Връща ли се лошото?

  • 6 628
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 908
Продължавам да твърдя,че не се връща-чак се чудя на оптимизъм. Толкова неща съм видяла,преживяла и нищо не се е върнало на съответните...Или както е казал някой по-горе-може да се върне,но няма да сме живи, за да видим.  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 806
огнена стихия Как мислиш, че би трябвало да им се върне на хората които са те наранили?  Може би им се връща по различен начин от този който ти предполагаш.  Не може един човек да гради щастието си върху нещастието на други и да не се обърне колелото. (а когато и това не проработи - не се ядосвай - Отмъсти си! Mr. Green )

# 47
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144

Имам близо до себе си такъв човек...Зная какво преживяваш и ти съчувствам най искренно. Няма оправия.Няма да спре да те обижда и няма да се поправи никога.Такива хора , особено на такава възраст няма да се поправят.Поведението му е по-скоро като защитна реакция ,изградена с времето и липса на възпитание . Не се надявай да му се харесаш.Дори да започне да те харесва и цени ,няма да ти го покаже.Някъде вътре в себе си може да му се пречупи нещо ,но ти ще го разбереш последна.Гледай себе си, семейството си.Гради щастието си и хич да не ти пука. Злото и да му се върне, тебе какво те грее ,след като си позволила толкова горчилка да те засипе. Обичай мъжа си , и гради заедно с него.Това е оръжието ти.Успех мила.
[/quote]

# 48
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
И родителите на мъжо бяха не6то подобно....  след хиляди компромиси от моя страна ги отрязах тотално, казах им 4е не са желани в моя дом,    това не ги промени като хора, но поне се стараех да не мисля за тях..
При4инили са ми много болка...бях пред тотално психясване, стра6о наранена, в момент на слабост, поисках да полу4ат някакво възмездие.Никак не се гордея с това....Свекър ми полу4и тежък здравословен проблем.В мъката си бях поискала възмездие, но  не бях 6тастлива от не6тастието им... Ходих му на свиждане в болницата.... Молих се да се оправи...Упреквах се...
За 6тастие остана жив...
Тяхното не6тастие не ме накара да се 4уствам удовлетворена, , нито овъзмездена....
Напротив в 4исто 4ове6ки аспект ми е тъжно 4е им се слу4и....

Затова по добре си ре6и проблема и спри да страда6..., това дали някога 6те му се върне или не не би трябвало да те вълнува.....

# 49
  • Мнения: 431
Не се връща. Ще ни се да сме толкова важни и значими, че вселенската справедливост да се задейства в наша полза. Такава обаче не съществува. На всеки рано или късно му се случват лоши работи. Най-грозно ми е да чета как на децата на зловредника се връщало. Надявам се никога да не достигна този етап на злоба и егоцентризъм, та да се радвам, че има възмездие, когато децата на враговете ми страдат.

Време ти е да пораснеш, не може с всички да се разбираш и всички да са добри. Има злобни, нещастни, агресивни хора. Или ще търпиш, или ще действаш. Няма такова нещо като "не обичам конфликти". Повечето хора не ги обичат, но се случват, и да се държиш като жертва на несправедливо гонение не е правилната тактика. Война, игнор, хитрост. Решаваш сама.

# 50
  • Мнения: 1 749
Aко си мислим за някое от следните наказания:
а)удари го гръм
б)задави се с рибена кост
в)ей така,спъна се и умря
г)изгоря му къщата с всички документи ,пари и бижута на жената
д)тежка саксия на някои маниак-цветар падна връху главата му ,той изпадна в кома и откакто се е събудил е с памперси
и...още
Не,не се връща.Защо си мислите ,че "наказание"означава това или подобни на тези....случки?
Самия факт,че злобния човек не изпитва истинско щастие,истинска любов,не е усетил сладкия вкус на щедростта,любовта към детето,самоотвержеността и всички положителни емоции,които ,напук на всичко,идват при източника им....е това само си е чисто наказание.
Имам много какво да кажа по темата....но не мога.Тя е от тези теми,които обожавам да обсъждам с хората на живо,но с писане ...просто няма да се разбере.

Къде беше казано,че глупака трябва да се съжалява,защото има да извървява още мнооого дълъг път?

Да,връща се.Всяко действие си влече след себе си своите последици.Какви ще са те...кой може да ти каже?

# 51
  • Мнения: 2 757
Аз пък съм се убедила, че има справедливост на този свят. Кой се прави много на Гявол си го получава тъпкано. Може да е след много време, може да ти дойде не от човека, на който си навредил, но рано или късно възмездие ще има и ще те накара да съжаляваш за стореното. Като се гледа отстрани не можеш да знаеш какво тегло си носи всеки. Животът се грижи да не ти е много добре или много зле или поне не дълго време. Така че не се самозабравяйте за тези, на които животът им на този етап е песен. Както и тези, който много страдат да не се отчайват, светлина в тунела има  Peace

# 52
  • Мнения: 2 908
 smile3501 Ники,обикновено сме на едно мнение винаги,но тук отново се кефя на невероятният оптимизъм.
Светлината ще я видя-убедена съм-като умра.... Mr. Green в една друга тема казах,че вярвам в духове,така,че...ще видя последствията от горе.  Crazy

# 53
Благодаря сърдечно на всички,които взеха отношение към темата ми  bouquet
Не ми беше излишно нито едно мнение и наистина имах нужда някой безпристрастен да се изкаже по проблемите ми,тъй като както вече споменах близките ми по стечение на обстоятелствата са далече.
Искам да поискам съвет и дано отново се отзовете-
предствете си такъв човек влиза у вас,държи се неуважително с вас,прави умишлено забележки и изказвания за да ви обиди,а вие искате да запазите мир със съпруга си и да се защитите от такъв човек.
Какво би било поведението ви?
Предварително благодаря,ако някой ме посъветва.

# 54
  • Мнения: 1 749
"Да запазите мир със съпруга си и да се защитите"?
След като това отношение идва от родителя на съпруга ти,редно е последния да те защити.Ако не.....Бих се защитила сама независимо какво ще си помисли половинката ми!Съвета ми може и да е краен,ноо...аз съм такава-никога няма да допусна някой да ме унижава така и да се държи по този просташки начин с мен безнаказано.
Също бих прекратила отношенията си с него.

# 55
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 304
Има един вид хора, които не мога да понасям
абсолютно никак - тези, чиито думи можеш да
приемеш и като добри, и като лоши. И колкото
повече мислиш върху тях толкова повече се
объркваш. Ако можеш да правиш това - опитай,
но  имаш ли насреща си гьон сурат няма да се
получи. Може да опиташ и с мекия брус дори
да ти е  много трудно. Понякога нещата
се случват. Я по-добре си купи книги на тази
тема и чети   bouquet

# 56
  • Мнения: 3 827
всичко е мит , не се връща нищо , остави ги тия приказки ,  служат за утеха
ако човек иска справедливост трябва да се погрижи за това , няма да падне от небето

а за роднината , който се държи лошо с теб - с времето ще си създадеш собствен кръг приятели и познати и ще го игнорираш

# 57
  • Мнения: 2 084
Много ми се иска да вярвам, че се връща. Понякога ми е много трудно да повярвам. Мисля, че лошите хора се давят в собствената си лошотия. Ако грешките спрямо теб са непреднамерени е едно, ако са преднамерени и целенасочени е друго. Във втория случай, бих игнорирала физически човека. Ще го държа далеч от мен.
Сещам се за "няма ненаказано добро" и се питам в какво точно да вярвам. Въпреки това нагласата ми е да вярвам в доброто.

# 58
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

предствете си такъв човек влиза у вас,държи се неуважително с вас,прави умишлено забележки и изказвания за да ви обиди,а вие искате да запазите мир със съпруга си и да се защитите от такъв човек.
Какво би било поведението ви?
Предварително благодаря,ако някой ме посъветва.
Не е нужно да си го представям, просто си го спомням....
Говори със съпруга си.., обясни му кое те наранява.... , конкретни думи, и постъпки,нека той да поговори с него, все пак му е ба6та . При нас бе6е необходимо известно врме за да "прогледне" и престане да вижда родителите си с ореол...
После вариантите са два или свекъра лицемерно внимава да не  наранява или вси4ко продължава по старому... Моя свекър избра вторият вариант с което не ми остави избор и трябва6е да  помоля мъжо да им предаде 4е не са желани посетители в дома ми...

# 59
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз пък вярвам,че е доброто и лошото се връща.
Странно ми е в този случай,мъжа ти не му ли прави впечатление това поведение и каква е реакцията му?

Общи условия

Активация на акаунт