Прекалено дълго стои на гърдите ми - дали не му стига!?

  • 2 275
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Здравейте отново и ви благодаря за отговорите!  bouquet
Значи вода от самото начало пие много малко, по 20-30 мл на денонощие, педи така ми каза като беше  в къщи, да му давам да си „цокне„ два три пъти след кърмене за да не хване млечница newsm78, а когато смених водата с чай на Хип против колики(преди три дни някъде), въобще започна да й се мръщи и отказва....а от около 24 часа вече въобще не съм давала....Горе долу почти премахнахме и дохранванията, освен вчера вечерта когато от към 20.00 до 23.00 се кърмихме  Confused и започна пак да мрънка и да се гъне на гърдите ми и аз не издържах и го дохраних с АМ - заспа си като къпан и се събуди чааак посред нощите  към 3.30. Взимам го при мен, както писах вече на леглото и по цяла нощ си цока на почивки разбира се....от два дни сме така и през деня....лежим, спим, цокаме.....Памперсите си ги пълни, напишкани са 4-5 пъти при смяна а наакани 3-4......тези дни сме на първа консултация и ще видя как наддава! Обмислям да си купя една везна и да го меря след хранене да съм спокойна и да знам със сигурност по колко изяжда...какво мислите по въпроса - удачно ли е това като решение и каква везна да взема!? Thinking

Още веднъж благодаря на всички съпричастни, а на неуверените като мен....успешно кърмене и не се отказвайте до последно! Hug

За да не изпусна нещо, ще ти ги номерирам нещата Simple Smile
1. Ще ни кажеш ли колко се роди Жоро и колко е голям сега?
2. Колко пъти се  кърмите за денонощие?
3. Това с везната не е съвсем добра идея. Кърмените бебета изпиват различно количество кърма през деня - така че само ще си усложниш живота с тази везна и пак няма да си сигурна какво става - везната не е показател. Следи за напишканите памперси и акането - ако положението се запази, както е в момента - 5-6бр напишкани (около 100-120гр течност) и 3-4бр. наакани памперси (трябва да има ако в памперса  не да е само зацапано) - значи всичко ви е наред и бебето приема достатъчно количество кърма. Ако все пак ще се чувстваш по-добре, контролирайки положението, то можеш да опиташ да теглиш бебето примерно веднъж седмично - минималната норма за наддаване е около 125гр  Peace
4.Склонна ли си да опиташ да махнеш  водата от "менюто" на бебето? Млечницата е вид гъбичка, която може да се появи след лечение с антибиотици, примерно, не от кърмата по езика на бебето  Peace Можеш да опиташ да приемаш някакви пробиотици да речем, това ще намали опасността от появата на гъбички в твоя, а респективно и в организма на бебето. Нали знаеш, че гъбичките са принципно непредвидими - могат да се появят при отслабена имунна система, от прием на големи количества захар, стрес и какво ли още не. От своя страна приемът на вода може да обърка бебето, защото производството на мляко от страна на майката зависи от сигналите, които й дава бебето (още една причина защо млякото,което цедиш с помпата е по-малко от млякото,което изсуква бебето - нямаш физическия дразнител при цеденето с помпа). Тоест когато на бебето се дава вода, то суче по-малко мляко - съответно и ти произвеждаш по-малки количества. Същото важи и при въвеждането на АМ като добавка.  Peace Затова ако искаш опитай няколко дни без водичка (и без това честото бебетата заспиват след сукане), виж как ще се чувствате и двамата и след това реши как да  процедираш нататък  Peace

5. За нощното дохранване - опитвала ли си да съкратите интервалите при нощните кърмения  - примерно да се кърмите 20-30мин (да сменяш гърдите),  20-30мин - пауза и после пак? Изобщо как изглежда "сценария" вечер?

# 16
  • Мнения: 781
Момичета още веднъж....Благодаря! Hug

ИвелинаАтанасова така “номерирано“ ще ми е много лесно да ти отговоря Wink а казано честно ме накара да се замислия по някои въпроси  Blush
1. Жорко се роди 3330, изписахме го 3200 и оттогава не е мерен - другата седмица ни е първата консултация....именно за това реших да си купя везна да ми е спокойно, да си го меря и да знам реално какво е положението?!
2.Това вече е много труден въпрос, от три четири нощи спим в едно легло и се буди два три пъти да цока....реално не съм сигурна колко защото ми е в просъница и доста време ми е залепен за гърдите......сутрин пак така, днес на обяд излиаязохме към 12 и заспа събуди се към 15.30 даже аз го събудих защото се прибрахме и разбира се беше много гладен ...легнахме отново двамата и така спане цокане, спане..... до към 21.30 непрестанно цокане на интервали и реване като го оставя сам или в креватчето....от тогава до сега спи....в общи линии така сме всеки ден от едно известно време насам(откакто минахме на поискване).....или спи - може и по 4 часа особено когато е на вън или мръднем нанякъде с таткото, или будува и иска непрестанно да е на гърда.... Tired
3. Следя ги памперсите и ми се струва че нааканитенамаляха - около два -три сериозно наакани са...другите са позацапани....с пишкането сме добре..
4. Водата може дасе каже, че напълно я спряхме...имам си само за фон и всеки ден си я сменям но не пие така или иначе от нея( макс. 20-30 мл) До сега не сме имали млечница, педи за превенция я препоръча.
5. Вечер това е -  на често и сменям постоянно гърдите да...и спрях да го дохранвам нощем...сега зора е привечер след 17.00 докато заспи 21.00, 22.00, неспокоен е, плаче, хапе си ръчичките и се държи като гладен - може и да са колики не знам.... Confused
В общи линии това е...понякога и аз му губя края, но чета тук темите и вашите съвети и действам.....на поискване сме...без ограничения във времето(понякога ми се струва безумно дълго) и когато въпреки това продължава да мрънка да иска и да си смуче ръчичките -  дохранвам (най-много веднъж на денонощие), следя памперсите и общото му състояние, спим в едно легло и през деня и нощем...това доста ме облекчи и ми помогна да откажа по-честите дохранвания!
Ако се сетя още нещо ще пиша пак!
 Simple Smile

# 17
  • Мнения: 175
Справяш се отлично, така е в началото сучат по 12-13 пъти на денонощие имаш чувство че са залепени за теб не се притеснявай ще се нагодите един към друк,кърмените бебета сучат и през ноща моята още суче по 2-3пъти Grinning.наакани памперси може да има и по 1на ден няма страшно даже може да има период на пълно усвояване на кърмата и да не ака няколно дни.Щом си пишка добре не се притеснявай урината трябва да е бистра и да няма мирис, не давай да спи на гърдите ти, наблудавай го дали суче ефективно трябва в начаото да суче бързо после по ретмично понеже потича задното мляко, гледай да е с отворена устичка и да поема по голяма част от аортата.Вече повечето бебета са по неспокойни е неможе и да не поплачкат малко но това не значи че са гладни.

# 18
  • Мнения: 2 616
Ееееее, че вие сте отличници направо. Гледате се като по учебник - прекрасен режим, двете нощни кърмения за увеличаване и поддържане на лактацията са налице,  спане в общо  легло (пак по същите причини и за да си починеш  по-добре ти  Wink), акане и пишкане в норма - изобщо браво - майка отличничка  Peace


5. Вечер това е -  на често и сменям постоянно гърдите да...и спрях да го дохранвам нощем...сега зора е привечер след 17.00 докато заспи 21.00, 22.00, неспокоен е, плаче, хапе си ръчичките и се държи като гладен - може и да са колики не знам.... Confused

По повод това се сетих за определението за колики: "Появяват се 3 пъти дневно, общо за около 3 часа и продължават около 3 седмици" Simple Smile Най-лесно ще разбереш, че са колики по пронизителния плач на бебето и свиването на крачетата (изключително характерно). Имай предвид, че сукането в тези случаи успокоява много - така че е възможно детенце да не иска да се отлепи от гърдата ти. Понякога дори няма да му е нужно да суче, просто повечето бебета се чувства уютно и сигурни сгушени в мама, когато се чувстват некомфортно.

Още нещо - лично мнение, не обвързвам никого с него, но имам подозрения, че понякога причина за появата и продължителността на колики би могло да е и добавянето на вода, АМ, чай или някакви други неща различни от млякото на мама. Имай предвид, че стомахчетата на малките са стерилни и крайно неподготвени за "удобствата" на съвременния свят, така че защо не опитате да махнете добавката - напълно за няколко дни и да опитате с повече гушкане (особено ако на консултацията ви кажат, че наддавате добре - долната граница е около 450гр месечно)   bouquet

За да се чувстваш по-комфортно и да не те заболява гърба по време на дългите кърмения, погледни в бебешките магазини за голяма възглавница за гърмене, вече има български варианти за по около 25лв., а определено са много практични и ще я ползваш дълго време - после може да оставяш бебето да лежи във вътрешната част на подковата, за да не падне от леглото или да я използваш ти по-нататък .....
Другият мой любим артикул е слинга. Също се използва повече от година и е невероятно удобно пособие - освен, че предлага различни позиции за носене на бебето, не натоварва гърба по време на носене, бебето има възможността да гледа от височината на мама и се чувства изключително комфортно, че и то е "като големите" Simple Smile, допирът "кожа в кожа" стимулира лактацията, ще можеш да кърмиш бебето в движение и да използваш ръцете си - няма как да си изкривим душата, че понякога е доста уморително с човеченце, което е любопитно и иска да е все покрай мама, а тя самата също има ангажименти Simple Smile

P.S. Следи общото състояние на бебето и напишканите памперси - трябва да са поне 5-6 с по 100-120гр течност. Акането с времето ще се поразреди - възможно е да стане 1 на около 7-10 дни Simple Smile, защото кърмата се усвоява много добре и бързо, но докато общото състояние на детето, пишкането и наддаването са норма (поне 450гр до 6мес.) не би трябвало да се притесняваш. Което не изключва да задаваш въпроси, винаги когато нещо те терзае - по-добре пусни тема и попитай, "преди въпросът да е станал  проблем". В Библиотеката също можеш да намериш прекрасни съвети - когато ти остане време надникни и там - Бу е превела страхотни статии   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт