Какво знате за Синдром на Турет

  • 20 063
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте отново на всички родители,
позволявам си да пиша отново за темата която втлнува нашето семейство,а именно Турет Синдром.Нашия по-голям син(почти 7г) има такъв синдром.В България не успях да намеря много информация,но в чуждите сайтове има много текстове,видео и т.н. чудя се дали има се мейства който са засегнати от този въпрос.А ко има ще се радвам да обменим информация,да се срещнем,а защо не и да популяризираме тази тема.
пускам едно кратко видео: http://www.youtube.com/watch?v=HPmpIY7XJVE
Pozdrawi
Ruslana

# 1
  • Мнения: 1
синдром на турет
Здравейте!Много търсих,много изчетох и все още съм в неведение и отчаяние.Детето ми -мимче на 6г. е с Турет синдром.Още не искам да повярвам,мятам се от една в друга крайност-ту отричам,че е възможно,ту едва ли не го оплаквам.Казват,че няма да му пречи на физическото и интелектуалното състояние,но как ще общува,как ще ходи на училище и т.н. немога да си представя.
Моля,ако има някой засегнат бих искала да си поговорим и да обменим информация.Ето личната ми поща: dianash@pismo.bg

# 2
  • Мнения: 1
Аз от малка съм със Симдром на Турет. Несъзнателно ми трепери брадичката. На 15 съм и все още съм жива, няма за какво да се притеснявате. Ходя си нормално на у-ще и т.н. Simple Smile

# 3
# 4
  • Мнения: 1
   
Tourette синдром

Здравейте,аз не съм майка на дете със Tourette syndrome,но пък съм съпруга.проблемът е,че в България не е достатъчна информацията,която хората биха могли да си набавят а и е цялата тази добре позната стигма и отхвърляне на "различните".Вижте,няма да лъжа че много е било тежко на милата му майка но тя е съумяла да отгледа невероятен мъж,без да го третира като различен и насърчавайки го да не обръща внимание на коментарите,подмятанията и огорчението през ученическите години.като цяло това е неврологично заболяване което се проявява обикновенно във възраст 3-9 години и понякога с по-силно проявление през ранния пубертет.типични придружаващи симптоми(но не задължително проявяващи се)се изразяват още в липса на концентрация в ученическите години-така че ако детето ви не се сдържа на едно място да чете кротко книжка или да си пише донашните без грешка,моля ви не се шашкайте.това не означава,че отглеждате глуповато дете обречено на тъжен живот(съпругът ми е доста по умен,начетен и съобразителен от мен-дипломираната юристка;)да,тиковете и някои от придружаващите симптоми няма да изчезнат,но научни разработки са установили,че с годините след пубертета много вероятно е симптомите да се регулират и да се смегчат(в ситуации на силен стрес,травма,притеснение те се проявяват по-силно или поне това са собствените ми наблюдения).аз самата нямах абсолютно никакво притеснение от факта,че съпругът ми има това заболяване,тикове и тем подобни,преди 10 години се влюбих в доброто му сърце,кавалерското отношение,иновативния му начин на мислене,чувството му за хумор и ако този синдром му е кусура не ми е проблем да го приема.никога не съм го съжалявала,той е силна личност.аз самата ще бъда майка скоро живот и здраве и зная,че има шанс за унаследяване.моля се,не.но бог не ни дава нещо,с което не бихме могли да се справим.ако се случи да съм не само съпруга,но и майка на "различно"дете не зная какво ще предприема но зная едно-ще се опитам да взема от примера и търпението на свекървата и ще се опитам да бъда любяща,разбираща,приемаща както съм с таткото:).пожелавам ви от сърце да успеете да намерите сили в себе си да преборите болката,моля ви мислете за бъдещето-кой знае,вашето детенце може да се превърне в успял,изучен,добър и съвестен човек,продължавайте да обичате...останалото ще си дойде на място от самосебе си.

# 5
  • Мнения: X
 Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 11:00 от Анонимен

# 6
  • Мнения: 7
Здравейте, майка съм на 10-месечно момченце. От 5- тия месец започна да мига с очи, изпъвайки назад цялото си тяло. Веднага след това се усмихва. Ходихме вече при двама детски невролози, но никой не ни казва какво му е. Бих искала да науча повече в какво се изразяват тиковете при хора със синдром на Турет. Трудно ли се поставя диагноза при това заболяване?

# 7
  • Мнения: 37
Искам да Ви кажа , че доц . Терзиев издаде книга , специално за синдрома на Турет . Описано е всичко .
http://www.soft-press.com/book/1112/

# 8
  • София
  • Мнения: 365
Здравейте момичета, работя за ТВ превеждах филм, в който направиха дълбока мозъчна стимулация на жена със синдрома. Резултатът не е заснет, но на този адрес може да видите повече. Дано да е от полза:

http://movementdisorders.ufhealth.org/surgery/cnn-vital-signs-wi … ion-at-uf-health/

# 9
  • Мнения: 37
Може ли да ми кажете опитвали ли сте лечение с хомеопатия ? Имам внук на 6 години , не са му поставили тази диагноза , а тикова невроза - уж !!! Но той има от време на време и гласови тикове . Дъщеря ми е чула за хомеопат - Румяна Манева , че лекувала и тикове . Моля ако някой е ходил или се е излекувал или пък - не , да сподели . Благодаря Ви за вниманието .

# 10
  • Мнения: 7
Първо благодаря за инфото. И да кажа за хомеопатията: на нас невроложката ни назначи сироп " Киетюд" 3× 5мл и дормикинд преди лягане.Обясни ни , че трябва да се пие поне 3 месеца и тогава да се види дали има резултат.По-лошото е , че не знаем какво лекуваме, а доколкото разбрах при хора с този синдром лечението може да влоши нещата.

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 23:03 от bibikota

Общи условия

Активация на акаунт