Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 38-а тема

  • 39 511
  • 358
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 770
Да се запиша и днес с една салатка от паста , горски чесън , домати и кедрови ядки :



# 286
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Да се запиша и аз днес с произведенията на домашното изкуство  hahaha

Свинско с картофки и бейби морковчета

И за десерт едни шоколадови-бананови мъфини с парченца шоколад, тип моя измишльотина

Мернах назад едни гъсенички сладурски (Krische   bouquet), едни картофени топки (Pety и за теб   bouquet ), и едни хачапури (Нелка   bouquet ) ммммм... smile3501

 newsm20 и за всички останали които няма да успея да спомена поименно. Великолепни сте направо!
Ще запрятам пак ръкавите аз...(а после се чудя защо ли домочадието ме обяви за враг номер 1 вкъщи  newsm78) hahaha  hahaha

P.S И едно зеленчуково гнезденце ми прикова вниманието (пък нали всичко което започва със "зелен" у дома само аз го ям), asyalen ще споделиш ли рецептичка?  Embarassed

# 287
  • Мнения: 1 777
Петя, ще ме накараш да ги пробвам тези топки  Peace
Пепи пробвай ги ,няма да съжаляваш. Simple Smile

Аз ги пробвах, обичам картофени крокети, но съжалих че сложих индийско орехче.  Ти с инд. орехче ли ги прави? И къри и чесън, мисля че идва множко като аромати.
Да сложих всичко както е по рецептата.Сигурно има значение по колко се слага.Аз сложих съвсем мъничко (по една -две щипки) от кърито и индийското орехче).А пресен чесън сложих само две стръкчета. Simple Smile

# 288
  • Мнения: 4 380
Какви ти щипки, ако бях сложила щипки, изобщо няма да се яде. Орехчето го стържа директно- няколко тръквания на рендето, това са прашинки буквално.
Въпрос на вкус явно. На мен не ми хареса индийското орехче тук.

# 289
  • Мнения: 1 352
Оооо и аз от гъзария веднъж сложих индийско орехче в картофените кюфтета и то точно, когато имахме гости. Е, няма да ви казвам каква отврат станаха, а смея да твърдя, че каротфените ми кюфтета стават винаги върха. Излагация голяма, тази подправка има много силна миризма и явно не допада на всеки, а и не на всяко ястие, така че бъдете внимателни.
Сега се чудя в какво да го слагам, цяло бурканче имам.

# 290
  • Мнения: 1 197
От днес скромно скромно овесени бисквити със сушени плодове

И едни яйца по панагщрски(по заявка на половинката с много чесън)за вечеря

Приятни почивни дни.

# 291
  • Мнения: 464
Eто и от мен само едни шоколадови кексчета с банани за три минути в микровълновата.

# 292
  • Мнения: 1 679
От днес:

- славянски гювеч

- десерта - макарони на фурна

- парченце


# 293
  • Мнения: 115
Star2 може ли рецептата за тези бързи и апетитно изглеждащи  кексчета.  Hug

# 294
  • Мнения: 9 147
олелеее колко вкусотии има тук  #Crazy #Crazy

Нелка, с този анонс към Лабрекс и аз се зачудих  newsm78 А бисквитките не само направих, но утре пак ще правя. Ама двойна доза  Peace

Вечерята няма да снимам - хапки свонско с гъби и сметана,  но пък вече хапнахме тези страхотни лучени кръгчета



за дечковците пържени оризови рулца

# 295
  • Мнения: 1 461
пеп-4o    можели рецептата за пържени оризови рулца, а панировката на лучените кръгчета паста патафри ли е

# 296
  • Мнения: 679
Пеп-4о, много вкусно!  Heart Eyes

nelka.nelka, не зная как имаш сили с мигрена да готвиш, че и такава вкусотийка да спретнеш?!   bouquet  Възхищавам ти се направо. И аз бях с мигрена днес и бях като труп. Естествено, бях забранила на мъжа ми да готви, че ми се гади от миризмите, когато съм с мигрена...  Sick И е ял сандвичи, милия, цял ден... Няма и час откакто започнах да се пооправям и започнах дса се въртя в кухнята. За мен и малката направих набързо едни бъркани яйца със сирене:



И съм сложила да пека едни шоколадови кексчета, но имам чувството, че няма да ми се получат...  newsm78
Отивам да видя какво е положението...

# 297
  • Мнения: 1 313
У нас: Паста с горски гъби

# 298
  • София
  • Мнения: 3 818
Едно грахче със свинско за днес при нас.


# 299
  • Мнения: 9 147
панировката на лучените кръгчета паста патафри ли е

нееееее  Naughty Naughty Naughty много е цапащо и този път не ми се играеше. Всичко на пасатора и после пържих. Утре ще напиша подробно, но е не по малко вкусно от другите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт