Отговори
# 15
  • Мнения: 357
Хайде и за преди да се хоризонтирам . The1,   bouquet.


snowwhite , имам и шезлонг и кошничка и определено Ема предпочиташе второто, някак си по-скътанко и беше, спеше в нея докато гледахме някой филм и леко я полюшквахме с крак , докато готвех си я държах в кухнята и така. От шезлонга все имах чувството , че ще се изтърси настрани, но и на нея не и харесваше като че ли  newsm78. Само дето се бяхме затрупали с вещи  #Crazy, почти не го ползвахме, така че спокойно може да не взимаш.


*Слънчице* , разбирам те напълно, но мисли колко хубаво ще стане. И не се притеснявай за дрехите и багажи , имаме още време.

Много ми харесва София така празна, с кеф се разходих до пазара  Sunglasses.

# 16
  • Мнения: 143
the1 прекрасно заглавие на темата  bouquet

За бълдахина аз съм си харесала един от тюл който по края е обкантен с плат и в общи лини май е само за красота ще помисля още малко дали да взема.Като цяло ми харесва за момиченце някак нежно ми изглежда  Blush

Слънчице разбирам те напълно  Hug ние само за няколко дена бяхме така но определено ме хванаха нервите ooooh! Пожелавам ти бързо да се наредят нещата и без спънки  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 6
Прекрасно слънчице е на вън изгряло. София, тиха и приветлива. Обичам когато няма движение и има тишина. После градът се забързва, задъхва и губи своята красота. Ако може да си остане така и да не се променя, но не може.
За балдахина - купихме още с каката но така си и остана, събира прах и аз не съм го ползвала. Иначе изглежда красиво с него, легълцето.

# 18
  • София
  • Мнения: 215
   Здравейте мили мамчета.
 Дано хубавото време навън е в хармония с настроението ви..
Имам едно питане, някъде назад четох,че багажа за болницата трябва да се събере в найлонов плик,истина ли е? По какви съображения,че аз наистина не помня от първото раждане ,какво е било.

The1,благодаря за хубавата темичка. ДА ви споделя,обзела ме е паниката от тази операция и от предстоящото събитие.Всяка нощ се будя и гледам да не са ми изтекли водите и искренно завиждам на тези ,които вече са влезнали в девети месец  Wink.

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 16:08 от shom4e

# 19
  • Мнения: 4
    За цветолечението на д-р Бах , аз си купих капки Rescue Remedy за подпомагане на раждането(помагат за отстраняване на страх, паника и стрес), а за увеличаване на контракциите и разкритието мисля по пътя към болницата и в предродилна да си правя масаж (акупресура) на една точка, която се намира от вътрешната страна на крака , който го интересува ето линк: http://natalyoga.net/helping_birth.html , търсете на АКУПРЕСУРА  smile3529
   

# 20
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте и от мен!

Днес за моя радост, приключихме с пазаруването. Simple Smile Купихме много хубав комплект за изписване на АЗИЗ, тънко поларено одеалце, два много хубави спални комплекта с мечо Пух. Утре ще ги снимам и кача. Утре живот и здраве, ще минем стените и матраците с Рейнбоу. Другата седмица ще дойде майка да измие шкафчето и да перем и гладим. Дано другата събота и неделя е топло, за да изперем количката и столчето.

Аya, аз по принцип съм решила от самото начало да и предложа да пие, това, което съм изцедила след като бебето яде. Не знам дали ще поиска, но си е много полезно. Иначе, ако иска да суче като бебето, може и да и разреша, защото така ще туширам ревността, не мисля обаче, че пак ще си стане кърмаче, по-скоро ще иска да прави всичко като бебето. Аз сега например, и предлагам да я изкъпя със шампоанчето на бебето, с пяната за вана, да и намажа бузките с неговия крем. Купуваме на бебето и има и купено за нея. Днес одеяло за бебето и едно за нея и т.н

относно цветните есенции на Др. Бах, като всеки друг хомеопатичен продукт(стига да не е от комбинираните препарати като на Боарон), се прилагат след интервю и иначе не би имал ефект, а даже и по-лошо може да стане. Аз ще попитам и сестра ми, защото следва хомеопатия от години за нейното мнение, но аз нищо хомеопатично не бих взела, без консултация с добър хомеопат.

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 18:12 от petia_tag

# 21
  • Мнения: 16
Здравейте мамчета! Да се включа и аз по няякой теми Rolling Eyes Rolling Eyes
За кърмененто на по-голямото отбито детенце. Според народните поверия(майка ми е етнограф) ако едно дете се отбие и после пак му даде майката да суче като пораснело имало лоши очи. Аз не съм религиозна, но съм малко суеверна и след като спрях Калоян от сукане никога не съм му давала пак нищо че все си имах по малко от втората бременност вече. Нямам логично обяснение, така че да не ми обръща внимание който не иска. Peace
За водата- миналата година много информация събирах по въпроса, защото самата аз пия много вода и ми се струваше странно да не давам на бебчо. Това, което знам е, че в началото на кърменето кърмата е по-рядка и водниста и чак след това идва същинската кърма- това при всяко кърмене. И  от там детето си набавя нужната му вода. Също така давайки на детето вода то заради сукателния си инстникт пие, а от биберон се пие по лесно отколкото от гърда и така може несъзнателно да се отбие. Водата освен, че пълни стомахчето, излишно натоварва отделителната система и най-вече бъбреците, които при новороденото и без това "не знаят на кой свят са". За млечницата си е така, водата наистина изплаква, но и да не се прави не е задължително да се появи. А сега да ви кажа при мен как се получи. Още в болницата ни дадоха подсладена вода- не знам до колко по-бързо му мина жълтеницанта от нея. Аз самата давах вода, детето ми не се отби, но и на практика не пиеше повече от 5-6мл. на ден. Пропи вода в по-големи количества чак като го захраних, сокове и до сега не давам, но пък на мои познати децата така и не пропиха вода, което в по-"зряла" възраст си е проблем. А към днешна дата си е жабето на мама- пие много вода и това си е полезно. Peace
И да кажа нещо за изтичането на водите- не е задължително да изтекат всичките накуп. От миналия курс помня, че ни казаха, че може околоплодния мехур да се спука отгоре и тогава има малко изтичане като течността е с неприятен мирис на ацетон( Shocked) . Да го имат предвид мамите, които имат разни мокрещи усещания. Wink
Поздрави и да се пазите всички! Peace

# 22
  • Мнения: 24
Здравейте слънчеви мами! Прекрасна нова темичка!  Hug
Най - накрая и ние приключихме с едната стая с ремонта и чистенето. Тези дни е ред на другата, където ще е бебето. Докато оправим ще ми е притеснено, дано всичко е наред.  Поръчах си леглото - и на 20 май ще пристигне. Спрях се на "Аделина лукс". Не мога да си харесам комплект с обиколници тук при нас, а и не мога да пътувам до София. Ще видя как ще реша този проблем. Нямаме си още и ваничка за бебето, колко още неща трябва да подготвим. Трябва по - отрано да се започва, защото накрая минава много бързо и бебо идва.
Да ви попитам за това с листата от малините за по - безболезнено разкритие ли се пие или за нещо друго? Аз съм пила филизи от малини варени 20 мин. после запарени още 30 мин. за камъни в бъбреците и ги изкарах без да усетя.
Усмихнат и слънчев ден на всички!

# 23
  • Мнения: 136
Здравейте и от мен.

Много неща сте писали от снощи (аз не съм влизала) и исках да се включа с мнение по някои въпроси, но със сигурност ще забравя някои.

Благодаря ви за комплиментите за стаята. Днес донакупихме част от останалите неща - повивалник, играчка за над леглото. Малкият намаза и една играчка за количката и още едно одалце smile3508

Ходихме до Вис Виталис, останах много разочарована, че нямаха почти никакви повивалници (само 2 модела, много бабешки разцветки), нито ванички - ние търсехме една специална на САМ, че ще ни дадат стойка за нея. Оттам решихме да отидем най-накрая до Джъмбо, досега не бях ходила там - леле, ама то наистина е огромен магазин. Но и там нямаше нещата, които търсехме. Иначе имаше всякакви други боклуча  smile3521
Накрая отидохме в Хиполенд и си напазарувахме нужните неща  newsm10

Апликациите на стената са поръчани от ebay, ако някоя от вас се интересува, мога да се поразровя и да намеря линка с декорациите.

А спалното комплектче е купувано от тук, поръчахме го направо с леглото. В него има и балдахин, но не мисля, че ще го ползвам някога. първо, нямам на какво да го монтирам. И второ, струва ми се, че доста ще запарва, колкото и да е нависоко от малкия.

А относно обиколниците - имаме два. Единият го завързахме за решетката и няма проблем. Но и ние се чудим за втория, който е от другата страна на креватчето и Жоро измисли, че от външната му страна ще закове пирончета (те ще са откъм стената и няма да се виждат) и ще ги завързваме за тях. За друг по-подходящ вариант не можем да се сетим  smile3506

Относно листата от малините - не мога да се сетя къде (дали в книгата ми или в някое списание за бременни) четох, че предизвикват контракции, така че внимавайте с тях. Дори навремето щях да ви пиша, че съм учудена как този плод може да доведе до раждане, но съм забравила.

Аз съм с "мокри усещания" още от втория месец на бременността - бях ви споделяла, че от време на време леко ми потича някаква течност, която е досущ като вода - няма мирис, няма цвят. И това си продължава и до днес. Когато са ме гледали вагинално и ми взимаха секрети, нищо обезпокояващо не са ми намирали, затова не съм се и притеснявала от този факт. Понякога обаче като усетя такова "подмокряне", си изкарвам акъла да не би да са водите и малко се притеснявам да не би да не усетя, като ми изтекат  smile3502  Да не говорим, че заради тези "течности" ходя до тоалетна през 10 мин., за да се проверявам да не е тапата  newsm47

Спането при мен започва да се превръща в истински кошмар. ТАзи нощ надали са ми се събрали повече от 4 часа сън. А сутринта както винаги се събудих с изтръпнали всички части на тялото. Ужас. Добре, че поне му се вижда краят  newsm68

Не знам дали до края на деня ще се включвам отново. Ако не, лека вечер от мен и до утре    newsm24

# 24
  • Мнения: 2 609
Здравейте.
Изтръпвание и аз имам от края на 5-ти месец. Пих Диаспорал и Магнерот, но без ефект. С предната бременност също имах, но Магнерота ми помогна за разлика от сега.
Със сигурност минава след раждането. Peace

# 25
  • Мнения: 639
Здравейте и от мен!
Shom4e, честит рожден ден на патерици! Присъединявам се към хубавите пожелания на момичетата!   bouquet
The1 -  Hug - за новата тема.
Гъди, стаята и на мен много ми хареса! Толкова е слънчева и свежа! Напоследтък оранжево и зелено са ми любимите цветове (кухнята си правим основно в тези 2 цвята), и за легълцето се колебаехме между зелено и оранжево, но засега клоним към зелено  Wink. Виждам, че доста мами са се насочили към легълцата на Дизайн Бейби, дано да останем доволни! Ние засега няма да обзавеждаме детска стая, а ще пригодим спалнята за целта.
Иначе вече официално не съм на работа. Да си призная, очаквах да се чувствам по-добре, но засега ми е по-скоро малко криво ... Няма да обръщам внимание на това, надявам се съвсем скоро скоро да ме погълнат други мисли и емоции и да уплътнявам деня си с полезни занимания.  Wink Ето например, чета, че доста от вас са се отдали на пране, гладене, подреждане, чистене и т.н. - на мен всичко това тепърва ми предстои, + пазаруването, защото ние още нищо не сме купували (не знам има ли други като нас  Blush). А ще трябва самичка да се справям с това (в смисъл, без помощ от родителско-свекървинско, а и сестри нямаме - и двамата сме с братя, и то значително по-малки от нас). Не ме е страх, защото мога да разчитам за всичко на мъжа до мен (ако ви кажа, че в момента готви, а аз си пиша на лаптопа, сигурно няма да повярвате.  Wink Е, за сметка на това аз му измих и подготвих всички продукти, а после ще измия всички съдове - често така си разпределяме "готварските задължения"). Само много ще ми липсва да е по цял ден на работа, а аз да съм без него, ама ... няма идеално щастие, пък и да не си омръзнем, нали?  Wink

Чета внимателно всички постове на "мамите-ветерани" - за пореден път пиша колко са ми полезни и благодаря, че споделят опита си (няма да ги изброявам поименно, те си се знаят кои са  Laughing!)  Hug

P.S.Гъди, разбира се, че не е тайна. Вчера бяхме ... за риба  Embarassed. Нали съм споделяла вече, че това е хобито, което ме разтоварва психически и изпълва с много положителна енергия! Нещо сме тотални домошари с приятеля ми от година вече назад, нито по кафета, нито по ресторанти или други заведения ходим, обаче риба не пропускане при всеки удобен случай! Може би сега, като осъзнавам, че скоро няма да мога по разбираеми причини да хвана въдица, и още по-силно се вкопчвам в нея.  Laughing Пак си изкарахме чудесно, и улов богат имаше, и времето беше чудничко, и нищо не ме болеше (че забелязах нещо, което хич не ми харесва - като се заседя цял ден в къщи и все нещо ме заболява или докривява). Само дето малко поизгорях не както трябва (ще ви пиша, че е много смешно! Бях се съблякла по потник и не стига, че на презрамки, ами и "на цепка" съм изгоряла - т.е. между гърдите ми има бяла цепка  ooooh!)

# 26
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Здравейте и от мен Simple Smile
Ние чакаме гости и се включвам само за малко.
Днес пак ходихме до Южния парк, а след обяд спахме дружно Simple Smile. Изпрахме част от дрешките на Бобо и утре почвам да гладя. Нещо почвам да ме обзема лека паника.. уж съм минала през това  ooooh!.
За даването на кърма на по голямото дете - мисля да му изцедя и да му дам, ако иска, но не бих му дала да суче. Голям е вече и не бих се чувствала комфортно.
За билките и т.н. стимулиращи и облекчаващи раждането, също бих се въздържала. Страх ме е да не объркам нещо и не бих експериментирала точно тогава.
За балдахина - честно казано ми е малко префърцунено, особено за момче / нека не ми се сърди, които си е харесал  Peace/.

# 27
  • Мнения: 13
За подмокрянето честно казано аз си имам едно бяло течение от преди, което така и не се излекува Rolling Eyes Но от няколко дни сякаш стана по обилно едно такова и сега като четох в тази майската тема за слузестата тапа......ама май не е такова newsm78 нямам си на идея. А пък си мисля, че ми е рано още. Чак на 17 влизам в 9-ия месец

# 28
  • София
  • Мнения: 215
Amorevole ,благодаря Hug за пожеланията. Не се притеснявай относно помоща ,сами ще се справите много по-добре.
Казвам ти го от личен опит,даже съм на мнение ,че така човек става много по организиран. Моя мъж си взе 20 дена отпуска и бе неотлъчно до мен, а когато тръгна на работа идваше в обедната почивка да пазарува ако нещо съм поръчала.

Мами с риск да стана нахална пак да попитам ,задължителни ли са найлоновите пликове с багаж за родилното?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 658
Amorevole ,благодаря Hug за пожеланията. Не се притеснявай относно помоща ,сами ще се справите много по-добре.
Казвам ти го от личен опит,даже съм на мнение ,че така човек става много по организиран. Моя мъж си взе 20 дена отпуска и бе неотлъчно до мен, а когато тръгна на работа идваше в обедната почивка да пазарува ако нещо съм поръчала.

Мами с риск да стана нахална пак да попитам ,задължителни ли са найлоновите пликове с багаж за родилното?
много си нахална, ама какво да те правим  Joy (майтам е това, нали няма да се обидиш?) Ами в плик е по-удобно, защото ти седи на земята до леглото и са малко неща, защо да си цапаш някоя чанта? В чантата си сложи големия багаж. И беаз това в плика ще бъркат акушерките, ти нищо няма да можеш да си вземеш сама.

Общи условия

Активация на акаунт