За живота в чужбина

  • 2 141
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 125
Аз учех испански, но имам много приятели, които учеха други специалност. При нас беше доста сериозно ученето, но това и търсех като отивах там. В Барселона е страхотно, но там говорят каталунски, а не кастилски /известен ни като испански/. Изборът на град зависи от специалността ти. Туризъм, например, се учи най- добре на юг, т.е. на село. Един познат учеше продуцентство в Ронда, което си е тотално село, но това беше най- добрия курс по тази специалност и нарочно беше организиран там. В Мадрид, мисля, че има най- голям избор на университети и специалности. Щом не заминаваш веднага и знаеш испански ще се разровиш в интеренет и ще видиш къде ще е най- добре за теб. Не се плаши от провинцията, особено около морето, би могло да е  по- добре за живеене от столицата.

# 16
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аз съм учила точно в Испания, но на село в Малага.  Laughing В Испания много лесно ще се впишеш и ще си намериш приятели. 98% от хората, които срещнах там са непосредствени, добронамерени, отворени за общуване, услужливи и симпатични. това е само на пръв поглед
Светлата страна:
- ако си в Южна Испания- хубавото време
- по- евтино е от останалата част на Европа
- много чужденци живеят и учат там, а испанците обичат чужденците /във всякакъв смисъл/не е съвсем вярно
- манатлитета е близък до нашия и промяната не е голямаима доста съ6тествени разлики
- купонджии са и няма да скучаеш
-  държавните университети са по- добри, поне в повечето случаи, и можеш да учиш без да се налага да се разориш, заради таксите

тъмната страна:
-много са бавни и за всичко трябва да чакаш. За да платя в магазин съм чакала по час, а пред мен има един клиент
-всичко е общо- всички ти пият от чашата и ти пушат от цигарите, напримертова може би само на някой бутеййон или студентски купон
-доста е мръсно, но и в България не е чисто, та промяната няма да е голямане бих казала,


Може би зависи за коя 4аст на Испания става въпрос...
В тази тема пи6ат форумки, които живеят в Испания
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=391970.0

# 17
  • София
  • Мнения: 12 125
sl В Малага беше така, поне за мен. Уточних къде съм била и, че всеки вижда нещата различно. Ако питаш как живеят майките в София, и питаш студентите, които живеят в нещо като Созопол, впечатленията ще са като от различни планети, а не от една и съща държава, предполагам. Разликите в манталитета са съществени, но не толкова колкото разликите между българи и англичани, например. Там разликите са, наистина, чувствително съществени. За ботейона си права, но момичето пита за студентския живот, а не за партитата при Хуан Карлос. Wink

# 18
  • Мнения: 1 860
1000 постинга и не знаеш дали има форумки, които живеят в чужбина? Странно
В този форум има десетки хиляди теми , да не мислиш, че помня за всяка форумка къде живее, какво учи, деца,съпруг,количка,боя за коса , носи ли шапчица вкъщи, какво мисли за ББ, а за Мюзик Айдъл, с какво мляко храни детето си и т.н. и т.н. ? Като не ти харесва темата ,не пиши няма проблем, но да спамиш и злобееш е излишно  Naughty  ooooh!
TuKBu4Ka , Low ,dalka  благодаря за отговорите   bouquet
А сега, казаха ли ти го?!  Mr. Green

# 19
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
sl В Малага беше така, поне за мен. Уточних къде съм била и, че всеки вижда нещата различно. Ако питаш как живеят майките в София, и питаш студентите, които живеят в нещо като Созопол, впечатленията ще са като от различни планети, а не от една и съща държава, предполагам. Разликите в манталитета са съществени, но не толкова колкото разликите между българи и англичани, например. Там разликите са, наистина, чувствително съществени. За ботейона си права, но момичето пита за студентския живот, а не за партитата при Хуан Карлос. Wink

Не споря
Наистина има съ6тествена разлика между Андалусия, Галисия, Каталуния, страната на Баските или Мадрид...Знае6 4е всяка от тези области има свой език(дори когато говорят на Кастеяно официалния за Испания език  акцента им е ясно разграни4им) , свои празници и съортветно свой манталитет...
Дори напимер ако попита6 някой от канарските острови дали е испанец, 6те ти отговори 4е е канрарец, съ6тото важи и за каталунците и страната на Баските..Да не говорим 4е дори баските и каталунците имат коренно разли4ни имаена и фамилии...

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 11:27 от sl

# 20
  • Мнения: 1 424
Аз много харесвам Барселона,но точно разликата в езика ме спира...  Tired Много ви благодаря  за отговорите , имам още време да разпитам и разуча отделните градове и области  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт