За ваденето на сливиците - мнения

  • 16 018
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 641
... ако не е болен, си спи нормално и диша през носа ...

А, това е нещо друго, аз разбрах, че по принцип си е така.
Явно проблемът е в ушите при вас, не в сливиците.
Успех! Praynig

# 31
  • Мнения: 27 524
Е, проблем, който единият доктор казва, че е голям, а другият, че изобщо няма такъв? Няма средно мнение, няма чудене  Crazy Crazy Crazy

# 32
  • вкъщи
  • Мнения: 704
аз не ги махнах минахме на физиотерапия и се оправи  детето

# 33
  • Мнения: 2 908
Блонди,и дъщеря ми сега е със същият проблем като теб,като изключим ангините и бронхитите-тя кара декември гнойна ангина,бронхит и пневмония(след това до сега не е боледувала сериозно) и откриха,че сливицата и е много подута...сега при всеки вирус се подува,детето започва да хърка,носа се пълни и не може с нищо да махнем сополите, трудно диша нощем,дави се доста,кашля,едното уше и прави проблеми,водих я при двама УНГ-единият каза,че няма нужда от операция на този етап,другият каза,че препоръчва махане.Детето ако не е болно си спи и си диша през носа-дори не хърка-но когато лепне вирус трудно се възстановява-затова открихме физиотерапията-ходи в месеца по 5 дена и много и помага-след нея е напълно здрава-не хърка,няма сополи...до следващият вирус.

# 34
  • Мнения: 346
По принцип съм за махането, защото аз съм един от малкото, за съжаление, случаи, излекувани с алтернативна медицина. Моите слимици до 9 годишна възраст бяха огромни. И мен ме удряше в ушите. Ангините няма да ги споменавам. Минах през акупунктура и освен това някаква баба знахарка ме наклепа с нещо с гаден вкус. Не знам кое от двете помогна ,но в момента сливиците ми изглеждат направо като изсъхнали.  Тук -таме ме наболява гърло като прекаля със студената бира Simple Smile

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сливиците на дъщеря ми до скоро бяха подути и когато е здрава. И моята доки ми каза, че това се израства.

# 36
  • Мнения: 27 524
Сливиците на дъщеря ми до скоро бяха подути и когато е здрава. И моята доки ми каза, че това се израства.

А вече не са подути, така ли?

# 37
  • Мнения: 3 463
И аз съм за ваденето, когато е необходимо. Моите ги извадиха, когато бях на 3 и то с местна упойка, от тогава не съм имала проблеми.При дъщеря ми, която е на 14, никога не е стоял този въпрос, но на малките ги извадихме , на по-големият трите, на по-малкият първо едната, след 2 месеца и другите две и много съжалявах, че го подложих два пъти на тази интервенция вместо с една да приключи. И на двамата им сложиха тръбички в ушите, които вече паднаха сами след около година. НО, проблемът с възпалението на ушите остана. В момента и двамата са с ушна инфекция, малкият с много тежка, излива се течност и от двете му уши, изолираха златен стафилокок, 10 дни беше на антибиотик, една седмица след това се повтори, и в момента го водим  всеки ден да му вливат антибиотик със системи.  След операцията са ми правили този номер вече няколко пъти, нямам обяснение защо това се случва.

# 38
  • Мнения: 2 005
Преди 7 месеца извадихме и трите сливици на синът ми , защото бяхме се поболели с тия ангини ...6 месеца нон стоп горкичкият болен ... ooooh! А, сега от както сме ги махнали да чукна на дърво дори хремичка е нямал  Praynig
Желая от сърце успех   bouquet

# 39
  • Мнения: 3 463
Тук нямат такова понятие като ангина, много интересно. Сега се връщам от доктора, ушната инфекция била причинена от алергия, преди нея имаха и все още имат алергична кашлица.

# 40
  • Мнения: 361
като дете много боледувах от сливици и гърлото ми постоянно беше възпалено, постоянно бях на лекарства, антибиотици, инжекции- голям страх от лекари съответно, защото за мен "лекар" беше синоним на инжекции. най-известните лекари по уши-нос-гърло в града казаха на родителите ми, че тр да се махнат сливиците ми, зада не боледувам. тогава бях на 10 или 11 години. не ги махнаха обаче. някъде към 9-10 клас проблемите с гърлото отшумяха, започнах да ям сладолед като нормалните деца, да пия газирано и т.н. /дотогава не ми разрешаваха майка ми и баща ми, бяха ме наплашили много, че от един сладолед се стига до инжекции/. не знам дали от възрастта, но оттогава досега почти не съм имала проблеми със сливиците. за около 20 години може би два пъти направих гнойна ангина, да чукна на дърво. затова се радвам, че не сасе съгласили да ги махнат, когато съм била малка. възможно е, може би, в някои случаи проблемите сами да изчезнат. това е само един пример, не казвам, че при всички ще е еднакво и може би в някои случаи е по-добре да се махнат сливиците, но все пак, преди това, потърсете още мнения от специалисти.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сливиците на дъщеря ми до скоро бяха подути и когато е здрава. И моята доки ми каза, че това се израства.

А вече не са подути, така ли?
Да изпълненията с ангините бяха на 3 годишна възраст. На 4 е правила 1-2 ангини, но сливиците си бяха все подути, големи. Ако я погледнеше някой, който не знае че са си такива при всички случаи щеше да си мисли, че е болна.  Mr. Green А детето определено спря да боледува  след 4 годишна възраст, знаех че се израства и  тази година нещата се оправиха. Сега е с нормални сливици. Не се тревожи, засили имунната система. На Марти много и помогна цитросепта, не зная дали прочете по горе бях писала. Дано загърбите този проблем скоро!

# 42
  • Мнения: X
Блонди,изобщо не става на въпрос след две поредни ангини да се хвърляш на операция.Аз останах с впечатл.,че Криско боледува мн. често от ангини,но щом са само две,изобщо не бързай.При мен и дъщеря ми ставаше въпрос за две на месец,или поне веднъж на месец,три пъти съм я записвала и отписвала от яслата,и после пак толкова от дет.градина,защото непрестанно боледуваше.Изчакай,може нещата да отшумят,и успех!

# 43
Ох и аз не знам, какво ще правим със сливиците на дъщеря ми която е на 4 год. През Февруари и Март направи 3 гнойни ангини пи амнезнам си колко вида сиропчета и разбира се и 3 пъти антибиотик. По принцип е здрава и не боледува. Все си мисля че неможах ме да я излекуваме от първия път и после се до лекувах ме. Преди месец на УНГ, снимки, малко възпаление на ушенцата и д-ра каза да изчака ме за отстраняване. Преди седмица бяхме при един от добрите специалисти в Б-с той пък иска да ги вадим и трите и то до 20-ти Май защото после ставало топло. Иначе всички симптомите си ги имаме дишане през устата, носово говорене, хъркане, подути лимфни възли от л/дясно, големи сливици в това число и третата. Тъй или иначе ще отстраним третата, въпроса е другите да ги махаме ли. Така или иначе детето ще страда след операцията по добре всичко на един път. От друга страна пък ако му причиним някакви белодробни възпаление благодарение на това че ги няма именно тези "филтри".....??? Не знам, наистина не знам. 

# 44
  • Мнения: X
Ох и аз не знам, какво ще правим със сливиците на дъщеря ми която е на 4 год. През Февруари и Март направи 3 гнойни ангини пи амнезнам си колко вида сиропчета и разбира се и 3 пъти антибиотик. По принцип е здрава и не боледува. Все си мисля че неможах ме да я излекуваме от първия път и после се до лекувах ме. Преди месец на УНГ, снимки, малко възпаление на ушенцата и д-ра каза да изчака ме за отстраняване. Преди седмица бяхме при един от добрите специалисти в Б-с той пък иска да ги вадим и трите и то до 20-ти Май защото после ставало топло. Иначе всички симптомите си ги имаме дишане през устата, носово говорене, хъркане, подути лимфни възли от л/дясно, големи сливици в това число и третата. Тъй или иначе ще отстраним третата, въпроса е другите да ги махаме ли. Така или иначе детето ще страда след операцията по добре всичко на един път. От друга страна пък ако му причиним някакви белодробни възпаление благодарение на това че ги няма именно тези "филтри".....??? Не знам, наистина не знам. 
Вечно боледуващите сливици не са никакви филтри, а огнища на инфекция,които се активират системно и много често.Но за три ангини да хукваш на операция ми се струва прибързано.Моята дъщеря боледуваше от новородена,до 1 г. постоянно правеше и отити,после поне ушите не възпаляваше,но ангините бяха ежемесечни.Да се задържи 2 месеца без антибиотик си беше радост у дома.Т.е. проблема трябва да е системен,за да се замисли човек за операция.

Общи условия

Активация на акаунт