi e tam ot 3g. brat mi ot 10.ednite sa v monreal a dr. v toronto.taka 4e na parvo vreme i kbartira i rabota  6te badat namereni i vsi4ko dr.6te se obqsni.znam kak e v 4yjbina sas saprygami jiveexme i rabotixme 5g.v london.ima si i xybavi i lo6i momenti.

Те са егоисти и целят да си привлекат родата за да са по-малко самотни. А вие ще си съсипете живота. Не го правете! Канада е доживотна каторга.

# 46
  • Мнения: 2 757
Съжалявам, че измествам темата,
xenia , чувала съм подобно на това Канада е доживотна каторга за Америка, но не ми стана много ясно защо. Явно положението с Канада е същото. Но би ли ми обяснила какъв е проблемът да се върнеш от Канада ако не ти харесва. Имам познат със зелена карта за Щатите примерно, който пробва известно време да заживее там, като си идваше доста често до БГ през това време. Беше около 3 години. Но не му хареса и се прибра в БГ завинаги. Не съм чула да е имал проблеми с връщането си. Вярно че той там така и не си взе имот. Но освен това, че се връзваш да работиш за да изплащаш кредит има ли друг проблем с връщането в БГ. То навсякъде всъщност е така с жилищата и кредитите по тях. Не ми е ясно каква е разликата между Европа и Американския континент в това отношение. Ако може на кратко да ме светнеш.

# 47
  • Мнения: 4 380
Съжалявам, че измествам темата,
xenia , чувала съм подобно на това Канада е доживотна каторга за Америка, но не ми стана много ясно защо. Явно положението с Канада е същото. Но би ли ми обяснила какъв е проблемът да се върнеш от Канада ако не ти харесва. Имам познат със зелена карта за Щатите примерно, който пробва известно време да заживее там, като си идваше доста често до БГ през това време. Беше около 3 години. Но не му хареса и се прибра в БГ завинаги. Не съм чула да е имал проблеми с връщането си. Вярно че той там така и не си взе имот. Но освен това, че се връзваш да работиш за да изплащаш кредит има ли друг проблем с връщането в БГ. То навсякъде всъщност е така с жилищата и кредитите по тях. Не ми е ясно каква е разликата между Европа и Американския континент в това отношение. Ако може на кратко да ме светнеш.

Безполезно е да се описва, пък и който не го е видял и почувствал, няма да повярва. Това е блато което те всмуква с всяка изминала година все по-дълбоко. Тези които не се връщат го правят не защото не искат, а защото не могат. На много от тях им е по-лесно да сложат маска на благополучие и да плюят България, отколкото да признаят просто че България им е недостъпна. Затъваш в блатото с безброй дългове, кредити, лизинги, обучения, професионални сертификати, имащи давност и губещи всякаква сила ако не бъдат подновявани. Абсолютно всичко, което си постигал за много години и ти е донесло някакъв статус,  може да бъде загубено в един миг, а ти да си банкрот и съден да изплащаш огромни суми доживот. Дипломите ти дори и да са местни (а те в повечето случаи е желателно да са такива) губят всякаква сила без съответните права за които си плащаш и подновяваш ежегодно, обучението на децата не може да бъде прекъснато и прехвърлено в друга страна. Затъваш в абсолютно крепостничество. Малко са умните които не влизат в това блато и повечето са ергени, които не се задържат дълго. Със семейство и деца пускаш корени които те завличат завинаги или поне измъкванто е изключително сложно. Ако се измъкнеш случайно, то ще е само с душевни рани, материални загуби и загубени годинки от живота си. Защото тук няма живот, хич да не си строи илюзии някой.

# 48
  • Мнения: 1 199
Ох Ксения, видяла съм го и съм го почувствала, ама хич не ти вярвам, да знаеш Simple Smile
Лили Големинова се завърна успешно в България (направи предаването "Аз се завърнах", май по БНТ беше). Премести се в България с две деца, едно от които беше в гимназия. Който иска го прави, който не иска, предпочита да потъва само в собствената си депресия и да говори глупости за доживотни каторги Laughing Погледай й малко предаването, можеш да намериш ценни съвети за "освобождаването си от каторгата". Между другото нейният гимназист също беше като твоето дете по програмата на Еколь Ентернасионал, слушах го веднъж в предаването й, адаптирало се е детето, учеше успешно във Френската гимнация.

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 03:57 от heureuse

# 49
  • Мнения: 4 380
Ох Ксения, видяла съм го и съм го почувствала, ама хич не ти вярвам, да знаеш Simple Smile
Лили Големинова се завърна успешно в България (направи предаването "Аз се завърнах", май по БНТ беше). Премести се в България с две деца, едно от които беше в гимназия. Който иска го прави, който не иска, предпочита да потъва само в собствената си депресия и да говори глупости за доживотни каторги Laughing Погледай й малко предаването, можеш да намериш ценни съвети за "освобождаването си от каторгата". Между другото нейният гимназист също беше като твоето дете по програмата на Еколь Ентернасионал, слушах го веднъж в предаването й, адаптирало се е детето, учеше успешно във Френската гимнация.

За всеки измъкването от блатото е в различна степен сложно. Зависи и от професионални особености (някои нямат особено какво за губене), и от семейни обстоятелства, и от много други фактори на пуснати корени в блатото. Най-добре е да не затъваш вместо да се мъчиш после да се измъкваш. Голям праз че децата са научили езици-загубили са много повече, а ние жертвахме най-добрите години от живота си обричайки се на самота.

# 50
  • Мнения: 2 757

xenia, така както си го описала звучи ужасно. Но допускам само през твоите очи да изглежда така. Сестра ми примерно с цялото си семейство се опитаха да живеят тук в Дания. Едва изкараха 6 месеца като жилище и работа им бяха подсигурени от моя мъж, не са си мръднали пръста за нищо, не са купили една мебел а се обзаведоха веднага от до с наша помощ и на приятели. Живяха с двете си деца в 4 стаен апартамент (за сравнение в БГ се свират в двустаен). И пак не им хареса, нищо че и сестра и е тук и всеки ден бяхме заедно, запознах я с много българи, не да и е липсвала комуникация. Но не и не.  Едва издържаха и се прибраха. За тях тук е бил адът в Видин е раят. В БГ сега разказват колко гадно е тук. Те просто са си свикнали в блатото, там са някои, тук са никои, свикнали са бабите да помагат, да гледат деца, те да не правят нищо, само да се размахват насам натам и да се оплакват, че нямат пари. Харесва им така, и всичко друго за тях е ад. Сега сигурно цял Видин знае колко е ужасно тук. Но на мен си ми е добре. Така че всичко е много субективно

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 01:27 от Vache

# 51
  • Мнения: 114
xenia,tova e re6enie na na6eto semeistvo a ne na rodata.rabotili sme v4yjbina i znam kakvo.saglasna sam s mnenieto na nikifin,ima xora koito dosta barzo se adaptirat a drygi ne.4e sestrata na maja mi y4i v yniversitet v monreal i ne raboti maja i roboti i gi izdarja i si jiveqt kato beli xora.da ne govorim za gradinite i qslite tam 3,4 jeni na 5 detsa.a tyk 2 leli na 38 detsa.a obrazovanieto detsata na brat mi i sestra my xodqt s jelanie.zdraveopazvaneto ne e kato tyk.ne kazvam 4e nqma nedostatatsi.vsqko lqto sa v bg za po 2 mesetsa.taka 4e ni6to ne moje da ni razybedi da zaminem i da si ystroim tam jivotaza deteto vaob6te ne se pritesnqvam toi  e na 3g taka 4e dosta barzo 6te se adaptira.vinagi 6te podkrepqm xora re6ili da se maxnat ot prostotiqta i mizeriqta v bg.

# 52
  • Мнения: 114
greendream,nai malko pak ot tvoq savet imam nyjda.ako imax nyjda ot savetati 6tqx temi4ka da pysna.

# 53
  • Мнения: 5 710
ах, колко различни ценностни  системи се блъскат в тази тема:))

Ще отговоря на първия постинг: Не е проблем някой на 40г. да е безимотен. Проблемно е да си безмозъчен. Др. е в-са, че вие не сте безимотни, въпросното парче земя е имот и явно има някаква цена.
Аз на твое място бих се гордяла с това, че имам умни деца, че са изучени, че имам покрив над главата си и, че живея честно и почтено.

Баща ти нещо е изтрещял, но като гледам тази тема, не е само той, така че не се притеснявай.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Сещам се за темите за имотния балон и за това дали животът без собствено жилище изобщо е живот.  Laughing
С някои изключения мисленето си е същото - може две керемиди да са, може да ти създават ядове, може да ти е тясно и скъпо, но важното е да е собствено. Ако не беше така нямаше допреди няколко месеца всичко живо да се юрне да купува като за последно, да се набълбука с кредити.

# 55
  • Мнения: 1 199

За всеки измъкването от блатото е в различна степен сложно. Зависи и от професионални особености (някои нямат особено какво за губене), и от семейни обстоятелства, и от много други фактори на пуснати корени в блатото. Най-добре е да не затъваш вместо да се мъчиш после да се измъкваш. Голям праз че децата са научили езици-загубили са много повече, а ние жертвахме най-добрите години от живота си обричайки се на самота.



Ксения, блатото е в главата, не е някъде другаде. И най-добре е да не затъраме в него, но ако все пак се случи, трябва да потърсим помощ. Затварянето вкъщи и общуването предимно с форума определено не са начини да се излезе от блатото.

# 56
  • Мнения: 4 380
Ксения, блатото е в главата, не е някъде другаде. И най-добре е да не затъраме в него, но ако все пак се случи, трябва да потърсим помощ. Затварянето вкъщи и общуването предимно с форума определено не са начини да се излезе от блатото.

Не съм затворена в къщи, а кръгът ми на общуване е по-широк и от на двете. Блатото не е в главата, а в нивото на пускане на корени и в това какво имаш за губене. Не представлява сложност за измъкване за този който няма особено какво да губи. За всеки неустановил се, нищо не постигнал професионално или материално.  Парадокса е че не идваш за да не затъваш. Всеки цели да постигне нещо, а това и затъва. Постигаш в материален план, губиш във всички останали.

# 57
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 847
xenia какво разбраш под израза какво имаш да губиш?

Към авторката: според мен всеки си решава как да си инвестира парите и не държи сметка на никого за решенията си.

Общи условия

Активация на акаунт