ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 7

  • 60 308
  • 538
  •   1
Отговори
# 495
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
krisitd ,благодаря за милите думи, но аз не съм професионалист, любител съм и то само от година. И двамата с мъжа ми обичаме природата и цветята, имахме голямо желание за красива градина и се опитваме да го осъществим. Simple Smile Падна голямо четене и ровене в интернет, радвам се че резултата се харесва!
 Розите си растат на воля, просто са много и са гъсто една до друга. Wink Имам проблем с тях, защото заради разпръсквачите цветовете им не могат да изсъхнат достатъчно до другия ден и от слънцето имат не дотам добър вид. Confused

# 496
  • Мнения: 2 123
Любознателна, Ели, благодаря за съвета за аератора   bouquet Ще потърся и такъв с приставка за косачката  Peace
Любознателна, нямаш милост с красотите от градината  Crazy Хпосто не мога да повярвам, че за една година си постигнала такова нещо.

# 497
  • Мнения: 265
Радвам се ,че ми харесахте цветарниците.Всичките са от тавана на старата къща, на която правим реконструкция,а количката е била мъжа ми LaughingИмам и няколко кошници.Май съм ги показвала вече.И си заделям пънчета, когато мъжът ми реже дървата/ с локално парно сме/ Mr. GreenЛошото е ,че той никак не е запален градинар и сама ще трябва да правя градината след ремонта.Ще си крада идей от вас!Да знаете Heart Eyes
Любознателна пак е показала разкошна градина  bouquet
 А родендрона на irinii -просто нямам думи.Такава красота!

# 498
  • Мнения: 237
Любознателна, виждала съм ти градината в началото, но аз също не мога да повярвам, че такава красота е сътворена само за една година  #Crazy  Направо ни направи разногледи Shocked

# 499
  • Мнения: 147


Райграсът ни постепенно се завзема от детелина, но ние с мъжа ми упорито плевим. Много е зарибяващо и ... леко безсмислено. Пръскахме и с препарат против широколистни плевели, но стават ужасни кафяви изгорели петна... страшна работа са тези детелини  ooooh! кгато хвърляте но семена райграс, разрохвате ли леко почвата? или директно ги поръсвате в празните зони?
[/quote]



Ако е ю червена детелина , голяма напаст е ...но с пръскане рискувате да унищожите целия райграс / от личен опит знам /.....тази пролет имахме някакъв друг плевел и когато се допитахме до един търговец на препарати с какво да пръскаме , отговорът беше " Много четете , стига сте чели , не ви трябва препарат , постригвайте ..." в интерес на истината в момента няма накави плевели ...

# 500
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Да, постепенно тревата задушава плевелите. Там, където има трева между плочите, вече плевели няма. Между останалите плочи е ужас  ooooh! И на полянката значително намаляха, докато на незасятата част са напаст!

orkud , сами си растат растенията, ние само поливаме и торим Simple Smile Сега вече като теб ще се молим и на къртиците Sad

# 501
  • Мнения: 237
Любознателна, толкова съм ядосана, че хич не ми се ще да се моля  newsm78 Намерих ето този линк http://www.maxima.bg/bg/library/zadoma/savetibalkoni/XII.htm, ще пробвам.
Да добавя, четох, че в градина в която има фритилария къртицата не ходи. Е, нашата къртица това не го знае, защото си е изкопала тунела точно през фритиларията

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 17:02 от orkud

# 502
  • Мнения: 3 091
orkud, къртиците са голяма напаст! наши близки имаха в двора, какво ли не правиха, дори гърмяха с пиратки в дупките... Успех!

# 503
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
orkud , не зная кой го е измислил това за фритиларията, но и моята къртица не го е чела, и тя точно през нея е минала. Sad

# 504
  • Мнения: 2 123


Райграсът ни постепенно се завзема от детелина, но ние с мъжа ми упорито плевим. Много е зарибяващо и ... леко безсмислено. Пръскахме и с препарат против широколистни плевели, но стават ужасни кафяви изгорели петна... страшна работа са тези детелини  ooooh! кгато хвърляте но семена райграс, разрохвате ли леко почвата? или директно ги поръсвате в празните зони?



Ако е ю червена детелина , голяма напаст е ...но с пръскане рискувате да унищожите целия райграс / от личен опит знам /.....тази пролет имахме някакъв друг плевел и когато се допитахме до един търговец на препарати с какво да пръскаме , отговорът беше " Много четете , стига сте чели , не ви трябва препарат , постригвайте ..." в интерес на истината в момента няма накави плевели ...
[/quote]

ами май не е червена детелина, а бяла /ако се има предвид цвета при цъфтежа/, но да ви кажа - с косене няма да стане  Thinking Просто тя завзема все по-големи и по-големи зони. На кумът ми поляната всъщност е само от детелина - стои като килим, бих казала даже красиво, но ние си искаме тревата  Crossing Arms Ще се борим всякак.

За къртиците се чудя дали ако не им направите подарък - лехичка от моркови или картофи, така че поне да се въртят в тази зона , а не около красотите ви.

# 505
  • София
  • Мнения: 3 704
За къртиците съм чела, че в къртичината се зарявя стъклена бутилка с гърлото нагоре. Дъното трябва да е до тунела - за целта трябва да го откриете. Получава се нещо като мегафон, вятъра свири в бутилката и животинчето бяга Grinning

# 506
  • Мнения: 237
За къртиците съм чела, че в къртичината се зарявя стъклена бутилка с гърлото нагоре. Дъното трябва да е до тунела - за целта трябва да го откриете. Получава се нещо като мегафон, вятъра свири в бутилката и животинчето бяга Grinning
ООО, това ще го пробвам.asa , благодаря   bouquet Не е трудно да намерим тунелите. На всяка крачка има къртичина. Двора е като след обстрел от артилерия  #Crazy

За къртиците се чудя дали ако не им направите подарък - лехичка от моркови или картофи, така че поне да се въртят в тази зона , а не около красотите ви.
irinii , ние нямаме сляпо куче и слава богу, защото то яде луковиците , а къртицата е насекомоядна и се храни с бръмбари и червеи. Проблема е, че като копае изравя всички цветя и храсти и постепенно умират, защото корените им са във въздуха. Дори големи храсти и дървета почнаха да жълтеят  Sick. В момента който стъпиш в цветната градина/ това вече не е нито цветна, нито градина, а бойно поле/  и потъваш до глезените  ooooh!

# 507
  • Мнения: 3
Здравейте, дами! Поздравления за хубавите ви градинки и за старанието при отглеждане на разстенията. Моето хоби също е цветарство и градинарство. Построихме си къща - в момента остават довършителни работи и имаме приблизително около 200 кв.м. дворче, което смятам да го направя красива градинка.
Предвиждаме жив плет - високичък, може би от туя, имаме място за едно плодно дръвче и 1 албиция (защото мн.ми харесва). Засега съм посяла малко домати, краставици, пъстри кратунки, колкото да се занимавам с нещо, но може и да не им бера плодовете, защото ще изравняваме цялото място.
Иначе имам различни цветенца - "заготовки", посяти временно в саксии, докато им дойде реда да ги преместя в земята. Натопила съм във вода пъстър лигуструм - дали ще пусне коренчета така?
И още един въпрос - мога ли да си прихвана роза чрез пръчка, кога и как? Извинете за дългия пост, а също и ако се повтарям.

# 508
  • Мнения: 3 219
Здравей, някъде по предните страници някой беше обяснявал за прихващенот на рози, аз съм лаик в това отношение.



Не мога да не ви се похваля-вчера ми цъфна единия кактус, тъкмо за рождения ден на малкото Heart Eyes, и тази сутрин още не беше прецъфтял, та успях и да го снимам тук, и тук, и пак

Съседката ми има страхотни алби, даде ми две, които и се дублират, а те цъфтят, та се късат, ето ги розово и цикламено.

Имам самонасяли се слънчогледи от предното лято, поникнали са на странни места , включително и в цепнатините на пътеката, но ги оставих, ще видим като станат по 2-3 метра с какво ще ги прикрепя обаче Thinking.

Бях наръсила две пакетчета цветен микс на Лактофол, вижте какво изникна Thinking, че и взе да цъфти, а аз тези цветя изобщо не ги знам какви са, някой ако разпознае нещо - да казва Praynig. http://prikachi.com/files/904329I.jpg - На заден план  ми е тагетеса, а другото не знам какво е - ето това на … 84;ер

# 509
  • Мнения: 2 123
мерседес, да ти е живо и здраво детенцето! Аз също наръсих от този микс /японски микс се водеше май  newsm78/ и при мен такива странни цветенца изникнаха, но още нямам нищо цъфнало... Албите ти са страхотни.

Общи условия

Активация на акаунт