За преварената вода

  • 2 800
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Аз преварявах водата в стъклен огнеупорен съд, минимум 5 митуни да ври. Всичко друго ми се струва нехигиенично и неподходящо за малко бебе

# 16
  • Мнения: 1 488
Аз само такава давам, от ел.кана и млякото правя с такава. Невиждам никакъв проблем.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 764
Докато кърмех Алекс не съм давала вода "за пиене". Той и не искаше де. Пропи вода миналият месец, нищо че не кърмех отдавна.
Давах чай на Хип, използвах и вода за АМ. Варях водата в ел. кана.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
АЗ също я преварявам поне 5 мин , това е по-важното , а не в какво .

# 19
  • Мнения: 669
Аз само в каната съм преварявала, не сме имали проблеми.
То всъщност ако няма зарази във водата няма нужда изобщо да се преварява.
Ако имаше може би би било недостатъчно с каната.
Значи водата в София е добра Wink

# 20
  • Мнения: 645
Аз давам преварена вода от микровелето Peaceняма много желение да пие

# 21
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз давам преварена вода от микровелето Peaceняма много желение да пие

Микровълновата не преварява водата.

Водата се преварява в тенждера с капак за 5 минути след кипване.

В ел. каната водата също не е преварена, а само кипната. Освен това по стените й се натрупват минерални соли, които може да са опасни за бебето.

Оптималния срок за даване на преварена вода на бебето е 4 месеца.

Преваряването на водата е необходимо, за да се избегнат стомашно-чревни разстройства при бебето. То е превантивен метод и неприлагането му не означава непременно, че ще възникне проблем.

# 22
  • Мнения: 2 013
На дъщеря ми от раждането съм и давала само вода от ел. кана.
Т.е. кипнала.За мен това е напълно достатъчно.

# 23
  • Мнения: 2 587
Можеш,разбира се.

# 24
  • Мнения: 89
Преварявала съм вода и в ел.каната и в микровълновата. Оставях капака на каната отворен, слагах я под абсорбатора, за да не стане цялата кухня в пара, сипвах повече вода, за да не се изпари всичката и така оставях 5 мин. да поври. Обаче после добиваше някакъв кофти метален вкус и затова почнах да преварявам в микровълновата в стъклена кана пак за 5 мин. Е, въпреки всичките ми усилия младежа така и не пропи вода, но аз все пак му предлагах.
Иначе според педиатъра ми, водата трябва да се преварява чак до годинката, за да не останат вредни микроорганизми, които да доведат до чревни заболявания.

# 25
  • Мнения: 438
... за да не останат вредни микроорганизми, които да доведат до чревни заболявания.
  Peace
Точно затова се препоръчва водата да ври поне 5 минути, тъй като има по-устойчиви микроорганизми, които не "умират" , когато водата е вряла примерно 1-2 минути. Затова и е безмислено водата само да се кипва .

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Можеш да даваш даже и непреварена изворна вода.

# 27
  • Мнения: 542
няма никакъв проблем ние така преварявахме водата,когато нашата бебка беше малка

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Доколкото знам, ако е с открит реотан не може.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Само в каничката съм я преварявала. От самото раждане. Не е стерилизация "по правилата", но пък и той не живее в изолатор, а и Софийската вода е порядъчно хлорирана и обезпаразитена.

Общи условия

Активация на акаунт