1001 нощи - сърцето ти си отвори и в приказка се потопи - 70

  • 23 202
  • 457
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 831
Ах ,Мишел чудесно клипче--------ДО КОГА, БЕ ДЖАНЪМ ЩЕ БЯГА ТАЗИ ЖЕНА  ОТ ЩАСТИЕТО?
То детето е наясно,а пък тя?
В предната тема аз бях писала за отворен финал,но никой нищо не каза-предположи-сподели,може би защото ВСИЧКИ искаме хепиенд?

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 13:04 от Светла Иванова

# 91
  • Мнения: 0
За анкетата:опция 3 - потретвам и ще продължавам.
Аша,мила едва ли някой може да каже по-добре от теб всички наши мисли, чувства и желания.
Благодаря ти за разсъжденията!

# 92
  • Мнения: 20 795
Аша, чудесно. Наистина и по-интересно да четем твоите мисли, отколкото недомислиците на журналистите  bouquet

# 93
  • Мнения: 9 795
Отворен финал?-Моят вариант за трети сезон ще ви споделя-но може и да послужи за отв финал  bouquet

Сватбата бе прекрасна-без Еда и аборта.Еда може да остане но в по добър вариант-само да забърка с цветята и имейлите интрижка да я "хванат "натясно  и да я уволнят...
Третия сезон исках да е сем.идилия за сем.Аксал...
Бременност,щастливият Онур че е с любимата си ,че очаква дете от нея,щастливата Шех най после да отприщи чувствата си към Онур,раждането в присъствието на Онур-....  

Кризата-Бурхан не само ги спасява а и купува акции и ги завещава на Каан,с попечител Шех,виждам я начело в холдинга със съпруга си,а Керем и Бену-да околосветстват...    bouquet
Ей такива неща ми се гледат,но ... newsm78

# 94
  • Мнения: 0
ееееееее Lilims чуден финал(нищо че за сезона като цяло си писала) - ако на това му се казва отв финал съм съгласна с варианта - идилията на сем. Аксал и на мен ми се гледа. Ще трябва пак сватба че нали са разведени сега както и да е това са подробности

Аз идеи за отворен финал нямам, но и неискам такъв. Сещам се как свърши романа 'отнесени от вихъра'. После да гадая и да се чудя какво Сабанджъ е имал в предвид. Дано не го оставят така

# 95
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен HugИзчетох ви Аша поздравления отново си неповторима,така увлекателно си го написала като приказка от 1001нощ  bouquet  bouquet  bouquetВиждам че са се изложили журналистите с поредната смехотворна статия и е явно,че сме доста по осведомени от тях WhistlingАнна браво за снимките и инфото,винаги ни радваш с нова и интересна информация,  bouquetБлагодарности и към Мишел за превода и клипчето с Каан и Онур такава мила картинка са че като знаеш как ги раздели Шех,да ти се скъса сърцето Rolling EyesПриятен ден на всички Hug

# 96
  • Мнения: 132
Новина от днес ако може някой да преведе.
Ayakta alkışlandı

Ergenekon soruşturmasının 12. dalgasında bazı yöneticileri gözaltına alınan, Türkan Saylan'ın evini aramasıyla da kamuoyunda günlerce tartışılan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, önceki akşam 20. yaşını kutladı.

Bugüne kadar 29bin üniversite öğrencisi okutan, şimdiye kadar pekçok eğitim projesini hayata geçiren derneğin 20. yılı şerefine Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen konserde Fazıl Say sahneye çıktı. Konserin sunuculuğunu ise Rana Erkan Tabanca gönüllü olarak üstlendi.

ÇYDD Başkanı Türkan Saylan, tekerlekli sandalye ile sahneye çıktığında dakikalarca alkışlandı. Saylan, "Önceden uzaktan bakıyordunuz ama şimdi görüyorum ki yanımızdasınız. Artık kuruluş amacımız gerçekleşir duruma
geldi" dedi. Fazıl Say'ın ücret almadan konser verdiği geceye yaklaşık 1800 kişi katıldı. Bilet fiyatlarının bir öğrencinin aylık burs bedeli olan 125 TL olan 20. yıl gecesinde yaklaşık 18 bin öğrencinin bir aylık burs bedeli toplanmış oldu.

Büyük ilgi gören gecede tüm yerler dolunca izleyicilerin bir bölümü konseri sahneye yerleştirilen koltuklarda izledi. Geceye Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Osman Çarmıklı, Türkan Sabancı, Atıl Kutoğlu, İpek Kramer, Dolunay Soysert, Sinan Tuzcu, Zafer Algöz, Nihat Odabaşı, Beste Bereket, Güven Kıraç, Nejat Yavaşoğulları, Betina Machler, Ceyda Düvenci, Dilek Hanif, Aslı Küseyiroğlu, Hıncal Uluç ve Nebil Özgentürk gibi ünlü simalar katıldı.Fazıl Say'ın kızı Kumru da konserdeydi.




Нищо интересно около сериала.

Доколкото моя турски ми позволява да разбера става въпрос, за отбелязване на 20-годишнината на организация .
Присъсват много знаменитости и величия от музикалните и артистичните среди. Екипа на 1001 нощ е бил представен от İsmail Ünal, Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Osman Çarmıklı, Türkan Sabancı, Atıl Kutoğlu, ..........................................................




Превод отгоре-отгоре само :

Някои от водачите на фондацията  СЪВРЕМЕНЕН ЖИВОТ са били под наблюдение .Претърсен е дома на Тюркян СаЙЛАН  /възрастната госпожа /.
А предната вечер е отбелязан с концерт 20 годишнина на тази фондация която подкрепя съвременния начин на живот.

До сега е подпомогнато обучението на 29 хил студенти,
подпомогнати са много проекти с образователна цел да се реализират.
В чест на 20 годишнината  на тази фондация в конгресния център е организиран концерт.

Г-жа Тюркян Сайлан председател на фондацията е на инвалиден стол , излизайки на сцената е аплодирана много дълго.
Казала е преди отдалеч поглеждахте,сега виждам че сте заедно с нас.
Сега вече май е станала ясна целта на нашата фондация.
На концерта е имало 1800 души,Фазъл Сай е изнесъл концерта без пари/доброволно/.билета е струвал 125 лири ,толкова колкото струва стипендията за 1 месец на един ученик.По този начин са се събрали пари за  на 1800 ученици стипендиите за 1 месец.
Вечерта за която е имало  голям интерес всички места са били заети ,имало сложени и на сцената столове.
После се изреждат имената на едни от по известните ,където са и имената на Халит ,Берг,Джейда. и др.

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 14:09 от sevi_nil

# 97
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Севи  smile3501

# 98
  • Мнения: 20 795

Мишел, клипчето е чудесно. Благодаря, че го сподели с нас. Песничката е много хубава. Още веднъж се възхитих от невероятната игра на актьорите. В очите на Онур има толкова нежност, а Каан го гледа с такава обич. Наистина са като баща и син. А големите черни очи на Шхерезада преливат от безкрайна майчина обич, но също и от  нежност и любов към човека, в чийто голямо добро сърце има място както за нея, така и за сина й. Знам, че това е само филм, но е толкова истинско, човешко и трогателно.

Мили момичета, може ли да преведете и тази песничка?  bouquet

# 99
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Мили момичета!!!
Предполагам този клип е вече бил слаган тук. Но песента страхотно подхожда на сериала. От както го намерих този клип го гледам по сто пъти на ден. Дори мъжа ми каза че песента толкова подхожда на нашия сериал....  Whistling ooooh!

Та- от мен поздрав!!!!

http://www.vbox7.com/play:1051187d

# 100
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 495
 HugНе искам отворен финал! Такъв беше и финала на бразилския `От обич`. Мечтая си да видим баба Периде и баба Севал да люлеят внучетата в парка край Босфора а нашите хора да си простят и да продължат напред! Иншаллах! Вчера в Морската градина бяхме на разходка и постоянно ми се струва че търся да зърна Онур и Шехи да бутат детска количка а също и Бену и Керем... Направо геджето-вируса яко ни друса!!! Аша- за тебе мила бях написала и по-рано-
Въздейства ни като психолог
Потича мисълта и-Златен рог!  bouquet Hug
 Момичета на снимката от благотворителната вечер нашия ХалиЛ-чо Mr. Greenмного смешно е излязъл. Абе защо въобще се бръсне?  newsm78 Laughing

# 101
  • Мнения: 20 795
Корделия, още един чудесен и наистина много подхдящ клип. Филмът, особено в първите му два сезона е толкова истински, образите са толкова убедителни, ситуациите са толкова реални и отразяват многообразието на човешките взаимоотношения. Затова едва ли не във всеки стих, песен или книга откриваме по нещо от нашия филм и нашите герои. За хиляден път се убеждавам в таланта и майсторството на сценаристи, режисьор, актьори, които така ни заплениха и ни накараха да се вгледаме в себе си и в света около нас и да търсим любов, страст, копнеж, надежда и приятели като Онур, Шехерезада, Бену, Керем.

# 102
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Сега малко за начина на мислене и порядките в бизнеса и живота с Турция.

Незнам дали е така, но това ми го споделиха две жени, живеещи в Турция, с които сме в много близки отношения.
Така първо за порядките на пазара - пресните плодове, зеленчуци и месо се продават най-скъпо от сутринта до към 5 вечерта, като до обяд цените са най-високи, защото всичко е прясно, след това цените могат да паднат и наполовина. Вечер пазаруват бедните граждани.
При алъш-вериша(търговията) е от голямо значение пазаренето между купувача и продавача и ако някой има дар слово, може да пазарува много изгодно.
Другото, което съм чула и ми е направило много голямо впечатление е че по време на криза и фалити,  постъпката на Бурхан бей е съвсем естествено нещо и често се прави. Едната от моите приятелки ми е обяснявала, че това се прави с дългосрочна цел, за да се запази благосъстоянието на нацията. Цените падат доста според покупателната способност на клиентите, приоритет на бизнеса става да се печели от оборот. Никога не са замръзявани заплатите, увиличават се в зависимост от инфлацията.

Поне на мен това ми обясниха, затова в Турция толкова бързо преминавали кризите. Незнам дали е така, нямам наблюдения. Просто споделих.

# 103
  • Мнения: 20 795
Мишел, това което си написала е много интересно. Аз все повече започвам да харесвам тази страна и бих искала да науча колкото се може повече за нея. Покрай филма си дадох сметка, че освен общоприетите клишета не знам почти нищо, не само за Турция, но и за другите ни съседни държави.
Ходила съм в Истанбул веднъж и за малко. Градът много ми хареса, но ми се стори по-близък до Ориента, отколкото до Европа. А в този филм ни представиха едно много европейско лице на Турция и като външен вид на героите и като стил на живот и работа. Много ми е интересно доколко това е действителност и доколко - желание така светът да възприема Турция. Дали това е животът на богатите и известните; на младите, образовани, видяли свят и отворени към него хора? Обикновеният турченин дали разпознава себе си в Онур, Шехерезада, Бену, Керем, Бурхан, Периде и т.н.?

# 104

Общи условия

Активация на акаунт