Какво се премълчава за "свинско-птичият" грип.

  • 15 359
  • 229
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 866
Александър, във Франция съм живяла 9 години и съвсем не е изключение, а правило да чакаш по толкова време за преглед при специалист. Там всички кабинети са частни и навсякъде важат осигуровките и допълнителните застраховки, които евентуално имаш. Така че не е въпрос на избор и пари. Поне за мен парите не са били от значение, защото бях солидно застрахована от работодател и от мен самата (което правеше между другото доста скъпо здравеопазването ми, което се отдалечаваше вече много от понятието "безплатно"). Но това е друга тема.

# 31
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Принципът на "безплатното" здравеопазване е принципът на солидарноста. Ясно е, че нищо не идва от въздуха. Аз от над 10 години не съм ходил при доктор, нито съм вземал алопатични л-ва, но си плащам редовно здравните застраховки, защото могат да помогнат на друг.

   Още в началото на миналия век е имало различни версии на безплатно и полубезплатно здравеопазване, със своите плюсове и минуси, достатъчно е да се прочете "Цитаделата" на Арчибал Кронин.

  Във всеки случай, такова чудо, като у нас не съм чувал да има някъде: -  всяка майка може да роди абсолютно "безплатно", нали?
 Да, - ама не! не те допускат, ако преди това не си посещавала консултациите, които "случайно" са платени. В Евро . И то много стотин !
  За разлика от теб, не съм бил във Франция, и за тази класация, цитирах Майкъл Мур от последният му документален филм: "Sicko"

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 22:13 от Aleksander

# 32
  • Мнения: 4 414
  Във всеки случай, такова чудо, като у нас не съм чувал да има някъде: -  всяка майка може да роди абсолютно "безплатно", нали?
 Да, - ама не! не те допускат, ако преди това не си посещавала консултациите, които "случайно" са платени. В Евро . И то много стотин !
Сори за ОФФ-а, ама Александър, това абсолютно не е вярно. Вероятно говориш за Токуда, където пак не е точно така положението... Аз съм последният човек, който би защитавал БГ здравеопазването...еле пък родилната ни помощ, но все пак, да не пишем наизуст Peace

# 33
  • Мнения: 902
Цитат
И ми направи силно впечатление изтеглянето на ваксините. Пазили ги във военни складове, т.е. са непристъпни.

Лала, какви са тези ваксини, нали не бяха измислили все още ваксина за мутиралия вирус? newsm78

# 34
  • Мнения: 1 866
Цитат
И ми направи силно впечатление изтеглянето на ваксините. Пазили ги във военни складове, т.е. са непристъпни.

Лала, какви са тези ваксини, нали не бяха измислили все още ваксина за мутиралия вирус? newsm78
Ох, не ме питай мене за ваксината. Не било ваксина май, ами нещо там дето помагало на имунната система. Наистина не разбирам и предпочитам да не пиша глупости. Аз просто исках да споделя какво научих, че се прави в други държави и политиката там относно този грип. Всеки ден се говори с часове за този грип, аман!

А снощи един зрител зададе въпрос : Предава ли се свинският грип по полов път?  Joy Водещият отговори, че сигурно се предава, ако кихнеш там дето не трябва.  hahahaИ започнаха някакви неприлични намеци, та чак по едно време другата водеща направи забележка на колегата си да престане. Бъзикат се общо взето вече с този грип.

# 35
  • Мнения: 38
  Във всеки случай, такова чудо, като у нас не съм чувал да има някъде: -  всяка майка може да роди абсолютно "безплатно", нали?
 Да, - ама не! не те допускат, ако преди това не си посещавала консултациите, които "случайно" са платени. В Евро . И то много стотин !
Сори за ОФФ-а, ама Александър, това абсолютно не е вярно. Вероятно говориш за Токуда, където пак не е точно така положението... Аз съм последният човек, който би защитавал БГ здравеопазването...еле пък родилната ни помощ, но все пак, да не пишем наизуст Peace

  И къде не е така? в "Лозенец" ли? или в Шейново?  Да, в "Токуда" е 1500лв, в "Лозенец" около 1000 или обратното, и то само за консултациите.
  С моята заплата, ще трябва да спестявам една година за да получа правото да родя.
 

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 22:15 от бебчо33

# 36
  • Мнения: 835
Да ,раждането в бг е наистина безплатно.никоя болница няма да върне родилка за раждане.Друг е въпросът какво обслужване ще получи, ако не си е ангажирала лекар преди това.
В Токуда има дори родилка със сифилис, която не са могли да върнат/просто няма как да я върнат/и е родила безплатно.

# 37
  • Мнения: 4 414
Да ,раждането в бг е наистина безплатно.никоя болница няма да върне родилка за раждане.
няма право да върне родилка. но пък могат да ти кажат, че няма места;) Точно за Токуда съм чувала такива случаи.
В Токуда можеш да ходиш от 8-ия месец на консултация. Не си длъжен да ходиш през цялото време. Но пък си длъжен да си избереш екип за раждането, който, ако не се лъжа, беше 800 лв. Не одобрявам тази практика, затова не раждах в Токуда.
За Лозенец не знам - не бих раждала там.
В Шейново, 2-ра градска, Тина Киркова, МД - на всички тези места можеш да родиш при дежурния екип. Аз лично съм раждала 2 пъти при дежурен екип - 1-ия път уговореният лекар не можа да дойде, 2-ия нямах никаква уговорка. 2-ия път получих по-добро отношение. Нямам оплаквания относно работата и отношението - не са ме пренебрегвали, работеха си хората, както са ги учили... Имам само концептуални оплаквания, но това е друга тема...

# 38
  • Мнения: 5 539
 offtopic Не се отпускайте и не сменяйте темата, СЗО е на път да обяви 6-та степен на тревога Mr. Green

# 39
  • Мнения: 4 414
мммда, заради 47 починали уж от свински грип...пандемия си е! Sick
http://www.idemc.org/read/index.php?pageid=event_index

# 40
  • Мнения: 3 098
мммда, заради 47 починали уж от свински грип...пандемия си е! Sick
http://www.idemc.org/read/index.php?pageid=event_index
Да,наистина хем ми е смешно,хем ми е жално.Нито има реална заплаха,нито доказани жертви,но пандемията е в готовност да се обяви.А колко хора ако знаете вярват безусловно на СЗО и платените медии... ooooh!

# 41
  • Мнения: 2 652

Това много интересно. Притесни ме само едно нещо - много сейзмично около нас бре.

# 42
# 43
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
offtopic Не се отпускайте и не сменяйте темата, СЗО е на път да обяви 6-та степен на тревога Mr. Green

  Това ми напомня за форсирането за нови и нови смс-и във ВИП Брадър.
  Ако може още и още глупаци да се "закачат" на уловката.

# 44
  • Мнения: 902
Това Level 5 как само мига застрашително! При колко "заразени" ще минем на 6 ниво? като компютърна игра в стил Counter strike e Joy

Общи условия

Активация на акаунт