Как да прогоним лястовички?

  • 51 649
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 634
Ленти, които да се веят от вятъра, вършат работа.
А за тези, за които само цвъкането е проблем - могат да закрепят една дъсчица под гнездото. Така няма да се цапа, а само ще се наслаждавате на чуруликането им.  Grinning

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Малко спам: Чета си темите из ДИС и гледам: Как да прогоним лястовички?. Започвам да си мисля. Сега от 10, поне 5 ще я питат защо.  Laughing Други 3 ще обяснят, че в допълнителното почистване няма нищо лошо, а 1 -2 потребителки  ще помогнат по темата.
Аз не знам как се гонят. до сега не сме имали.

# 17
  • у дома
  • Мнения: 965
Ленти, които да се веят от вятъра, вършат работа.
А за тези, за които само цвъкането е проблем - могат да закрепят една дъсчица под гнездото. Така няма да се цапа, а само ще се наслаждавате на чуруликането им.  Grinning
Това сме направили и ние на вилата. Нямаме никакъв проблем с лястовичките, напротив миналото лято с детето ги гледахме с часове как малките чакат с отворени човки бащата или майката да им пъхат разни буболечки в устата...Много е хубаво...Не бих ги гонила.

П.С. Забравих да кажа, че когато пребоядисвахме вилата, майсторите бутнаха гнздото, а те лятото пак си го направиха.

# 18
  • Мнения: 1 014
Аз си изпринтирах един орел от нета и го лепнах от вътрешната страна на прозореца. Не знам дали той ги отказа или просто загубиха интерес с напредването на пролетта. Преди бях сложила по топка хартия в ъгълите - бутаха я!
Първата година като направихме изолацията, лястовичките много я харесаха, а и аз се размечтах за сутрешно чуруликане, но ние сме на 6-тия етаж и никак не искам да привличам вниманието на малкия към прозорците.

# 19
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Не ги гоня.Сложих един поднос под гнездото с хартия .Итака.Всички им се радваме Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 462
Hич не по темата, ама да споделя-
живея на последен висооок етаж в блок и вчера забелязах двойка соколи  Grinning
Бяха кацнали на перваза, и 1во си помислих че са гълъби, като погледнах видях
много красиви малко по големи от гълъб птици.
Живеят в едни дупки на блока, където по принцип живетя гълъбите.
От сутринта ги дебна да се появят да ги снимам  Laughing

# 21
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Найлонови торбички в ъглите.
Така процедирам всяка година за около 2 -3 седмици. Малко е грозничко да ти се ветролеят торбички по порозорците, но поне е за малко време. След 10-15 дни ги махам, защото пипоците вече другаде са се обзавели с дом и снасят яйчица.
Преди слагах дъсчица под гнездата, обаче дзвяровете са като изтребители. Серат в полет и при пикиране към гнездото и съответно прозорците са ми нон стоп осрани.

# 22
  • Мнения: 904
За сега се справих с поставена кукла от вътрешната страна на прозореца. От вчера след обяд не кръжат пред нашия прозорец.  Whistling Дано не е временно явление.  Mr. Green

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А ако подържиш щората пусната известно време, за да им попречиш евентуално да направят гнездото? Аз бих се радвала да имам лястовички на прозореца, но да не можеш да си ползваш щорите е неприемливо наистина. Другото се преживява.

# 24
  • Мнения: 1 798
За да не свиват гнездо се слага червено парцалче  Peace
Суеверие гласи ,че там където лястовица свива гнездо има много любов.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 140
За една голяма сграда на морето ни дадоха  записи на птици, които лястовичките не харесват. В нашия случай нямаше как да огласим 20 декара с тези записи, но за един прозорец може да свърши работа. Дръпни записи на орли от нета и ги пусни. Звучи смешно, но еколозите, с които говорих бяха убедени, че това би бил единственият еко подход към проблема.

# 26
Кажете ми какво да правя, като всяко лято имаме нашествие на лястовички в хотела ни. Фасадата, терасите, всичко е оакано от тях. А тази година са още по-упорити. Най-лошото е, че нищо не ги гони - навсякъде сме закачили найлонови лентички, но те започват да си правят гнездата върху тях. Началото на летния сезон е много скоро и ако някой знае някакъв ефективен начин да се преборим с тях...  Cry Може би да напръскаме с нещо?  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 5 940
Има поверие, че е много хубаво лястовички да направят гнездо в дома ти.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ау, как ще пръскате против лястовички, това да не са комари? Не може да се тровят птици ей така Naughty

# 29
  • Мнения: 60
Аз ако имам лястовички на прозореца си ще го приема като щастливо събитие и няма и да помисля да ги гоня.

Общи условия

Активация на акаунт