АПРИЛчета красиви и засмени,добре дошли в родени!

  • 14 646
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13
Здравейте майчета!
Да честитя на всички новообебили се мами и да им пожелая бързо възстановяване и здрави бебчета!
Честито на всички именници и рожденници!
 Ние сме добре като изключим коликите които ни мачат много, относно кърмата аз замразявам защото вече ходя на работа на половин работен ден и мама я храни докато ме няма, и така другата седмица ще ходим на преглед на 7-ми ще правим 1 месец и така Joy
Това е за сега от нас
Много поздрави и преградки от нас двечките newsm51

# 76
  • Мнения: 568
И аз да се включа набързо по някои въпроси.
За подсеченото дупе-колкото повече се мие по не минава,положението е като при зърната на гърдите.Има логика нали знаете ,че трябва добре да се подсушава след баня,защото ако остане влажно и се подсича.
За стерилизацията аз я правя на 2-3 дни (шише за вода,биба и лъжичка),може би когато се храни с АМ е нужно по-често.
Гимнастика още не правим ,само по-малко масажи с олиото след баня.
За замразяването на кърма-незнам защо ,но нещо не ми харесва идеята и ще я ядем докъто има.Иначе не цедя въпреки ,че винаги като кърмя ,другата гърда протича,но като цяло се регулера положението.
И Ники има пъпчици само около устата и с бели връхчета,но не са като обрив ,а са редки и едни минават други излизат-мажа с едно кремче забъркано в аптеката много ефикасно от опит с каката.
Ние още си имаме колики и най-големия проблем е да се прехвърлим от голямото легло или ръцете в кошарата.А метода който ползва нашия тати да го приспива е радио Z-ROCK и в шезлонга Simple Smile
rea1 благородно ти завиждам и моето хоби са гоблените ,но имах време за тях само през бременностите си Hug

# 77
  • Мнения: 0
Здравейте мами, извинявайте че нахлувам в темата ви но ви моля да гласувате за моята Ели
http://win.-spam017-/1277/
благодаря ви Hug

# 78
  • Мнения: 118
ДА  СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ И РОЖДЕННИЦИ , МНОГО ЗДРАВЕ И ДЪЛЪГ ЖИВОТ!
ДА НИ Е ЧЕСТИТА ТЕМИЧКАТА ВЪВ РОДЕНИ И МНОГО ТАКИВА ДА ИМА!  bouquet  bouquet  bouquet БЛАГОДАРЕНИЕ НА МОМИЧЕТАТА,КОИТО СЕ ТРУДЯТ ЗА ТЕЗИ ТЕМИЧКИ В СЛУЧАЯ ДЕНА.  bouquetЧЕСТИТО И НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИТА ЖИВИ И ЗДРАВИ РОЖБИ ДА ИМАТ      ylinfant newsm30 smile3504
Ние нашето дупе го мием на всяка смяна на памперса и се чувстваме добре,малко се бяхме подсекли само като излезохме от болницата но ни мина бързо и то с крем на Нивеа.И аз си замразих значително количество кърма,но ще видя какво ще я правя ако е вярно това че й се губят качествата.Коликите ги церим с Колийф има доста добър ефект,само отвреме навреме примрънква,а ако е по-настоятелно малко му духам със сешоарчето.Това го прочетох в един форум и то има ефект върши по-добра работа от пелена нагрята с ютия,само трябва да се внимава ако е с дрешка с капси да не се нагреят много.Искам да питам мамите със секцио раждали преди месец ,когатп и аз как се чувстват в момента.Аз усещам долу където е раната втърдявания,което може би е нормално,но ме наболява над нея.Тоест в областта между раната и пъпа.По скоро е като силно изтръпнало.Споделете дали и при вас е така.
Виждам че има доста мами от Пловдив,а така и не си организирахме Пловдивска среща.Никога не е късно така че ако някой проявява интерес може да ми пише на лични да се видим като вземем да излизаме за повече време. То да видим с това излизане как ще се разберем ще се кърмим по градинките ли как ? Само да преодолея притеснението веднъж и сигурно няма да има проблеми.Опитните мами могат да споделят.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 347
Здравейте маминки, да ни е честито преместването в Родени и хубавата нова темичка  Hug

Честито на poem за рождения ден както и на всички, които имат празник днес!!!

Ние днес празнуваме първата си месечинка  Heart Eyes

Детенце е стравнително по-добре ( пу пу) на консултация сме обаче чак другия петък ( 8 май), което означава че ЖЗ ще сме на 1 м. и 6 дни.
Дано този път не ни се карат, а да ни похвалят, но знае ли човек.

Нямам много време да пиша тези дни, защото кръстницата (бъдеща) на бебка ни е на гости, но успявам по малко от време на време  Wink

Приятни почивни дни на всички и целувки за бебоците Heart Eyes.

# 80
  • Мнения: 1
Честит Рожден ден на Поем   bouquet
Жабче,sunny777,Mамочка Благодаря ви,че оценихте моето съкровище  Hug  Много са ни хубави сладкишчетата,ех... Съни аз съм съгласна да направим връзка София-Варна,всяко лято сме там на море и без това.. Wink  Laughing
Мамочка,много се смях и аз ама това ми измисли главицата умна... просто ръкавичките не стават на нашите ръчички...
Олче  Hug само слънчо да изгрее и голямо щъкане ще падне с количките... както и парка ни е под носа.. направо ни идваш на гости,Енигма е в съседния блок и ще заформим весела дружинка...  Heart Eyes  интересно,че и ние спиме заедно на спалнята без да съм я чела статията,явно си е инстинкт Wink
 За подсичането ползвам кремчето на Бочко и за сега съм много доволна  Flutter
При нас е Време е за цедене и капчици за коремчето... Лека вечер с по-малко сълзички(ама сърцето ми се къса,когато я боли и като плаче,плаче и ми се вдига температурата сякаш,разтрепервам се а сърцето ми захлопва тцтцтц.... първите дни с коликите си плачкахме заедно с малкото зайче) Лека вечер от нас!!

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 00:13 от Abrikotin

# 81
  • София
  • Мнения: 243
БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА НА ВСИЧКИ!НАПРАВО СТЕ СУПЕР!ВИНАГИ МИ ДИГАТЕ НАСТРОЕНИЕТО И ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ЖИЗНЕРАДОСТТА СИ ДЪЛЖА НА ВАС!   bouquet
Олчето идвай вече към нашта махала,Абрикотин е права. Laughing
Ние пак имаме колики после ще пиша...

# 82
  • София
  • Мнения: 292
[quote author=TANITAFRESH
Искам да питам мамите със секцио раждали преди месец ,когатп и аз как се чувстват в момента.Аз усещам долу където е раната втърдявания,което може би е нормално,но ме наболява над нея.Тоест в областта между раната и пъпа.По скоро е като силно изтръпнало.Споделете дали и при вас е така.
[/quote]

Кожата ми между пъпа и операцията е с намалена чувствителност, друго не чувствам.  Simple Smile Браво на моята Док!  bouquet

# 83
  • Мнения: 80
Здравейте. Нашите колики ги лекуваме с чайче от анасон, защото нищо друго не ни помага. Покрай тези колики си развали режима на ядене. Като я хванат и иска да слага всичко в устата.
За гимнастика все още не сме почнали да правим.Единствено я масажирам след баня като я мажа със зехтинчето.
Иначе днес си направихме второто излизане на терасата.
Искам да попитам относно 40-те дни, какво се прави и как стои въпросът с църквата? Трябва ли предварително да се запишем там?

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 12:19 от brawneye

# 84
  • Мнения: 8
Честито преместване в РОДЕНИ!
Да са ни жеви и здрави малките муцунки и много да ни радват!
На всички нови мами ЧЕСТИТО ! ДОБРЕ ДОШЛИ В КРАСИВИЯ СВЯТ НА МАЙИНСТВОТО!
MARA CASY, специално гуш Hug Hug Hug
Олче, благодаря ,че се сещаш за мен Hug
Имаме вече пс ,ама тати го разхожда по цял ден със себе си  и аз пак нямам достъп Mr. Green

ЕНИГМА,честит имен ден,мила!  С радост и гордост да си носиш името. Бъди обичана и щастлива!

Много ми липсвате ,момичета!
Иначе ние сме ок! Борис е сравнително кротък.Имаме колики ,но в рамките на поносимото ,според мен.Но сме в период на висене на цица,от около седмица.Вече свикнах  Mr. Green,даже започвам да си мисля,че винаги съм имала висящо от цицата дете Laughing.
И сега виси и пиша с 1 ръка и то лява. Grinning
На естествено хранене сме и аз престанах да се цедя.От както открих колекторите на Авент, замръзавам по около 100 мл на ден,което е много ок според мен.Използвам контейнерчета за урина.
Жабче, и ние си дойдохме с този стафилококов подарък от болницата.Дори давахме антибиотик 5 дни,което беше ужасно.
Правхме и втора появка - резултата беше същия и след приема на антибиотик.казаха,че уж ще преминат,но ни остава само да се молим.Нашите са изолирани в гърлото.Външните признаци- секреция на дясно оче и леки обриви по лицето.Обривите отминаха вече.Поставям капки за очи всеки ден.

Имам и аз един въпрос.Вашите деца ,правят ли нещо,все едно обръщат очи.Моя син го прави като се унася преди сън и го придружава с едно прехълцване,по-скоро нещо средно между прехълцване и дълбоко поемане на въздух. Отдавам го на все още несъвършенната нервна система ,ама все пак реших да попитам.

Сега се каня да ходим на разходка ,но първо трябва да се преборим със заварката между бебе и мамина цица....че не е лесно.

Целувки на всички.Ще гледам после пак да попиша.
На мамите с каки и батковци - късмет и успех,момичета.

П.С.Мамочка,все се каня да те попитам с какви танци се занимаваш.

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 347
...Имам и аз един въпрос.Вашите деца ,правят ли нещо,все едно обръщат очи.Моя син го прави като се унася преди сън и го придружава с едно прехълцване,по-скоро нещо средно между прехълцване и дълбоко поемане на въздух. Отдавам го на все още несъвършенната нервна система ,ама все пак реших да попитам.
...
И ние сме така... отдавам го на това, че хем много и се спи, хем не иска да пропусне нищо и отваря очи  Mr. Green Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 4
Благодарим  сърдечно  за  поздравите,аз пък  ви  черпя  виртуално за   NeWS17!!!  love001Искам да  честитя влизането  ни  в РОДЕНИ,само   хубави  новини,здрави  и  послушни  бебета,а  и  всички  покрай тях. NeWS17

# 87
  • София
  • Мнения: 263
Априлки,
Добре дошли в "Родени"!
Да са ви живи и здрави бебоците и лесни за гледане! Flowers Bouquet

# 88
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Объщането на оченцата преди сън и Иван го прави. Коликите са в рамките на поносимото, дано така си останат. През нощта е спокоен и ни оставя да поспим. Главоболието ми мина, но като си починах. Вече влизаме в релси.
Майчета, как обличате бебоците? Все ме естрах да не го претопля или изстудя малкия. В стаята поддържам 20 градуса, не го навличам и го завивам с пелена. Нослето му е топличко, не е изпотен  newsm78
На 7.05 докторката ще дойде у дома с кантара-нали сме малки, да не ни разхожда.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Здравейте маминки  Hug
ЕНИГМА Честит имен ден - да си жива и здрава , ти и любимите ти хора  Hug Hug Hug
Айде и ние да се отчетем :
Елица е добре милото вече започна да заприличва на пухкаво бебенце , а не на малко скелетче каквато беше в началото.
Да ви разкажа малко от патилата си : преди няколко дни станахме на 40 дена и аз като на шега реших да пробвам с силиконовите зърна на Авент дали ща засуче (защото до този момент се цедях на всеки 3 часа) и о чудото стана (или поне така си мислех аз ) Струваше ми се че детето ми суче , усещах я как дърпа , но какво е гълтала един Господ знае. През половин час това дете започваше истерично да плаче и само като я сложех на гърдата се успокояваше ....рекох Си , брей колко му е липсвало на милото цицата та не ще да я пуска .....така изкарахме цял ден , цял ден рев ако не ми е на гърдата ....другото което ми дойде на ум беше да не би най-сетне да са започнали коликите , че и Еспумизан й давах уж за да я успокои.....Да ама не момичета , положението ставаше все по-зле и на мойте кратуна по едно време и дойде на ум че това дете може да е гладно затова така истерично да се дере.
Само уточнявам до този експеримент със зърната , Елица беше най-кротото бебе - на всеки 3 часа ставаше да хапва, вярно по около час ядеше 80-90 мл , памперса й беше наакан почти на всяка смяна и никакви  колики нямаше.
Изцедих се аз прилежно и Ели за около10 мин изцока 90 мл което си беше своеобразен рекорд имайки предвид че иначе ги изцоква за около час, хапна , заспа милото и чак след 3 часа се събуди, аз пак си се изцедих и така си продължихме по старому.
Другото което забелязах че докато съм я държала цял ден гладна (самозалъгвайки се че суче  ) не се изака нито веднъж(ама то е нямало и какво де) даже днес чак на третия ден го направи . Моето обяснение за ситуацията е че явно е била толкова гладна че е усвоявала всичко от кърмата и нищо не е излизало .
Толкова ми е гузно , а като се сетя как се зарадвах че започва да суче .....как съм се заблудила не знам, то като се замисля лигавниците й бяха чисто мокри докато уж сучеше явно по някакъв начин всичко е изтичало навън вместо да го гълта ли ...не знам.....
Стига толкова с тази ми одисея , въпроса  етам че продължаваме с добрата стара схема на изцеждането , докато издържим и двете. Много исках да засуче защото на вън може да се кърми ама да се изцежда човек на вън е невъзможно и така малко с вързани ръце оставам  Thinking
Да ви кажа малко и какво установих за кърмата. Преди седмица някъде направих нещо като мастит ли беше запушване ли беше не знам но беше адски болезнено , наложи се да пия АБ като през това време й давах от резервите ми които изцеждах докато тя беше в болницата, та тогава явно още коластра см изцеждала защото си беше доста жълта .....но кърмата миришеше странно , и на вкус беше леко казано гадна. Престраших се да я опитам защото наистина ми замириса доста гадно . Рекох си то явно защото е още от коластрата та затова така и продължих да си  й я давам докато не спря АБ ....да ви кажа нямаш и да  го правя на въпрос дори но преди малко пак така докато премествах изцедената кърма от хладилника във фризера пак нещо ме лъхна онази миризма та реших да я пробвам и пак същия ужасен привкус ....Уточнявам това е все кърма замразяване в контейнерите на Авент. Не знам какво да си мисля - едното ми обяснени което ми се струва по-логично е кърмата да промени вкусовите си качества от пластмасата (макар че не би трябвало да се случва имайки предвид чете затова са създадени ис труват сумати пари) а другото обяснение е да е разваля кърмата (макар че тя не престоява повече от десетина час общо в хладилника и някак си не мис е вярва) Причината според мен да е вероятно първата е че и докато бях на антибиотик размразявах и от стъклени бурканчета и там като чели онзи гаден мирис липсваше.....наистина не знам какво да правя и дали да продължавам да замразявам в тези контейнери....вие чували ли сте нещо по въпроса. Да си кажа още че по принцип сега докато се цедя като си опитам кърмата си има много хубав вкус, тоест не е ествен този мирис ......
За слинга някоя мама беше писала , ние имаме този :
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4040
и нашия таттко с такава гордост го носи ,даже настоява като излизаме бебето в това да го носи , не иска нито кошчета нито колички  #Silly

За подсичането ползвам едно кремче на Себамед и съм много доволна няма въобще червеничко, иначе абсолютно при всяка смяна на памперса я мия на чешмата и после я мажа с лосиончето на Себамед.
За чуствителността  след секциото и аз я имах доскоро абсолютно същото все едно е изтръпнало над операцията даже нещо като изгорена усещах кожата , но премина . То и вътрешните конци не са ми се резорбирали още и от време на време ми се възпаляват като че ли , някой знае ли в какъв срок се резорбират ?
Ох толкова много изпиах че ви надух главите айде друг път пак ще допълвам .

Общи условия

Активация на акаунт