КАНАДА – още една пролетна тема № 36

  • 19 439
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 932
Хи-хи, ние днеска си дадохме подаръка..., ма понеже не беше по мярка, таман докато го смениме ще стане 21-ви Mr. Green

# 226
  • Мнения: 1 199
Добре дошли на Кака Дора и на Галче Peace
Маневрата, не съм забравила че през юни трябваше да ходите в Куба, та чакам да кажеш как е през този сезон Wink
Момичета, след малко повече от седмица ще летим за България за две седмици и половина. Сега леко съм луднала да се готвя за пътуването (подаръци, летни дрехи за нас и т. н.), а от друга страна да успея да си приключа служебните задължения преди това.
Маммамия, ти нямаш ли nesting instinct? Аз последния път страдах от такъв в особено тежка форма, накрая стигнах дотам че измих стените на немалкия ни апартамент, тук-таме и таваните, всички шкафове, абе всичко Rolling Eyes Сега си се чудя с кой акъл съм го правила с този огромен корем, абе аз и със започнало раждане чистех трескаво... Мъжът ми нямаше как да се включи активно, първо защото не беше предвидено, и второ човекът бързаше да отметне повече от работата си, че след това да е на разположение. Ама се надявам сега вече да не ме тресе подобна мания, а да делегирам задълженията на челядта Simple Smile

# 227
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Благодаря за посрещането. А за трето - винаги съм искала ( това беше детската ми мечта )
Иначе днес беше страхотен ден, който прекарахме на Парк Бушервил с приятели, но сега съм скапана, защото продължихме и у нас.  ooooh! Но поне децата се натичаха на воля...

# 228
  • Мнения: 8
хе хе кака Доре ,хайде и аз да се запиша към  маиките от St.Leonard,пък знаеш ли скоро и среща можем  да си спретнем,не че с теб не се виждаме почти всеки ден в голямото междучасие smile3521.лека вечер на всички! newsm51

# 229
  • Мнения: 5 713
Мамамиа, Маги все още си спи следобед. Не винаги, де. Като днес, примерно. От 12 на обед сме по паркове и градинки. Хванахме и последния половин час от зарята, беше страхотно. Simple Smile В 23.30ч се прибрахме благополучно. Досега оправях тук, беше бомба паднала. Simple Smile

# 230
  • Мнения: 3 932
Щастлива,
добре, че ми напомни  Mr. Green,
засега отлагаме за началото на юли,
пък дано не ни мине котка път. Дестинацията още не е избрана, нито пък билети съм купувала, ще действам на юруш като свърши на мъжа ми стажа, датата още е ниезвестна  Rolling Eyes

# 231
  • Canada
  • Мнения: 231
Ескориал, избра ли ферма за доставка на плодове и зеленчуци за това лято?
Както ти бях казала, при мен проблем е доставката. Дали няма начини за доставка в събота/неделя или пък да ходим ние да ги вземаме от някъде тук?

# 232
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Я раздухайте въпроса с фермите - и аз искам Simple Smile

# 233
  • Мнения: 5 713
А някой ходи ли на оная разпродажба на Мега Блокс? Да не би да съм подвела някого? Имаше ли, нямаше ли?  Laughing

# 234
  • Мнения: 7
мами,кажете някои магазин в Монреал с поносими цени като за новодошли ,искам да си купя  корито за къпане ,но такова със стоика да стои във въздуха и ку-ку /ще пробваме да видим дали е дошло времето вече  Simple Smile

# 235
  • Мнения: 557
Аз си ползвам доставките на George, които много ме устройват. Но той наистина иска да предаде нещата на ръка - на човек.

Иначе преди ползвах тази ферма:
http://www.jardindesanges.com/

Ако си абониран към тях - те могат да ти оставят поръчката в cooler, който седи пред вратата ти или пред врата на блока.
Аз оставях моя между двете външни врати на блока и вечер си го прибирах пълен.
А вътре им оставях чека.
"Лошото" при тях е, че не можеш да си избираш какво да ти сложат в коншницата. Слагат каквото има сезонно, а плодовете обикновено са им внос.
Е, лятото идват и квебекарски плодове.

Има някаква асоциация на фермерите в Монреал, където можеш да се запишеш да си член и плащаш определена сума всяка година, която един вид спонсорира фермерите в твоя район. Всяка седмица фермерите в даден район се събират и носят кошници със сезонна продукция - твоя отговорност е да отидеш и да си я вземеш.
Да, обаче не мога да се сетя сега как се казваше тази асоциация.
Тези дни ако имам време ще я потърся и ще ви пиша.

# 236
  • Мнения: 3 932
Благодаря за посрещането. А за трето - винаги съм искала ( това беше детската ми мечта )
Иначе днес беше страхотен ден, който прекарахме на Парк Бушервил с приятели, но сега съм скапана, защото продължихме и у нас.  ooooh! Но поне децата се натичаха на воля...


Да не си била на рожден ден случайно в Бушервил?

# 237
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Момичета, имам едно въпросче относно еднократната помощ в БГ при раждане.
Какво сте писали на молбта - че сте осигурени или не? Аз писах "да" по настояване на служителката, въпреки че й казах, че не съм... (но казах, че съм работила в БГ до нач. на миналата година - 2 месеца преди раждането, може и да има някакво значение??).

На мен пък ми бяха казали, че изрично се посочва, че майката е неосигурена. Ще видя как ще ме посъветват служителките като подавам молбата през септември.




За фермите не знам, но аз съм голям фен на Marché 440 в Лавал. Има кебекарска продукция и на вкус нещата са точно като българските.




А някой ходи ли на оная разпродажба на Мега Блокс? Да не би да съм подвела някого? Имаше ли, нямаше ли?  Laughing


На Мега Блокс ходих. Благодаря за инфото.   bouquet  Оказа се, че разпродажбата е за самите детски градини - за инвентар, имаха и допълнителни отстъпки. Можеше да се пазарува свободно, но те са направили нещо като магазин, който работи всяка сряда и петък от 12 до 20 часа и малко са повдигнали цените от последната складова разпродажба.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 06:34 от @бутикон

# 238
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
 heureuse , нямам тази треска, но понеже правим вътрешна изолация на всички стай, ще ми се да приключим с бебешката преди да се роди бебето /и да съм му наредила всичко необходимо/. Има добър шанс да не успеем и ще трябва да търся място в нашата стая и да размествам. Та това ме вълнува сега - ще го бъде ли или не. Иначе се опитвам да съм максимално спокойна и да свърша поне най-належащите неща.

# 239
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
МаНЕврата, аз бях на масите срещу рождения ден  Grinning
Беше на някакъв татко май. Никой не познавах от групата на рождениците  Embarassed
Ти да не беше там ?
Хубава седмица на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт