Торта за първи рожден ден - актуала информация!

  • 9 785
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
С две ръце гласувам за Двете фукли.  Peace Peace
Ето я тортата за сина ми.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6763347
Поръчах я онлайн и ми я донесоха направо у дома. Без никакви забележки. Струваше малко под 40 лева, защото бяхме малко души и поръчах от най-малките. Не помня колко бяха парчетата - 12 или 16. newsm78
Между другото абсолютно същата, но в розово, беше на дъщеря ми за първия й рожден ден. Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 8 283
Съвета ми е избери вкусна торта за 1ва та годинка. за 2рата има смисъл от 3Д и ефекти (не се яде това отгоре  Mr. Green) т.н.
Любимите ми вкусове за торти са Еклеровата с баварски крем на Лагуна и Ягодовата на Неделя... до скоро бях противник на Росита лоши неща бях чувала от позната... но се случи така че на РД на приятелка опитах Козуначена на Росита ... мммм, божествена е ... като се замисля май е по-добра от другите две. Беше украсена с драперия и страшно красиви рози, които си променяха цвета отвътре на вън. А цената ако съм разбрала правилно била 3 лв. на парче и то заради украсата.
- подобна на тази(има разлика в цвета на драперията)

За моите деца тортите за 1вата годинка бяха мое дело. Изпитана торта с бишкоти и ванилов крем украсена с:
- къщичка, патета, езеро, река, мостче пътечка папури и фигурки от мечо пух(от яйце) - за детския празник
- шосе с коли (мини карварс, само дето бях объркала посоката на движението hahaha),  елхички и цветенца - за роднините.
- ягодова неделя украсена отстрани с бледо розова сметана (тя стои като отрязана като я купиш) и една мини гола кукла облечена с розова сметана(с вързана коса, за да не се цапа Simple Smile) седнала сред мънички цветенца - за нас.
- и т.н.

# 17
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Desem, на Двете фукли, на 100 грама сладки и на Лагуна (други не сме поръчвали, затова не мога да кажа) украсата върху тортата се яде до последната перличка. Между другото това е и най-любимата част от празника за по-големите деца - кой ще изяде ушите на котката, розите или пантофката на принцесата. Wink За тези на 1 година честно казано става само пълнежа, тъй като покритието е доста захарно. Поне на фуклите пълнежа става на 100%.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 23 096
Благодаря ви, момичата за предложенията  Hug
Окончателният ми избор е този (от Двете фукли)

http://www.2fukli.net/gallery.aspx?id=1519

Реших да "преглътна" цената, която излиза 68,40 лв. Все пък ни е първи рожден ден!
Според мен животинките и къщичката са си подходящи за първа годинка. Пълнежът не ме вълнува, тъй като моята дъщеричка няма да яде от тортата, а другите деца на приятелите са по-големи и няма да има проблем за тях да ядат, каквото ядем и ние (и все пак ще е без алкохол)  Grinning

# 19
  • Мнения: 2 708
А вие на правите ли торти за децата си newsm78 и съвсем не се заяждам.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 182
А вие на правите ли торти за децата си newsm78 и съвсем не се заяждам.
Аз лично много се забавлявам в правенето на торти, но определено когато дъщеря ми ставаше на 1год. имах толкова малко свободно време, че хич не ми беше до майсторене на такива чудеса.
Мамата писа, че очаква доста по-големи дечица, които сигурно ще се радват на по-шарена тората, а не всеки умее това, което могат професионалните сладкари.

За втория РД вече бях във вихъра си и направих 3 различни торти  Joy За третия бях с бебе на 10 дена и минахме с торта правена от свекърва ми. За четвъртия бяхме в клуб, а там тортите се поръчват купешки, но пък за годинката на малкия направих най-доброто си творение.

та мисълта ми е, че дори човек да обича да се занимава с такива неща, не винаги е най-подходящо  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 23 096
А вие на правите ли торти за децата си newsm78 и съвсем не се заяждам.
Аз съм от гадните родители, които смятат, че деца на годинка не ядат подобни вкусотии  Wink
Не се заяждам!
А и не съм от добрите кулинарки Peace

Мамата писа, че очаква доста по-големи дечица, които сигурно ще се радват на по-шарена тората, а не всеки умее това, което могат професионалните сладкари.
Ти ме изпревари  Hug
Е как да сложа някаква гротеска вместо торта на масата?! Ще заложа на професионалистите  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 708

Аз лично много се забавлявам в правенето на торти, но определено когато дъщеря ми ставаше на 1год. имах толкова малко свободно време, че хич не ми беше до майсторене на такива чудеса.
Мамата писа, че очаква доста по-големи дечица, които сигурно ще се радват на по-шарена тората, а не всеки умее това, което могат професионалните сладкари.

За втория РД вече бях във вихъра си и направих 3 различни торти  Joy За третия бях с бебе на 10 дена и минахме с торта правена от свекърва ми. За четвъртия бяхме в клуб, а там тортите се поръчват купешки, но пък за годинката на малкия направих най-доброто си творение.

та мисълта ми е, че дори човек да обича да се занимава с такива неща, не винаги е най-подходящо  Peace

Ти явно не си от "гадните" мами Hug ухае ми на бъдещи снимки в друга една тема  Wink Wink Wink Естествено, че има моменти, когато е физически невъзможно Sad Ама гледам да са по-малко. Laughing



Аз съм от гадните родители, които смятат, че деца на годинка не ядат подобни вкусотии  Wink
Не се заяждам!
А и не съм от добрите кулинарки Peace
Е как да сложа някаква гротеска вместо торта на масата?! Ще заложа на професионалистите 

Аз не съм професионалист тортоправяч (случайно съм малко ай ти поне по длъжностна характеристика, звучи като тралалала hahaha) но съвсем не бих нарекла тортите си гротески. Всичко е въпрос на желание - нищо повече. Не е нужно да си професионалист, за да създаваш красота и да даряваш обич  Hug Hug Hug За има няма няколко месеца се научих да правя неща, които не съм си и мислела, че могат да се правят у дома. Благодарение на форума Laughing Laughing Laughing Не че не съм правила  и преди, но сега още повече съм надобряла. Мисълта ми е, че е наистина въпрос на желание Laughing

А се набутах в темата ви, просто защото идеята ми беше за тортата направена от мама. Laughing Laughing Laughing Ама аз може би съм си наистина тралалалалала Peace


Весели рождени дни желая  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 17
Честно казано детски торти още не съм си поръчвала, че сме още малки, но за сватбата си поръчахме тортата от тук http://www.skylinecakes.com/ и съм много доволна. Тогава видях, че има и интересни детски торти. Доволна съм защото можеш да си поръчаш колкото парчета ти трябват, а тортата беше и красива и вкусна (отвътре сам си избираш каква да е) - даже един приятел си заряза бирата за да яде торта Laughing
По-късно пратих едни приятели там за детска торта и сащо останаха доволни.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 283
Desem, на Двете фукли, на 100 грама сладки и на Лагуна (други не сме поръчвали, затова не мога да кажа) украсата върху тортата се яде до последната перличка. Между другото това е и най-любимата част от празника за по-големите деца - кой ще изяде ушите на котката, розите или пантофката на принцесата. Wink За тези на 1 година честно казано става само пълнежа, тъй като покритието е доста захарно. Поне на фуклите пълнежа става на 100%.  Peace

OK значи аз и повечето познати са сбъркани, защото това винаги остава по чиниите  Mr. Green
... и на Лъки съм пробвала (освен изброените), но на мен не ми харесва тази "опаковка"

# 25
  • Мнения: 188
Нашата за 1 рожден ден беше от Лагуна, а сега преди две седмици поръчах за 2-рия от Вега! И сега вече знам че ще поръчвам само от тях!Много вкусни и невероятно красиви бяха и двете торти от Вега!Едната беше с дракончетата на данонино, а другата я имат с мечо пух, но аз ги помолих да заменят героите с други животни и беше невероятно красива!

# 26
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Desem, на Двете фукли, на 100 грама сладки и на Лагуна (други не сме поръчвали, затова не мога да кажа) украсата върху тортата се яде до последната перличка. Между другото това е и най-любимата част от празника за по-големите деца - кой ще изяде ушите на котката, розите или пантофката на принцесата. Wink За тези на 1 година честно казано става само пълнежа, тъй като покритието е доста захарно. Поне на фуклите пълнежа става на 100%.  Peace

OK значи аз и повечето познати са сбъркани, защото това винаги остава по чиниите  Mr. Green
... и на Лъки съм пробвала (освен изброените), но на мен не ми харесва тази "опаковка"

За първия рожден ден поръчах от Двете фукли, не ми хареса, а  очите на патетата НЕ се ядяха, е разбрахме го късно, добре че бяхме възрастни и нямаше задавили се деца.

Общи условия

Активация на акаунт