ТИКОВА НЕВРОЗА. Кой продукт помогна на детето ви?

  • 37 592
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 324
мери шели, на колко години е детенцето?
При дъщеря ми Алората не подейства. Изпи едно шишенце само, защото и я давах на своя глава и на аптекаря. Никой от лекарите не ми я препоръча. Водих я на психолог. Каза: "Прекрасно дете, здраво, нищо му няма, много е емоционално, свръх интелигентно и леко хипер активно. Не се вторачвай, не акцентирай върху това и ще изчезне". Така направих, все едно не виждам нищо. Изчезна за лятото. Сега май започва от самото начало - подсмърча. Каза ми, че е притеснително, когато тиковете слизат от горе на долу - вежди, очи, нос, уста, ръце, крака.
Не знам. След 10 дни ще е първи клас. Ще видим.
Обмислям хомеопатия.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Записвам се да следя темата - дъщеря ми /на 5 г./ отскоро има нещо като тик. Повдига си едното рамо, сякаш не й е удобна презрамката на роклята. Донякъде наистина в това е проблемът, защото съм забелязала, че когато е със сукман или рокля с  презрамки, се засилва като интензивност, а когато е по тениска не го прави или много по-рядко. Но от друга страна, мисля че това е "наследство" от мъжа ми, защото когато е много напрегнат той прави същото.
Мисля, че от градината идва проблемът или по-точно от едно момиче от нейната група, което я тормози и тъй като тя е супер емоционална, явно й се отразява по този начин. Забелязвам, че когато не ходи на градина дори ден-два, тикът изчезва, а когато тръгне, отново се появява. В момента ходи на гардина, но въпросното момиче го няма и тя е спокойна. Просто не знам какво да правя - замислих се даже за преместване в друга група, но пък съм доволна от госпожите й и не ми се иска  Rolling Eyes

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 9
мери шели, на колко години е детенцето?
При дъщеря ми Алората не подейства. Изпи едно шишенце само, защото и я давах на своя глава и на аптекаря. Никой от лекарите не ми я препоръча. Водих я на психолог. Каза: "Прекрасно дете, здраво, нищо му няма, много е емоционално, свръх интелигентно и леко хипер активно. Не се вторачвай, не акцентирай върху това и ще изчезне". Така направих, все едно не виждам нищо. Изчезна за лятото. Сега май започва от самото начало - подсмърча. Каза ми, че е притеснително, когато тиковете слизат от горе на долу - вежди, очи, нос, уста, ръце, крака.
Не знам. След 10 дни ще е първи клас. Ще видим.
Обмислям хомеопатия.
Почти на пет.И изпихме сигурно около 10 шишета.Дозата беше 3 пъти на ден по 5мл.А думите нашата лекарка бяха почти същите с обяснението,че емоциите
и са повече отколкото мозъкът и може да преработи.Тя между другото лекува и с  хомеопатия.Опитай пак по-продължителен курс.Алората е на билкова основа и няма да и навреди и според мен е по-добре от химия

# 18
  • Мнения: 1 217
Ние май ще се окажем най-малките с нервни тикове. Още няма три, а си хапе ръчичката при всеки по-силен шум. Ремонтите по улицата и по-специално тропането с чук, както и  лая на кучетата я докарват до истерия. И аз моля, ако има майки, които са се сблъсквали с подобен проблем и знаят за някаква ефективна хомеопатия ( чайове и билки, подходящи за деца ) да споделят.  bouquet

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 9
За лечение с хомеопатия трябва да се обърнеш към лекар специалист,защото доколкото аз знам всяко хапче е съобразено с темперамента на детето.Нашата лек-ка за настинка ни изписва едно,а на детето на моя приятелка друго/защото то било "по-кротко"/

# 20
  • Мнения: 50
Използвайте Дормиплант при деца над 4 години-3х1 таблетка, над 6 години-4х1,над 12 години -3х2.
Не бързайте с резултата-трябва да минат поне 2-3 месеца.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 324
Започнах хомеопатия: Преди училище 5 мл. Киетюд, след училище 10 мл., Сутрин, след ставане - 5 гранули Ambra griesa 15ch, вечер преди лягане - 5 гранули Galsemium sempervirens 30 ch. Като мине малко време ще ти кажа какво става.

# 22
Започнах хомеопатия: Преди училище 5 мл. Киетюд, след училище 10 мл., Сутрин, след ставане - 5 гранули Ambra griesa 15ch, вечер преди лягане - 5 гранули Galsemium sempervirens 30 ch. Като мине малко време ще ти кажа какво става.

кльомба, как вървите?има ли ефект при вас от лекарствата и кой ти ги предписа-лекар или хомеопат...?и моето дете е с тикове, които се менят, пробвахме с тириодазин-може би имаше лек ефект, но след време отново се появиха и вече незнам какво да правя. Който има добри резултати с невротренинга, моля да сподели

# 23
  • Мнения: 259
Здравейте!
Синът ми вече е на 26 год.Като беше малък,около 4-годишен,получи тикове.Както описвате и вие-сменяше ги.Но най-подтискащо беше мигането.Продължи години.Пили сме само тиоридазин.Това,което му помогна,беше детски психолог.В училище беше попаднал в лош клас и тиковете много зачестиха.По съвет на психоложката сменихме училището и детето постепенно се успокои.И чак в 8 клас напълно изчезна всичко.Така каза и тя-през пубуритета ще се оправи.А аз съм почитател на хомеопатиятаизползвате я.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 324
кльомба, как вървите?има ли ефект при вас от лекарствата и кой ти ги предписа-лекар или хомеопат...?и моето дете е с тикове, които се менят, пробвахме с тириодазин-може би имаше лек ефект, но след време отново се появиха и вече незнам какво да правя. Който има добри резултати с невротренинга, моля да сподели

Много добре се повлия. Давах й Киетюд 3 месеца, като гранулите ги сменяхме всеки месец. Сега много рядко започва да си повдига рамото, когато е превъзбудена. Лечението го назначи фармацефт - Петко Иванов, приема в аптеки Хера. Страшно съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт