Как да прогоним лястовички?

  • 51 901
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 906
Здравейте! Проблемът ми е,че лястовички са си харесали новата ни изолация и започват да правят гнездо. Това хич не ми е по вкуса. Mr. Green Понеже нямам намерение после да им бутна гнездото, искам да предотвратя направата му. Закачих една маска на детето от външната страна на  щората, пръсках с дезодорант, но те са упорити.Та има ли някой метод, който да ги прогони на друг прозорец. Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Милите лястовички Sad Защо искаш да ги изгониш? Те ще ти пеят Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 877
Милите лястовички Sad Защо искаш да ги изгониш? Те ще ти пеят Heart Eyes
   Peace

# 3
  • Мнения: 906
Защото ще ми наакат новата бяла  изолация и външната щора, и прозореца  ooooh! И защото няма да мога да си пускам  щората, те ще  я ползват за направата на  гнездото си.

# 4
  • Мнения: 940
Защото ще ми наакат новата бяла  изолация и външната щора, и прозореца  ooooh!

Имаше подобна тема миналата година, виж из архива, че не помня. И ние внимаваме и всяка година оглеждаме къщата. По-добре навреме да си намерят друго място, че иначе е гадно да им бутнеш гнездото.

# 5
  • Мнения: 906
Нямам намерение да бутам гнездото, нито имам нещо против птиците, но си имам придобивки, които искам да ползвам. Пробвах с търсачката, но нищо не открих, затова пускам тема. Ще пробвам пак.

# 6
  • Мнения: 4 651
Милите лястовички Sad Защо искаш да ги изгониш? Те ще ти пеят Heart Eyes
   Peace

И ако си с дървена дограма, ще те напълнят с дървеници ....
Иначе няма гонене. На село има стрехи безброй, но хайванчетата си правят гнездо върху външен електромер. Оакват и електромера и точно пред входа за къщата.

# 7
  • Мнения: 4 442
ИМА едни звънящи -казва се ''капан за сънища'' представлява някакви висулки от дърво или метал и пее при всеки полъх на вятъра.Закачаш няколко  на всеки ъгъл на къщата .Помагат и дискове висящи на конец и да се мърдат от вятъра или има едни въртележки по панаирите се продават -от хартия или пластмаса като духне вятъра и се въртят-колкото по пъстри са по добре Peace.

# 8
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Виждала съм, че хората си връзват найлонови торбички по външните ъгли на дограмата, обаче не знам дали върши работа.
Друго, което ми минава през акъла- всеки ден да пускаш и вдигаш външната щора.

# 9
  • Мнения: 906
Да. Така правим- вечер я пускаме, а сутрин вдигаме. Закачих от вътрешната страна на прозореца една кукла на дъщеря ми. От известно време не са се явявали. Да видим дали е временно явление.

# 10
  • Мнения: 2 803
Вече втора година лястовички си правят гнезда на нашия покрив. Ами негативите са, че ми цапат и аз все им чистя. Но не бих ги гонила и не от суеверие. Много им се радвам и обичам да ги наблюдавам. А като излезнат и малките са още по-хубава картинка. Много сладко чуруликат.

# 11
  • Мнения: 1 243
Ние всяка година имахме гости-и си мисля че са едни и съши.
Правят си гнездо под гаража ни и е много гадно, тъй като колата, която е под гнездото  всяка сутрин с наакан капак или таван. Гаражът ни е с подвижна щора, но от вътрешната страна на двора не е иззидан и малките гости могат по всяко време да си влизат и излизат. Поразрових се преди години из нета  и прочетох, че лясточивките носят благоденствие, здраве и късмет на дома. За съжаление миналата година едната ни котка се качила на колата, на тавана и от там с помощта на един кабел за лампата докопала гнездото им. Видях го разрушено и едната лястовичка беше......да не обяснявам. Тази година нямаме гости и ми е малко тъжнооооо. Сори за отклонението, но аз бих предпочела да им чистя, отколкото да ги няма.

# 12
  • Мнения: 2 401
Защото ще ми наакат новата бяла  изолация и външната щора, и прозореца  ooooh! И защото няма да мога да си пускам  щората, те ще  я ползват за направата на  гнездото си.

Много важно. На 3 прозореца имаме гнезда, бърша первази като луда, но няма да ги изгоня.
ПускА ли им Металика?  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 803

Ами те ако харесат Металика тогава отърване няма, че може и още компания да доведат! newsm62

Тази година нямаме гости и ми е малко тъжнооооо. Сори за отклонението, но аз бих предпочела да им чистя, отколкото да ги няма.

Много хубаво казано! Много мило ми стана! newsm10

# 14
  • Мнения: 906
Не съм. Laughing Но, ако куклата на дъщеря ми, не ги е прогонила- ще пробвам.  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 25 712
Ленти, които да се веят от вятъра, вършат работа.
А за тези, за които само цвъкането е проблем - могат да закрепят една дъсчица под гнездото. Така няма да се цапа, а само ще се наслаждавате на чуруликането им.  Grinning

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Малко спам: Чета си темите из ДИС и гледам: Как да прогоним лястовички?. Започвам да си мисля. Сега от 10, поне 5 ще я питат защо.  Laughing Други 3 ще обяснят, че в допълнителното почистване няма нищо лошо, а 1 -2 потребителки  ще помогнат по темата.
Аз не знам как се гонят. до сега не сме имали.

# 17
  • у дома
  • Мнения: 966
Ленти, които да се веят от вятъра, вършат работа.
А за тези, за които само цвъкането е проблем - могат да закрепят една дъсчица под гнездото. Така няма да се цапа, а само ще се наслаждавате на чуруликането им.  Grinning
Това сме направили и ние на вилата. Нямаме никакъв проблем с лястовичките, напротив миналото лято с детето ги гледахме с часове как малките чакат с отворени човки бащата или майката да им пъхат разни буболечки в устата...Много е хубаво...Не бих ги гонила.

П.С. Забравих да кажа, че когато пребоядисвахме вилата, майсторите бутнаха гнздото, а те лятото пак си го направиха.

# 18
  • Мнения: 1 014
Аз си изпринтирах един орел от нета и го лепнах от вътрешната страна на прозореца. Не знам дали той ги отказа или просто загубиха интерес с напредването на пролетта. Преди бях сложила по топка хартия в ъгълите - бутаха я!
Първата година като направихме изолацията, лястовичките много я харесаха, а и аз се размечтах за сутрешно чуруликане, но ние сме на 6-тия етаж и никак не искам да привличам вниманието на малкия към прозорците.

# 19
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Не ги гоня.Сложих един поднос под гнездото с хартия .Итака.Всички им се радваме Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 462
Hич не по темата, ама да споделя-
живея на последен висооок етаж в блок и вчера забелязах двойка соколи  Grinning
Бяха кацнали на перваза, и 1во си помислих че са гълъби, като погледнах видях
много красиви малко по големи от гълъб птици.
Живеят в едни дупки на блока, където по принцип живетя гълъбите.
От сутринта ги дебна да се появят да ги снимам  Laughing

# 21
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Найлонови торбички в ъглите.
Така процедирам всяка година за около 2 -3 седмици. Малко е грозничко да ти се ветролеят торбички по порозорците, но поне е за малко време. След 10-15 дни ги махам, защото пипоците вече другаде са се обзавели с дом и снасят яйчица.
Преди слагах дъсчица под гнездата, обаче дзвяровете са като изтребители. Серат в полет и при пикиране към гнездото и съответно прозорците са ми нон стоп осрани.

# 22
  • Мнения: 906
За сега се справих с поставена кукла от вътрешната страна на прозореца. От вчера след обяд не кръжат пред нашия прозорец.  Whistling Дано не е временно явление.  Mr. Green

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 286
А ако подържиш щората пусната известно време, за да им попречиш евентуално да направят гнездото? Аз бих се радвала да имам лястовички на прозореца, но да не можеш да си ползваш щорите е неприемливо наистина. Другото се преживява.

# 24
  • Мнения: 1 798
За да не свиват гнездо се слага червено парцалче  Peace
Суеверие гласи ,че там където лястовица свива гнездо има много любов.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 365
За една голяма сграда на морето ни дадоха  записи на птици, които лястовичките не харесват. В нашия случай нямаше как да огласим 20 декара с тези записи, но за един прозорец може да свърши работа. Дръпни записи на орли от нета и ги пусни. Звучи смешно, но еколозите, с които говорих бяха убедени, че това би бил единственият еко подход към проблема.

# 26
Кажете ми какво да правя, като всяко лято имаме нашествие на лястовички в хотела ни. Фасадата, терасите, всичко е оакано от тях. А тази година са още по-упорити. Най-лошото е, че нищо не ги гони - навсякъде сме закачили найлонови лентички, но те започват да си правят гнездата върху тях. Началото на летния сезон е много скоро и ако някой знае някакъв ефективен начин да се преборим с тях...  Cry Може би да напръскаме с нещо?  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 5 940
Има поверие, че е много хубаво лястовички да направят гнездо в дома ти.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ау, как ще пръскате против лястовички, това да не са комари? Не може да се тровят птици ей така Naughty

# 29
  • Мнения: 60
Аз ако имам лястовички на прозореца си ще го приема като щастливо събитие и няма и да помисля да ги гоня.

# 30
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Поверието гласи,
че е хубаво ако лястовичка си направи гнездо във твоят дом.И аз бях готова да прежаля терасата си за едно гнездо.......но в момента е някакъв ужас на терасата ми.
Терасата ми е 14 метрова,от единият до другият край всичко е оплескано от кал и акита.
Някъде към средата се е закрепило малко повече, и гледам са започнали да градят гнездо,ако ще е само това ок,ще го прежаля въпреки мръсотия,която ще трябва да чистя,но ако ще си редят гнездата по цялята ми тераса едно до друго,колкото и да е хубаво да имаме лястовички хич няма да ми стане драго на мен. Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 310
Аз знам начин за отказване на лястовичките от строеж на гнездо - с парцал натопен в нафта мацваш на мястото където се опитват да го построят. По принцип те започвали да строят гнезда на няколко различни места и там където им е позволено - там ще останат.

# 32
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Сестра ми изпрати нещо като гранулки от USA,против лястовици явно имат някакъв мирис и опридилино действа срещу тези инвейдарси  #Crazy

# 33
Изобщо не искам да ги гоня, но нямам избор. Ако ми беше в къщи, може и 20 гнезда да си напраявят ако искат... Rolling Eyes
Това с нафтата звучи интересно, ще го пробваме и дано има резултат  Sunglasses

# 34
  • Мнения: 1 983
И ние си отглеждаме едно семейство. Гнездото им е точно над прозорците ни, по средата на остъклената тераса. Засега още не са започнали да цапат. Ще видим по нататък. Peace

# 35
  • В мечтите
  • Мнения: 639
О със сигурност ще има Голамото акане  Joy

# 36
хайде стискайте палци нафтата да им попречи да правят гнезда  Praynig  Grinning
А за всеки случай да попитам - тези гранулки някакви специални ли са и дали ги има и тука  Rolling Eyes?

# 37
  • Мнения: 49
Ние си имаме лястовички точно над входната врата.Когато купихме апартамента гнездото си беше тами сега всяка година като се затопли им отваряме за да могат да дойдат.Проблема с акото го решихме като подлагам отдоло един капак от кутия за обувки.Не ми пречат по никакъв начин пък и малката много ги харесва и ги приема като нейни Laughing.

# 38
  • Мнения: 2 401
Ама мойте ги няма още, не им ли е време вече? И същите ли ще дойдат или, който свари- той превари.

# 39
  • Мнения: 830
Аз не  бих ги прогонила, ама свят широк, хора разни.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 762
И ние си ги гледаме и пазиме. Нека цапат- колко е да почистиш- чудо голямо. Аз по принцип говоря.
Минзухарче, ще дойдат, не се кахъри. Хич не съм спец дали ще са същите, нещо не ги запмням нещо  Joy

# 41
  • Мнения: 2 401
 Laughing  Той Вълка с дългия май разбираше от пилци, ако попадне случайно на темата ще ни светне за навиците им.

# 42
  • Мнения: 593
Милите лястовички Sad Защо искаш да ги изгониш? Те ще ти пеят Heart Eyes

Пеят, ама цвъкат!  Laughing

Ние на село имахме много лястовички, ама голямо чистене падаше след тях...  newsm75

# 43
  • Мнения: 67
Имаме същия проблем с досадните лястовици. Винаги съм ги харесвала и нямаше да имам нищо против тях, но ежедневното миене на терасата и прането на едни и същи дрехи по няколко пъти не е никак приятно. Нямам представа какво се обяснявате, тези които нямате и идея за каква гнусотия говорим. Да сме им били чистили повече. Имаме малко детенце, което не може да излезе на терасата от тия гадове, защото на всичкото отгоре те си бранят територията и имитират нападение, от което детето изпада в ужас. Чакаме и второ детенце и нямам идея къде ще му простирам дрехите. Децата са ми по~важни!!!!!Ако имах пушка, казвам ви щях да си реша много бързо проблема. Пробвала съм какво ли не, ще пробвам и с нафта, ако не стане и това ще играем на стрелбище скоро....

# 44
  • Мнения: 6 918
И следващата тема ще бъде - Как да се справим с мухите?

# 45
  • Мнения: 906
И защо не?! Ако това ще помогне на някого. newsm78
Аз успях да се "лиша" от тяхното пеене  като закачих от вътрешната страна на прозореца кукла на дъщеря ми. Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ако имах пушка, казвам ви щях да си реша много бързо проблема. Пробвала съм какво ли не, ще пробвам и с нафта, ако не стане и това ще играем на стрелбище скоро....
Уау, много брутално Naughty И на мен чайките редовно ми осират терасата, някой път нацелват и прането (имат гнездо на покрива, на последния етаж сме), а и са доста по-големи от лястовичките, ама не бих тръгнала да ги гърмя, нито да ги наричам гадове.

# 47
  • France
  • Мнения: 726
Не е по темата....в ниша между панелите на балкона имах детска ясла на прилепи- там мишките отглеждаха малките  Rolling Eyes. Звънях на " Зелени Балкани" да ги питам как да ги прогоня. Помолиха ме да ги оставя...Оставих ги аз, ама котарака започна да ги лови- рекорда му е 6 прилепа за 1 вечер  Mr. Green Никога не ядеше вътрешностите им, много често само ги обезглавяваше ...и аз бях принудена да прибирам трупове  #Cussing out Понякога успявах да спася жертвите, ама не бяха много. Освен че влизаха в апартамента, всеки ден чистих не само акита, но и козина.
На следващата пролет, мъжът ми запуши фугата със пяна, обаче тя свърши и остана малък процеп......и айде пак чистене всеки ден .

# 48
  • Мнения: 6 918
И защо не?! Ако това ще помогне на някого. newsm78
Аз успях да се "лиша" от тяхното пеене  като закачих от вътрешната страна на прозореца кукла на дъщеря ми. Peace

Защото всичко на този свят си има цена. И е много вероятно тази цена да се наложи да я плаща Цветина след 30 год.

# 49
  • Мнения: 2 401
Аууууу кобрата и терцата са наистина брутални.

# 50
  • Мнения: 906
The_Third , явно не си чел мненията ми добре. Не съм бутала гнездо, просто не исках да си направят гнездо на моя прозорец. Тази година щеше да им е за първи път.

# 51
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Ако имах пушка, казвам ви щях да си реша много бързо проблема. Пробвала съм какво ли не, ще пробвам и с нафта, ако не стане и това ще играем на стрелбище скоро....
Уау, много брутално Naughty И на мен чайките редовно ми осират терасата, някой път нацелват и прането (имат гнездо на покрива, на последния етаж сме), а и са доста по-големи от лястовичките, ама не бих тръгнала да ги гърмя, нито да ги наричам гадове.
Joy

# 52
  • Мнения: 6 918
The_Third , явно не си чел мненията ми добре. Не съм бутала гнездо, просто не исках да си направят гнездо на моя прозорец. Тази година щеше да им е за първи път.

Извинявай ако си се почуствала обидена. Не беше за лястовичките а за мухите. Гониш лястовичките, появяват се мухи, пръскаш с отрова против мухите, дъщеря ти я диша. Това ми беше мисълта. Иначе знам че хората сме велики и нещо като ни пречи го елиминираме от пътя си. Обаче цената расте. Кой ще я плаща не знам, но ми се струва че ще са близките поколения.

# 53
  • Мнения: 67
За всички, които са ужасени от моята бруталност, мога да кажа само, че ако исках да съм радикална пилците вече щяха да са напърчили крачка, но... аз съм цивилизован човек и вчера окичих цялата тераса с найлонови торбички и сега се радваме на сравнително спокойствие от въздушни нападения, но пък комшиите какво цъкане удариха на странната украса... Joy Joy Joy

# 54
  • Мнения: 48
Ще гониш лястовички?!?!?!!?!?!? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Лястовичките носят щастие на дома, в който се подслоняват! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Бах изолацията...

# 55
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Те освен зверско усиране друго не носят,ако това имаш предвид под щастие  hahaha

# 56
  • Мнения: 13 512
колко му е дълъг? Joy Joy Joy

# 57
  • Мнения: 48
Те освен зверско усиране друго не носят,ако това имаш предвид под щастие  hahaha

Машалла!

# 58
  • Мнения: 1 014
По принцип те започвали да строят гнезда на няколко различни места и там където им е позволено - там ще останат.
Моите хитреци точно така направиха. Гоних ги цялата минала пролет от прозореца - направиха си гнезда – поне 4 на калкана на блока и изобщо не ми пречат. Но не си забравят и недовършения миналогодишен строеж на прозореца. Кацат си на него да си "говорят". Ама много гръмогласни, бе - все повече започвам да набирам яд. Толкова рано се събуждат и така оживено чуруликат до отворения прозорец на спалнята, че тази сутрин и ние бяхме будни в 5.40. Ами аз искам да спя. Гоних ги 2-3 пъти и накрая станах. Детето беше първо в детската градина. Който си няма лястовички,няма представа за какво става въпрос. На мен поне не ми цапат, ама от песните им  Tired

# 59
  • Мнения: 3 432
Последните 7-8 години лястовички свиват гнездо на прозореца на спалнята. Simple Smile Не съм и помисляла да ги гоним, нищо, че изолацията ни е бяла. На хубаво е, освен това ми е приятно как пеят  Heart Eyes

# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Има две гнезда в двата горни ъгъла на прозореца на едната стая...тази година за пръв път си правят гнезда при мен...никога дори не съм си помисляла да ги гоня, напротив...радвам се, че има гнезда и мога да им слушам пеенето от 4 часа сутринта  Mr. Green ...и въпреки, че котката ми е постоянно залепена за прозореца и ги следи изкъсо никой не се притеснява от нея...направиха си гнездата и си стоят вътре...тази сутрин обаче имаше голяма суета около едното гнездо и не ми е ясно какво става  Crazy
...вярно, че цапат, но се чисти стига да имаш желание да чистиш и това  Rolling Eyes

... по скоро го приемам като благословение, отколкото като проклятие... Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 047
Малко спам: Чета си темите из ДИС и гледам: Как да прогоним лястовички?. Започвам да си мисля. Сега от 10, поне 5 ще я питат защо.  Laughing Други 3 ще обяснят, че в допълнителното почистване няма нищо лошо, а 1 -2 потребителки  ще помогнат по темата.
Аз не знам как се гонят. до сега не сме имали.
Ти от кои си?

Аз лично бих се радвал на такава компания.
Ако ми наакат изолацията, няма да й е уроки.
А прозорците се мият.
Идеята с принтирания орел ми хареса. Laughing
Котка би вършила работа може би.
А ако е плюшена?
А ако е жива и я закачиш на пост?

Това с дървениците в дървената дограма, от опит ли го знаете?

# 62
  • Мнения: 356
Чувала съм, че е на хубаво лястовички да си свият гнездо в къщата ти.Ако си суеверна по-добре не ги гони, а се зареди с препарати за почистване и парцали  Wink

# 63
  • Мнения: 592
Опаковай си къщата - викни Кристо и хем ще си арт фешън, хем няма да ти цапат къщата, хем ще си стоят лястовичките и ще можеш на спокойствие да си ползваш Новата Външна Бяла Изолация! С кеф! Току виж и комшиите ти завидели и станете фешън квартал, отпуснат ви пари от ЕС, ЮНЕСКО, МВФ и въобще - моли се да направят гнездо само тия лястовички ...

# 64
  • Мнения: 6
Лястовичките носят щастие и късмет на хората, в чийто дом са свили гнездо. Затова поверието е, че отиват само при добри хора. Осрано - осрано, много важно

# 65
  • Мнения: 0
Къщата ни още не е боядисана и е на ниво мазилки, а вече имаме строеж на 6 лястовичи гнезда...Предстои боядисване с  жълта боя на фасадата и се радвам , че гнездата са още в начален стадий, вероятно майсторите ще махнат започнатите гнезда за да боядисат фасадата....Ще пробвам с цветни ленти от край до край. Благодаря за идеята , дано да сработи.... Praynig

# 66
  • Мнения: 1 047
Купи си птицегон
http://www.bilkprom.eu/product/11/ured-za-progonvane-na-ptitsi-ptitsegon.html

Или си направи пушкало.
Виж кво правят бургазлии:
http://www.factor-bs.com/news-8595.html

# 67
  • Мнения: 562
Лично аз много се дразня на тази тема ... Е да - ако пречат на отварянето на прозорец, е едно, но в противен случай ...

# 68
  • Мнения: 1 047
Абе я остави пилетата.
Цяло лято ще ти снасят. Кеф ти омлет, кеф ти на очи, кеф ти по панагюрски.

Или им сложи кокоши яйца.
Така след няколко седмици ще си имаш пилета, които ще хапнеш след време.
Пък и яйца ще ти снасят като станат кокошки.

# 69
  • Мнения: 2 642
Чета чета и не мога да не направя коментар - темата е "как да прогоним лястовички? "А не, дали да ги гоним.

Момичето търси съвет по конкретен проблем.

Ние също мислим за начини как да пренасочим лястовичките да гнездят някъде другаде. Цялата овална арка под покрива на чисто новата ни къща е окаляна - започнали са да опипват терена явно. Много харесвам лястовички, радвам се че са избрали нашата къща, но ако мога да им помогна да отидат някъде другаде - на драго сърце.

Моля ви не ми давайте съвети как лесно се чистело.  Peace Peace Peace Нямам нужда от това, а от идеи как да ги спра в началото. Не ми се иска и техния труд по строежа да е напразен. само мога да предположа колко е огромен.

# 70
  • Мнения: 2 401
Мойте са луднАли -  сранье и квичанье на поразия. Перваза ми е бял, бришем като гламава. Ама сърце не дава да ги прогоня.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 415
А моето едното гнездо вече го няма...котката стоя на перваза един ден...опъна се на комарника той се вдига рязко нагоре и от вибрацията на удара гнездото се разруши и малките паднаха и умряха... Tired много ме е яд...чудя се дали на есен да разруша малкото останало от гнездото...
за щастие в другото гнездо има малки и положението е
сранье и квичанье на поразия. Перваза ми е бял, бришем като гламава.
...и през ум не ми минава да ги гоня... Crazy

# 72
  • Мнения: 1 942
За да не си направят лястовичките гнездо трябва да разрушавате градежа им всеки ден. Не са много упорити - за няколко дена и ще се насочат другаде.

А за да не ви мацат пред прозорците трябва още преди да снесат яйца и да се излюпят малките да прикрепите твърда по-дълга поставка под гнездото. Така изпражненията се събират там, а после лястовичките ги изтикват на земята. Все пак внимавайте какво правите - да не стане стъпало за котките.
На тези, които им е писнало да мият всеки ден оаканите си перваци - снабдете с прозрачно фолио и периодично намокряйте перваза и постилайте чисто. От влагата ще залепне и няма да го вдигне вятъра, и остава само да го подменяте когато се сетите  Peace

# 73
  • Мнения: 0
Благодаря на mr Bean за идеята за уредите- явно само те вършат работа. Аз изтеглих от Интернет 2 различни много качествени снимки на орли в атака и ги принтирах цветно 4 пъти в естествен размер на орлите - за всеки край на покрива на къщата .Да си призная - станах за смях на лястовиците - те не само че не се изплашиха от снимките на висящите орли, но и минаваха през тях (може да съм извадила късмет с късогледи лястовици..Simple Smile))) но те си минаваха и през нарязаните цветни ленти, които провесих от прозорците...Няма спасение от лястовиците ако са ти харесали къщата .... и понеже никога не бих съборила гнездо на лястовица, явно ще си чистя под 7-те гнезда, които си имам...но при мен спасението се оказа фасадната боя- всичко, което се е наклепало по нея от лястовиците се почиства със струя вода...

# 74
  • Мнения: 1 047
В старото си гнездо тази година две поколения се излюпиха.
Друга двойка си направиха ново гнездо, снесоха и измътиха.
Чух ги един ден да пищят и отидох да видя какво става: Две котки дебнат и се опитват да го докопат.
Моята задача беше да прогоня не лястовиците, а котките. Всеки с кръста си.
Изгоних ги, но вечерта са се върнали и са докопали гнездото.
Беше паднало, а малките лястовичета вероятно изядени.
 Sad Sad Sad

# 75
  • Мнения: 2 453
Чувала съм, че гнездото трябва да се опуши (палиш вестник и го държиш така, че димът да отива към гнездото). Не съм пробвала, но са ми казвали, че действа.

# 76
  • Мнения: 1 047
Чувала съм, че гнездото трябва да се опуши (палиш вестник и го държиш така, че димът да отива към гнездото). Не съм пробвала, но са ми казвали, че действа.
Ако запалиш къщата, резултата е гарантиран.

# 77
  • Мнения: 2 453
Цитат
Ако запалиш къщата, резултата е гарантиран.
hahaha

# 78
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Еййй, не мирясаха тези хора с това гонене. Не се притеснявайте. След месец лястовичките ще си тръгнат сами. Crazy

# 79
  • Мнения: 2 453
И на мен не ми пречат, но ако има малко дете във въпросната стая е неприятно. Понякога са са доста шумни птичките.

# 80
  • Мнения: 52
Кога точно си тръгват лястовичките, че от 2 дни постоянно влизат на балкона ни, живеем на 8-мия етаж и не можем да си прострем нито пране нито нищо. Ужасно е. Може и да носят късмет, но е много неприятно, повярвайте ми. Та кога отлитат ?

# 81
  • Мнения: 1 093
Момичета, лястовичките носят късмет, не ги гонете! Не съм чела постовете преди това, но знам от опит - благословени са домовете, където гнездят тези птици! Те сами си отиват, не само заради есента!Пак повтарям, не ги гонете!

# 82
  • Мнения: 283
Не ги гонете,не ги гонете...лесно е да се каже.А това,че терасата ми е само една и всичкото ми пране е осрано?Кой би търпял едно и също нещо да го пере 3 пъти и да го простира посред лято в хола?И да ви кажа честно за 2 лястовички неразбирам от къде идват толкова л..на.Всеки ден да чистя,на другия пак ще има купчина.За прозорците дума да не отварям,че ми се плаче...За това стига вече с това,че носели щастие...може и да носят ама носят и л..на.Няма да се превръщам в слугиня на лястовиците.Тази година ги изтърпях за пореден път и вече ги изпратих,но другата година нямам намерение да ги посрещам.За това казвам който иска да си ги трае,който иска да си ги гони.Личен избор е!

# 83
  • Мнения: 64

 Разбира се отстрани изглежда смешно,нооо...И ние имахме подобен проблем и от суеверие не посмяхме да им бутнем гнездото.Но си беше доста нехигиенично.За село бих го приела,но в града...Не ,благодаря! Stop
Изчакахме ги да отлетят на юг и напъхахме в гнездото  с каквото ни хрумна.Мисля ,че найлоновите пликчета има попречиха/стреснаха и на пролет не гнездиха вече на нашия прозорец.Е,може и ревът на голямата ми дъщеря/тогава бебе/ да ги е отказал от идеята  Joy :baby_neutral:newsm78

# 84
  • някъде там
  • Мнения: 16
Това,че носят щастие на дома за мен е спорно.Ще обясня и защо.Над входната врата на родителите ми-на осми етаж са о 2-3 години има такова гнездо,новъпреки твърденията,че домът бил благословен тази пролет майка ми и баща ми си заминаха през 40 дни.Беше ме яд на целия свят,но не ги изгоних-те не бяха виновни ... и никой не беше

Общи условия

Активация на акаунт