Безимотен на 40 години,проблем ли е?

  • 5 164
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Може би трябва да обясниш на баща си, че имотът ти в чужбина струва колкото два (минимум) в България и винаги можеш да го продадеш и да купиш там. Може би също трябва да му обясниш къде смяташ да живееш и съответно купуваш дом. Той какво иска, във всяка страна по къща? Да не би за себе си да се притеснява нещо?


Цитат
Но в чужбина, доколкото знам, хората не разсъждават така. Там манталитетът е друг, ти явно си прихванала. Ако в твоята глава това не е проблем - значи да не ти пука въобще какво мърморят вашите.

Това не е вярно. Домът на всякъде е ценност и няма националности за които това да е по-малко важно отколкото за българите. Друг е въпросът че някъде цените са недостъпни.

# 16
еми ето - ти не съжаляваш за нищо, така че защо трябва да продължаваш да се оставяш на тормоза от страна на баща си и то след като всичко сте постигнали сами. изглеждаш ми силна жена, бореща се...
а за парите, данъците и т.н. навсякаде ги има и на всякъде е трудно ако градиш сам, поне в твоя случай бонусът е че го правиш в по-добра държава  Hug

# 17
  • Мнения: 940
Знам, че нямаше да ми е спокойно, ако не бяхме, така че - да, за нас би било проблем да сме по на 40 и да нямаме никакви имоти.


И ние сме така. Мир не ми даваше, че живеем в едностаен под наем, а можем да си позволим нещо наше. Но това сме ние. И ние сме с кредити, ама иначе нямаше да съм спокойна. Утре като имаме деца, къде ще ги гледам. В едната стая,която имаме ли? (и не е наша, а под наем)
Ако ти се чувстваш добре, какво се терзаеш? Не позволявай на баща ти да те тормози.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Не бива да се поляризират нещата. Нито имотът сам по себе си е гаранция, нито неимотността е проклятие. Каква сигурност може да има човек в имот, който е ипотекиран и ако си изгуби работата или не може да го изплаща пак ще остане на улицата? Видя се с финансовата криза колко хора пострадаха в Щатите. Ей така, както са имали къщи с бели оградки много от тях се оказаха в палаткови лагери. Вижда се и сега как все повече хора имат проблеми с изплащането на ипотеките на заветните жилища.
Българското мислене е такова - може да мреш от глад, но трябва да имаш имот да го оставиш на следващото поколение. А какво е станало с тоя живот никой не се интересува. То, затова и цениту тук бяха толкова надути.

# 19
  • Мнения: 232
В чужбина нещата не стоят като тук  Peace
Освен това вие изплащате апартамент, а не давате парите на някой хазяин, така че инвестирате. Не виждам какъв е проблема.
Относно образованието - то е най-добрата инвестиция!

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Човек остане ли без работа, ако няма пари настрана или готов чист имот (без ипотеки по него), винаги е под угрозата да остане на улицата. Няма смисъл да се сравнява кое е по-изгодно (ипотека или наем). Колко хора като не могат да си изплащат заемите отиват в банката и искат преразглеждане на условията? Повечето хора все се надяват, че ще се справят, закъсняват с вноските или по месеци не ги плащат и после закъсват окончателно.

# 21
  • Мнения: 2 175
Аз пък винаги съм смятала, че всеки сам трябва да си съгради дом..а не да го получи като наследство..
Друго е някой да ти помогне и да не мислиш за жилище.
Живота не е справедлив,не всички имаме еднакви родители.

Със сигурност не е справедлив..
какво са виновни родителите ми, че са се сдобили само с една панелка?
При 2 дъщери... hahaha
Не ги е срам.. Joy

Наистина не смятам, че са длъжни да ми оставят нещо..и се опитвам постоянно да им го набивам в главите..
Ама майка ми сън няма, че сега живея сама под наем..сама се тормози и съответно всички ни..
Като си купих жилище пак изпадна в драма..
Няма угодия.. Sunglasses

# 22
# 23
  • Мнения: 1 174
Най-малко пък твоя баща има право да отправя към теб упреци. Това дали си имотен или не, зависи от мъжа ти, не от теб. Че си имала нещастието да срещнеш такъв който не е натрупал имотите, какво да го правиш сега?
Да му вдига стойки на него, защото е работа на мъжа да подсигури покрива за семейството.

Каква е пък тая глупост  newsm78

Към авторката: не виждам нищо лошо децата ни да почнат като нас - от нулата. Ти си има дала страхотен старт - с образование, възпитание, оттам нататък те си взимат живота в свои ръце. Замисли се колко родители, мислещи като твоя баща накупиха апартаменти или строиха  къщи за децата, в които сега никой не живее, поради простия факт, че децата им са в чужбина или в друг град. Наш съсед строи цял живот триетажна къща и със жена му и децата се свиваха в две стаи на старана къщурка, с мисълта че като довършат къщата ще има по един етаж за тях и за двете им дъщери. Въпросните дъщери заминаха - едната в чужбина, другата във Варна и къщата сега е необитаема, но пък не искат да я продават защото това е труда на живота им.  Тъжно нали, а твоите деца ще изберат място където да живеят, може никога да не купят "имот", това е начин на мислене, наследство от  нашите майки и бащи, баби и дядовци.

# 24
  • Мнения: 114
хей,радвай се 4е си се махнала от простотията и мизерията в България.Кой на днешно време в България с 4естен труд на 1 заплата може да си купи жилище.Говоря със собствени средства без наследство или някой да помага с вноски по ипотеката.Децата са ти полу4или образование което в цял свят се признава,станали са хора.Ние също ще имигрираме и мн ще се разочаровам,ако не минем интервюто.Дано и моето дете има късмета да у4и и се реализира извън България.

# 25
  • Мнения: 327
Аз живея в чужбина,за нас не е проблем ако нямаме жилище в Бг.Купихме още през първите ни 2 години от емиграцията,защото не бяхме решили къде ще оставаме.
За мен по важно е,че децата ти имат шанса да живеят на по-добро место.
Колкото и да обясняваш на баща ти едва ли ще те разбере.Ние също оставаме в много случай неразбрани.

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много е относително, но по отношение на мнението на баща ти, нашето няма никакво значение.
Иначе за България, понякога да си под наем е много по-мъдро решение. Нямаш си котва, която да ти пречи да се преместиш или емигрираш. Освен ако не разполагаш с доста повече от един среден имот. Съотношението на цената на наем и покупка на един и същ имот са отделна тема.
НО, не виждам как това, че изплащате домът си за таткото не е нищо, все пак не живеете в незаградения празен имот, който вероятно си държи цената Simple Smile Аз предпочитам да изуча дете, вместо да му осигуря дом. Не винаги може всичко и не винаги е необходимо.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 042
Мацка, съвсем ясно е,че проблемът не е в имотите.  Wink Той си е решил да се заяжда и това е. Най-малкото ,че имаш 1 имот там и 1 имот тук. Аз на това трудно бих му казала "безимотен" . А щом баща ти иска да мрънка-нека мрънка, не му обръщай внимание и толкоз. От писанията ти личи, че си свикнала.... Peace

# 28
  • Мнения: 4 380
Най-малко пък твоя баща има право да отправя към теб упреци. Това дали си имотен или не, зависи от мъжа ти, не от теб. Че си имала нещастието да срещнеш такъв който не е натрупал имотите, какво да го правиш сега?
Да му вдига стойки на него, защото е работа на мъжа да подсигури покрива за семейството.

Каква е пък тая глупост  newsm78

Кое ти се вижда глупост? Познаваш много самотни жени които са натрупали имотите?

# 29
  • Мнения: 4 380
хей,радвай се 4е си се махнала от простотията и мизерията в България.Кой на днешно време в България с 4естен труд на 1 заплата може да си купи жилище.Говоря със собствени средства без наследство или някой да помага с вноски по ипотеката.Децата са ти полу4или образование което в цял свят се признава,станали са хора.Ние също ще имигрираме и мн ще се разочаровам,ако не минем интервюто.Дано и моето дете има късмета да у4и и се реализира извън България.

Ако мислиш че в чужбина не е простотия и мизерия много се лъжеш. Освен да сбъркате живота си и този на децата, друго няма да направите. По-добре не минавай интервюто!

Общи условия

Активация на акаунт