За жестокостта към животните...

  • 6 121
  • 184
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
Мда.
Това е като историите с алтернативните горива. Отдавна има създадени такива, дори и с гола вода, но не се позволяват, защото ще развалят хубавата системка за правене на пари от петрола. Даже "случайно" разстреляха създателя на двигателя с вода...

Та и тук е същия случай. Много по-евтино излиза преработката на естествена кожа, отколкото създаването на изкуствена.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всеки човек, който се откаже от консумацията на месо и да купува изделия от естествена кожа ще е един голям + Peace

# 17
  • Мнения: 78
Рени, мила, това не може да стане.

Няма как да убедиш 6 милиарда да ядат треволяци и да носят пластмасови джапанки.

Отделно, че това ще допринесе още повече в съсипването на еко-системата на планетата.

# 18
  • Мнения: 12 666
Нещо не схващам смисъла на темата - да поцъкаме за пореден път колко са лоши хората и колко сме добри ние.

# 19
  • Мнения: 78
Аз не съм добър.

Аз съм тъп зъл извратен циник. И съм наясно.

# 20
  • София
  • Мнения: 221
Няма да чета темата, но като майка на дете  което изпитва панически ужас от бездомните  кучета/ слава  Богу  още  не е  хапано/ смятам , че трябват  крути мерки с/у  бездомните  кучета

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, мила, това не може да стане.

Няма как да убедиш 6 милиарда да ядат треволяци и да носят пластмасови джапанки.

Отделно, че това ще допринесе още повече в съсипването на еко-системата на планетата.
Така както го представяш звучи невероятно. Но щом аз мога, значи и другите го могат.
Важното е от всички злини да се избере най-малката. Материал за производство на обувки предоставят не само животните и нефтът.

# 22
  • Мнения: 1
Нещо не схващам смисъла на темата - да поцъкаме за пореден път колко са лоши хората и колко сме добри ние.

Смисъла е да спрем жестокостта,когато измъчват животни,без да има нужда от това.Едва ли коментара ти ще е така скептичен,ако видиш как насичат живи  кучета с лопати в приютите,за да икономисат пари за отрова,а и отровени не стават за салам.И как един испански "художник" беше направил следния пърформънс - вързал куче пред публика без храна и вода ,докато умре.И как и в момента дерат живи животни,защото е по-евтино с няколко стотинки,които изпитват болка точно толкова,колкото и ти.И след като все пак отношението към животните се променя и хората се цивилизоват,има смисъл от всичко,което би допринесло.А главното знаеш ли кое е...Това,че колкото родителите по-успешно възпитат  децата си в доброта,толерантност  и благородство,толкова по-малко ще страдаме и ние,и животните.

# 23
  • Мнения: 78
Ако всички станат вегетарианци, нали знаеш за колко отрицателно време ще се изплюска всичко зелено от тая планета? И какво правим тогава с екологията?
И всичките тия изкуственяци, дето не се разлагат? Само се трупат все повече и повече

Трябва баланс

# 24
  • Мнения: 1
С огромно съжаление че ще трябва да ви го кажа, но това няма да спре, колкото и да се пените по клавиатурите.

Да си представим за миг, че се постигне успех и животните от клиповете, от "Земляните" и от всички тия ферми получат имунитет.

Това би означавало край на хранителната промишленост, на животновъдството, на риболова, на кожената промишленост и оттам на модната,  на обувната, би означавало загуба на милиони работни места и в крайна сметка би довело до крах на световната икономика.

Реално погледнато няма начин да се убие "милосърдно" едно животно. Отрова, да не се мъчи? Коя отрова не мъчи? И после това месо бихте го сервирали на мъжа и детето си? Аз не бих.

Колко от вас имат кожена дреха? Мамка му, колко от вас носят обувки? Откъде си мислите, че идват обувките? Някакъв вид пластмаса? Всичко кожено, което носите, някога е било животно. Даже няколко. И е убито, по един или друг начин.

Това е положението.

Защитата на животните е благородна, но безсмислена кауза.
Виж сега,мили ми Фил...Пределно ясно е,че който е вкарал 300 000 в една кравеферма,няма да седне да плаче за кравите или да ги пусне в Индия да доживеят до дълбоки старини.Много добре ми е ясно,че бизнеса с месо и кожи няма да спре,макар че в последните десетилетия има значителен напредък,колкото повече протести има,толкова по-малко кожи се носят,особено от екзотични животни.
 Бих искал само да се направи нещо против,ако мога така да се изразя,битовото насилие срещу животните и срещу садистичното им избиване,когато може да бъде и по-хуманно.Все пак в кланиците умъртвяват говедата сравнително бързо.Пределно ми е ясно,че няма да откажа милиард и половина китайци да умират за куче,което е било живо пребито в чувал,защото така месото ставало по-вкусно.Само че светът се променя,преди 50 години цигарите в Америка се рекламираха като полезни,а сега само дето в затвора няма да влезеш,ако запалиш не където трябва.
  Аз самият ям месо,защото едно от заниманията ми изисква да поддържам мускулна маса,което няма как да стане без него,но никога на бих тормозил животно по какъвто и да е начин.Но ако знам,че ще спомогна за каквото и да е,ще спра да го консумирам веднага.А начини за безболезнена смърт има много,но са по-скъпи.

# 25
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Няма да чета темата, но като майка на дете  което изпитва панически ужас от бездомните  кучета/ слава  Богу  още  не е  хапано/ смятам , че трябват  крути мерки с/у  бездомните  кучета

Що щеш в тази тема?

Цитат на: Фил link=topic=394454.msg11119758#msg11119758
date=1241595980
Трябва баланс

Това казвам и аз. yes
Но и трябва човешката раждаемост да се контролира.
Ресурсите на Земята не са безкрайни.

Воланд, чудесен постинг.  Peace

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 20:39 от Иванка Тръмп

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако всички станат вегетарианци, нали знаеш за колко отрицателно време ще се изплюска всичко зелено от тая планета? И какво правим тогава с екологията?
И всичките тия изкуственяци, дето не се разлагат? Само се трупат все повече и повече

Трябва баланс
Не е така, не си информиран. Обаче темата не е за това.

# 27
  • Мнения: 2 229
Бе то полицията не си върши работата, вие зоополиция искате. Joy
Има такова предаване по Animal Planet и много обичам да го гледам - какви глоби и неприятности си отнасят за жестокост или просто недостатъчни грижи към животните..

# 28
  • Мнения: 12 666
Нещо не схващам смисъла на темата - да поцъкаме за пореден път колко са лоши хората и колко сме добри ние.

Смисъла е да спрем жестокостта,когато измъчват животни,без да има нужда от това.Едва ли коментара ти ще е така скептичен,ако видиш как насичат живи  кучета с лопати в приютите,за да икономисат пари за отрова,а и отровени не стават за салам.И как един испански "художник" беше направил следния пърформънс - вързал куче пред публика без храна и вода ,докато умре.И как и в момента дерат живи животни,защото е по-евтино с няколко стотинки,които изпитват болка точно толкова,колкото и ти.И след като все пак отношението към животните се променя и хората се цивилизоват,има смисъл от всичко,което би допринесло.А главното знаеш ли кое е...Това,че колкото родителите по-успешно възпитат  децата си в доброта,толерантност  и благородство,толкова по-малко ще страдаме и ние,и животните.


Със всичко това съм съгласна. Какво да направим. Освен последното изречение, което си позволих да болдвам. Мисля, че точно това е основното и можем да го направим.

Това за испанския художник не съм го чувала и не мога да го повярвам. Хората са гледали с интерес #Crazy И никой нищо не е направил.!

# 29
  • Мнения: 10
Наистина е болна темата, но промяната става, когато се почне от някъде. Тъй като съвременната икономика се върти около консумацията, определено има огромно значение какви точно неща си купуваме!

Примери:
- дрехи или аксесоари с всякакви пухчета по тях не купувам, защото не се знае дали това пухче не е от козината на живо одрано куче или коте от Китай. Не се хабете да питате продавачката, няма как да знае!!!
- Естествена кожа не купувам, има достатъчно голямо разнообразие на пазара, за да можем да си харесаме дрешки или обувки, които не са били живи едно време
- Всеки, който има претенции за състрадание към животните и/или загриженост за околната среда, трябва да се стреми да намали месото колкото може, или поне да купува месо от хуманни и колкото може по-екологични производители

Знам, че е трудно човек да се ограничава, при всичките изкушаващи реклами и магазини, но важното е че и малкото е по-добре от нищо! Ако не можем без месо, можем поне да се опитаме да го намалим, ако не можем без кожени обувки, можем поне без кожени палта и т.н. Важното е веднъж човек да осъзнае колко голямо значение има всичко, което правим в ежедневието си  Peace

п.п. Голяма заблуда е че ако всички станем вегетарианци това ще е зле за околната среда, напротив! Знаете ли, че с яденето на месо имате по-вредно влияние за околната среда, и най-вече за глобалното затопляне, отколкото с ежедневното каране на личен автомобил?

Общи условия

Активация на акаунт