Мами в Италия - тема 98

  • 16 164
  • 313
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 52
Джуфке, писах, обяснявах, ти пак не разбра...
Моля те, ЛОСТ гледаш, съсредоточи се  Mr. Green

Лени разбрах отдавна ...но странностите ме подлудяват  Joy

# 91
  • Мнения: 1 100
Е то4но това имах предвид "ов4а" философия  Laughing дет стадото, там и ние. Ок, джоя за теб знам, 4е се бориШ за по висШи цели  Mr. Green.  на който му е под нивото да си отстоява интересите, а да позволява да го манупулират информационно, моля. Т'ва е. Който не 4ете, няма как да му стане ясно за какво става въпрос, а аз време да обяснявам нямам.
ВаШата теория е , 4е "вси4ки" задължителни неЩа са оправдани? т.е не трябва да има никакви промени в никакви сфери, застой брат4е и това е ..няма да протестираме, "то с Шепа подписи" Rolling Eyes не ставало,  а как става, сигурно вие знаете, а?

Не, Ленка, не трябва да не плаЩаме , в израз на протест, нека си плаЩаме. Но да се поинформираме как стоят неЩата и да разберем за какво плаЩаме, вие знаете ли? А и не мисля, 4е неЩата търпят прогрес на принципа, "Щом е така, нека си остане така". Много ми е стаден този на4ин на мислене. толкоз. Сорри.

И Щом цитирането на народни поговорки е граждански по отговорно, цитирайте. Да живее информационното затъмнение. Със здраве
 Peace

# 92
  • Мнения: 5 710
Сега защо се сърдиш?:–))
Много хубаво направи, че постна линковете ...

# 93
  • Мнения: 2 603
Здравейте, днес събрах кураж и му върнах ключовете от апартамента. Няма какво да се заблуждаваме все пак. Не знам до къде ще стигна, ама май е по-добре така. Последните два дни си изплаках очите, добре че преди да замина си купих големи черни очила, та не се вижда колко съм подпухнала и какви са ми червени очите  Sunglasses Както и да е, много ви благодаря за подкрепата, наистина имах нужда от това   bouquet

# 94
  • Мнения: 1 100
Сега защо се сърдиш?:–))
Много хубаво направи, че постна линковете ...


Не, не се сърдя Simple Smile Такъв ми е на4инът на писане по темата, сърдит  Laughing НиЩо ли4но към никой, ъф корс.

ДЕси, съжалявам, прегръдки, продължавай да пиШеШ тук Hug

Хубава ве4ер на вси4ки
  bouquet

# 95
  • Мнения: 5 462
Честит празник на всички празнуващи !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 96
ВаШата теория е , 4е "вси4ки" задължителни неЩа са оправдани? т.е не трябва да има никакви промени в никакви сфери, застой брат4е и това е ..няма да протестираме,

Не, това не е нашата теория. Но протестирането чрез неплащане е тъпо, защото:
- "ovviamente si dovra' disdire anche Sky, Mediaset Premium, La7 Cartapiu', ed affini;"
- "i programmi Rai sono spesso inguardabili (questa e' una mera violazione dei nostri personalissimi gusti...ma forse non siamo i soli a pensarla cosi')."
Цитатите са от линка, който пусна Дюн.
Опасявам се от по-голяма дезинформация, ако се доверя само на каналите на Рай и Канале 5, които май са единствените, които ще мога да виждам, ако се откажа от сателит, докато се правя, че нямам телевизор, за да не плащам каноне.
Съществуването на каноне Рай е тъпотия, но измъквацията също. Peace

# 97
  • Мнения: 1 100
ТЦ, изобЩо не е така.

1. Протестира се не 4рез НезаплаЩане, а 4рез гореспоменатите от мен на4ини. За да се отмени абсурдното заплаЩане, 4рез "изнудване". т.е казват ти, 4е плаЩаШ за тв приемник, но таксата не слу4айно се нари4а "каноне раи", парите отиват в раи, която от своя страна плаЩа на разни газголени "тети е кулли" да ни занимават. Берлуската нагажада някакви раккомандати девойки, за извърШени секс услуги на длъжност, оби4аният от мен Бруно Веспа води пилотирани предавания, а тиджи представя една 4аст от събитията на деня, цензура здрава и масова дезинформация. И потребителят кинти, Щот ина4е "Ще му отрежат скай" Shocked
2. Идеята е 4овек да може да избира, а не да му се налага. Да може да гледа избрани програми, без това да му налага да влива суми в "националната телевизия" ей така.
3. И не на последно място, много хора все оЩе държат на коректното информиране и на свястни тв предавания, които не вкл. разголени летерини, велини и бг брадър с псувни  и долни зака4ки, във време, когато и децата могат да го гледат. И НИЕ ПЛАЩАМЕ ЗА ТОВА
За мен не "тъпо", напротив. Време за телевизия нямам, Скай е една друга тема на поредния мафиозен принцип в ит, за монополизарина телевизия. Ако искам филм, си наемам такъв. На детето си пускам филм4ета, заЩото ако гледа "боинг", по диджитале террестре, я бомбандират и нея с реклами на Шоколад, Макдоналдс и маркови обувки  Sick
Правилно се опасяваШ от дезинформация, итал. телевизия като цяло подлага зрителите на такава. а се информирам само от онлайн издания, като се доверявам за достоверни сведения само на Анса, както и международните снн и ббс.
Оф, а и незнам колко пъти трябва да повторя, 4е не става въпрос за "измъквация" бре хора, става въпрос за отмяна, за протест, за негодувание среЩу неЩо абсурдно, което накърнява ли4ната ни свобода на информиране и ни облага с данък, който се излива в джобовете на Рай..ма нейсе.
толкоз от мен. спирам.

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 12:10 от dune

# 98
Ми, добре, Дюн. По много точки сме на едно мнение.
Бях останала с впечатление, че призоваваш към скатаване от плащане, наричайки това "протест", а плащането "овча философия".
Аз съм против скатаването. Това е.
За другото съм общо взето съгласна.
А какво общо има Берлускони с Рай? Пропуснала съм нещо. Той нали си има свои си телевизии?!

Правилно се опасяваШ от дезинформация, итал. телевизия като цяло подлага зрителите на такава. а се информирам само от онлайн издания, като се доверявам за достоверни сведения само на Анса, както и международните снн и ббс.
В крайна сметка всики източници са едностранчиви, когато са единствени.
Разнообразие и недоверие трябва. Laughing

# 99
  • Мнения: 653
ДЮн, никой не казвал, 4е плаЩа заЩото много му харесва телевизията, така 4е не виждам в какво искаШ да ни убедиШ. Или просто искаШ да подпиШем петицията  newsm78
На мен ли4но по голямо неудобство ми създава работното време на магазините от колкото такстата на рай, ама то едно и две неЩа ли са. Добре е, 4е има соцално ангажирани хора. Един се бори за едно, друг за друго ... 

# 100
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Оф, а и незнам колко пъти трябва да повторя, 4е не става въпрос за "измъквация" бре хора, става въпрос за отмяна, за протест, за негодувание среЩу неЩо абсурдно, което накърнява ли4ната ни свобода на информиране и ни облага с данък, който се излива в джобовете на Рай..ма нейсе.
толкоз от мен. спирам.

мислех да го напиШа в4ера като казах, 4е не плаЩам, 4е не от "хитрост", няма да ми променят живота тия 120 евро, а принципен протест.
ама се отказах после...

А какво общо има Берлускони с Рай? Пропуснала съм нещо. Той нали си има свои си телевизии?!


не "неЩо", а бая  Mr. Green

# 101

А какво общо има Берлускони с Рай? Пропуснала съм нещо. Той нали си има свои си телевизии?!


не "неЩо", а бая  Mr. Green

Е, какво, де? Раздуйте. Simple Smile

# 102
  • Мнения: 52
Много ви се извинявам 4е създадох такова положение.
Проблема си е мои ,4е не съм 4ела преди когато писахте.Не искам да плащам нещо което  не  използвам,защото друг си пълни гушата ,и защото заради удобството на някои са го направили задължително.
Разбрах 4е трябва да платя,но не е 4естно (това си е 4исто изнудване).

Деси съжелявам много ,когато си се избистри главата ще видиш 4е ще доиде светлинка.

# 103
  • Мнения: 2 603
Здравейте, днес трябва да ходя да си взема билета за връщане. Заминавам утре сутрин за София. Уфф, много ми е тежко, не знам как ще се стегна да уча. Лошото е, че нищо не е окончателно.. ами е едно такова никакво в момента. Нито сме заедно, нито не сме. Не знам дали ме разбирате. Аз се опитвам да създам някаква дистанция, поне от моя страна... в един момент съм сигурна, че така е правилно, в друг обаче ми иде да се гръмна и се питам изобщо, откъде почнах (ме)..

# 104
  • Мнения: 1 100
Ани, с"ов4ата философия" имах предвид безропотно приемаме на дадена, в слу4ая абсурдна ситуация, без грам интерес са себеинформиране. Където стадото, там и аз. 

Джоя, никой не искам да убеждавам, излагам факти. Изказвам ли4но мнение ( и не само). Това е.

Феиам ме е разбрала, с 2 думи е казала това, което писах на дълго и Широко аз. Peace

Джуф, за какво Ще се извиняваШ, това са темите от деня, хубаво е да се разискват, всеки по неЩо нау4ава в спора.


Деси, горе главата, дай си малко време, вси4ко се нарежда рано или късно, по един или друг на4ин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт