Първа менструация

  • 10 755
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 483
На мен ми дойде на 11...смята се за рано.
Дъщеря ми е на 10 и няма все още, но с баща и забелязахме, че последният месец започнаха да и набъбват зърната newsm78 Струва ми се доста рано.
Как мислите?

# 16
  • Мнения: 1 650
Аз не мисля, че е рано. Постоянно се говори, че момичетата се развиват по- бързо всяка изминала година. Не се шашкайте, но не сте ли чували, че е паднала и възрастовата граница за започване на полов живот. Е, не че това е добре, но децата просто се развиват по- рано.

# 17
  • вкъщи
  • Мнения: 704
личната чувавала ли е за детски гинеколог

# 18
  • София
  • Мнения: 754
Здравейте
На моето дете му започна цикъла на 13 доста хаотично. Първи път само 1 ден, 6 месеца нищо. После през 40 - 43 дни.После през 18 - 20. Нормално е в началото. Но при кървене 1 месец не е зле консултация със специалист, НО много деликатно - нека е жена и без преглед от долу... все пак е само дете, макар и с цикъл
Късмет и спокойно

# 19
  • Мнения: 2 011
На мен първия цикъл  беше когато  бях на 15 и половина г, винаги ми  е идвал на време ( сигурно съм изключение newsm78) , но през първата  година и половина беше различен ту оскъден , ту обилен, след това си премина в обилен и болезнен на 21 дни с кървене по 9 а някога и 10  дни .... Ужас  newsm78 #Crazy и така ...вече съм на 32 г  и няма промяна  Tired

# 20
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
......на 21 дни с кървене по 9 а някога и 10  дни .... Ужас  newsm78 #Crazy и така ...вече съм на 32 г  и няма промяна  Tired
Shocked Това нормално ли е?Според мен не е.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 011
......на 21 дни с кървене по 9 а някога и 10  дни .... Ужас  newsm78 #Crazy и така ...вече съм на 32 г  и няма промяна  Tired
Shocked Това нормално ли е?Според мен не е.  Rolling Eyes
Ами не е нормално - трябва да  съм на противозачатъчни за да си регулирам цикъла , в противен случай почвам калций фосфо Ц  за да намаля кървенето. но иначе съм от жените  с цикъл на 21 -22 дни ...Е, случвало ми  се е и на по дълъг интервал - да речем на 26 дни  но  много по-рядко!  Tired

# 22
  • Мнения: 1 677
Аз първо бих се консултирала с гинеколог, но без да водя детето. Подкряпям мнението, че ако се наложи преглед, той трябва да е при жена и по възможност със специализация по детска гинегология.

# 23
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
На мен ми дойде на около 11 год. също, май тамън ги бях навършила. И това преди почти 20 години! Тогава никой не го прие за странно и за рано, та сега ли да се приема за нещо необичайно? После ми дойде пак след около 2-3 месеца, но такива продължителни периоди на кървене не съм имала. Цикълът ми се регулира за около година- година и нещо.
А относно набъбването на гърдите, този процес при мен започна около 3-4 клас, т.е. на 9- 10 годишна възраст. И не бях първата в класа, имаше вече няколко момичета с "растящи" гърди преди мен.
И моят съвет е да посетите датски гинеколог заради дългия период на кървене.  Peace

# 24
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
На мен ми дойде за първи път на 10г.В началото не беше редовно всеки месец,а през 1-2,като кървенето продължаваше по 3-4 дни.Тогава никой не смяташе ,че е рано.Имам сестра-близначка ,на нея й дойде на 18г. Peace

# 25
  • Мнения: 1 883
На мен ми дойде за първи път на 10г.Имам сестра-близначка ,на нея й дойде на 18г. Peace
Shocked

# 26
  • Мнения: 6
 Заведох детето на гинеколог, гледа я на ултразвук, каза, че няма кистоподобни образувания и предписа метергин. В листовката пише, че се използва в периода около раждането, има много странични ефекти и не се препоръчва за деца.  Thinking
 Какво ще ми кажете за това лекарство, някой приемал ли го е?  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 865
Още ли не и е спряло?
Метергина подпомага свиването на мускулите на матката и съответно изчистването и.

# 28
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
  Метергин    май няма нищо общо с първата менструация Rolling Eyes Нека който знае да каже Blush

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 12:33 от ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊

# 29
  • Мнения: 6
 Не е спряло и лошото е, че дори след консултация с гинеколог не се чувствам спокойна. За тях е нормално да има такива нередности в началото, но аз не съм чула при някой да продължава това нещо повече от 2 месеца, макар и оскъдно.

Общи условия

Активация на акаунт