Често уриниране след раждане ???

  • 4 202
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте. Искам да попитам дали на някоя от вас и  се е случвало след раждането да има доста по- често уриниране от преди.Родих преди един месец и ми се  налага  да пишкам на всеки час и направо е побъркващо. Понякога дори на по чести интервали . Забелщзах също че когато стоя седнала не ми се пишка толкова, но когато съм права позива е по- силен.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 821
Мога да те посъветвам да се обърнеш към лекар. Направи изследвания.

# 2
  • Мнения: 9 451
Да не си развила някой цистит?Има ли болка при уриниране?Консултирай се с лекар незабавно.

# 3
  • Мнения: 9 973
и аз трета поред да си кажа,отивай на лекар!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 008
Аз ще съм четвъртата, която ще те прати на лекар. Честотата на посещенията ми в тоалетната е една и съща преди и след раждането.

# 5
  • Мнения: 1 053
Ами да,по добре отиди на лекар.То май и аз трябва да ходя щото аз пьк рядко пишкам(преди да забременея не беше така) Embarassed,а пия много вода.И незнам дали да се притеснявам.... Rolling Eyes.Но ти ходи на лекар и дано вси4ко е ннаред. Hug

# 6
  • Мнения: 945
А като кашлиш или кихаш испускаш ли урина? Ако е така, то това се дължи на отслабването на мускулите там долу. И трябва да правиш упражненията на Кегел. Честно каzано всяка жена след раждане трябва да си прави zа да се въzстановят таzовите мускули и zа да няма след години големи проблеми.

Ти си родила преди месец, zначи след няколко седмици така или иначе трябва да отидеш на контролен преглег при гинеколога си. Поговори с него...

# 7
  • Мнения: 567
Хайде на  лекар отивай, та дано не е нещо сериозно..Аз също ходя през час, но аз си ходих често и преди да забременея,/ а като забременях беше кошмар/  Mr. Green Laughing Ходила съм на лекар и нищо ми няма, работят бързо тия мои бъбреци  Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 1 310
А като кашлиш или кихаш испускаш ли урина? Ако е така, то това се дължи на отслабването на мускулите там долу. И трябва да правиш упражненията на Кегел. Честно каzано всяка жена след раждане трябва да си прави zа да се въzстановят таzовите мускули и zа да няма след години големи проблеми.
Подкрепям! Peace
Имах този проблем след раждането и се оправих точно с тези упражнения.

# 9
  • Мнения: 210
Аз имах същия проблем и след месец и половина се оправи  Peace

# 10
  • Мнения: 1 817
И аз имам такъв проблем след второто раждане. Като се изправих след операцията и едва изтраях да отида до тоалета , за да не се напишкам. А и болки имах и ми беше голяма мъка да бързам Wink EmbarassedИмах и някакво възпаление от катетъра, много ме болеше като  пишках.
Изписаха ми да пия някакви билкови хапчета за цистит.
Но и сега пак доста трудно се сдържам като стана от сън. Преди да забременея го нямах този проблем.

# 11
  • Мнения: 108
Аз след раждането не само, че ходех често до тоалетна, но дори не можех да се сдържам и докато отида до тоалетната си понамокрях леко бельто  Embarassed. Предполагам това се дължи на дългото раждане и постоянното "напъвай, та напъвай!". Не съм се притеснявала от това обстоятелство, още повече че в резултат на кърменето постоянно бях жадна и пиех между 3 и 5 литра вода + прясно мляко и боза. След някой месец си се оправих.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Честота при мен беше една и съща преди и след раждане.

# 13
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ако пиеш много вода, може от това да е newsm78, ако ли не- отивай на доктор Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ходенето до тоалетна  е еднакво както преди бременност,така и след нея. Най-добре консултация с лекар .

Общи условия

Активация на акаунт